PROF. DR. (!) HAYDAR BAŞ ve ATATURK'E İFTİRA
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 07 Aralık 2019, 07:10:28


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
Gönderen Konu: PROF. DR. (!) HAYDAR BAŞ ve ATATURK'E İFTİRA  (Okunma Sayısı 9018 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Gazan Han
Deli Bozkurt
Türkçü - Turancı BOZKURT

Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.424


İLHANLILAR


« : 21 Mayıs 2014, 21:35:20 »

 Bagimsiz Türkiye Partisi diye bir parti kurmuş Etrafinda oy toplamak için bin bir turlu siyasi manevra yapiyor. Bir ara Fethullahcilara karsi savaş acmisti su siralar BASBUG ATATURK'UN sözde ALİ'NİN SOYUNDAN geldiğini kendisinin EHLİBEYT  PEYGAMBER ailesinden geldiğini (!) elaleme anlatmakla meşgul. hatta Haydar Aga'ya gore Ataturk'un ailesi Bektasilerden gelmeymis (!). Birde bu adama inananlar var. Gelde hayret etme arkadaş.Kendisi aslında Kadiri Tarikati şeyhiydi. Sonra birden siyasete atildi. BTP yi kurdu. Su siralar ALEVİ oylarini toplamak için ehlibeyt konusunu işliyor ardından Kemalist oylarini toplamak için ATATÜRK'UN Sözde EHLİBEYT AİLESİNDEN olduğu (!) masallarini millete yutturmakla meşgul. Birde öyle anlatiyor ki ATATURK çocukluğunda Kuran'i ezberlemiş , hafiz olmuş. Geceleri sabaha kadar zikir - ilahi çekermiş (!) . Ataturk'un tarikatlara savaş actigi tarihi gerçektir. Nedense Haydar Ağa   bunu görmek istemiyor , kalkıyor ATA'YA TARİKATCİ (!) olduğu iftirasini atiyor. Öyle bir anlatıyor ki peşinden gidip inanan Onbinlerce adam var. Nasil adamlarsa artik. Azerbaycan'dan aldiği ekonomi uzmanlık master'i ve yaninda getirttiği dünyaca unlu (!) Milli Ekonomi Modeli kitabi ayri bir konu. Jet hizla nasil profesör (!) olduğunu hic sormayin. Su siralar kendisine ait Meltem Tv'de k.rt  -Türk kardeşliğini (!) millete yutturmakla meşgul. Kendisi Trabzon Akcaabatli. Trabzonlu kandaslar bu adami nasil tanirlar ? Soyu kökeni nedir ?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Gazan Han
Deli Bozkurt
Türkçü - Turancı BOZKURT

Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.424


İLHANLILAR


« Yanıtla #1 : 21 Mayıs 2014, 21:41:40 »BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, Atatürk ile ilgili kapsamlı bir eser yazdığına söyledi. Prof. Baş, “Mustafa Kemal Paşa’nın bir Alevi Dedesi" olduğunu okursanız hiç şaşırmayın dedi.

Adana'da coşkuyla karşılanan BTP Lideri, Sular VIP Konferans Salonu'nda düzenlenen "Ehl-i Beyt ve Milli Kahramanlarımızı Anma" Programında gündemdeki gelişmeleri değerlendirdi. Yaklaşık 5 bin kişinin salonun içini ve dışını tıklım tıklım doldurduğu bir ortamda vatandaşlara hitap eden BTP Genel Başkanı, Atatürk ile ilgili kapsamlı bir eser yazdığına işaret etti.

Mustafa Kemal, Alevi dedesidir

"Türkiye bağımsızlığını zedeler bir konuma girdi. Bunu aşmak için Cumhuriyeti kuran şahsın yaptıkları esas alınmalıdır" diyen Prof. Dr. Haydar Baş, Atatürk ile ilgili kapsamlı bir eser yazdığına işaret ederek, "Mustafa Kemal Paşa'nın bir Alevi Dedesi olduğunu okursanız hiç şaşırmayın. Henüz okumadım ama Yunanlı bir ilim adamının ifadesine göre durum böyle. Annesi Zübeyde Hanım ve babası Ali Rıza Efendi Bektaşi tarikatından... Bunlardan nur topu gibi Mustafa dünyaya geliyor" dedi.  

1200 yıldır Müslüman-Türk kimliği eşittir İslam'dır

 BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, Anadolu'yu Müslüman yapan şahsiyetin Hacı Bektaş-ı Veli olduğuna işaret ederek, şunları söyledi: "Hacı Bektaş-ı Veli olmamış olsaydı, Müslüman - Türk olmayacaktı. Hacı Bektaş-ı Veli en zor işi başarıyor, Anadolu'daki halkları Müslüman ediyor, tezkiye (temizleme) ve terbiye ediyor. O günün şartlarında insanlar bakıyor ki, Hacı Bektaş-ı Veli hem Müslüman, hem Türk... Türkmenler de "biz de Türk'üz" diyor. Türk kavramı bir kültür birliğidir ama aynı zamanda bir etnik gruptur ama Hacı Bektaş-ı Veli bunu İslam dini, kültürü, medeniyeti, ahlakı ve fazileti ile yoğurarak, bir millet haline getiriyor. Anadolu'da Laz, Çerkez, Kürt, Boşnak gibi halklar vardır. İşte Hacı Bektaş-ı Veli, mayayla yoğurarak Müslüman - Türk milletini ortaya çıkarıyor. Onun için 1200 yıldan bu yana Müslüman - Türk kimliği eşittir İslam'dır."

MELTEM HABER

SACMALİKLARA BAKİN. TURK MİLLETİ ETNİKLERLE TURKMENLERİN YOGURULMASİNDAN DOGAN ORTAK BİR İSİMMİS (!)
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Gazan Han
Deli Bozkurt
Türkçü - Turancı BOZKURT

Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.424


İLHANLILAR


« Yanıtla #2 : 21 Mayıs 2014, 21:51:02 »Meltem TV ve birçok ulusal televizyon kanalından canlı olarak yayınlanan Çorum Milli Kahramanlarımızı anma programında konuşan Prof. Dr. Haydar Baş, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kendisinden özür dilediğini söyledi.  

AK PARTİ TÜRKİYE'NİN BAŞINA MUSİBET OLDU

Prof. Dr. Haydar Baş konuşmasında "Bundan önceki seçimde sayın (Deniz) Baykal ve ekibi bize bir haber gönderdiler, dediler ki " Biz Bağımsız Türkiye Partisi ile beraber ittifak yapmak istiyoruz". Arkadaşlarda durumu bana intikal ettirdiler Gürsel Tekin de kanaatıma göre bu işin içinde. Bizim Selim (Kotil) benden daha iyi bilir doğru mu? Çünkü onlar alt yapısını, işin teknik yapısını hazırlayan ekip. Bana geldi dediler hocam ne dersin, dedim vallah Türkiye'de güç birliği yapmak lazım, bu arkadaşları da bu güç birliği yapmadan aşağı almak biraz zor, niye bunlar milletin iradesi ile değil, birilerinin iradesiyle Türkiye'nin başına musibet oldular. Allah bunların şerrinden bu milleti halas eylesin (Amin)." dedi.

CHP-BTP İTTİFAKINI BOZMAK İÇİN KASET OLAYINI PATLATTILAR

Prof. Dr. Baş, "Bende dedim aynı görüşteyim, beraber olmamız lazım ve maddeler konuşulacak, bir masaya oturulacak ve imzalar atılacak o noktaya geldi ittifak edeceğiz. Sevgili arkadaşlar işte bu ittifakı bozmak için bir takım şer güçler devreye girdi kaset olaylarını gündem ettiler ve maalesef bu iş tahakkuk etmedi. Deniz Baykal'ın yerinde ben olsam istifa etmezdim. Çünkü o gün yapılan kamuoyu yoklamalarında Bağımsız Türkiye Partisi ile onlar arasında olacak olan ittifak yüzde kırkın üzerinde millet tarafından cevaplanacaktı. Yani % 40'lık netice bunları alaşağı ediyordu." diye ifade ederek CHP-BTP ittifakının nasıl yabancı güçler tarafından bozulduğunu açıkladı.

KILIÇDAROĞLU TELEFONDA PROF. DR HAYDAR BAŞ'TAN ÖZÜR DİLEDİ

Prof. Dr. Haydar Baş, ittifak ile ilgili olarak "Sevgili arkadaşlar ardından sayın Kılıçdaroğlu seçildi. Biz tabii bir partinin iç meselesine kesinlikle karışamayız hayırlı olması duası ile takip ederiz ve o şekilde yaptık. Kılıçdaroğlu seçildikten sonra bizim böyle bir projemiz vardı bu projeyi de siz gündem ettiniz yani CHP gündem etti bizde buna iyi niyetle baktık, beraber olmamızın faydalı olacağına biz de inandık. Eğer siz bu yolda devam etmek istiyorsanız biz hazırız. Sayın Gürsel Tekin'e gittiler, sayın Kılıçdaroğlu bizi bekletti de bekletti sanki mahşer sabahına kadar cevap vermeden geriye gönderdi. Gel zaman git zaman, şimdiki seçimlere giriyoruz Kılıçdaroğlu bana önce bir elçi gönderdi dedi hocamız nasıl bakar bu işlere dedim vallah güç birliğinden yanayım ama Kılıçdaroğlu'dan yana değilim çünkü onun ayarı bozuk. Tabii gelen arkadaşlar demek istediğimi bilmedikleri için pekte işin içine girip morallerini de bozmak istemedim. Dedim ki ben düşünürüm, bu benim karar vereceğim herhangi bir mesele değildir ilgili arkadaşlara olayı getiririm orada inşallah hayırlı bir karar verilir. İkindi bir arkadaşta geldi takriben ondan on gün sonra, yaptığımız sohbette o biraz daha genel başkan adına konuştu, böyle böyle dedi yanımda telefonla konuştu  sayın genel başkanla telefonu emri vaki yaparak bana verdi Kılıçdaroğlu, dedim ben seninle ittifak etmek için hazırdık sen bizim selamınızı dahi almadın dedim. "Benim haberim olmadı çok özür dilerim" filan iyi dedim. Şimdi sevgili arkadaşlar aradan gene ben bir yere gittim  dönüşte haber geldi bana dendi ki takriben 10 gün sonra sayın Kılıçdaroğlu gelecek zatı alilerinizi ziyaret edecek ve bu meseleyi görüşeceksiniz. Şimdi İmam Ali (hz)'nin kokusunu alanlar her kokuyu alır ama kalbime yatmadı derken bugün veya dün arkadaşlardan biri geldi bizim meclis muhabirimiz hocam dedi CHP felancı milletvekili geldi evet dedim sizinle beraber görüşmek istiyor. Yahu bizim kıdem tenzil mi edildi benimle Kılıçdaroğlu konuşacaktı. Yani devamlı ipe un seriyor" dedi.

Yeni Mesaj gazetesi

TAM BİRBİRLERİNİ BULMUSLAR KANKİ OLMUSLAR. BİR TARİKAT SEYHİYLE CHP'NİN KARDESLİGİ...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Gazan Han
Deli Bozkurt
Türkçü - Turancı BOZKURT

Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.424


İLHANLILAR


« Yanıtla #3 : 21 Mayıs 2014, 22:12:29 »

Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Gazan Han
Deli Bozkurt
Türkçü - Turancı BOZKURT

Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.424


İLHANLILAR


« Yanıtla #4 : 21 Mayıs 2014, 22:59:01 »

NELER NELER CİKARMİS. SOY AGACİ UZMANİ OLMUS....

TIMETURK / Haber Merkezi

Haydar Baş'ın köşesinde yazdığı yazısı:

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Atatürk ile ilgili eser çalışmamız, bizi onun soyağacını araştırmaya yöneltti.
Bu eser bize, Atatürk’ün bilinmeyen yönlerinin kapılarını açacak…

Soyağacı incelememiz esnasında cumhuriyetin temellerinin Hacı Bektaş Dergâhı’nda atılması kadar şaşırtıcı ve önemli bir gerçeğe ulaştık. Neden Bektaşi dergâhı? Ve neden yeni devletin kurulma fikri bir Bektaşi şeyhi ile paylaşıldı? Bu hayati soruların cevapları Ata’nın soyacında gizli aslında…

Soyağacı da, vasiyetname gibi Türk milletinden saklanan bir durumdur.
Zira Mustafa Kemal’in soyu Ehl-i Beyt’e dayanmaktadır.

Evet, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucusu Atatürk, hem ana hem de baba tarafından Hz. Hasan ve Hz. Hüseyin soyundan gelmektedir.

Bu hakikati, Atatürk’ün jandarma istihbarat subayı olan Mehmet Rıfat Efendi’nin torunu Meriç Tumluer’in belgelere dayalı ifadesinden aktaralım:

“Atatürk hem anne, hem de baba tarafından Hz. Hasan ve Hz. Hüseyin’in soyundan gelmektedir. Atatürk’ün dedelerinin uzun yıllar Deliorman, Veliko, Dobruka, Tırnova bölgesinde yaşadıkları biliniyor. Bugün türbesi Diyarbakır’da bulunan, Ehl-i Beyt soyundan Seyyid Sarı Saltuk Hazretleri’nin Rumeli’yi müslümanlaştırma çalışmalarında bulunan oğullarının ve torunlarının soyunun Atatürk’ün dedelerine kadar geldiği biliniyor. Bu soy, Dedesi Kızıl Hafız Ahmet Efendi’ye kadar uzanmaktadır.

Kızıl Hafız Ahmet Efendi’nin ailesinin yani Atatürk’ün atalarının, Anadolu’dan Konya ve Aydın yöresinden geldiği yazılmaktadır. Atatürk’ün dedeleri; Anadolu’dan Rumeli’ye gidip, Yunanistan’da Manastır Vilayeti’nin Derbe-i Bala Sancağı’na bağlı bulunan Kocacık Nahiyesi’ne yerleşmişlerdir. Burası tamamen Türk’tür hatta bu aileler Yörük Türkmenleridir.

Kayıtlarda Müslüman Oğuzların, Tanrıdağı ve Karagöz Yörüklerinden olup, Konya ve Aydın yöresine yerleşmiş bulunanların isimleri teker teker yazılı bulunmaktadır.

Buradaki 950 tarih ve 82 numaralı il yazıcı defteri ile 1051 tarih ve 469 numaralı il yazıcı defterinde Anadolu’dan Rumeli’ye geçen Türk boy ve ailelerinin isimleri açıkça yazılı bulunmaktadır.

Bunların Müslüman Oğuz Türk’ü Yörük Türkmen boylarından oluşan ailelerinin kimler olduğunu kayıtlarda belirtmektedir. İşte bu kayıtlarda Atatürk’ün atalarının kaydı da mevcuttur. Atatürk’ün dedesi Hafız Ahmet Efendi’nin saçları kırmızı olduğu için adına Kırmızı Hafız Efendi derlerdi.

Atatürk’ün dedesi Kırmızı Hafız Efendi, Kocacık Nahiyesi’nde ilkokul eğitmenliği yapmakta idi. Atatürk’ün babası Ali Rıza Efendi de Kocacık Nahiyesi’nde dünyaya geldi. Babası Ali Rıza Efendiye Alüş Efendi derlerdi.

Atatürk, özbeöz Türk olup, Konya ve Aydın yörelerinden gitme çok asil bir ailenin evladıdır.

Zübeyde Hanım’ın soyu Yörük’tür. Ailesi Fatih döneminde Karamanoğlu Beyliği’nin yıkılmasından sonra (1466), Balkanlarda fethedilen yerlerin Türkleştirilmesi için göç ettirilen ailelerdendir.

Konya bölgesinden geldikleri için bunlar, ismi ile resmi kayıtlara geçmiş ve böyle anılmıştır.

Aile, Vodina sancağının Sarıgöl nahiyesine yerleştirilir. Zübeyde’nin babası Sofuzade Feyzullah Ağa’dır.

Atatürk’ün kız kardeşi Makbule Hanım, Yörüklük için şunları söylemiştir: “Annem her zaman Yörük olmakla iftihar ederdi. Bir gün Atatürk’e, ‘Yörük nedir?’ diye sordum. Ağabeyim de bana ‘Yürüyen Türkler’ dedi. Yani Zübeyde Hanım da Türk’tür.” (Başbakanlık Eski Müşaviri Şecaattin Zenginoğlu’nun Bilgi Çağındaki Türk Gençliğinin Yükselen Sesi - 1999, isimli kitabından)

Maalesef, Ehl-i Beyt’e karşı olanların Mustafa Kemal de bu soydan geldiği için ona da karşı olduklarını görüyoruz.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Gazan Han
Deli Bozkurt
Türkçü - Turancı BOZKURT

Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.424


İLHANLILAR


« Yanıtla #5 : 22 Mayıs 2014, 07:37:51 »

HAYDAR AGA'CİLAR , Sizin mezhebinizi bile bilemiyoruz. Bari Başbuğ Ataturk'un adini siyasi emellerinize alet etmeyin. ATATURK Anitkabir'den kalksa sizin gibi Tarikatcilari sopayla kovalardi. Yerinizde olsam yuzum kipkirmizi olur utancimdan sokağa cikamazdim.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Gazan Han
Deli Bozkurt
Türkçü - Turancı BOZKURT

Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.424


İLHANLILAR


« Yanıtla #6 : 24 Mayıs 2014, 17:49:53 »

BURADADA ATATURK'U MUSLUMANLARİN HALİFESİ (!) İLAN ETMİS. ATATURK "Ne mutlu Turk'um diyene değil Ne mutlu Müslümanim diyene " demismis (!). k.rtleri de , Türklerden gelen bir boy(!) ilan etti.

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
https://www.youtube.com/watch?v=u4_nr8Njtnw&feature=youtube_gdata_player
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Hun Türk
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 473« Yanıtla #7 : 25 Mayıs 2014, 06:46:34 »

Ya bunların yaptığı göstermelik, internette bu haydarın bir videosunu izlemiştim bir toplantımı neydi konuşuyor kendi kitlesine Atatürk ile ilgili bir şey dedi alkışladılar o zaman alkışlayan kitlenin suratında yapmacık bir tavır vardı. Sanki yobaz takımının Atatürkten nefret edişi gibi surat ifadesi varya aynı o ifadeyi videoda yüzlerinde gördüm. Zoraki ve yapmacık yüzlerinde bahsettiğim ifade ile alkışlıyorlardı. Yani her şey hikaye. Bunları sırf bazı kitleleri etkilemek için yapıyor.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Gazan Han
Deli Bozkurt
Türkçü - Turancı BOZKURT

Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.424


İLHANLILAR


« Yanıtla #8 : 27 Mayıs 2014, 13:14:09 »

Ya bunların yaptığı göstermelik, internette bu haydarın bir videosunu izlemiştim bir toplantımı neydi konuşuyor kendi kitlesine Atatürk ile ilgili bir şey dedi alkışladılar o zaman alkışlayan kitlenin suratında yapmacık bir tavır vardı. Sanki yobaz takımının Atatürkten nefret edişi gibi surat ifadesi varya aynı o ifadeyi videoda yüzlerinde gördüm. Zoraki ve yapmacık yüzlerinde bahsettiğim ifade ile alkışlıyorlardı. Yani her şey hikaye. Bunları sırf bazı kitleleri etkilemek için yapıyor.

Bu adam kadar Ataturk'un adini kullanan tarikat şeyhi görmedim.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Hun Türk
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 473« Yanıtla #9 : 29 Mayıs 2014, 02:57:52 »

Bende ilk kez Atatürkten göstermelikte olsa nefret etmeyen onun hakkında iyi bir şey söyleyen tarikat lideri gördüm.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.061 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.02s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.