M. Ali AĞCA
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 23 Eylül 2020, 18:14:11


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1] 2 3 ... 12
  Yazdır  
Gönderen Konu: M. Ali AĞCA  (Okunma Sayısı 38978 defa)
0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Urungu yko
Ziyaretçi
« : 12 Ocak 2010, 21:03:45 »

Bildiğim kadarıyla yaşımız ermez fakat aklımızın erdiğince Kahraman Türk olarak bildiğim, yiğit mert kişi
 M.a.li AĞCA  önümüzdeki pazartesi günü özgürlüğüne kavuşuyor.

Tanrı !! M. Ali AĞCA kandaşımızın her şeyi kalan ömründe gönlüne göre versin TTK.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
ATABEK
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : 12 Ocak 2010, 22:51:30 »

Ne yaptıda öye kahraman ve yiğit oldu? kimler onun yaptığı eylem yüzünden Türk'leri takdir etti ve onurlandırdı? Türk Milletine ne kazandırdı?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
KURTKAN
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 102« Yanıtla #2 : 13 Ocak 2010, 11:16:52 »

ALINTIDIR
Ülkücü görüşü benimseyen Ağca, 1 Şubat 1979'da Milliyet Gazetesi Başyazarı Abdi İpekçi'ye düzenlenen suikastın tetikçisi olarak 25 Haziran 1979'da yakalandı. Ağca, çeşitli ifadelerinde Oral Çelik, Mehmet Şener, Yavuz Çaylan'ın isimlerini verdi.

Polis tarafından soruşturma sürdürülürken gereken ek gözaltı süresi verilmedi ve Ağca, Maltepe Askeri Cezaevi'ne kondu.

23 Kasım 1979'da aynı cezaevinden kaçırılan Ağca, 26 Kasım 1979'da Milliyet Gazetesi yakınındaki bir çöp kutusunda bulunan mektupta kendi el yazısıyla Papa'yı vuracağını bildirdi. 28 Nisan 1980'de İpekçi davasından dolayı ölüm cezasına çarptırıldı.

13 Mayıs 1981'de Vatikan'da Papa'ya suikast düzenleyen Ağca, olay yerinde yakalandı. Papa soruşturması boyunca 128 kez ifade verdi, 22 Mart 1986'da ömür boyu hapse mahkum edildi.

İtalyan hapishanesindeyken "Ben mesihim" gibi ilginç iddialarda bulunan Ağca, 1999 yılının son günlerinde de evlenmek istediğini belirterek yine dikkatleri üzerine çekti.

13 Mayıs 2000'de Papa, Portekiz'in Fatima kentinde, Meryem Ana'nın yaklaşık bir asırdır saklanan üçüncü sırrını açıkladı. Papa, 83 yıl önce üç çocuğa görünerek üç sır veren Meryem Ana'nın Ağca suikastını o zamandan bildiğini ve kendisini ölümden kurtardığını söyledi. Papa'ya suikast girişiminin anahtarının Fatima kentinin üçüncü sırrında olduğunu iddia eden Mehmet Ali Ağca, bu sırrın açıklanmasını istemişti. Tarihlerin de bunu doğruladığını savunan Ağca, serbest kaldıktan sonra Fatima kentini zirayet etmek istediğini sık sık dile getirmiş, bu kente yerleşmek istediğini söylemişti.

Papa'nın Fatima'nın üçüncü sırrını açıklamasının ardından Ağca, "O gün bin kere de ateş edilseydi Papa yine kurtulurdu" dedi.

Türkiye'ye iade edildi

13 Haziran 2000'de İtalya Cumhurbaşkanı Carlo Azeglio Ciampi, Ağca'nın affını imzaladı. Ağca, THY'ye ait kargo tipi bir uçakla sabaha karşı İstanbul'a getirildi. Sadece gasp suçundan Türkiye'ye iadesi kararlaştırılan Mehmet Ali Ağca'nın Abdi İpekçi cinayetinden tekrar yargılanmasının mümkün olmadığı açıklandı. Kadıköy Adliyesi'nde gasp davasıyla ilgili mahkemeye çıkarılan terörist Ağca'nın ilk sözü, "Ben, Abdi İpekçi'nin katili değilim. Ben sadece bir aktördüm" oldu.

Ağca, daha sonra çıkarıldığı bütün duruşmalarda şov yaptı. Her duruşmadan sonra basın mensuplarına mektup dağıtan Ağca, Vatikan'a tehdit savurdu. Vatikan'dan hesap soracağını ileri süren Ağca, "Katolik olmam için Vatikan bana 50 milyon dolar, özgürlük ve kardinallik önerdi. Vatikan'da kral olmaktansa, Afrika'da maymun olmayı tercih ederim" dedi.

Kısa süren özgürlük

Ağca, Kadıköy 1. Ağır Ceza Mahkeme'sinde görülen gasp davasında, iki gasp suçundan toplam 36 yıl ağır hapis cezasına çarptırıldı. Ağca'nın bu cezası, hapiste kaldığı süre ve iyi hali gözetilerek 7 yıl 2 aya indirildi.

Avukatlarının başvurusu üzerine 12 Ocak 2006'da tahliye edilen Ağca'nın özgürlüğü kısa sürdü. İtiraz üzerine Yargıtay 1. Ceza Dairesi Ağca'nın tahliyesine ait kararı bozdu. 20 Ocak 2006'da tekrar cezaevine konulan Ağca'nın 18 Ocak 2010 tarihinde tahliye olması kesinleşti.

İpekçi davasında tanık olmayı reddetti

Milliyet Gazetesi Başyazarı Abdi İpekçi'nin öldürülmesine ilişkin olarak Yalçın Özbey ve Yusuf Çelikkaya hakkında "Taammüden adam öldürmek suçuna katılmak"tan 20 yıldan aşağı olmamak üzere ağır hapis cezası istemiyle yeni bir dava açıldı. Ancak İstanbul 7. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki davanın ilk duruşmasına getirilen Ağca, yeni davada tanıklık yapmayacağını söyleyerek yemin etmedi. İfadesini "yeminsiz" veren Ağca, "Yalçın Özbey, bazı yerlerde İpekçi suikastına karıştığını anlatıp övünüyordu. Bu trajedide övünecek ne varsa? Ben bu karanlık suikastın en büyük mağduruyum" dedi.Bumudur kahraman yiğit kişi eli silahlı katilden başka birşey değildir ağca.Son olarak gerçek incili yazacağım diye basına açıklamalar gönderiyordu.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

"Benim yegane üstünlüğüm,TÜRK olarak doğmuş olmamdır" MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
Urungu yko
Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 13 Ocak 2010, 13:10:57 »

Kahramanlık illaki elle görülüp gözle tutulur cinsten bişeyler yapılarakmı olur sizce,Her insanın kahramanları vardır benim de kahramanım M.A.AĞCA dır.Bu kişi diyorlarki Abdi ipekçiyi vurdu ,papayı vurdu,peki bu vurduğu kişiler Türk dostlarımıydı en azından bunları yapması bile benim idolüm olmasına yeter.
Öyle destan gibi kartel medyasından alıntı yapacağınıza kendi görüşlerinizi tercih ederim ben tabi varsa hakkında bilginiz.M.A.AĞCA'nın Bir Türk olarak Türklerin asırlar boyunca kanının akıtan papanın kanını akıtması bile benim için yeteridir kahramanım olması için,esenlikle.TTK.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
KURTKAN
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 102« Yanıtla #4 : 13 Ocak 2010, 16:31:52 »

Kendi görüşümde şudur;
Başkaları tarafından eline silah verilip şunu vur bunu öldür denilen bir piyondan öte biri değildir.Basındaki sık sık yaptığı şovlarla da gündemde kalmayı başarmıştı.Kendisi de itiraf eder zaten piyon olduğunu.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

"Benim yegane üstünlüğüm,TÜRK olarak doğmuş olmamdır" MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
Dodurga-Avşar-Eymür
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 388« Yanıtla #5 : 13 Ocak 2010, 17:40:56 »

kendisini mesih ilan eden birini kahraman ilan etmeyelim kahramanlık bu denli ucuzladı mı?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Bazı şahısları sevmediğim için beni hiçbir kanun, hiçbir mahkeme mahkûm edemez. ben herkesin sevdiği insanları sevmeğe mecbur değilim.
Urungu yko
Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : 13 Ocak 2010, 17:50:45 »

30 seneyi aşkın cezaevinde bir fiil kalan birinden başka ne beklenebilirki,benim yaşımın iki katı neredeyse.Biz onun yerinde olsak,o mesihim dedi biz allahız derdik,şöyle bir düşünsek 30 yıl düşman ellerindeki hapishanede robotlaştırılıyorsunuz acaba yemeklerinize,içtiklerinize ne katılıyor bunları biliyormusunuz kandaşlarımda o mesihim dedi gibilerinden suçlamalar yönetiyorsunuz.
Her ne olursa olsun 12 Eylül öncesinin vatan hainlerinin korkulu rüyası M.A.AĞCA benim kahramanımdır.Nedense çok seviyorum onu,TTK.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
ArslanYürekliTürkmen
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 295


Ergenekon'dan doğduk , Börteçine Ularken


« Yanıtla #7 : 13 Ocak 2010, 17:56:39 »

Ağca farklı istihbarat örgütlerinin kullandığı birisidir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

TÜRK'ün Dini Türkçülüktür.
 
Çepni77
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 130Site
« Yanıtla #8 : 13 Ocak 2010, 18:16:32 »

Kahramanlık illaki elle görülüp gözle tutulur cinsten bişeyler yapılarakmı olur sizce,Her insanın kahramanları vardır benim de kahramanım M.A.AĞCA dır.Bu kişi diyorlarki Abdi ipekçiyi vurdu ,papayı vurdu,peki bu vurduğu kişiler Türk dostlarımıydı en azından bunları yapması bile benim idolüm olmasına yeter.
Öyle destan gibi kartel medyasından alıntı yapacağınıza kendi görüşlerinizi tercih ederim ben tabi varsa hakkında bilginiz.M.A.AĞCA'nın Bir Türk olarak Türklerin asırlar boyunca kanının akıtan papanın kanını akıtması bile benim için yeteridir kahramanım olması için,esenlikle.TTK.

Yolda yürüyemeyecek kadar ihtiyar sakat bir bunağın (papa) Türk milletine ne zararı oldu onu vurdu bu ülkücü mücahit, anlamakta zorluk çekiyorum!??? Biri bana iza etsin!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türkçülük, büyük Türkelinde, Türk uruğunun kayıtsız şartsız hakimiyeti ve bağımsızlığı ile Türklüğün her yönden bütün milletlerden ileri ve üstün olma ülküsüdür.
Oğuz Şad
Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : 13 Ocak 2010, 18:47:17 »

Ağca, 80 öncesi saf temiz Milliyetçilik aşkıyla yanıp tutuşan fakat sonra kullanılarak hayatı karartılan sayısız Türk evlatlarından bir tanesidir.

Ağca için herşey söylenebilir. Deli olduğu söylenebilir. Ki Yatan bilir. 20 kişilik koğuşlarda 3-5 yıl yatan adam bile akıl sağlığını kaybediyorken, 20 küsur yıl Cezaevinde tek kişilik hücrede yatan birisinin akıl sağlığının bozulmaması için 20 küsur yıl uyanmadan uyuması lazımdır. Bu da mümkün olmadığı için Ağca'nın akli dengesinin bozukluğundan dolayı bugün söylediklerinin ciddiye alınıp yüklenilmesi mantıklı değildir. Acımasızlık olur.


Ağca, ibrettir. Anadolu'nun saf temiz çocuklarının 80 dönemlerinde kullanılarak nereden nerelere savrulduğunun ve insanın inandığı doğrular için mücadele ettiğini düşünürken başkalarının elinde piyon olduğunun veya olabileceğinin yaşayan ibret vesikasıdır.

Fakat Ağca nasıl olursa olsun kim ne amaçla kullanırsa kullansın özünde iyiniyetli ve Milliyetçilik aşkıyla yanıp tutuşan yaptığı işlerin Türk miletinin menfaatine olduğunu düşünen yürekli eylem adamıdır.
Vatikan meydanında başkasının piyonu olduğunu düşünmeden(düşünemeden) Türk milletinin menfaatine iş yaptığı zannıyla eylem yapan Ağca'nın yaptığı bu işi yapabilecek kaç yiğit çıkar! Ondandır ki yüreğinin bir köşesinde her zaman bir volkan kaynayan Türk evlatları, Ağca'nın yaptığı işlerin çoğunu onaylamasalarda onun yüreğinin içindeki saf temiz duygularla mangal gibi yüreğiyle hareket etmesini takdir edip, sevgi beslerler.

Ve Ağca'yı ''Deli bizim delimizdir.'' diyerek kimseye ezdirmezler.

Kandaşlarıma tavsiyem o ki, yazımın başında dediğim gibi Ağca'dan ibret alalım fakat bizim olan bu ''Deli''mizi kurda kuşa yem edercesine yerden yere vurmayalım.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1] 2 3 ... 12
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.244 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.022s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.