Kerkük‘lünün 1926’dan beri feryadı :“Türk’ük”
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 05 Ağustos 2020, 07:11:22


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Kerkük‘lünün 1926’dan beri feryadı :“Türk’ük”  (Okunma Sayısı 2282 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Ermetin
Ziyaretçi
« : 15 Şubat 2012, 22:57:23 »

Kerkük‘lünün  1926’dan beri feryadı :“Türk’ük”

1926 Ankara Antlaşmasında  yapay olarak kurulan Irak devletine verilen topraklar ve üzerinde yaşayan 3 milyon Türk “1959 Kerkük Katliamı”na kadar Türklük aşkı ve gururuyla geçirdiler. Milli düşünce ve duygularını ifade ettikleri millî edebiyat dışında eğitim, siyasal ve sosyal haklarını isteme ve bu uğurda mücadele etme düşüncesi pek az kişi tarafından dile getiriliyordu Bu kişiler de kraliyet döneminde Türk olmanın ve bunu dile getirmenin bedelini zindanlarda ödüyorlardı. Ancak Türklük bilinçlerinin bedelini ödeyen bu az sayıda insanın hangi hakların peşinde olduklarından toplumun genelinin pek haberi olmuyor, ortak çıkar uğrunda gelişen, Arap-Kürt gizli stratejik ittifakıyla pek de ilgilenilmiyordu.
1958 yılındaki Irak ihtilalinden Kürtler azami derecede yararlandılar. Rusların himayesinde sürgünde olan Molla Mustafa ile adamları bağışlanarak Bağdat’a döndüler ve devlet töreni ile karşılandılar. Türklerin dışında bırakıldığı “Kürt-Arap Kardeşliği” resmen ilan edildi. Kürtler belli kaynaklardan sağlanan her türlü desteklerle örgütlenmeye başladılar.
1959 ihtilâlinin 1. yıldönümü hazırlıkları görüntüsü altında “Türk Soykırımı”na başlayan Kürtler, uykuda yakaladıkları Türkleri katliama ve yağmaya uğrattılar. Bu soykırım ne ilk ne de son oldu. Bugüne kadar ne asimilasyondan, ne tehcirden, ne de katliamlardan vazgeçildi.
1959 Türk Soykırımı ile Kürtlerin batılı devletlerce kaşınan gelecek hayalleri, Arapların bitmeyen kini ile birleşerek Misak-ı Millî’ye dahil Türk topraklarında Türk kanının oluk oluk akmasına neden oldu. Anavatan ise yüreği yanan bir avuç milliyetçi dışında daha sonraları da göreceğimiz gibi tam bir suskunluk içindeydi.
Atatürk’ten sonra millî ekseninden uzaklaştırılmış ve bugün de gittikçe uzaklaşan bu politikayı anavatanın siyasi sınırları dışında kalanlar anlayamazlardı. Hele Kerkük Türkleri hiç anlayamadılar. Lozan ve Ankara 1926 Anlaşmalarında hakları tescil edilmeyen Irak Türkleri, bu ülkedeki her iktidar döneminde yabancı, hatta adeta düşman muamelesi gördüler. “Kasım”ın iktidarı döneminde Türk adı “Türkmen”e dönüştürüldü. 1960’larda halkın büyük sevinç ve umudu içerisinde kurulan “Türkmen Kardeşlik Ocağı” lider kadrosu 1980 yılında asılarak katledildi. Lidersiz örgütsüz olarak boşlukta kalan bir topluluk haline dönüştürülen Türk toplumu, insanlığın bugüne kadar görmediği bir baskı tehcir ve asimilasyona uğratıldı.
Kürtler KDP, KYP, gibi siyasî partiler kurup örgütlenirken, Türklerin her türlü siyasî girişimi acımasızca engelleniyordu. 1990’lara gelindiğinde her yönden hazır, batılı devletlerce tam olarak desteklenen Kürtler karşısında bilinçlenmeleri ve birleşmeleri engellenmiş, Türkiye’deki millî bilinçten uzak, siyasî ihtirasları nedeniyle yarını bile göremeyen siyasi iktidarların insafına terkedilmiş bu siyasilerin belli çıkarları doğrultusunda yanlış yönlendirilen Türkler.
Körfez Savaşından sonra, “Çekiç Güç”ün konuşlandırılması, şaibeli “36. Paralel”in tespiti, “Güvenli Bölge”nin ilanı, “İki Buçuk Milyon Türkmen”in bu bölge dışında tutulmasında zamanın iktidarının çok büyük payı ve ısrarı olmuştur.
Güvenli Bölge’nin yani bugün Kürtlerin hakim olduğu bölgenin sınırı, Sevr’de belirlenmiş olan Irak Kürdistanı yani Güney Kürdistan’ın sınırlarıdır...
Peki o halde Kuzey Kürdistan neresi olmaktadır?(!)
Güvenli bölge, Kuzey Irak’ın veya 36. Paralelin altı üstü asla değildir. Bilinçli olarak tespit edilmiş, Kerkük ile ikibuçuk milyon Türk’ün BM güvencesinden çıkarıldığı, Türkiye’nin himayesi dışında bırakılmış bölgedir.
Tek amaç vardır; “Kürt bölgesinin kurulmasını sağlamak, Kürtlerle nüfus sayısı bakımından eşit durumda olan Türkleri zaman içinde erimeye terk etmek...
Yaşananlar asla bir petrol savaşı değildir. Yaşanan, ABD tarafından Irak’ın kuzeyinde kurulmakta olan bir “Kürdistan” ve bu Kürdistan’a  Türk Silahlı Kuvvetlerinin müdahalesini engelleyecek bir tampon bölgenin Güneydoğu’da ABD Askeri gücü tarafından oluşturulmakta olduğu gerçeğidir!..
Milliyetçi/Ulusal değerlere bağlılığıyla gündemde olan bir hükümetin çeşitli entrikalarla dağıtılarak yerine “Tam Güdümlü” bir hükümetin oluşmasına destek vermek, bu amacın gerçekleştiril- mesi çabalarının somut göstergesidir!..                 
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Tunçyürekli
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.149« Yanıtla #1 : 16 Şubat 2012, 01:16:37 »

 Kuzey Iraktaki soydaşlarımızın hukukunu gözetlemeye çalışan tek akp milletvekili olan Turhan Çömez i de ergenekondan içeriye almaya çalıştılar. Ben, sayın milletvekilinin Kuzey Irak Türkmenleriyle ilgili hükümete verdiği brifingleri okumuştum ve k.rtlerin, Türk tapularını yağma ettiği gerçeğini ilk kamuoyunda duyurmaya başlayanlardan biriydi. A.q.p. de tek helal süt emmiş milletvekili de yurt dışında şu an. Ayrıca Hz. Recep Tayyip Erdoğan (a.s.)!!!! a karşı suikast düzenlemekten yargılanıyordu. Kendisine sitem edeceğim tek konu eğer aslı varsa şayet, işini yarım bırakmasıydı Gülümseme
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

DEME BANA KAYI, OĞUZ, OSMANLI/TÜRK'ÜM BU AD HER ÜNVANDAN ÜSTÜNDÜR/YOKTUR ÖZBEK,AZER,KIRGIZ,KAZANLI/TÜRK MİLLETİ BÖLÜNMEZ BİR BÜTÜNDÜR!
Kaan ULAŞ
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 5.928


Madem ki Türküz; o halde Türk gibi yazarız.


« Yanıtla #2 : 08 Nisan 2017, 19:58:44 »

Türkün feryadı bu.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

ATSIZCA, ATSIZCILIK
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.215 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.007s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.