Milliyetçi hareket partisi olmayacak şeyleri başarmaktadır.
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 25 Ocak 2020, 04:59:54


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Milliyetçi hareket partisi olmayacak şeyleri başarmaktadır.  (Okunma Sayısı 2184 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
YigitKam
Ziyaretçi
« : 25 Temmuz 2012, 13:19:57 »

Milliyetçi hareket partisi olmayacak şeyleri başarmaktadır.
 
 
Böyle bir particilik ne görülmüş ne duyulmuştur, milliyetçi hareket partisi olmayacak şeyleri başarmaktadır.
 
Türk milletinin son elli yıldır kanı epey fazla aktı, bu elli yılın ilk yarısında Alparslan Türkeş Milliyetçi Hareket partisini bir yerlerden alarak kendi ideolojisinide buna harmanlayıp milli duyguların had safhaya çıktığı o günlerde bayağı ilerleme sağladı çünkü bir millet kendisine karşı olanların aşırı ileri gittiği anlarda benliğini hatırlar ve karşı tavrını takınır işte o süreçte milliyetçilik duyuları debreşir, kendisini milliyetçi sayan partilerin 100 yılda bile zor görebileceği güzel zamanlardır bunlar.
 
Aslen yok olup gitmesi gereken mhp işte milletin bu duyguları sayesinde seçim barajı etrafında sürtmektedir. Çünkü mhp nin milliyetçilik adı altında yapmış olduğu tek kalem iş Bahçeli zamanında gerçekleşmemiştir. Bahçelinin partiyi götürmüş olduğu izleyen parti zaten şimdi iktidardadır ve  aynı görüşte yan partilerde bulunmaktadır.
 
Bu kadar kanın aktığı başka ülkelerde milliyetçi partiler kesinlikle tek başlarına iktidar olurlar, örnek verecek olursak İsrail ve Yunanistan başı çeker. İsrail de Milliyetçi partilerin hükümdarlığını asla başka bir görüş yenemez, Komşumuz Yunanistan ve Rum kesiminde de Türk düşmanlığını pompalayan partiler her zaman iktidara gelirler eğer bu ülkeler ve benzerlerinde bizim şu durumumuz vuku bulsa oradaki partiler 100%100 ile iktidarı hiçbir başka partiye kaptırmazlar.
 
Milliyetçi Hareket partisi gerçek milliyetçi olsa kalıbımı basarım önümüzdeki seçimlerde büyük çoğunluğun oyunu alarak tek başına iktidar olur ama kendileri açısından bu mhp nin barajı dahi aşması başarı sayılacaktır çünkü iktidarsız bir iktidarın başarı kazandığı şimdiye kadar görülmemiştir, mhp iktidarsızdır.
 
Türk kanının oluk oluk aktığı bir zamanı geçiriyoruz ve Türk milliyetçisiyim diyen bir parti dincilere vagonluk yapıyor, bu davranışın altında bişeyler aramak gerekir diye düşünüyorum, sıradan bir milliyetçi kişiye sadece adı için şu mhp yi versinler alacağı oyu %40 ın altına düşürmez, kesinlikle Devlet Bahçeli ya aymaz yada başka düşünceleri var..
 
NE MUTLU TÜRK DOĞANA, TTK
 
Yürekli-kam
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Gumus Kurt
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : 25 Temmuz 2012, 13:35:18 »

Dışarıda MHP denilen oluşum "Irkçı-Turancı" zannendiliyor. Bu gerçekten o kadar komik bir durum ki...

Macaristan'ın Irkçı-Turancı partisi Jobbik'in vekilleri bile MHP'yi ziyaret ediyor hatta Alparslan Türkeş'in mezarına bile gidiyorlar.

Düşünün, Macaristan'ın Irkçı partisi bile MHP'yi Irkçı zannediyor.Türkiye'de de durum aynı aslında. Herkes MHP'yi Irkçı ve K.rt düşmanı zannediyor, fakat alakası yok. Aksine K.rtlere en çok sahip çıkan ve onları kucaklayan parti MHP'dir. Fakat dışarıdan en büyük K.rt düşmanı, en büyük Turancı parti olarak gözüküyor. Buna rağmen MHP hâlâ ne kadar etnik varsa onlara yaranmaya çalışıyor, Türk ırkçılığına karşı çıkıyor, sentezcilik yapıyor... Güler misiniz yoksa ağlar mısınız? Fakat MHP herşeye rağmen gerçekten Türk Irkçılığı yapsa, sürekli Türklüğü savunsa, hadi herşeyi geçtim şu BDP gibi partilerin yaptığı K.rtçüğün 10'da 1 i  kadar Türkçülük yapsa belki her şey çok farklı olacak.

Ama neden BDP gibi partilerin yaptığı Kürtçülüğün 10 da 1 i kadar Türkçülük yapmıyor MHP?

Sorunun cevabını aslında kandaşlarımız ne güzel açıklamış...


Yillardir bikip usanmadan yazdik, MHP’nin kurulus amaci Türk Milliyetciligini bu cati altinda kontrol edip pasifize etmek icindi diye. Nitekim söylediklerimiz bir bir cikti, önce Türk Milliyetciligini "Türk-Islam sentezi" denilen ne idügü belirsiz bir kavramla cizgisinden cikartip aslindan saptirdilar devaminda MHP ve Ocaklara gelen milliyetci ruha sahip Türk cocuklarini buralarda disleri sökülmüs Bozkurtlar haline getirdiler. Bugün geldigimiz noktada Bahceli’nin MHP Genelbaskani oldugu günden buyana yaptigi icraatleri ile son darbeyi vurup Türkiye’de Türk milliyetciliginin tamamen komaya girmesine sebep oldular. 

  Bu konuda biraz hayâl kurmak gerekiyor. Ben, Bahçelinin yerine geçeceğim. Yani ben Ermeni kökenliyim, ya da  kanımda Ermenilik var. Araya şunu katmadan devam edilemez.  Türklüğe sempati duymayacak, dünyada belkide tek ırkdır Ermeniler. Hayâle devam edelim. Bana sorsalar, Ermenilik uğruna ne yapmak istersin diye. Derim ki; MHP genel başkanı olmak istiyorum. MHP nin genel başkanı olunca ilk işim, ülkü ocaklarının gücünü yok etmek olurdu. Zaten yıllardır ümmetçilikle, özü derin yara almış ocaklar, yeni bir darbe ile çay ocağına dönüştürülebilirdi. Bizler bu ocakları beğenmesek de, zamanında içinde milliyetçileri barındıran , tek örgütlü yerdi. Bir Ermeni için en tehlikeli örgüt.
  Bahçelinin ocaklarla ilgili sözlerine bir göz atalım; Sokağa çıkan bizden değildir,provokasyona gelmeyeceğiz. Tutuklanan ocakçılarla ilgili olarak, doğru dürüst sahip bile çıkmamıştır.
  Ne denir ki, vatana millete hayırlı olsun...

Ne demişti Bahçeli;

Kan ve Soya Bağlı Milliyetçilik anlayışını reddediyoruz!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Gen
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 443« Yanıtla #2 : 25 Temmuz 2012, 16:37:20 »

Partiler, siyasi arena da söz sahibi olabilmek için belirli kablara girerler. Bazıları bu durumun ne amaçla yapıldığını unutup büründükleri kabı kendilerine  kılık değil, kimlik haline getirirler ve yüklendikleri misyonun dışına çıkarak, değişime uğrarlar. Bunun en belirgin örneklerini MHP ve CHP de görebiliriz. Bir çok azınlığa ev sahibi yapmalarının en temel sebebi, ılımlı siyasi  meşreplerinden kaynaklanmaktadır. Zaman içersinde  siyasi tavırları, bu azınlıkların potasında eriyerek, amaçları başka kimselerin aracı olduğundan kimliksizlik ve karaktersizlik namına her türlü eylem ve oluşuma tavır koyamayacak ve söz sahibi olamayacak kadar zavallılaşırlar. Bu tür de bir  yanlışa düşmemek için asla siyaseti Türkçülük ve Türklük kavramlarıyla özdeşleştirmeden yapmamız gerekmektedir. Din ve ırk siyasetin temel taşı olduğu şu zamanda, onur ve ahlak, mevcudiyetini tamamen yitirmeden, ayrımları iyi yapmamız gerekmektedir. Çünkü en riskli siyaset bu ikisinin üzerinden yapılır ve her an geri tepebilir. Kendi öz değerlerimize, kültürümüze her zaman sahip çıkmalıyız, bu sahiplik sadece partilerin tekelinde değil, birey olarak her Türkün sorumluluk bilincinde olmalı. O nedenle bu durumun partilerce kullanılmasına asla izin vermemeliyiz. Bu arada gerçek manada mümin olanlar da  dini, böyle sahte müselmanların gölgesinde olan bir partinin potasında eritmeye izin vermemesi gerekmektedir. Din, iman, gen, kültür, birey olarak kişinin temel sorumlulukları içersindedir. Bunun üzerinden yapılan  siyaset sadece o gruba vakıf olmayanların oyunlarının gölgesinde kalmaktadır, kullanılmaktadır. Özgür bir düşünce asla sahip olduğu değerleri kullandırmaz.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
1Olur1000Diriliriz
Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 25 Temmuz 2012, 17:49:11 »

Geri zekalıların bu savunduğu kendi düşünceleri içinde bile çatışmaları var. Yeniçağ ile Ortadoğu köpek dalaşında her gün...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.081 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.008s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.