Kendini Kürt zanneden Türkler...
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 10 Ağustos 2020, 23:53:13


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1] 2 3 4
  Yazdır  
Gönderen Konu: Kendini Kürt zanneden Türkler...  (Okunma Sayısı 20337 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
ATABEK
Ziyaretçi
« : 15 Aralık 2009, 10:00:25 »

ALEVİLER ÖZ BE ÖZ TÜRK’TÜR
Kendini Kürt zanneden Türkler
Güler Kömürcü-Akşam

[...]


Şimdi, gündemin bir başka cephesine geçelim. Değerli bir okurumdan gelen e-postayı paylaşmak istiyorum, PKK kamplarından cezaevine oradan da Meclis’e giren Sabahat TUNCEL vakasına dair önemli bir analiz göndermiş okurum, aktarıyorum;

“Seçimler öncesinde yine Aleviler Türkiye’nin gündemini meşgul ettiler. Her siyasi parti kendi vitrinini güçlendirmek için Alevi kesimin önde gelen şahıslarını seçimlerde aday gösterdi. Kazananlar arasında çok ilginç bir portre var. Bu şahıs; İstanbul 3. Bölge’den seçilen Sabahat Tuncel! Sabahat Tuncel’in seçilmesi Türkiye’deki Alevilerin nasıl çeşitli amaçlar için kullanılıp kandırıldığını gösteren ilginç bir olaydır. Peki, Sabahat Tuncel kimdir?

Sabahat Tuncel’in, Bağcılar’da 5 Kasım 2006 tarihinde PKK örgüt militanları ile toplantı halinde iken yakalandığı basına yansıdı. Bu kişi, 2004 yılında K.Irak’a da geçip PKK toplantılarına katılıyor. Yani, kendisini sıkı bir Kürt milliyetçisi olarak görüyor. Babasının açıklamalarından da bu ailenin kendilerini Alevi Kürdü saydıkları anlaşılıyor. Sabahat; Kürtlük’ten de öteye gidip Kürt ırkçılığı yapan PKK’ya katılıp Türk askerlerini vuranlara destek veriyor. Seçimlerde Sabahat’i aday gösteriyorlar ve seçiyorlar. O zaman, ‘Alevi Kürdü’ ne demektir?

Rıza Zelyut’un 8 Ağustos 2007 tarihli yazısında Alevi Kürtleri hakkında tarihi temellere dayali ilginç (bir o kadar doğru) bilgiler vermektedir: ‘Alevilik üzerine bizim ve diğer araştırmacıların yaptığı çalışmalar gösteriyor ki Anadolu’daki Alevi kimliğini; Türk kültürü şekillendirmiştir. Alevi olup da kendisini Kürt sananlar; daha sonradan Kürt baskısı ile asimile olmuş topluluklardır.

Hemen hatırlatalım: 1240 yılındaki Alevi Türkmen ayaklanması olan Babai  ayaklanmasının bastırılmasında, Frank ve Gürcü askerleri gibi Kürtler de kullanılmıştır. 1514 yılındaki Çaldıran Savaşı’nda, Kürt aşiret ağaları, Alevi Türkmen Şah İsmail’in değil Osmanlı Padişahı Yavuz Sultan Selim’in yanında yer almışlardır. Bu hizmetleri yüzünden Selim, Kürt beylerine özerklik vermiş; Doğu Anadolu da miri toprak olmaktan çıkartılmıştır. Bölgeye egemen olan Kürt aşiretleri, Osmanlı’ya dayanarak Alevi aşiretleri ezmişlerdir. Bu baskı sonucunda Alevi Türkmenler, dillerini yer yer yitirerek Kürtçe konuşmaya başlamışlar. 1891 yılında Padişah Abdülhamit, Hamidiye Alayları adında Kürt aşiret reislerine askeri birlikler kurdurttu. Bu alaylar, bölgedeki Alevileri yeniden ezdiler. Bu silahlı baskı karşısında bazı Alevi aşiretler, Kürt beylerinin sığıntısı haline geldiler. Doğu Anadolu’da 1514’ten 1909’a kadar süren baskı sonucunda birçok Alevi Türk boyu Kürtleşti.

İşte Sabahat Tuncel de Kürt aşiretlerinin baskısı sonucu kimliğini unutmuş, yitirmiş en öz Türk boylarından birinin çocuğudur. Sabahat Tuncel’in ailesi, Balaban Aşireti’nden. Balabanlar, büyük bir aşiret olan Begdili Aşireti’ne bağlıdır. 13. Yüzyıl’da yaşayan büyük tarihçi Residuddin, Begdili Türkmenlerini, padişah çıkaran Oğuz boylarından birisi olarak kabul etmektedir.

Kanuni Sultan Süleyman zamanında, Begdili Aşireti’ne bağlı olan boylar içinde Balabanlılar’dan 100 evin vergiye bağlandığı gösteriliyor. Ben yazmıyorum, tarih yazıyor. Yani Balabanlı Aşireti’nden olan Sabahat Tuncel, Kürt değil, en has Türk’tür.

Fakat; Kürt aşiret baskısı sonucu onun aşireti dilini yitirince, bunlar kendilerinin Kürt olduğunu sanmaya başlamışlardır. Türkiye’de kökü Alevi olanların Kürt olma ihtimali çok çok zayıftır. Bunu, Doğu Anadolu’yu iyi tanıyan araştırmacı Cemal Şener’in anlatımıyla formüle edersek şöyle deriz: Türkiye’de Alevi isen Türksün... Biliyorum ki Sabahat, bunu kabul etmeyecek. Fakat kendisi, Anadolu’da Alevilerin neden çoğunluktan azınlığa düştüğünü gösteren asimilasyon (Kürt aşiretleri tarafından eritme) politikasının en canlı örneği olarak önümüzde duruyor.”

Kürt aşiretleri tarafından, baskıyla asimile edilen, kendisini KÜRT zannettirilen gerçekte öz be öz Türk olan acaba Meclis’te başka kim-kimler var? Örtüleri kaldırmanın zamanı gelmedi mi? Geldi.


Bütün Aleviler etnik olarak Türkmen'dir. Dil Babadan ogula geçen bir gen
degildir aynen siyasi fikir gibi sonradan ögrenilir. Benim anlatmak istedigim
bu dis güçlerin eline gecebilecek kozalar vermeyelim bir adama üç defa deli
dersen deli olur. Elalemin Almani Rusu bunlari Zaza Kürt yapiyor diye bizde
öyle yapmak zorunda degiliz. Biraz daha bilgili olalim lütfen...

Zaza sünni yerleşik bır halktır Dersımlı kendıne Zaza demez bunu kullanan yenı yetme bır kac ıltıcacı Dersımlıdir bahsettıgım gıbı almanlarla çalısan bır kac satılmıs  sığıntıdir. Yaşlı bır Dersımlı Alevıye sen Zazasın veya kürtsun dersen hakaret kabul eder ve sana kufreder.

Alman antropolog Felix Von Luscan 1911 yılında yayınladıgı "The early
inhabitants of westen asia" Journal of Royal Anthropoloical Institute, 41
sayfa : 221-224 de Anadolu'da yaptıgı kafatası ve külturel incelemeler
sonuda su tespıtte bulunmus.

Anadolu'da ki tüm sekter Alevi-Bektaşi grupların (likya'nın Tahtacı ve
Bektasları, iç Anadolu'nun, Kızılbaşları ve Dogu Anadoluda'ki Alevılerın kahta
-erzıncan-dıyarbakır-Tunceli-Elazıg-bölgelerındeki) kafataslarını
inceledıgınde bölgede ki arap ve kürtlerın kafatasları ile karşılastırıp su
sonuca varmıs :

Tüm bu Alevi-Bektaşi-Kızılbaş gruplar kısa kafalı (brachycephalic)
Arap ve Kürt gruplar ise uzun kafalı (dolichocephalic)
"Dinlerını korumus (Alevilikten bahsedıyor) bu yüzden yabancılarla dış
evlilikten kaçınmış, böylece eskı karakteristik özelliklerini korumuş olan,
eski homejen bir nüfusun arada kalanlarını temsil ettigını söyleyerek bitirir.
Von luscan 1911 sayfa 232.

Von luscan burda neyın tespıtını yapmıs ? Dersım bölgesınde kı Alevilerinde
kafa yapısı olarak (brakisefal) fızıkı ve kültürel olarak Anadolu'nun herhangı
bır yerındeki Türkmen'den farklı olmadıgını ve Arap ve Kürten farklı bır
yapıya sahıp oldukarıdır.

Alevilik-bektaşilik : Türkmen-Oguzların Islamıyetı algılama ve uygulama
biçimidir ve eski Türk dinleri olan samanızmın manhaızmın izlerını tasır yanı
Alevılıgı sadece Islama acıklayamazsın şamanizmin üstune Islamıyetın
gıydırılmesıdır.

Kısaca bu topraklarda hiç bir Kürt Alevilige geçmemiştir Kürtce ve dımilli
(dersım bölgesı lısanı) kullanan Alevıler baskı ile can korkusuyla, yan yana
aynı cografyada yasamaları sonucu bu dıllerı ögrenmıslerıdir.

Pir Ahmet Dikme işte bu tarihsel alt yapıyı bilerek kalkıp şöyle yazabiliyor: "Munzur dediği dağın güney yakasında bir tek Kürt yoktur. Orada yaşayan seyhhasan aşireti tamamen Horasan kökenli Türkmenler’dir. Daha doğuya, Pülümür'e doğru gelindiğinde ise, Areli, Lolanlı, Sahvelanlı, Kemanlı, Çerekanlı ve daha bir çok aşiret oturmaktadır Bu aşiretlerden hiç biri Kürt değildir. Tamamı Türk kökenli aşiretlerdir. Ben bu konuyu her platformda tartışmaya hazırım." diyor 1937 doğumlu bugün 63 yaşında olan Pir Ahmet Dikme Dede.

Bruinessen; Bingöl, Muş, Varto da yaşayan çoğu Hormek, Lolan ve Balaban aşiretine mensup Aleviler için "Kendilerini Kürt addetmeye daha az meyillidirler." dedikten sonra geleneksel düşmanları, ulkuculer, hem Sünni Kürt nitelikli seyh Sait isyanında yer aldıkları zaman bu aşiretler, özellikle Hormek ve Lolan, Kürtlere karşı çıkarak Kemalist hükümetle kaderlerini birleştirdiler. (Fırat 1570-1945)" Bu aşiretlerin önde gelenlerinin kendilerini tanımlama biçimi için ise; "Bu aşiretlerin egemen seçkinlerinin bir kısmı, en azından 1930'lardan bu yana kesin olarak kendilerini Türk olarak tanımladılar" diyor.

Bruinessen; raporda şu bilgilerin yer aldığını yazıyor: "Zaza Aleviler’e gelince: Bunlarda mezhep ve ibadet dili Türkçe'dir. Ayinlere iştirak edenler Türkçe konuşmak mecburiyetindedir. Bu mecburiyettir ki Alevi Zazalık asırlardan beri ihmal edildiği halde Türklükten pek de uzaklaşmamış Dersim Alevileri arasında cevap istememek şartı ile Türkçe meram anlatmak mümkündür." dendikten sonra raporda 20- 30 yaşlarından yukarı olanlarla Türkçe ile anlaşmak mümkün iken 10 yaşından küçük çocuklarla Türkçe konuşmak imkanı ortadan kalkmak üzeredir dendiği yazıyor. Raporun sonlarına doğru ise; "Bu netice Dersim Alevi Türkleri'nin de benliklerini kaybetmeye başladıklarına ve ihmal edilirse günün birinde Türk dili ile konuşana tesadüf edilemiyeceğine delildir." diye yazıyor.

Bruınessen'in yazdıklarından ve raporundan çıkan sonuç; Türkçe'nin unutulduğu onun yerine Zazaca veya Kurmanci'nin hakimiyet kurduğudur. Demekki; Aleviler önce Türkçe biliyorlar. Türkçe'nin yerini zamanla Kürtçe ya da Zazaca alıyor. Bu durum, Türk Tarihi, Osmanlı Alevi ilişkileri, Osmanlı Kürt ilişkileri ile de koşut sayılır. Osmanlı’da kuruluş yıllarında Türkmen ağırlığı vardı. Bu Fatih Sultan Mehmet dönemine kadar devam etti. Dönme Devşirme geleneği Osmanlı'da hakim oldukça Türkmen düşmanlığına koşut olarak Alevi düşmanlığı da arttı. Türkmen’in önünde iki yol vardı. Ya Sünnileşip ümmetleşecekti veya "katli vacip"ti. işte Osmanlı'ya karşı bitip tükenmeyen Celali ayaklanmaları böyle başladı. Merkezi otoritenin güçleri karşısında yenilen Türkmen'in canını kurtarmak için önünde tek yol kalmıştı. Kuş uçmaz kervan geçmez dağ köylerine yerleşmek, Türkçeyi derhal unutup Kürtçe ya da Zazacayı öğrenip canını kurtarmak. Işte Horasan Türklerinin Kürtleşme macerası böyle başlıyor.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
KURTKAN
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 102« Yanıtla #1 : 15 Aralık 2009, 10:45:54 »

Alevilerin hepsi TÜRK demek yanlış olur çünkü suriyede bulunan arap ve k.rt alevilerde mevcuttur.Ancak Türkiye'de bulunan alevilerin Bektaşi olduğunu düşünürsek ki Bektaşilik Yesevilikten gelir tamamı TÜRK tür.Bektaşilik TÜRK yurdunu arapların etkisinden kurtarmak amacı ile bu topraklarda faaliyette bulunmuş İbadet dili olarak TÜRKÇE yi kullanmıştır.(Halen cemevlerinde ibadetlerin tamamı TÜRKÇE dir.)Dağlargibi andam zazaların acem olduğunu düşünmüyorum.Fakat TÜRK olmadıklarıda kesin kanı kırılmış bir topluluk olabilir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

"Benim yegane üstünlüğüm,TÜRK olarak doğmuş olmamdır" MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
MoTuN
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 15 Aralık 2009, 11:00:28 »

Şu Anda Kendi Köyünü Zaza Köyü Olarak Tanımlayan Zazaca Konusan Komsum, Öz Be Öz Türk Olduğunu Her Fırsatta Dile Getirir Ve Söylediği Çok İlgi  Çekici Birde Tesbiti Vardır... Babasının Köyüne Yakın Olan Bir Zaza Köyü Olduğunu Ve Kendi Köylerindede Zazaca Konusulduğunu Fakat Annesinin Köyünde İse Hiç Kimsenin Zazaca Bilmediğini Söyler.... Ve Bahsettiğine Göre Bu 2 Köyün arası Sadece 5 Km... 5 Kmde Değişkenlik Gösteren Bir Dil Yapısı Görülüyor... Baba Köyüne Yakın Olan Zaza Köyünden Etkilenildiği Ortada...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
şah ismail
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 5


TAŞ YERİNDE AĞIRDIR!!!


« Yanıtla #3 : 15 Aralık 2009, 11:02:15 »

.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

ÜZE TENGRİ TEMÜR ÇIDA,OKLAR BİRLE BİR BULUT
BAŞBUĞUMUZ TANRIKUT'TUR TANRIKUT'TUR TANRIKUT!
Tien san
Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 15 Aralık 2009, 14:31:24 »

Anadolu Alevileri TÜRK'tür.Şuan sünnileşmiş olanlar ise Osmanlı nın siyasi emellerine urban gitmişlerdir.Araplaştırılmaya çalışılmıştır...Yavuz Sultan Selim ve Kanuni Sultan Süleyman ın Kürt beğlerine yazdıkları fermanlar halen duruyor...

Buna karşılık Yavuz Sultan Selim Han ın Farsça yazdığı metne ŞaH Hatayı Öz TÜRKÇE yanıt vererek kimin TÜRK olup kimin Kırma olduğunu açıklamıştır!

Osmanlı yı bir TÜRK tarihi olarak değil; kırmaların, devşirmelerin imparatorluğu olarak görüyorum...

Alevi ibadet biçimine bakarsak göreceğiz ki Şamanizm ile birçok ortak yanı var.Aleviliğin bir Arap olan Hz Ali ile hiç bir alakası yoktur.Alevi Ali yi sevenler değil ALEV e benzeyenler demektir.Eski adı da IŞIKÇILARDIR.
Bu yüzden günümüze kadar karalamalara uğramıştır.Mum söndü vs gibi hakaretlere aşağılamalara uğramışlardır.Asılmışlar,kesilmişler,Türklüğünden ödün vermek zorunda kalmışlardır.Vermeyenler soyunu sürdürebilmek adına ümmetçileşmiştir.Bu sefer daha kötü bir şey olmuş benliğini kaybetmişlerdir.

Kürtler ile Alevilerin alakaları yoktur.Ben de Aleviyim.Bu konuyu araştırdım.Kürt değildirler.                              Simdi gelde bu konuya tav olma Aleviligin atesle kor´la,köz´le,alev´le ne alakasi var? Madem ali´ci degillerde.niye heryerde,arap alinin temsili resimleri var? Bizim simgemiz,Bozkurt,kartal,oldugu halde,kilic neyin nesi? Alman martin lutherin,protestanligi, ne ise,arap alinin aleviligide,ayni kapiya cikar Sonucta,luther kati hiristiyanligi reforma tabi tutmus,protestan mezhebini,icad etmis. Ayni durum alevilik icinde söz konusu Burada aleviligin,arap inancindan gelmedigini savunmak,gercegi saptirmaktan,baska birsey degil.


                 
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Kökjal
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 59


Türk Elinde, Türkler ne derse o olur!


« Yanıtla #5 : 15 Aralık 2009, 18:11:37 »

Konuyla ilgili Nihat Çetinkaya'nın ''Kızılbaş Türkler'' kitabını öneririm. Kendisi de zaten alevi Türktür.
Bu arada ''Işıkçılar'' tarifine katılmıyorum, Alevi, Ali taraftarı Alici demektir bence.
Aleviler konusu çok ilginçtir, Türklerin İslamla ilk temaslarına dayanır, ama köken olarak hala islam öncesi Türk inanışlarıdır.

Asıl konuya gelecek olursak; kürdleşmiş Türkler evet vardır. Çoğu da Kızılbaştır, nedeni ise bellidir.

Bir konuya daha deyinmek istiyorum, Bozkurt-kılıç simgesi Alevi-Sünni ayrışması olarak gösterilmesi veya anlaşılması çok yanlış. MHP'nin Bozkurt sembolünü kullanarak aleviler tarafından reddelmesi çok üzücüdür, çünkü yukarıda adını bellirttiğim kıtapta da geçtiği gibi, Kızılbaş askerleri başlarına(Buğlarına) ''Kurtbaşı'' derlerdi.
O yüzden, Bozkurt veya Kurt bütün Türklerde hatta birçok Ural Altay kökenli halklarda da,sadece ortak simge olarak kalmaz, Ata sayılır.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Çorum => Alaca => OğuzKışlası

Şet elde şanırak köteren Kaşkır balasıyım.
Batur Alp
Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : 15 Aralık 2009, 19:43:31 »

Zazalar eski bir Türk topluluğu falan değildir. Nasıl ki biz Moğol ve Tunguzlarla aynı millet olmamamıza rağmen ortak kökten geliyorsak ; Zazalar , Kürtler , Soraniler vs. gibi topluluklarda farsi kökenden gelmedir. Yani akraba topluluklardır. Birilerinin kafasından çıkma safsatalarla Türk olmadığı ayan beyan ortada olan zevatları Türklüğe yamamaya çalışacak kadar aptal değiliz.

İkincisi , Sabahat Tuncel adlı hafifmeşrep kürt yosmasının atalarının Türk olması onun kürtlüğüne engel teşkil etmez. Türk olmadığının en büyük emaresi , fenotipinin bok atsan yapışmaz olan şeklidir. Bundan 300 veya 500 sene önce herhangi bir sebeple kürtlerin arasına karışıp şu anda Türklüklerini kaybetmiş , dilleri ve gelenekleri yabancılaşmış olanların peşine düşmek budalalıktan öteye gitmez. Türk ; güzel yüzlü , güzel huyludur. Maymun suratlı , hain huylu Türk olmaz.

Bizim geçmişten ders alarak bundan sonrası için yapmamızın icap ettiği husus , çağımızın alevi Türkmenlerine sahip çıkmak ve onlara Türklük şuurunu aşılamaktır. Bugün , 1938'de Dersim'de yaşanan kürt isyanının Başbuğ tarafından cumhuriyetimizi korumak maksatlı bastırılması, bir çok alevi Türkmen tarafından katliam olarak anılıyor. Bunun adı rezalettir , soysuzluktur. Alevi bir Türkmenle , ne olduğu belli olmayan çakal kırması kürdün hiç bir ortak yanı yoktur. Bu sepepten ötürü aynı soydan gelen kandaşların arasına nifak tohumu ekerek tarihi tahrip eden ümmetçi eğitim felsefesi bir an önce terk edilmeli , yerine saf ve milli bir eğitim anlayışı oturtulmalıdır. Bilahare , aleviler de sapla samanı birbirine karıştırmadan , geçmişteki milliyetçi görünümlü ümmet soysuzlarının yaptığı zulümleri gerçek Türkçülere yamamadan Türkçü saflarda yerini almalıdır.

Bir diğer konu , aleviliğin içinde ''mani'' dininin kalıntıları bulunmaz. Alevilik özbeöz Şaman geleneklerinin devamıdır. ( doğaya olan saygı , tapınım vb..) Araştırmalar bu sonuçları ortaya koymaktadır. Alevilik haricinde Anadolu'da yaşayan sunni Türklerde de Şaman geleneklerinden kalma izleri görebilmek mümkündür.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
KONTRAkürt
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1


« Yanıtla #7 : 15 Aralık 2009, 19:48:34 »

Ben Orizont!
kürt'lerin en azili , yobazlarin bas dusmani
Türk'ler asimile olma yoluna girmis beylerrrrrrrrrrrrrrrrrr............
Asirlardir araplarin asimilasyonuna ugramis, simdide kro'larin istilasina ugramis bir millet!
Gercek Türk arapca ibadet etmez,(Kainati yaratan Tanri  Türk'ce kesinlikle biliyodur!)arapca isim koymaz cocuguna, kürt'lere is ve as vermez. Sehidine sahip cikar.
Son zamanlarda Türkiye'de bir kürt istilasi almis basini gidiyo, nedeni biz Türk'lerin derin uykuda olmamiz, ve kürt kopeklerine kardes diye sahip cikanlardir! kürt kopeklerinin biz kardesiz diyenini duydunuzmu? duyamassiniz!
Uyanin ey millet, nufuslarini kasitli olarak cogaltiyolar, nereye gidersen git kürt itiyle karsilasirsin!
recep tayyip zubukzade denen zubukzade serefsizi Türk'lerin basina bela olmustur ve en kisa zamanda anasinin seyine gitmelidir!
Bu arada cepni dostuma sevgiler Romanyadan!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
EgeninEfesi10
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 129« Yanıtla #8 : 15 Aralık 2009, 21:34:09 »

arkadaslar, simdi her alevi türk mü? yani ben bircok alevi taniyorum, k.rtler ve tunceliler. ve tuncelide bircok k.rt yasiyor.yani türkede benzemiyorlar daha dogrusu. yani her aleviyi türk olarak göstermek bence dogru degil. ayni lazlarin isine benziyor. millet onlara 'bunlar türk' diyor, ama türk degiller. yani ben tam anliyamadim bu isi. öyleyse zaten artik kendini k.rt zaneden alevileri türklestiremessin. onlarin icine k.rt irkciligi, ve solcu olmak iyice sinmistir.


EgeninEfesi10; Otağı incelemeden,konuları okumadan bir daha böyle saçma sapan ileti atma.
yürekli-kam
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

"Komünizm içtimai bir meseledir. Memleketimizin hali, memleketimizin içtimai şeraiti, dini ve milli ananelerinin kuvvetli, Rusya'daki komünizmin bizce tatbikine müsait olmadığı kanaatini teyit eder bir mahiyettedir." (ATATÜRK)
ATABEK
Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : 16 Aralık 2009, 20:23:05 »

Lütfen Güler Kömürcü nün yazısını iyice okumadan yazmayın andalar...bayan gazeteci çok güzel bir araştırma yapmış...aydınlatıcı olsun diye buraya koydum, hepsini kbul edersiniz etmezsiniz..sizin bileceğiniz şey. ben Bizimle, Türkler ile ortak yaşamı seçmiş olanları dışlamamaktan yanayım, Cihangirlik gütmüş Atalarımda bunu yapmadı...Eğer Türk Tengrinin buyruğu ile yöneten olmuşsa, elbette yönettikleride olacaktır. Arkasından gelenlerde olacaktır, Ama onlar Türk'ün ihaneti asla affetmediğini, affetmeyeceğini çok iyi bileceklerdir. hadlerini bilecekler, bilmeyenlere bildireceğiz.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1] 2 3 4
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.25 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.023s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.