Türk-Müslüman
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 18 Eylül 2020, 14:27:02


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
Gönderen Konu: Türk-Müslüman  (Okunma Sayısı 5128 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Bozkurtbey
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 17


TENGRİ TÜRKÜ KORUSUN VE YÜCELTSİN !! ALAŞ!


« : 09 Şubat 2014, 00:25:23 »

Kandaşlar konuyu araştırdım bulamadım. Konuya açıklık getirilmesi için bu başlığı açtım.

Türk Müslüman olamaz mı? Gayet basit cevabı varmış gibi görünen bu konu aslında sürekli aklımızı karıştıran bir konudur. Şayet sormak istediğim neden bu konu sürekli kafa karıştırır bunun mantıklı bir açıklaması var mıdır? Olaya tarafsız bakılmasını istiyorum.  GökTürk
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
BALTAR
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 462« Yanıtla #1 : 09 Şubat 2014, 00:43:40 »

Türk-Müslüman olunur da, Türkçü-Müslüman çok zor. Müslümanım diyebilir ama tam manası ile müslüman olması için Türkçülüğün bazı kaidelerini reddetmesi gerekir. Aynı şekilde Türkçü olabilmesi için de İslam'ın bazı kaidelerini reddetmesi gerekir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Mermiler sıkılır devlet için
Giderse can boşuna değil vatan için..
Oğuz Şad
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 2.641


Zamanı Tanrı Yaşar!


« Yanıtla #2 : 09 Şubat 2014, 01:04:27 »

Kandaşlar konuyu araştırdım bulamadım  Konuya açıklık getirilmesi için bu başlığı açtım

TÜRK MÜSLÜMAN olamaz mı ?  Gayet basit cevabı varmış gibi görünen bu konu aslında sürekli aklımızı karıştıran bir konudur. Şayet sormak istediğim neden bu konu sürekli kafa karıştırır bunun mantıklı bir açıklaması var mıdır ? Olaya TARAFSIZ bakılmasını istiyorum!  GökTürk

Türk müslüman olabilir. Hatta hristiyan, yahudi, budist olabilir; isterse kaplumbağa kabuğuna bile tapabilir. Buna karışmak kimsenin haddine olmadığı gibi, bizim de ilgi alanımızda değil.

Türk'ün olmaması gerektiği şey dinci olmasın, Türk olduğunu unutup inançlarının mücadelesini vermesin.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Töre Konuşunca Han Susar!
Hun Türk
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 468« Yanıtla #3 : 09 Şubat 2014, 04:05:31 »

Türk doğu Türkistanda ırkdaşları ölürken elin zencisine, arabına, Uygur Türklerinden önce yardım ediyorsa, yanı başında Suriyede Irakta Türkmenlerin ölmesini göz ardı edip Suriyeye yardım afişleri ile Suriyedeki diğer Türk olmayan herkese yardım edip Türkmenlere etmiyorsa Müslüman olmasın arkadaş başlarım öyle müslümanlığa. Geçenlerde Türkmenlerin İstanbulda kaldığı evde doğalgazdan(yangında olabilir)ölümler gerçekleşti vali filan açıklama yaptı ama haberi geçiştirdiler aynısı suriyeli arap göçmenlerin başına gelseydi kıyameti koparırlardı. Birde keşke şu kurban bayramında suudi arabistanda kesilen kurbanları araplara bırakmasakta zordaki  ırkdaşlarımıza soğuk hava zımıbırtısıyla paketleyip yollasak. Bizim Eskişehirde mesela Kırım derneği Kırıma yollamak üzere belirli bir miktar karşılığı kurban parası topluyor. Keşke bunun gibi şeyler çoğalsa. Yani Türk müslüman olacaksa arabı,zenciyi düşünmeyecek arkadaş önce kendi ırkdaşını düşünüp ona yardım edecek onunla paylaşacak herşeyini sonra belki kalırsa diğerlerine yardım eder oda belki.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Hun Türk
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 468« Yanıtla #4 : 09 Şubat 2014, 04:12:14 »

Hadi bu araba zenciye yardım ediyoruz ama karşılığında bir şey yok biz yardım ediyoruz enayi gibi salak gibi esonra başkaları sömürüyor. Biz yardım edelim gelsin ondan sonra elin avrupalısı , amerikalısı ,çinlisi sömürsün doğal kaynaklarına konsun  eee noldu yardım ettik karşılığında bir şey yok . Oh ne ala memleket biz tanrı değiliz kardeşim bir şeyi karşılıksız ancak tanrı verir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Hun Türk
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 468« Yanıtla #5 : 09 Şubat 2014, 04:23:21 »

Aynı aptallığı osmanlıda yaptı. Dil,din gibi şeyleri zorla dikta ettirtmedi kaynaklarını sömürmedi sonra arkadan yedi hançeri. Hani bunlar pek sadıktı hani bunlar pek iyiydi . Yine hor gördüğün Türkün eline kaldın gene. Gine en zor zamanında yanında Türk kaldı. Kaldıda bu devlet kurulabildi artık bırakın şu osmanlıcı olmayı .Yeter ulan osmanlı pek Türkçü olsaydı arabın üç hilalini bayrak ve ordu flaması değil bozkurdu yapardı bayrak. Resmi diline arap ve fars dili ile karıştırıp osmanlıca diye ortaya çıkartmazdı. Türkleri aşşağılayan şairlerini gebertirdi. Sırf iktidarı gidecek diye devlet yönetimine şimdi olduğu gibi  etnik döküntüleri doldurdular. Sonra gördüler günlerini. Zaten kendileri Türk değilki çoğunun anası slav,at hırsızı çerkez köle kızlar,yahudi,rum anası Türk olan çok az. Türkleri savaş zamanı adam toplamada ve vergi toplama zamanında düşünüyorlar. Bundan başka yüzüne bakmıyor. Oldum olası sevmem şu osmanlıyı.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
ALBASTI
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 9.528


Orta Asyadan Anadoluya , Metehandan Mustafa Kemale


« Yanıtla #6 : 09 Şubat 2014, 07:00:20 »

Ben Türk müslümanıyım!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Hiçbir, bölücü, yobaz, kansız ve abd emperyalizminin uşağı, TÜRK'ü yıldıramaz!
BUNA İNANIYOR, BUNUN İÇİN SAVAŞIYORUZ!
Köptü Körgen
Köptü Körgen
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.403« Yanıtla #7 : 09 Şubat 2014, 10:08:15 »

Böyle şeyler kafanı karıştırmasın olayın çözümü gayet basit, Türkçülüğünün önüne geçmediği sürece herşey olabilirsin. Çünkü müslümanlığı kendi içinde yaşarsın, Türkçülüğü toplumla. Türkçülüğü konuştukça anlattıkça yüceltirsin, müslümanlığı kendi içine yaşadıkça yüceltirsin.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Her 3 mayısta bozkurtlar. Kol kol inerler düze... Bu ruh yaşadıkça, elbet bir gün gelecek, bozkurtlar hükmedecek, gece ile gündüze...
Erlik Tanrıöğen
Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : 09 Şubat 2014, 10:27:22 »

Atsız gibi olabiliyorsak, Atatürk gibi olabiliyorsak pekiala olur.

Şu anda "Atsız'ın dini inancı neydi?" dense birbirinden farklı birçok cevap çıkar. Atatürk, kime sorsanız ayrı bir dini inanca sahiptir. Buradan, bu Uluların dini inançlarını benlikleri, özel hayatları ve vicdanlarinda yaşadıklarını görüyoruz. Örneğin Türkçülük içerisinde birbirinden farklı bu kadar çok dini inanç olması Atsız'in bu tavrı sayesindedir. O şayet bir dine mensubiyetini ifade etse belki hayatını Türklük katında yaşamayanlar dini öncelikler gereği Türkçülük fikrine bu kadar yakın olamazlardı.

Istediğin şeye inan, istediğin ibadeti yap. Kimseyi yönlendirmeye kalkışma ve hiçbir dinle alay etme yeter. Yoksa Türkçülüğe zarar vermeye başlarsın ki, bundan rahatsız oluruz.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Karagerey
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.857« Yanıtla #9 : 09 Şubat 2014, 10:57:51 »

Ben Türk'üm, dinim ise kimseyi ilgilendirmez. O Tanrım ile Benim aramda olan bir durumdur... DİYEBİLMELİYİZ. Diyebiliyor olduğumuz zaman bir çok sorunu halledeceğiz.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Karagerey Altemur
Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.243 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.035s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.