TÜRKÇÜ, ümmetçi ülkücü SORUNLARI
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 14 Aralık 2018, 19:09:07


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: 1 [2] 3 4 ... 114
  Yazdır  
Gönderen Konu: TÜRKÇÜ, ümmetçi ülkücü SORUNLARI  (Okunma Sayısı 434374 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
IŞBARA ALP
Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : 09 Aralık 2008, 17:53:11 »

700 küsur sene allah adıyla iş gördüde ne oldu,allahın ümmetçileri tarafından Mekke'de,Medine'de,Yemen'de,Suriye'de,Trablus'ta kanları dökülmedi mi? Peygamber tohumlarına canlı canlı kafaları kesilerek kurban edilmediler mi?
ALLAH kelimesinin türeyiş biçimini sen bilmeden atıyorsun oku bunu yalan değildir söyleyeyim.

--------------------------------------------------------------------------------
Araplar İslamiyet öncesi dönemde Kabe'deki 360 tane put arasından en yükseği, en güçlüsü olarak ay tanrısını görüyor ve buna Al-ilah (en güçlü ilah) diyor, ellerini iki yana açarak ona dua ediyorlardı. İngilteredeki British Museumun Babil Bölümü B kısmında bulunan aşağıdaki heykeller arap paganlarının bu inancını gösteren önemli bulgulardandır:Arapçada "ilah" olan tanrı kelimesi İslamiyetle beraber "Allah" a dönüştürüldü.(Southern Arabia, Carleton S. Coon, Washington, D.C. Smithsonian, 1944, p.399) Ay tanrısı Al-ilah erkek kabul ediliyordu ve dişi güneş tanrıçası ile evliydi. Üç kızı vardı. Bunların adları Al-lat, Al-Uzzat ve Al-Menat idi:


Yukarıdaki resim British Museum'dan. İslam öncesi arap inanışlarını çok güzel özetliyor. Solda Allahın kızları Lat, Uzza ve Menat, sağdaki erkek figürü ise Allahı simgeliyor. Muhammed, şeytan ayetleri diye bilinen olayda önce bu Lat, Uzza, Menat adlı tanrıçaları gaf yaparak övmüş ancak daha sonra pişman olmuş ve o sözleri kendisine şeytanın söylettiğini ileri sürmüştü.

Çeşitli Arap kabileleri aslında bu ay tanrısına değişik adlar veriyordu bunlardan bazıları Sin, Hubal ve Kureyşte Al-ilah. Dilbilimciler "Allah" kelimesinin "Al-ilah" tan türediğini söylerler.(İslam Muhammed and His Religion, Arthur Jeffery, 1958, p 85, Muhammad at Mecca, W. Montgomery Watt, 1953, p 23-29)

Muhammedin babasının adı Abdullah, arapçada "Allahın kulu" anlamına geliyordu ( abd= kul, ullah=allah)

Muhammed, Kabedeki 360 puttan en güçlüsü kabul edilen ay tanrısının ismini alıp tek olduğunu söylüyordu. "Al-ilah tan başka ilah yoktur" (The hajj, F. E. Peters, p 3-41, 1994) Muhammed böylece Al-İlah' ı tek tanrı olarak ilan etti ve diğer putlara tapınmayı yasakladı.

İslamiyet öncesi arap paganlarının (müşriklerin) ilginç gelenekleri vardı. Bunlar Ramazan dedikleri ayda bir ay oruç tutarlar, Mekke'ye Hacca gidip Kabe'nin etrafında yedi kez dönerler, "Kara Taş" ı ( Hacerül Esved) kutsal sayar onu öper ve günde dört veya beş vakit namaz (salat) kılarlar, şeytan taşlarlardı. ( Is Allah the Same God as The God of Bible?, M. J. Afshari, p 6, 8-9, İslam, Beliefs And Observances, Caesar E. Farah)


Yukarıda, Kabenin bir köşesinde bulunan Hacerül Esved'i öpen bir arap müslüman. Bu putperest inanışı İslam öncesi arap paganlarında da vardı. Muhammed bu taşı öpmüş ve bu putperest anlayışı İslama taşımıştır. Halife Ömerin Hacerül Esved hakkında "Seni rasullullahın öptüğünü görmeseydim asla öpmezdim" dediği bilinmektedir. Hacerül Esvedin ne zaman, nereden ve nasıl geldiği bilinmemekte sadece rivayetler ileri sürülmektedir. Ama bu rivayetler hakkında İslamcılar arasında mutabakat yoktur.

Arap müşriklerinin namazdan önce bugünkü İslamiyet dünyasında olduğu gibi abdest alma gelenekleri de vardı..Burunlarına su çekerlerdi, ellerini dirseklerine kadar yıkardı bunlar eski pagan Arapların abdest alma şekliydi. Bu gelenekler yahudi ya da hristiyan kültürlerinde yoktur.Oruç bilindiği gibi hristiyanlıkta da vardır fakat "belli bir ayda oruç tutma" geleneği Arap paganlarının eski bir geleneğiydi.

Ayrıca Kabe eldeki kanıtlara göre İbrahim peygamber tarafından yapılmamıştır,Yaklaşık MÖ. 800 lü yıllarda yapıldığı tahmin ediliyor. Kabe bu tarihten sonra paganlar tarafından "Al-ilah ın evi" olarak anılmaya başlanmıştır (A Guide to the contents of Quran Faruq Sherif, Reading, 1995, pgs. 21-22., Muslim).

Bugün İslamcılar her ne kadar İslam dininin Muhammedden önce de var olduğunu, bu nedenle İslam inacına ait öğelerin eski pagan toplumlarda da görülmesinin normal olduğunu iddia etse de bu iddialarını destekleyecek Kuran haricindeki tarihsel belge ve delillerden tamamen yoksundurlar.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
TAYMA
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 372

Ya tam susturacağız, Ya kan kusturacağız!


« Yanıtla #11 : 09 Aralık 2008, 18:18:41 »


Acunda tek Türk kalsa,o da Tanrı Dağı'nın başında yaşasa,bu memleketin tapsu onun duvar süsüdür!
Yılmayanlara ,Türk kanlı,Türk Töreli gelecek nesillere bugünden bin selam olsun!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
koncuy
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 2


%100 Türk


« Yanıtla #12 : 09 Aralık 2008, 18:19:38 »

Kısacası Türkçüyüz Atsız Ata'yı benimsiyoruz.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

тaвлу xaлкым
IŞBARA ALP
Ziyaretçi
« Yanıtla #13 : 09 Aralık 2008, 18:37:55 »

OLUR şimdiden hesaplaşalım.Arap piçlerinin milliyetçiliğini yapacaksan,allah,kitap deyip TÜRKLÜĞÜNÜ ikinci plana atacaksan.burada ümmetçilik yapacaksan,fazla laf yemeden kendin git,
 Biz TÜRKOĞLU TÜRKÇÜLERİZ,
ATSIZ ATA düşünce babamız manevi liderimizdir,
araba kürde kardeş diyeni ..........................

biz ülkücüyüz

Türk'üm, Türklük için ölürüm...
Ülkücüyüm, Ülküm Başbuğumuz Mustafa Kemal ATATÜRK'ün gösterdiği yoldan hiç sapmadan,ATSIZ ATAMIN yoluma tuttuğu ışıkla, KIZILELMA 'ya ve TURAN 'a en kısa yoldan ulaşmaktır.  
TANRI TÜRKÜ KORUSUN  

işine gelir mi bunlar konçuy kandaş?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
TAYMA
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 372

Ya tam susturacağız, Ya kan kusturacağız!


« Yanıtla #14 : 09 Aralık 2008, 19:32:43 »

Bence bütün o bahsettiğin ülkücüler çapulcu arap-kürt yalakasıdır.Tırsak pırsık lideleri korkak da olduğu için hepsine ev hapsi vermiştir.Kafalarını ancak lise önü kavgaları için dışarı çıkarırlar ,bazen de reisleri onları bakkala sigara almaya gönderir.
Ülkücülük dediğin şey Türkçülüğün değerlerini çalarak,kıvırarak eğerek bükerek ortaya çıkmış,misyonunu tamamlamıştır.Türkçülerle uğraştığınız kadar kürtçülerle uğraşsaydınız ,o sorun kısmen çözülürdü,İşe yaramazsınız  kadar!
Daha sonra hesaplaşırmış,ne hesabınız var bizde,biz alacaklıyız ulan!
Asıl internet faresi olan sizsiniz,vatansevermiş,harun başkanın nurcu senin,beş kuruş kazanmamış ömründe x5 cipe biner senin gibi salaklar sayesinde,sağolsun Bahçeli bize iş bırakmıyor,hepinizi perişan etti zaten,iti köpeğin  bile gözünde sıfırsınız!
Ben üzüm hoşafına tapıyorum,sizin üzüm hoşafı kadar bile hayrınızı görmedi millet!
Nasıl hesaplaşacağız onu anlat şimdi sen,bize de uğraş lazım zaten,kürt kardeşlerinle arap babalarınızı da alın ama Sırıt
Türkeş'in 44 savunmasıyla,Atsız'ınkini oku peşpeşe,o zaman anlarsın belki bizi ama bence hiç gerek yok,anlama sen gene de!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
ŞamanisTürk
Ziyaretçi
« Yanıtla #15 : 10 Aralık 2008, 22:53:13 »

Türkçülere düşmanlık? Ahlak takın daha sonra görüşelim bu konuyu

Otağa geliyorsun ve ilk açtığın konu bu. Çatışma olduğunu öne sürüyorsun iki grup arasında. Ama ülkücü dediklerinin fikir babası saydıklarının hangi ülküyü güttüklerini bilmiyorsun.

Ülkü nedir senin için? Türk birliği mi? İslam birliği mi?

KızılElma mı? Yoksa cennetteki hurilerle Nuri'ler mi?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
koncuy
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 2


%100 Türk


« Yanıtla #16 : 10 Aralık 2008, 22:57:44 »

İlk açtığım konuya değil içeriğe bakacaksın. Orada bir tek kötü laf var mıydı gayet insancıl bir tavır takınmıştım ama Allah sabrımı ölçüyor sanıyorum. Ülkü Türk birliğidir, Kızıl elma Türk cihan hakimiyetidir. İslam birliği düşüncem yok Müslüman olmam bütün Müslümanlar kardeştir demek anlamına gelmiyor. Bütün ırklar düşmandır dediğinde Atsız Ata karalanmıştır ırkçı denilmiştir fakat gerçekçi baktığınız zaman her ırkın yaratılış gereği kendi klanını koruduğunu görürsünüz demek ki ırklar arası dostluk olamaz olsa olsa çıkar ilişkisi olur bu yüzden Türk'ün Türk'ten başka dostu yoktur. Ama Müslümanlığımdan vazgeçmem.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

тaвлу xaлкым
BABRAK
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 448


Tanrı'nın Öfkesi


« Yanıtla #17 : 11 Aralık 2008, 00:52:30 »

Sana otomatik olarak atanan Türk unvanından utandırma bizi.Senin ne demek istediğini anlıyorum ben.Ama buradakiler arapçılıktan öyle bıkmışlar ki ben de dahil(bu şekilde konuşma nedenim bugün hoşgörülü olmak isteyişimdendir.Yoksa benim de tepkim aynı olurdu)Senin ocaklar diye bahsettiklerin bunları savunuyor veya bunların ta kendisi.İçinde çok değerli büyüklerimiz yok mu peki?"VAR" ama benim için oranın adı kirlenmiştir artık temizlenmesi imkansızdır.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Felsefemdir kitâb-ı imânım,
Taparım kendi ruhumun sesine,
Secde eyler hakikâtim her an,
Kalbimin ateş-i mukaddesine!...
TAYMA
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 372

Ya tam susturacağız, Ya kan kusturacağız!


« Yanıtla #18 : 11 Aralık 2008, 02:04:34 »

Sayın ,ülkücü,Türkçülere ahlkak öğrtmeye çalışan zavallı!
Sırf Türk olduğun için acıyorum sana,yüreğim parçalanıyor hatta!
Şimdi ahlaktan konuşalım;
Yıl  :2004,
Yer :BURSA ÜLKÜ OCAKLARI İL BİNASI!
Bir süredir kendisine gelen şikayetleri dikkate almayan il başkanı,yani 3600 kişiyi yönettiğini iddia eden başkan,Muammer Şenol,artık isyan ederek kendisine müracaat eden başkan yardımcısı Mehmet Emir Aksoy'un,eğer ilgilenmezse,-eniştesi olan- OrtaDoğu gazetesi sahibine konuyu açacağı şantajını yiyerek,orta öğretim sorumlusu Yunus Emre Güngören'i takibe aldırır.
Az zaman zarfında acil çağrıyla ocağa gelen başkan,üçüncü katta bulunan eğitim salonunda o Yunus Emre Güngören'i,liseli bir ülkücüyü -ki o erkektir- cinsi münasebete zorlarken yakalar, önce biraz döverler,sonra öldürmeye gözü kesmiyor kimsenin diye salıverirler.Araştırır ve görürler ki o Yunus reeeeeisin elinden çok Türk -islam ülkücüsü geçmiş ve tıpkı kendisine benzemiştir!
Bu Reiis beyefendi,daha önce DHKP-C sempatizanlarına,bölge listesi vermekten,teşkilat içi bölücülükten,iftiradan vs. olarca nedenden uzaklaştırıldığı,kovulduğu,terk-i diyar ettirildiği, sakat bırakıldığı halde sadece bir nedenden dolayı böyle bir göreve getirlmiştir.
O neden şudur:MHP iktidar ortağı olduğu dönemde,askerlik meselesine şeref değil sorun gözüyle bakan o zamanın il yöneticileri,bu sorunlarınıkadro vs. kullanrak çözmüşlerdir.Sadece birisi bunu şerefsizlik sayar ve okulu bırakıp askere gitmek için başvurur.Sülüs denen,sevk emrini alır ocağa arkadaşlarıyla vedalaşmaya,görevini devretmeye gelir.Mevcut il başkanı başka yollarla o kunuyu çözebileceğini,gitmese daha iyi olacağını söyler,dinlemedi diye de bu defalarca kovduğu yarı erkek arkadaşı onun bıraktığı göreve getirir ve binlerce liseli ülkücüyü onun emrine verir!
Al sana ahlak!
Ara Bursa'yı sor il başkanına!
Siz siyasetçi büyüklerinizin bedava afişçilerinden başka birşey değilsiniz!
Ahlaktan bahsetmek için iraz ahlaklı olmak lazım!Dava dediğin şey benim davamdan çalıp sulnadırıp,millete yutturduğun şey!
O çok övündüğünüz,sırtından geçindiğiniz ülkücü şehitlerinizin mezarları ne halde bi gez yurdu bak,ailelerini arayıp soran kaç kişi var araştır'Onların sırtından çek-senet işi yapıyor reislerin senin,onların sırtından geçiniyorsunuz,bir çoğunuz geçimini sağlıyor.
Yukarıda bahsettiğim cinsiyet problemi tek değil,araşitır diyorum konuşmadan önce.
Hangi ülkü ocağında çoluk çocuk falakayla terbiye edilmiyor,tahrik etme kandaşlarımı rezil olacaksınız!Falaka Türk Töresi mi?
Neden komünist örgütlenmelerdeki gibi kız erkek sayısı dengeli değil ,düşündün mü hiç?
Alparslan Türkeş'e başbuğ,diyorsunuz,peki başbuğ olmak için ne lazım,kime başbuğ denir düşündünüz mü?Sizin yaptığını terbiyesizlik asıl!Gelmiş geçmiş bütün başbuğlara hakaret!Tekkede el öpmüş başbuğ olur mu,savaş görmemiş,ABD'lerde beslenmiş başbuğ olur mu?Okudun mu 44 savunmasını onun?Arap adlarıyla neler yazmış takma takma okumadın mı?
Ailesi ne oldu o ölür ölmez,niye birbirlerini yediler?Oğlu Tuğrul bölücülük yapmadı mı sence,şimdi nerde hem,hangi kanatların altında?
Çok müslümandınız da Muhsin ne diyerek ayrıldı gitti?
6o ihtilalini yapanın kim olduğunu,radyo konuşmasını yapanı biliyorsun elbet çok seversiniz o işi siz,övünürsünüz!
Peki o ihtille devlet başkanı olan adamın devlet başkan temsilcisi diye yanına Türkeş'i değil,bir rum,bir ermeni,bir yahudi alması neden sence,Türkeş neden hindistan'a gitti?
Ali Balseven kimdir biliyor musun?
Türkeş'in 1997 yozgat mitinginde Turan'dan vaz geçtiğini ilan ettiğini kimse söylemedi mi sana?Sen al oku o zaman!
Devlet bey liboşu,aykala demiş ılımlı islamcı diye ,ülkü ocakları genel başkanı Harun Öztürk nasıl geldi o koltuğa?Nerelerde ,hangi cemaat evinde yetişti biliyor musun?X5 cipe nasıl biner senin gibiler olmasa çalışmadan?O şehitlerinde öyle arabalarla geziyor muydu,yoksa Yusuf İmamoğlu'nun otopsisinde üç gündür yemek yemediği mi yazıyordu?
Devlet Bahçeli ocakları kapatmak için bahane olsun diye intikam tugayları kurdurmadı mı?Şimdi ne diyerek kapatıyor?Türkçülerin kapattığı ocak var mı tarihte?Kim düşmanın senin?
Mehmet Feyzi Efendi kimdir?
MHP'nin 1969 Adana Kongresinde tasfiye edilenler neden edildi,sayın Türkçü müslümancı?
Kimdi onlar nereden gelmişlerdi?
Yayla kurultayları neden satıldı Akp'ye,ne karşılığı olarak?Turan Kurultayını,ahıska davasını,Türk Ocaklarını akp kimden parasını verip satın aldı?
3kasım seçimini duyurduğunda Bahçeli,ben de ordaydım,yardımcılarının bile haberi yoktu,neden oldu o iş,tarihi kim belirledi?
Tekirdağlı ülkücü çapulcular bahçeli pırsığı için "kağan" diye pankart açmıştı,sence de kağan mıdır o?
Alişan Satılmış'ın görevden alınma nedeni neydi,açıklar mısın?
80 öncesi diye sata sata bitiremediniz,80 de girip 2000 de afla ancak çıkan,gençliğini hayatını sizin çalımtı davanıza kurban ettiğiniz adamlar ne haldeler,Bahçeli büyüğünüz ne diyor onlar için biliyor musun?Ocaklara biz elbette girmeyiz onlar girince ne oluyor haberin var mı?
Siz gerçekten de çapulcusunuz,ayağımızın altından çekilin de vatan nasıl sevilir ,öğretelim önce size,sonra dünya aleme!
Ya sorduklarıma cevap ver, ya defol git!
Müslümanmış,5 şart tamam! oldu başka sıkıntın?
Cihat niye anılmıyor sizde hiç,tüm dinleri anlamak yazıyor mu islamda!Yahudilerle,hristiyanlara düşman demiyor mu?Alçalmışlar olarak eğilip,elleriyle cizye verinceye kadar onlarla savaşın demiyor mu?Bizimle ne uğraşıyorsun ırak'a afganistan'a çeçenistan'a yardım et!
Bi de bişey sorayım müsadenle:
Hz.Muhammed'in babasının adı abdullah dedesininki abdulmuttali'ti galiba,bu "abdul"lardan sonrakiler Allah'ın isimlerinden değil miydi?
Demekki onların babaları da biliyordu o isimleri de mi?
Ebubekir,osman,ömer,hatice,muhammed,ali isimlerini onlara verenler müşrik babaları değil miydi,onlar bu isimlerle yıllarca putlara tapmadılar mı?
Hz.Ali'yle,Hz.AYŞE ,656'da ne diye savaştı,o savaşta ölen HZ.Ayşe'nin taraftarları şehit mi oldu?
Neyse çok vakti mi çaldın,bıktık cahillerle uğraşmaktan,ülkücüyüm diyorsunuz ülkünüz falan yok sizin cahiliye arabından betersiniz!Müsadenizle biz milletimizin diğer milletlerden üstün olduğunu göstermeye devam edeceğiz,midemizi rahat bırakın!
 

Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Yürekli-kam
Ziyaretçi
« Yanıtla #19 : 11 Aralık 2008, 16:27:58 »

Alpagu Sen şu atılan pisliğin ne olduğunu söylesende bizde yapmasak.Sen şimdiki mhp nin sahiplendiği ülkücülerin ümmetçilik yaptıklarını,kürtçülük yaptıklarını,yani kürtleri zorla TÜRKÜN kardeşi yapma uğraşında olduklarını söylemeyi bok atmak anlıyorsan,şaşarım senin milliyetçiliğine.
Selam vermeden bir yere gelen selam almadan gider milliyetçi,senin gibi dan dunların aklına ihtiyacımız yok,akıllı ol
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: 1 [2] 3 4 ... 114
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.083 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.023s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.