SİYONİST ALPARSLAN TÜRKEŞ
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 24 Ekim 2018, 02:58:44


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: 1 ... 36 37 [38]
  Yazdır  
Gönderen Konu: SİYONİST ALPARSLAN TÜRKEŞ  (Okunma Sayısı 242926 defa)
0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Karluk Han
Ötüken'den yayılan KAN
APTAL OLDUĞUNDAN ATILDI
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 490


Tanrı Türkü Korusun


« Yanıtla #370 : 22 Aralık 2017, 21:21:08 »

Omurtag şöyle bir kendini tanıt bakalım
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Tanrı dağları Bozkurdu
yürekli-kam
Kurultay Bozkurdu
Türkçü BOZKURT
*****
ileti Sayısı: 8.195


Orta Asyadan Anadoluya , Metehandan Mustafa Kemale


« Yanıtla #371 : 22 Aralık 2017, 22:43:55 »

Samimi bir Türkeşçi!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Hiçbir, bölücü, yobaz, kansız ve abd emperyalizminin uşağı, TÜRK'ü yıldıramaz!
BUNA İNANIYOR, BUNUN İÇİN SAVAŞIYORUZ!
Bozkurt58
Ziyaretçi
« Yanıtla #372 : 23 Aralık 2017, 10:22:45 »

Ulan kürt piçleriyle kendini bir gören adam(!) müslüman olsa ne yahudilerin gözünü boyasa ne!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
AttilaHunTürk
Türkçü - Turancı BOZKURT

ileti Sayısı: 1.506


« Yanıtla #373 : 23 Aralık 2017, 11:39:27 »

      Tüm foruma iyi akşamlar dilerim...Bu ilk iletim olacak;bu yüzden bana burada yazma fırsatı veren yöneticilere de çok teşekkür ediyorum.Her şeyden önce bu konu çok çetrefilli ve karmaşık bir konu.Daha önceki yazılarda Yahudilerin biz Türklere bir çok kez art niyetli ve sinsi yaklaşan bir millet olduğunu yazan arkadaşlara katılıyorum.Türkeş'in bunları ziyaretini de Yahudilerin gözünü boyamak için olduğunu düşünüyorum.Hani dünyadaki milliyetçiler Yahudi düşmanıdır fakat biz Türk milliyetçileri başkayız mesajı vermektir asıl niyet...Ancak ben ilk iletimde bu Yahudilik olayına farklı bir açıdan yaklaşacağım.Tarihte bir Hazar Kağanlığı gerçeği var ve ben daha farklı bir değerlendirme yapacağım.Bunun için daha önce İnternet üzerinde Selçuk Bey adlı bir başlığın altına yaptığım bir yorumu ufak değişikliklerle buraya aktarıyorum.Tabii Selçuklu imparatorluğunun kurucusundan bahsediyorum burada.Yanlış anlaşılma ihtimalimin de fazla olduğunu biliyorum.Çok tartışılmıştır bu büyük Han'ın Hazar kökeni...Bu arada Hazarlar Yahudi değil ancak Musevi olarak nitelenebilir.Nihayetinde Hazarlar Türktür. Aktaracağım yazı ise şöyledir:
 
                "Selçuk beyin oğullarından Arslan Yabgu diğer adı ile İsrail,Anadolu Selçuklu devletinin kurucusu Süleyman Şah'ın dedesidir.Zaten bu devletin merkezi olan Konya daha sonra Karamanlı Beyliğinin de merkezidir...ve de Karamanlı beyliğinin bayrağında günümüz İsrail devletinde olduğu gibi Magen David(Davud Yıldızı) vardır...bir diğer bilgi de çok ilginç: Osmanlı amirali Barbaros,kızıl sakal lakablıdır. kullandığı bayrak ve sembollerde Magen David vardır.Hazar Türkleri tarihçilere göre kızıl saçlı mavi gözlü insanlardı.Barbaros'un fiziğine birebir uymakta.Bence Selçuk bey bir hazardı. kültürel bakımdan oğuzlardan bir farkı da yoktu. siyasi maksatları için Müslüman oldu ve kolaylıkla aynı dili konuştuğu oğuzları çevresinde topladı. Çocuklarının zihnine Anadolu'nun fethi fikrini ekti. çünkü Hazar imparatorluğunu yıkan,bitirici savaşları yapan Ruslar ve Kıpçaklar olmasına rağmen bu savaşlar aslında hazarların dost bildiği Bizans'ın yoğun çalışmalarının bir sonucuydu. zorlama bir yorum ama, siyasette hınç ve intikam olur mu ondan da anlamam; Anadolu belki de Hazarların hıncı yüzünden Türk oldu?Hani sen(Bizans) beni Don-Volga toprağından,yurdumdan ettin.Ben de gelip senin Anadolu'na oturdum...Kimbilir?"


                  Aslında "iç içe geçmiş" yıldız oluşturan üçgenlerin dahi İbrani mi Türk mü olduğunu anlamak çok zor. Osmanlılar tarafından dahi kullanılmışlar. Tarih çok büyük bir derya...                

                
Otağımıza esenlik getirdin kandaşım.

Karamanlıların kullandığı tamga davut yıldızı değildir. Kullanılan yıldız 8 köşelidir , ancak Davut yıldızı 6 köşelidir. 8 köşeli bir yıldız iç içe geçmiş üçgenlerden oluşamaz çünkü 3'ün katları olması lazım.

Kullanılan mavi renk ise gökyüzünü temsil eder, Göktengrici gelenek hala etkin olduğu için bu tamgayı kullanmış olabilirler. Yıldızı kullanmaları Karamanlı Beyliğinin musevi olduklarını, yahudilerle ilişkili olduklarını göstermez.
Türk Mitolojisinde de yıldızlar kullanılır. Mesela kasırgaların, soğuğun yıldızlardan geldiğine inanılırdı. Türk tanrıları Mergenin , Erlikin yıldızlara da hükmettiğine inanılır.

Kam davulunda da yıldızlar vardır.

Savaşçı ve kana susamış, düşmanını gece uykuda yakalayıp imha eden savaşçı atalarımız, ordularını gece de ilerletebilmek için Kutup yıldızı, ülker gibi yıldızları kullanırlar. O kadar astronomi bilgim yok ama Kutadgu Bilig'de geçen ve saturn ve mars olduğu söylenen yıldızların '2 yıl 8 ayda ışığı görülür' demek ne manaya geliyor bilmiyorum ancak o gezegenlerin bir yılı 30 dünya yılına tekabül ediyor. O kısmı da ben bilmiyorum.

Anadolunun Türkleşmesi meselesi de bizansla , rusla ilgili değildir. Türk'ün yayılmacı ve istilacı özelliklerinden dolayıdır. Hazarın yıkılmasında Bizansın payı olsun veya olmasın Türkler yine yayılacak ve Anadoluyu ele geçirecekti. Zaten Anadolunun Türkleşme safhası Saka Türkleriyle başlamıştır. Bu yunan tarihinde ve mitinde de geçer. Sadece efsane değil kabul edilen bir gerçektir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Omurtag
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 4


« Yanıtla #374 : 25 Aralık 2017, 13:01:05 »

           Esenlik getirme senin güzelliğindir,AttilaHunTürk kandaşım. Bilgilendirme için teşekkürler...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: 1 ... 36 37 [38]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.054 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.009s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.