Türkçe ibadet istesek, dinsiz oluruz. Kürtçe ibadete diyanet desteği!
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 10 Ağustos 2020, 11:44:52


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
Gönderen Konu: Türkçe ibadet istesek, dinsiz oluruz. Kürtçe ibadete diyanet desteği!  (Okunma Sayısı 7586 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Erlik Adana
Ziyaretçi
« : 17 Nisan 2011, 14:42:55 »

Alıntı
Diyarbakır'da 'Kutlu Doğum Haftası' etkinlikleri kapsamında düzenlenen üç dille Kuran ziyafeti etkinliğinde konuşan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Molla Batevi'nin Hz. Muhammed için yazdığı Kürtçe mevlidini okudu.
 
 
 
Görmez, “Çelebi Bursa'nın bir köyünden Batevi Hakkari'nin bir köyündendi. Ama ikisi de peygamber sevgisini ne güzel dile getirmiş” dedi.
 
Diyarbakır İl Müftülüğü, 'Kutlu Doğum Haftası' etkinlikleri kapsamında Atatürk Stadyumu'nda Kuran ziyafeti etkinliği düzenledi. Türkiye, Mısır ile İran'dan hafızlarının katıldığı etkinlikte, Türkçe, Arapça ve Kürtçe'nin Kurmanci ve Zazaca lehçelerinde ilahiler okundu. Stadyumdaki 18 bin koltukta yer kalmayınca, dışarıda kalan vatandaşlar yeşil sahaya alınarak, etkinliği izlenmeleri sağlandı.
TEKBİR GETİRDİLER, MÜFTÜ UYARDI
 
Saygı duruşunun ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Diyarbakır'ın tarihi Ulu Camii İmamı Mehmet Emin Mülayim'in Kur'an tilaveti okuması sırasında, etkinliği izleyenlerden bazıları tekbir getirdi. Etkinliğin açılış konuşmasını gerçekleştiren Diyarbakır Müftüsü Ali Melek, tekbir getirenleri uyardı. Diyarbakır'da bütün esnafların Kutlu Doğum Haftası'nı büyük bir sevgi ile karşıladığını söyleyen Melek, “Diyarbakırlılar evinde pastasını böreğini yaparak camilerde ve düğün salonlarında bir araya gelen, peygamber muhabbetiyle bir araya gelen kardeşlerine ikram etti. Kutlu Doğum'un mutluğunu birlikte yaşıyoruz. İşte Diyarbakır ve Diyarbakır insanı budur. Diyarbakır insanı budur değerli kardeşlerimiz” dedi.
GÖRMEZ: KAPILARINI İSLAM'A İLK AÇAN ŞEHİR DİYARBAKIR
 
Ankara Kocatepe Camii İmam Hatibi İsmail Coşar'ın kasidesinden sonra konuşan Diyanet İşleri Başkanı Görmez ise, Peygamberimizin vefatından 6 yıl sonra Diyarbakır'ın kapılarını İslam'a açtığını hatırlatarak, “Anadolu kapısını ilk defa İslam'a açan Diyarbakır olmuştur. Diyarbakır ilk günden kapıları açtığı ilk günden beri İslam'ın gür sedası olmuştur. İlk günden beri hizmet edenlere rahmet olsunö dedi.
“BEYAZIN SİYAHA ÜSTÜNLÜĞÜ YOKTUR”
 
Merhametsizliğin tek çaresinin yine merhamet olduğunu ifade eden Görmez, “Şeytan bu topraklardan ümidini kesmiştir, çünkü bu rahmeti ve sevdayı sizin gönlünüzden kimse koparamaz. Kadınlarımızı Allah'ın emaneti olarak aldınız. Kadınların sizin, sizinde kadınlarınız üzerinde hakkınız var. Rabbiniz ve babamızda birdir. Hepiniz Ademdensiniz Adem'de topraktandır. Beyazın siyaha üstünlüğü yoktur. Üstünlük sadece takvadadır. İyilik sadece ahlakta ve güzelliktedir. Sakın Allah'ın bahşettiği canı haksız yere öldürmeyiniz. Zina ve hırsızlık yapmayınız. Lailaheillallah diyen herkes bizim kardeşlerimizdir. Tek bir amacımız var, anmaktan anlamaya. Merhametsizliğin de tek çaresi merhamettir. Bütün dünyadaki merhametsizliğe merhamet dileyelimö şeklinde konuştu.
“BİZLER İMAN KARDEŞİYİZ”
 
Diyarbakır stadyumunun tarihinde ilk defa Muhammed Mustafa aşkıyla dolduğunu dile getiren Görmez, “Bizi buraya getiren Peygamber sevdası daim olsun. Peygamber sevgisi hiçbir zaman çocuklarımızdan ve ecdadımızdan eksik olmasın. Diyarbakır'da artık yanı başınızdaki tek komşusunuz değil, Ankara'daki de, İstanbul'daki ve Hakkari'deki de bizim komşularımızdır. Bizler iman kardeşiyiz. İman kardeşliğinin hukuku çok yüce bir hukuk kardeşliğidir. Bizi birbirimize bağlayan tek bir cümle var, Lailaheillallah Muhammed'den resulllah. İşte bizi kardeş kılan bu. Aramızdaki renk ve statüko farkını ortadan kaldıran bu kelimedirö dedi.
KÜRTÇE MEVLİT OKUDU
 
Hakkari'li Molla Batevi'nin Kürtçe ile Süleyman Çelebi'nin Hz. Muhammed için yazdığı mevlitleri okuyan Görmez, “Çelebi aşkını dile getirirde Batevi durur mu. Batevi adeta Süleyman Çelebi ile manevi alemde buluşmuş. Hakkari'nin köyünde dünyaya gelmiş, adeta Çelebi'yle yarışır şekilde aşkını dile getirmiştirö şeklinde konuştu.
“BU KARDEŞLİK DEVAM EDECEK”
 
İstanbul, Ankara ile Hakkari ve Van'ı iman kardeşliğinin birbirine bağladığını belirten
Görmez şöyle dedi:
 
“Bizi birbirimize bağlayan iman kardeşliğidir. O da 'La ilahe illallah Muhammedun Rasulullah' sözüdür. Bu bizi kardeş kılar. Irk ve renk ayrımını hepsini ortadan kaldıran ve kardeş kılan bu kelimedir. Bunun bir hukuku var. İstanbul ve Ankara ve Hakkari ve Şırnak'taki kardeşiniz bu kelimeyle size bağlı ve size haksızlık yapmamak zorunda. Siz açken tok yatmamak zorunda. İşte bu kardeşlik bugün ortaya çıkan bir kardeşlik değil. Diyarbakır'ın kapılarını İslam'a açtığı günden beri devam ediyor ve devam edecek bu kardeşlik.”
 
Kuran ziyafeti, Türkiye, Mısır ile İran'dan hafızlarının Türkçe, Arapça ve Kürtçe'nin Kurmanci ve Zazaca lehçelerinde okuduğu ilahilerin ardından son buldu.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Erlik Adana
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : 17 Nisan 2011, 14:47:03 »

        Büyüklerime sormak istiyorum, sizin gençlik ve küçüklük zamanlarınızda kutlu doğum haftaları kutlanır mıydı? Ya hu, her bayram her yıl 10 gün evvel gelirken nasıl oluyor da her kutlu doğum haftası 23 Nisan'la aynı haftaya gelebiliyor? Yalvaç her zamanı Ay takvimine göre düzenledi de, Güneş takvimine göre mi doğdu?

Kimi kandırdıklarını sanıyorlar?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
açina
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 17 Nisan 2011, 15:00:32 »

Benim ne çocukluğum, ne de gençlik zamanımda "kutlu doğum haftası" adı altında bir gün kutlanmamıştır. Bu son 10 yılda yaratılmış bir gündür.Hiç bir islam ülkesinde de böyle bir gün yoktur.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
açina
Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 17 Nisan 2011, 15:11:45 »

1989 yılı benim ne gençlik nede çocukluk yıllarıma denk gelmiyor. Demek biz çocukluk ve gençlik yıllarımızı dinsiz kafirler olarak geçirmişiz.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Horasanlı Türkmen
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 205


Batı'da İskender varsa, doğuda Nadir Şah var...


« Yanıtla #4 : 17 Nisan 2011, 15:21:42 »

Ulan bu İslamcılar ne kadar iki yüzlüler, hem İslâm'da doğum günü kutlanmaz, haramdır derler. Sırası gelince kutlu doğum haftasında hıyarı görüp ellerine bir avuç tuz alıp koşarlar. Oldu olacak, Kuran'da ismi geçen bütün İbrani krallarının doğum günlerini kutlayın da tam olsun. Semitikleşe semitikleşe anaları bellenmiş.

Alıntı
1989 yilindan beri kutlanmaktadir.

80 sonrası afyonlama hareketlerinden zaten, onda hemfikiriz. Sözde komünizm tehlikesini aşmak için Arap Milliyetçiliği'nin kullanımı tezlerinin son aşaması olarak kullanılıyor. Yerinde ters dönesice Malatyalı kürd soysuzun maharetlerinden.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

" Benim ölümüm benim son silahımdır, bu silah dünyaya mert gelip mert gidenlerin silahıdır."

-Babek Hürremiddin-
Erlik Adana
Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 17 Nisan 2011, 16:11:33 »
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
oguz sad
Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : 17 Nisan 2011, 19:31:58 »


Türk evlatları bunu yapınca dinsiz denirken; bunu kürt yapınca diyanet tam destek veriyor.

Din kardeşiyiz bahanesinin ardına saklanan gafil Türkler bu resimlere ve diyanet işleri başkanının kürtçe mevlit okumasına iyi baksın!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
SoyuTürk Direnişçi Atsız Savaşçı
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 40


« Yanıtla #7 : 14 Mayıs 2011, 23:50:05 »

Hoca şerefsizi Kürtlerin bize anadolunun kapılarını açtığını söylüyor buna ne demeli yaaaaa....
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türkçülük aslında bir aşktır ve diğer hiç bir aşka benzemez çünkü bunun ateşi hiç sönmez...
Gökşad
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 190« Yanıtla #8 : 15 Mayıs 2011, 00:41:11 »
Mevlid kandili  peygamberin doğduğu gün olduğu için kutlanıyorsa, bu kutlu doğum haftası hangi peygamber için kutlanıyor. Peygamber senede 2 kere doğamıyacağına göre  birileri bizi kandırıyor, yada bunlar  başka bir peygambere inanıyorlar.

Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Hun_Kurt
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 951


TANRI DAĞLARI TIEN SAN


« Yanıtla #9 : 15 Mayıs 2011, 02:16:42 »

 Türkler yecüc mecüc soyundan olup,boylari bir parmaktan 25 metreye kadar oldugu icin lanetlidir( !?) Düsünsenize osmanli devrinde niye Türk sifati asagilaniyordu? Türkün lisani bile sakincali oldugu icin degistirip yerine uydurma osmanlicayi bosunami getirdiler saniyorsunuz. Hatta dinlerini rahat yasiyabilmek icin,ingiliz himayesini bile Türklüge tercih etmedilermi? Isgalde yunan askerleri müslümanlari dipcik zoru ile evlerinden cikartip haydi bakalim namaza diye camilere doldurduklarini tarih yaziyor,bunlari bilmem neremizden uydurmuyoruz. Su ise bakinki,bizim namaz kilmamiz kanimizi icen düsmanlarimizinda hesabina geliyor. Düsünen Türkler icin bundan alinacak ibretler vardir. Aradan bir asir gecti yine ayni terane,sahne ayni oyuncular degisti.Birsey yazmaya kalkariz yok müslüman kardeslerimiz gücenmesin yeter yahu .
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.232 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.02s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.