SELAHADDİN EYUBİ HAKKINDA MALUMAT
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 22 Ekim 2020, 15:47:34


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: SELAHADDİN EYUBİ HAKKINDA MALUMAT  (Okunma Sayısı 3238 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Ozan Beğtüre
Ozan Beğtüre
APTAL OLDUĞUNDAN ATILDI
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 9


Akçura-Gökalp-Atsız


« : 22 Haziran 2016, 21:24:30 »

Günümüzde çok tartışılan konulardan biride ünlü komutan Selahaddin Eyyubi'nin Türk mü yoksa Arap mı yoksa k*rt mü olduğu hakkında tartışmalardır. Bu tartışmalara herhangi bir siyasal amaç gütmeksizin tarafsızca ilim ışığında bir açıklık getirmeye çalışacağız. Bu yazımızda Selahaddin Eyyubi'nin yaşamına dair notlara değinmekten kaçınıp daha çok soyu hakkında noktalara değineceğiz.

Bildiğiniz gibi her onurlu milletin tarihi ve tarih boyunca kendi içinden yetiştirdiği büyük komutanlar vardır. Peki bir millet olmayı beceremeyip İran-Hint karışımı bir dağlı grubu olarak yaşayan k*rt adında ki yığının tarihi var mıdır? Cevap: Yoktur. Çünkü bunlar bir millet olmayı başaramayıp tarihe kaydedilmemiş bir topluluktur. Ve son 100 yıl içinde dış destekli yükselen k*rt milliyetçiliğinin hain bir amacıda k*rtleri milli bir kimliğe büründürme çabasıdır. Bu çaba dahilinde Selahaddin Eyyubi'nin soyunun tartışılan bir konu olmasından faydalanılmış ve k*rt olduğu iddia edilmiştir. Bu iddiayı da başta İngiliz-Fransız olmak üzere bir çok tarihçi sadece bir yazım yanlışına dayanarak iddia etmiştir.Qurd adını k*rt olarak okumaları en az Kay adlı Moğol kabilesini Kayı (Kayığ) adlı Türk boyu ile karıştırıp Kayı boyunu Moğol sanmaları kadar beceriksiz ve kabiliyetsiz bir tarih anlayışıdır. Hatta Kayığ adının bir ses olayı ile Kayı'ya dönüştüğünü bile anlamaktan aciz tarihçileri Kayı ve Kayığ adında 2 ayrı kabile olduğunu bile sanmayı başarmıştı. 

Peki Haçlı ordularını bozup İslam aleminin kurtarıcısı olan Selahaddin Eyyubi'nin soyu nedir ?  Bu konu hala netliğe kavuşamamış olsa da ihtimal odur ki ya Arap'tır ya Türk (Kıpçak Türk'ü) ama k*rt olması kesinlikle ihtimal dahilinde değildir. Bir diğer ihtimal ise Türkleşmiş bir Arap olduğudur. Bu iddiayı Mehmet Fuat Köprülü' nün Osmanlı'nın Kuruluşu adlı eserinden bir alıntı ile destekleyelim. ''...Bunlar okun bir hükümdarlık alameti olduğuna dikkat etmişlerdi kendi neslen Türk olmamakla beraber Türkleşmiş bir bulunan ve kurduğu siyasi teşekkülle sarayındaki tarihçiler tarafından bile Türk devleti adı verilen Salahaddin Eyyubi'nin de bu Selçuklu ananesine sadık kalarak Oku hakimiyet alameti olarak kullandıklarını görüyoruz. (İbn Abi 'Usaybi'a, A.Müller neşri Kısım II.s.122-123.) ''

Dediğimiz gibi günümüzde kendisini millet etme derdine düşen dağlı k*rtler kahvehane tarihçiliği ile Selahaddin Eyyubi'yi k*rt etmişlerdir. Yaşamı boyunca 10 kitap bile okumamış olan bu cahil sürüsü anca kendini komik duruma düşürüyor. Hz.İbrahim k*rttü diyenleri bile gördüğümüz için böyle salaklıklara bağışıklığımız olsa da yine de bu yanlışı düzeltmeye gayret ettik.  ''Tarihsizler zorla kendilerine bir tarih yamamaya çalışıyor ...'' dikkat edin !
 Türkiye
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Ozan*Beğtüre
Budurgan
Turan Çerisi
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 167


Üstünlük Türklüktedir


« Yanıtla #1 : 22 Haziran 2016, 22:21:47 »

Türkleşmiş Arap olduğu yönünde kuvvetli bulgular var özellikle kardeşlerinin isminden bu sonuca varıyoruz.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Genç Irkçı
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 480« Yanıtla #2 : 23 Haziran 2016, 19:20:04 »

Sırf zorla Türk yapmaya çalışan Ülkücüler yüzünden bu adamdan ayrı nefret ediyorum. Türk falan değildir. Bu adama Türk demek insanı Türkçülükten çıkarabilir. İslam değil de başka bir dine hizmet etmiş olsaydı bu adamı Türk yapmak için bu kadar çırpınır mıydınız gene?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türk bu ülkenin yegane efendisidir. Saf Türk soyundan olmayanların bu memlekette bir tek hakları vardır: hizmetçi olma hakkı. Dost, düşman ve hatta dağlar hakikatı böyle bilsinler-Mahmut Esat Bozkurt
Bögü:Alp
Atsız'ın İzinde
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.974


Döğüşen Türk, oyanan Türk, kalkan Türk!


Site
« Yanıtla #3 : 23 Haziran 2016, 22:40:09 »

Büyük tarihçimiz Atsız Türk Milletinin Şeref Şehrahı makalesinde Eyyubi meselesine kısaca değinir. Açıp görebilirsiniz.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

«Dünyada en büyük iftiharım, Türk yaratıldığımdır!»
Dengizik Beg
Kun Yabgusu
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 50


Türk.


« Yanıtla #4 : 21 Temmuz 2016, 01:15:10 »

Varsın Selahaddin onların olsun, Baybars bizden olduktan sonra.

Asıl kökeni Yemen Arabı olduğunu okudum. Zamanla k*rtlerle birlikte yaşamışlar, sonrasında Selçukluların hakimiyetiyle Türklüğün ululuğunu görerek Türklerle birlikte yaşamışlar. Ailesi "kraldan çok kralcı" dedikleri durumun adeta tarihi vesikasıdır. Aklımda kalan kardeşlerinin adı Turanşah ve Börü dür. Nureddin Zengi'nin ordusuyla Fatimi Mısır'ını fethedip Şia devletine son vermiştir. Nureddin Zengi ölüncede tahtına göz dikmiş ve Nureddin Zengi'nin oğullarıyla savaşmıştır. Nureddin Zengi'nin hanımını kendine eş olarak almıştır. Burada ilk defa mısıroğluna katılıyorum. Annesi yaşındaki bir Türk hükümdarının hanımına, böyle ahlaksız bir münasabette bulunmuştur.(Ülkemizde maalesef Nureddin Zengi'yi anlatmıyorlar , hak ettiği değer verilmiyor. Varsa yoksa Selahaddin Yusuf!)

Selahaddin Yusuf Hıttin Savaşı'nda kendisinden daha az sayıdaki orduyu yendi ve "Haçlıların kökünü kazıdı!" izlenimi verildi. Kudüs Kralı ve diğer Haçlı soylularını serbest bıraktı. Ama Türk soylu olupta başka dinlere inan Türkopolleri kestirdi. Her savaşta esir ele geçirilen Türkopollerin kesilmesini çok katı bir şekilde uygulatıyordu. Tapınakçılar Selahaddin döneminde istedikleri gibi at oynata biliyorlardı. Tüm Frenk keferelerini ve Tapınakçıların asıl kökünü kazıyan ise Baybars'tır. Ama biz Baybars'ı sadece İlhanlılarla giriştiği cenklerden anıyoruz. Aslında ilk laikliği uygulayan Müslüman Türk hükümdarı olmak gibi bir özelliği daha vardır.

Bahsedilecek daha çok konu var...
Maalesef bize tarihi yanlı öğretiyorlar.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türk.
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.236 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.016s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.