Kırılan Ülkü Fidanları: ÜLKÜCÜ ŞEHİTLERİMİZ.
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 10 Nisan 2020, 08:01:50


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1] 2 3 ... 26
  Yazdır  
Gönderen Konu: Kırılan Ülkü Fidanları: ÜLKÜCÜ ŞEHİTLERİMİZ.  (Okunma Sayısı 183072 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
ŞamanisTürk
Ziyaretçi
« : 20 Ekim 2008, 20:35:19 »

TÜRKLÜK UĞRUNA TOPRAĞA BİR GÖZ DAMLASI GİBİ DÜŞEN,

 TÜRK SOYLU ÜLKÜCÜLERİN ANISINA

BU KONU AÇILMIŞTIR.

RUHLARI ŞAD OLSUN!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
KOLOKAAN
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : 05 Haziran 2009, 13:57:42 »
Ayşe ÇETİNKAYA-12 Haziran 1980

Adana Karataş yolu üzerinde bulunan Yüntaş iplik fabrikasında işçi olarak çalışıyor ve buradaki MİSK'e bağlı sendikanın kadın işçi temsilciliğini yapıyordu. 31 yaşındaydı olay günü akşam saatlerinde evine gelerek kimliklerini gizlemek suretiyle kapıyı açtıran komunist militanlar tarafından kurşunlanmak suretiyle şehid edildi. Cenazesi Adana asri mezarlığına defnedildi.

Fahriye ALTINOK-25 Haziran 1980

İstanbul Gaziosmanpaşa MHP ilçe kadın kolları başkanıydı. 50 yaşında olup evli ve iki çocuk annesiydi. Kocasıda Gaziosmanpaşa MHP ilçe başkanlığını yürütüyordu. Olay günü öğle saatlerinde Ramide bulunan evlerine baskın düzenleyen komunist militanlar tarafından kocası ve kızıyla birlikte kurşunlanarak şehid edildi. Cenazesi aşiyan mezarlığına defnedildi.

Figen ÇÖKTÜ-27 Ağustos 1980

Adananın Karataş ilçesine bağlı yemişli köyündendi. 20 yaşında olup ailesiyle birlikte Adananın Şehid Duran mahallesinde oturuyordu. Komunistlerin baskıları sebebiyle devam ettiği Ticaret lisesini yarıda bırakmış Çukobirlik genel müdürlüğünde memur olarak çalışıyordu. Olay günü geç saatlerde evlerine giren iki komunist militan tarafından kurşunlanarak. Şehid edildi. Cenazesi köyünde toprağa verildi.MHP İstanbul Gaziosmanpaşa İlçe Başkanı Ali Rıza Altınok ve MHP İstanbul Gaziosmanpaşa Kadın Kolları Başkanı Fahriye Altınok’un kızıydı. 25 Haziran 1980 tarihinde anne ve babasıyla birlikte evlerine baskın düzenleyen teröristler tarafından kurşuna dizilerek şehit edildi…. Ruhu şad olsun.Ali Rıza Altınok, Fahriye Altınok, Nilgün Altınok)

MHP İstanbul Gaziosmanpaşa İlçe Başkanı, Ali Rıza Altınok, MHP Gaziosmanpaşa Kadın Kollan Başkanı Fahriye Altınok ve kızları Nilgün Altınok, evlerine gelen silahlı teröristler tarafından kurşuna dizilerek şehit edilmişlerdir..Mürüvvet KEKİLLİ-12 Eylül 1980

Adanalı olup 44 yaşındaydı. Evli ve 5 çocuk annesiydi halk türküleri ses sanatçısıydı ülkücü hareketin şölen ve gecelerinde kitleleri coşturan türküler söylüyor ayrıca plak kaset ve sahne çalışmalarına devam ediyordu. Adana MHP il kadınlar kolu başkanıydı 16 Ağustos günü sabahleyin Sucuzade mahallesindeki evine baskın düzenleyen komunist militanlar tarafından vurularak ağır yaralandı. Uzun müddet tedavi görmesine rağmen kurtarılamayara k Adana askeri hastanesinde şehid düştü. Cenazesi Adana Karşıyaka asri mezarlığına defnedildi.Hanife FENDOĞLU-17 Nisan 1978

Malatya belediye başkanı Hamit Fendoğlu'nun geliniydi 22 yaşında olup iki çocuk annesiydi olay günü kayınbabasına gelen bir paketin patlaması neticesi kayınbabası ve 2 çocuğu ile birlikte parçalanarak şehid oldu. Şehadeti sırasında 8 aylık hamileydi ve kocasıda Gaziantep de vatani görevini yapmaktaydı. Cenazesi Malatya'nın bulgurlu köyünde toprağa verildi.

Bilge ÖZSOY-.....1980

Kayserinin Talas nahiyesinde ülkücü bir ailenin 2 (iki) yaşındaki kızçocuğuydu olay günü Konya'nın Karapınar ilçesine bağlı Emirgazi kasabasında lisenin tarih dersi öğretmenliğini yapan ÜLKÜ-BİR mensubu babası ve ev hanımı olan annesi ile birlikte gittikleri Konya'da bindikleri dolmuştan bir grup komunist militan tarafından indirilerek ailece dövüldükleri sırada başına isabet eden tekmeler neticesi olay yerinde şehid oldu. Cenazesi memleketinde toprağa verildi.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
orkunalp
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 380« Yanıtla #2 : 05 Haziran 2009, 14:20:19 »

BUGÜN NEDENSE BU HAYİN PİÇLER BİRDEN DEMOKRAT İNSAN HAKLARI SAVUNUCUSU İNSANCIL OLDULAR HEPSİ BÜYÜK HOLDİNG-LERDE MEDYADA KÖŞE KAPTILAR . ELLERİNİN KANI İLE GELDİKLERİ MEVKİLERİ VE SİMDİKİ SAHİPLERİNİ ÇOK ATEŞLİ SAVUNUYORLAR HALA YURT SEVER TÜRK MİLLİYETÇİ LERİNİ KÖTÜLEYİP PİRİM YAPIYORLAR .ONLARIN NE MENEM BİR İNSANCIL OLDUKLARINA EZELDEN TANIKLIK ETTİK ŞİMDİ HAYRETLE SEYREDİYORUM . TANRI ŞEHİT ASENA-LARIN VE TÜM ŞEHİTLERİN RUHLARINI ŞAD ETSİN.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

TÜRK IRKI SAĞOLSUN!!!
TANRI TÜRK'Ü KORUSUN!!!
Yürekli-kam
Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 08 Ocak 2010, 18:50:57 »

DURSUN ÖNKUZU

 Cennet ülkemizin güzel beldesi, bozkurtlar yuvası Tokat'ın Zile kazasında dünyaya geldi..
Ankara Erkek Teknik Yüksek Öğretmen Okulunda tahsil görürken İşgal altındaki okulda komünistler tarafından yakalanıp üç gün süren ve bisiklet pompasıyla ciğerlerine hava basmaya varan ağır işkenceler yapıldıktan sonra, 23 KASIM 1970 günü, okulun üçüncü katından aşağıya atılarak şehid edildi...


Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş YapınYUFKA YÜREKLİLERLE ÇETİN YOLLAR AŞILMAZ ÇÜNKÜ BU YOL KUTLUDUR GİDER TANRI DAĞINA,
HALBUKİ YOLDAŞINI BIRAKIP KAÇANLARIN, DEĞİŞİLİR TOPUDA BİR SOKAK KALTAĞINA.Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın

RUHUN ŞAD OLSUN KOCA BOZKURT


Facebook'a Ekle
Kayıtlı
tamantarkan
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 120« Yanıtla #4 : 08 Ocak 2010, 19:30:45 »Ruhi Kılıçkıran, 1946 yılında Adana'nın Osmaniye İlçesinin Rızaiye Mahallesi'nde doğdu. Ankara İlahiyat Fakültesi'nde eğitim görüyordu. 22 yaşında iken Ankara Site Yurdu'nun kantininde iftardan hemen sonra komünist militanların saldırısıyla şehit edildi.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
tamantarkan
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 120« Yanıtla #5 : 08 Ocak 2010, 19:32:10 »Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi öğrencisi Süleyman Özmen 22 yaşındadır. Yüksek Öğretmen Okulunda komünist militanlar tarafından sıkıştırılarak, 72 saat mahsur bırakılan ülkücü arkadaşlarına yardım edebilmek için ülküdaşlarıyla birlikte Yüksek Öğretmen Okulu'na gelir. Mahsur kalan arkadaşlarına ekmek götürmek ister. Sabaha karşı meydana gelen büyük çatışmada kızıl silahlar kan kusar. Kurşunlar Süleyman Özmen'e isabet edecek, kaldırıldığı Numune Hastanesinde beş gün süren yaşam mücadelesinde, omuriliğine saplanan kurşunun yaptığı hasar neticesinde şehitlik mertebesine ulaşacaktır.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
tamantarkan
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 120« Yanıtla #6 : 08 Ocak 2010, 19:34:32 »Türkistan'dan Türkiye'ye göç eden bir ailenin çocuğu olarak 1964 yılında dünyaya gelmişti Velican. 26 Mart 1988 gecesi ellerinde şişlerle uykusunda saldırdılar O'na... Türkistan'ın has evladı Velican Oduncu, 14 yaşında girdiği cezaevinden, 24 yaşında şehitlik mertebesinde çıktı...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
tamantarkan
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 120« Yanıtla #7 : 08 Ocak 2010, 19:36:03 »Yugoslavya göçmeni bir ailenin çocuğu olup 22 yaşındaydı. Ailece, Manisa'nın Turgutlu ilçesinde oturuyor, seyyar satıcılık yapıyordu. Polisler tarafından arandığını öğrenince kendiliğinden giderek emniyete teslim olmuş fakat, yargılandığı 12 Eylül adaleti dağıtan İzmir 2. Nolu Askeri Mahkemesi tarafından idam cezasına çarptırılmıştı. 5 Haziran 1983'de Buca Kapalı Cezaevi'nde sabaha karşı asılarak şehit edildi.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
tamantarkan
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 120« Yanıtla #8 : 08 Ocak 2010, 19:37:37 »Kahramanmaraş’ın Afşin kazasına bağlı Arıtaş kasabasından olup 19 yaşındaydı. Afşin Lisesi öğrencisiydi. Olay günü, Arıtaş kasabasında ağabeyi ile birlikte çarşıda gezerken bir grup komünist militanın saldırısına uğradıklarında feci bir şekilde dövülmek suretiyle ağır yaralandı. Önce, Elbistan Devlet Hastanesi’ne daha sonra Malatya’da bir başka hastaneye kaldırıldıysa da kurtarılamayarak birkaç gün sonra şehit düştü.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
tamantarkan
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 120« Yanıtla #9 : 08 Ocak 2010, 19:38:49 »Ankara'nın Balgat semtinde oturuyor olup 22 yaşındaydı. Ülkücülük suçundan ceza evine girmiş ve idam cezasına mahkum edilmişti. Mamak Askeri Cezaevi'nde yatarken bir fırsatını bularak kaçmayı başardıysa da kısa bir müddet sonra tekrar yakalandı. 12 Eylül cuntası tarafından idam edilmesi için verilen emir, 7 Ekim 1980 tarihinde Ankara Merkez Kapalı Cezaevi'nde yerine getirildi ve sabahın erken saatlerinde asılarak şehit edildi.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1] 2 3 ... 26
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.061 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.014s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.