Neden Mhp'ye küstük?
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 12 Ağustos 2020, 13:20:59


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
Gönderen Konu: Neden Mhp'ye küstük?  (Okunma Sayısı 8836 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
BASKALTURK
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 174« : 23 Eylül 2010, 21:39:14 »

Konuyu bilmeyip ''neden bu Turkculer devamli Mhp'yi konu ediyorlar?'' diye dusunen genc kardeslerimize cevap niteliginde olan bu yazinin; tum soru isaretlerine cevap verecegini umit ediyorum.esenlikle

 
Alparslan Türkeş ile Nihal Atsız'ın yollarının neden ayrıldığını; katıksız bir Türkçü olan Ali Balseven'in dava arkadaşı ülkücüler tarafından neden öldürüldüğünü bilmeyenler, MHP'nin bugününü anlayamazlar. İşte 40 yıl önceki o yol ayrımının hikáyesi.

TARİH: 25 Mayıs 1973. Yer: Ankara. Ali Balseven, 25 yaşındaydı. Kahramanmaraşlıydı. Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi son sınıf öğrencisiydi. MHP'liydi. Ama...

O gün akşamüzeri Kurtuluş Parkı'nda bir grup MHP'li tarafından önü kesildi. Ali Balseven karşısına çıkanların hepsini tanıyordu. Dava arkadaşlarıydı. Hepsi ülkücüydü.

Ancak...

Bozkurtlar birbirine düşmüştü. Başbuğ o günlerde söylemişti o ünlü sözünü:

"Davadan döneni vurun!"

O gün ülküdaşları, Ali Balseven'i bıçaklayarak öldürdü. Peki, neden?

Ali Balseven davadan mı dönmüştü? Hayır! Birini mi ihbar etmişti? Hayır! Peki, suçu neydi? Suçu...

MHP'de her şey dört yıl önce bir kongrede başlamıştı.

KIRILMA NOKTASI

Tarih: 8 Şubat 1969. Yer: Adana

O gün şehir merkezi çok hareketliydi. Mavi gömlek giyen dokuz genç, motosikletlerle kentte tur atıyordu. Dokuz motosiklet; Alparslan Türkeş'in doktrini "dokuz ışık"ı temsil ediyordu.

Mavi gömlek neyin simgesiydi? Bilinmiyor. Bilinen, Mussolini'nin yarı-askeri gençlik örgütü militanlarının kara gömlek giydiğiydi. Motosikletli gençler gerekli ilgiyi topladıktan sonra kent merkezine geldiler.

Burada, 16 bağımsız Türk devletinin bayraklarını taşıyan 16 gençle buluştular. Alana gelen mehter takımı, ara vermeden büyük bir coşkuyla çalmaya başladı. Kalabalık giderek artıyordu. Alparslan Türkeş ve parti yöneticilerinin gelmesiyle yürüyüşe geçildi.

Askeri bir disiplin altında yürüyenlerin istikameti; milliyetçi hareketin en büyük tarihsel dönüşümünün yaşanacağı kurultay salonuydu.

Şehir merkezinden gelenleri kongre salonunda bir o kadar daha kişi karşıladı. Bu grup Türkeş'e mesafeliydi; liderleri ırkçı-Turancı Nihal Atsız idi.

"Tanrı Türk'ü Korusun" pankartı altında toplanmışlardı. Orta Asya nostaljisini canlandırmak isteyen bu gençler arasında paganist simgeler modaydı.

Bu nedenle hemen hepsi kalpak giyiyordu. Sarkık bıyıklıydılar. Yakalarında Bozkurt rozetleri vardı. Esir Türklerin kurtarılıp, yeniden inşa edilecek "Büyük Türkiye"ye inanıyorlardı. Turancıydılar.

"Adsız"dılar; Göktürkler'de henüz kamusal bir görevi yerine getirmemiş gençler özel isim taşıyamazlardı. Kendilerini kanıtlayana kadar bu gençlere "adsız" denirdi.

Aşırı milliyetçi Nihal Atsız, bu nedenle kendine "Atsız" soyadını seçmişti. Karşılıklı sloganlar altında kongre başladı.

AYRIŞMANIN NEDENİ

27 Mayıs 1960 askeri müdahalesine katılan dokuz subay, 22 Şubat 1964 tarihinde Cumhuriyetçi Köylü Millet Partisi'ne katıldı. Liderleri Alparslan Türkeş'ti. Bu ekip kısa bir süre sonra partiyi ele geçirdi. Alparslan Türkeş, partinin genel başkanı oldu.

İhtilalci subayların parti yönetimine gelmesiyle CKMP'de büyük dönüşümler yaşandı. Örneğin, partinin o tarihe kadar ülke yarısında teşkilatı varken, bu sayı hemen 61 il ve 435 ilçeye yayıldı.

Türkiye ilk kez, partili gençlerin kendilerine verdikleri isimle, "komando yürüyüşü"yle tanıştı. Genel Başkan Türkeş'e, "Başbuğ" deniliyordu.

CKMP, Türkçü bir partiydi. Bu siyasal çizgi geniş kitlelerle buluşamıyor; oy alamıyordu. Türkeş ve arkadaşları, "ayakları yere basmayan romantik Türkçü" parti çizgisini değiştirmeye karar verdi.

Türkeş ve subay arkadaşları her ne kadar cumhuriyetçi, laik ve Türkçü olsalar da, oy alabilmek için İslam motiflerinden yararlanmaya karar verdiler!

Siyaset dünyasında İslam'ın ne kadar önemli olduğunu sosyolojik olarak kavradılar. Bu değişim/dönüşüm sadece parti programıyla sınırlı olmayacaktı; hareketin simgeleri/sembolleri bile değiştirilecekti.

İşte Adana kongresi bu amaçla toplanmıştı.

Adana'da toplanılmıştı; çünkü biliyorlardı ki Ankara, İstanbul gibi kentlerde parti çizgisinin değişmesine karşı çıkan güçlü bir "Türkçü" grup vardı.

Ve iki gün süren Adana kongresinde büyük tartışmalar, kavgalar ve ayrışmalar yaşandı...

BÜYÜK DÖNÜŞÜM VE MHP NIN ARAPLASMA SURECI

Kongre iki gün boyunca hayli hareketli geçti. Kongre Başkanı Orhan Kaleli bile divandan istifa etmek zorunda kaldı. Türkçülerin simgesi "Tanrıdağı"nın yanına, İslamiyet'in simgesi "Hiradağı" eklenip yeni bir slogan üretilmişti: "Tanrıdağı kadar Türk, Hiradağı kadar Müslüman."

Zamanla, "Tanrı Türk'ü Korusun" pankartının yerini de "Kanımız Aksa da Zafer İslam'ın" alacaktı! Benzeri İslami simgeler, Türkçü gruptan "Türkler Araplaştırılmak isteniyor" şeklinde tepki aldı.

Nihal Atsız ekibi, kongrede direkt Türkeş'i hedef aldı. Aslında Nihal Atsız ile Türkeş'in dava arkadaşlığı çok eski yıllara dayanıyordu.

Türkeş daha Kuleli Askeri Lisesi'nde öğrenci iken Nihal Atsız ile tanışmıştı. Onu öğretmeni bilmişti!

1944 Türkçüler Davası'nda birlikte yargılanıp hüküm giymişlerdi. Şimdi ise karşı gruptaydılar. Nihal Atsız ekibi, kongrede hep benzer sözleri söylediler Türkeş'e:

"Sen git güvendiğin Araplara biat et!"

"Oy toplamak için Arap develere bin!"
Sonuçta, Nihal Atsız grubu, kongreyi kaybetti. Türkçüler ellerindeki parti kimliklerini kürsüye doğru fırlatarak salondan ayrıldılar.

Nihal Atsız, gazetecilere şu açıklamayı yaptı:

"MHP'de Allah, Tanrı'yı kovdu!"


Türkçülük, Osmanlı Devleti'nin son döneminde doğmuş; Cumhuriyet ile birlikte dirilmiş; 1969 kongresinde MHP tarafindan öldürülmüştü!

ÜÇ HİLAL

Türkçü grubun kongreyi terk etmesinin ardından Türkeş ve arkadaşları önergeleri tek tek kabul ettiler. Parti adından başlayarak hareketin her şeyini değiştirdiler:

Cumhuriyetçi Köylü Millet Partisi (CKMP) adı, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) oldu.

"Bozkurt" sembolü/amblemi, yerini "Üç Hilal"e bıraktı.

"Bozkurtlar", "Ülkücüler"e dönüştürüldü!

"Türkçü" yerine "milliyetçi" sıfatı tercih edildi.

"Türkçüler Derneği" lağvedildi; "Milliyetçiler Derneği" kuruldu.

Sadece "Başbuğ"a dokunulmamıştı.

27 Mayıs'ın "kudretli albayı" Türkeş, kısa bir süre sonra Kábe'ye gidip hacı oldu.

MHP artık kendine yeni bir yol çizmişti.

Ve bu yolda "Şamanist" saydığı "Bozkurtlara" ihtiyacı yoktu.

Çünkü:

Bozkurtlar, Şamanist gelenekleri canlı tutmak, unutturmamak istiyordu.

O kadar Türkçüydüler ki, Sakarya, Adapazarı'na gidip Orta Asya'dan getirilen kımızı içiyorlardı.

Hatta 1960'lı yılların sonunda üniversitelerde siyasal kavgaların başladığı o günlerde, Ankara Siyasal Bilgiler Fakültesi öğrencisi Fehmi Yücesoy okulda solcu öğrencilerden dayak yiyip yere düşünce, "Bana yardım et gök tanrısı" diye dua etmişti!

Niyazi Adıgüzel, Nihat Çetinkaya gibi isimler İstanbul Şamanistler Derneği'ni kurmuştu!

UTANGAÇ SÖYLEM

Alparslan Türkeş, sadece Türkçülerle yollarını ayırmadı. O artık utangaç bir Kemalist idi. Parti binalarından Atatürk resimleri indiriliyordu artık.

1960'lı yılların sonu, 1970'li yılların başı aynı zamanda Türkiye'deki partilerin yeniden saflaşmaya başladığı bir dönemdi.

MHP bu dönemde ideolojikleşme ve radikalleşme konusunda mevcut partilerden daha aktifti. Propaganda konuşmalarında, laikliğin yerini oy avcılığına dönük İslami söylemler aldı.

Politikada mistik/dinsel bir yaklaşımı benimsedi. Kırsal alanlar ve varoşlar için bu söyleminin önemli olduğunun farkındaydı.

Bu nedenledir ki, ülkücüler otobüslere bindirilip Adıyaman'daki Nakşibendi Menzil Şeyhi'nin elini öptürülmeye götürülmesine ses çıkarmıyordu.

Tarikatlar Türkeş'i ziyaret ediyor; ona tüfek hediye ediyorlardı!

Türkeş artık pragmatikti: Türkçü söylemlerle sadece üniversitedeki öğrencilerin dikkatini çekeceğini biliyordu. İsteği, İslamcı söylemlerle "köksüzlük sorunu" yaşayan köylü gençleri toplumsal harekete çekmekti.

Laik Türkeş, tarikatlara yakınlaştı. Öncelikli ilk hedefi Orta Anadolu'daki Sünni Müslümanların oylarını almaktı.

Başarılı da oldu.

ALEVİLER

Ali Balseven'in cenazesine MHP'den kimse katılmadı. Cenazede sadece Türkçüler vardı. Tabutu Türk bayrağı ve Bozkurt flamasına sarılıydı.

Başları kalpaklı, sarkık bıyıklı Türkçüler, yoldaşlarının tabutunu Kahramanmaraş'a kadar taşıdılar.

Ve...

Bilinmeyen bir gerçektir:

Ali Balseven Alevi'ydi.


Alevilerin MHP'ye uzak durmasının bir nedeni de Ali Balseven cinayetidir.

Sonuç:

MHP'nin 40 yıllık siyasal çizgisinde bir sapma yoktur ve hala Arapcidir.

'Bozkurtçunun Amentüsü'

Biz kimiz?

Bozkurtçularız.

İdeolojimiz nedir?

Bozkurt Türkçülüğü.

Neye inanırız?

Türk ırkının ve Türk milletinin, her ırktan ve her milletten üstün olduğuna!

Bu üstünlüğün kaynağı nedir?

Türk kanıdır.

Türk doğuştan mı üstündür?

Türk, doğuştan üstün ve kabiliyetlidir. Türk, zekásını, yiğitliğini, askeri dehasını ve her hususta büyük kabiliyet ve istidadını kanından alır.

Bu üstünlük kaybolabilir mi?

Kötü idare ve kötü muhitin tesiriyle azalırsa da bu muvakkattir. Türk kendi gelişmesini tekin edecek iyi bir idare ve iyi bir muhit yaratır yaratmaz bu üstünlüğü yeniden parlar.

Bu üstünlük ne vakit büsbütün kaybolur?

Eğer Türk'ün kanı yabancı kanlarla bulanırsa. Bu takdirde melez ve karışık kanlı olarak doğacak nesiller, Türk'ün maddi manevi hususiyetlerini taşımazlar ve öz bir Türk gibi üstün soydan olamazlar.

Bozkurtlar niçin ırkçıdır?

Bozkurtçuların ırkçı olmalarının diğer bir sebebi de içtimaidir; Bozkurtçular biliyor ki Türk'e ancak Türk'ten fayda gelir. Türk olmayanlar ve her çeşit dönmeler, ne kadar Türk terbiyesi ile büyürlerse büyüsünler hiçbir zaman bir öz Türk'e benzemeyecekleri gibi bir öz Türk gibi de bu millete hizmet edemeyeceklerdir.

Türk derken, 9 göbeği Türk olanları mı kastediyorsun?

Gönül öyle isterdi. Fakat realiteleri gören Bozkurtçular, atalarının dörtte üçü Türk olan veya 4 göbekten beri kanca Türkleşmiş olanları da Türk saymaktadırlar.

Bozkurtçular Pantürkist midir?

Evet...

"Bozkurtçunun Amentüsü"nü kaleme alan isim Reha Oğuz Türkkan idi.

(Bozkurt Dergisi, Sayı 1, 5 Mart 1942.)

Facebook'a Ekle
Kayıtlı

turatbek_aytmatov
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 703


KIRGIZ TÜRK


« Yanıtla #1 : 23 Eylül 2010, 22:10:40 »

BAŞKAL AĞABEY DURUMU ÇOK AÇIK ÖZETLEMİŞ.
-Türkler ile k.rtleri bir tuttukları için.
-Ocak dedikleri yerlerde Türk yiğitlerinin başına k.rdü çerkezi bilimum etnik döküntüyü Türke reis yaptıkları için
-Bir kızını k.rde bir kızını ingiliz piçine düzdüren Kıbrıs rumu feyzullah k.rdeşe  "BAŞBUĞ" dedikleri için
-Türkiyede Türkler k.rtler ver diğer unsurlar birbirlerine karışmıştır. Çiçek bahçesiyiz dedikleri için.
-Devletin bahçesi zamanında Kitay (Çin) ile el sıkıştığı için (Doğu Türkistan Türklerine rağmen)
-Sırf Alevi diye Türkmen öldürüp / yakıp sünni diye kızlarını bacılarını k.rtlere verip soylarını kırdırdıkları için!!! (Bugün yine komşum olan ülkuçu öz oğlunu (üstelik yörük kökenliler) bir k.rt kızı ile evlendirdi. Neymiş din kardeşliğiymiş.
- Kancı ve ırkçı Türkçülüğün içine edip üstüne ümmetçilik denilen sapık fikriyatı kurdukları için
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

KIRGIZ TÜRK
KUDAY TÜRKÜ KORGOSUN!!!
LAİKLİK TÜRKÇÜLÜĞÜN DİREĞİDİR!!!
Yürekli-kam
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 23 Eylül 2010, 22:20:53 »

Türkçülüğü bilen duyan hiç bir Türk çocuğu gerçek mhp li olmamıştır, bizim gibi oy larını verenler vardır, belki birleşilen bazı davalarda olabilmekte ama yürekten bu partiyi destekleyen bir Türkçü bile olabileceğini ben sanmıyorum.

Mhp kendi yolunu çizmiş, ne ümmetçi nede milliyetçi partidir. 69 kongresinin ardından Ortalıkta sürünüp üç oyun peşine düşmüş Türk düşmanlarını içlerine almış, nemacıların ve rantçıların yönettiği bir parti olmuştur. İçlerinde bir çok Türk evladı vardır ama bunlarda Türkçülere, dinsiz imansız denilerek düşman olarak yetiştirilmektedir.

Mhp nin oy alacağı kitle nasıl Türk çocuklarıysa, bizim hedefimizde mhp nin o gençleridir, bozulmamış, bataklığın çamuruna bulanmamış saf gençler bizimdir. İnancımız mhp nin kendini temizlemesidir ama bu boşa kürek çekmeye benziyor.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
oguz sad
Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 23 Eylül 2010, 22:25:17 »

MHP, Türklüğün kalbine sokulmuş hançerdir. Türk milliyetçiliğinin bugün yerlerde olmasının ve dünyada emsali görülmeyecek şekil de kültür milliyetçiliğine indirgenmesinin tek müsebbibidir.

Türk Milliyetçiliği ne zaman ki, MHP ve onun sapık ideolojisinden kurtulur, genç bozkurtlara olması gereken Milliyetçiliği aşılarsa; Türk Milleti için Ergenekon'dan çıkış günü, o gündür.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Onbaşı Yamtar
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 444« Yanıtla #4 : 23 Eylül 2010, 23:10:22 »

Yazı konuyu bilmeyenler için gerçekten çok aydınlatıcı. Bizi MHP ülkücüsü sanıp Otağa giren sentezcilerin önce bunu okuması için konu üst konu olarak sabitlenebilir.
Yazan ırkdaşın eline sağlık.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Toprak ana uyuturken koynunda bizi
Yarınkiler biçecektir ektiğimizi,

Yeşermesi ektiğimiz tohumun haktır,
İşte o gün ruhlarımız şad olacaktır!
Yürekli-kam
Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 23 Eylül 2010, 23:21:51 »

A... a Sokim MHP'nin, Diyarbakır'a bağlı 90 köyde bu gün kürtçe adlarını gösteren tabelalar devlet eliyle asıldı! Şerefsiz MHP'liler çıkmış başka konularda car curt ediyorlar. Lan ibneler, nasıl milliyetçi partisiniz! Türkiye'de sizin zamanınınız da yabancı bir dil resmiyet kazandı. Milliyetçi güç olarak resmiyette siz varsınız parti ve ocak olarak, size kim ki Milliyetçi diyor, onlarında bacılarını s...m!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Ülgen Han
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 357


Tengrici Atsız Ata Çerisi


« Yanıtla #6 : 23 Eylül 2010, 23:26:58 »

Sadece MHP değil BBP de  K.Maraş ve Sivas yörelerinde ümmetçi söylemlerle ve mhp den daha koyu bi şekilde , etnik kırıntı kardeşliği edebiyatı yaparaktan milliyetçi kesimden oy alıyor. Şehitimiz olduğu zaman gıkları çıkmıyor. Gemi baskını olduğu sabah Alperen ocakları yürüyüş yapıyor. Sözde asıyorlar , kesiyorlar. Bu nasıl çarpık bir mentalite , ne biçim bir us ? Anlayamıyorum. Kararsız
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
BASKALTURK
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 174« Yanıtla #7 : 25 Eylül 2010, 12:54:52 »

A... a Sokim MHP'nin, Diyarbakır'a bağlı 90 köyde bu gün kürtçe adlarını gösteren tabelalar devlet eliyle asıldı! Şerefsiz MHP'liler çıkmış başka konularda car curt ediyorlar. Lan ibneler, nasıl milliyetçi partisiniz! Türkiye'de sizin zamanınınız da yabancı bir dil resmiyet kazandı. Milliyetçi güç olarak resmiyette siz varsınız parti ve ocak olarak, size kim ki Milliyetçi diyor, onlarında bacılarını s...m!

Yurekli Kam anda, yillar once irkina bakmadan sirf siyasi gorusleri ugruna sokak ortalarinda katledilen Turk insanlarimiz bu gunlere bakildiginda gozlerimi yasartiyor.. Esas bu gunlerde sokak ortalarinda gebermesi gereken bolucu hainler Mhp denilen parti tarafindan 1000 yillik kardeslik naralari ile gormemezlikten gelinmeye calisiliyor.

Ulkuculer neden evlerine kilitlendiler? Neden yillar once sokaklara itilmisti? Iste butun bu sorularin cevabi Turkculugu yesillendirerek islamlastirmaya baslayan Turkes mahlasli adamin yaptiklaridir. Turkculuge ve Turk irkciligina bu soyu kirilasi kansiz kadar en kizil komunistler dahi zarar verememistir..
Bu baglamda Atsiz beg'in bir sozunu etmeden gecemeyecegim '' Icimizde ki Turkumsuler,irkimiza Turk olmayan etniklerden daha buyuk zarar verirler'' iste Turkes mahlasli rum kirmasida icimizde ki Turkumsu bir bukalemundu.

Mhp'nin yeni bir degisim ile Turkculuge sarilmasini cani gonulden istiyoruz, bizlerin sorunu Mhp degil icinde ki Turkumsulerdir. esenlikle
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Tengri_Kurt
Atsızcılar - Karaman
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 235


Türkçü- Turancılar


« Yanıtla #8 : 25 Eylül 2010, 13:05:05 »

Esen olun.

Başkal Anda gerçekten çok güzel bir temennide bulunmuşsun.Yalnız mehapenin tabanını oluşturan ümmetçi ve devşirme tohumları artık bir asalak gibi,kene gibi yapıştıkları için onları ayırmanın mümkün olacağını zannetmiyorum.

Artık başına dirayetli bir TÜRKÇÜ lider geçer ise;diyeceğim fakat ona da izin vermiyorlar ve bahçeli tek başına kurula katılıp başkanlığını ilân ediyor ve tekrar bir kısır döngü oluşuyor.

" Katranı kaynatsan olur mu şeker,cinsini s....m cinsine çeker ! " hesabından ne onlar ümmetçiliklerinden vazgeçecekler ne de biz ırkçılığımızdan !

TTK.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türküz | Türkçüyüz | Atatürkçüyüz
genceli36
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 9


« Yanıtla #9 : 25 Eylül 2010, 14:04:26 »

çok hoş sohbet var bende katılayım. filistin için ağlayan dümbük teyyo ne kadar kanı bozuksa , DOĞU TÜRKİSTANDAKİ zulme tepkisiz kalan başta; mhp,ülkü ocakları,bbp,alperen ocakları,hükümet türkçülüğü yapan satılmış sahte türkçü kalemler,atatürkçü düşünce derneği,insan hakları derneği,yeniçağ gazetesi,ata tv,ortadoğu gazetesi' de O KADAR KANI BOZUKTUR. ALAYININ A....K...M                     TANRI TÜRKÜ KORUSUN VE YÜCELTSİN , ESENLİKLER GARDAŞLARIM                                                                                                     NE MUTLU KANI TÜRK OLANA

Y.N.: İletilerimiz de imla kurallarına uyalım. Noktalama işaretlerinden sonra bir boşluk bırakıp, cümle başlangıcını büyük harf kullanarak yazalım. Şad
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.269 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.01s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.