Kafa tokuşturma
(1/2) > >>
Kafatasçı:
 Kafa tokuşturma ülkücülerin değil Türkçülerinmiş.Aslı şöyleymiş sol elini adamın kafasının arkasına koyarak Turan çıkıntıını kontrol eder ve kafa tokuştururmuşsun.Kafa tokuşturmakta eski Türkçülerin işkencede soyulan  yüz derilerinden dolayı acıdan yanaklarını değdirmeyip kafa tokuşturmalarından kalan bir adetmiş.Bunları internette okumuştum doğru olup olmadığı hakkında bilgisi olan var mı?
Yürekli-kam:
İkiside yalan,Erbakana bakın bakalım nasıl selamlaşıyor Türkçümü yada mamaktamı yattı.Bu tokuşma işi gözlüklü kalantor siyasilerin selamlaşırken öpüşemediklerinden işin kolayına kaçarak alın değirmelerinden çıkmıştır.Tabi biz tutmayız ya onları öyle görünce dahada geliştirerek ve nedenler arayarak bişeylere maletmeyi severiz.Tıpkı daha öncelerde çok sıkı adeta kolları koparacak şekilde yaptığımız tokalaşmalar gibi.
SeLy:
      Kandaşım, ülkücü; Türkçü demek, Türkçü de; Ülkücü demektir, benim anladığım. Sanırım sen particilerden bahsediyorsun. O çağ, Mhpliler diyeceksin. Mhp, şuan içinde bize ters fikirde insanları da barındırdığından dolayı böyle bir ayrım oluştu. Yoksa biz ayrımcılıktan yana değildik kendi içimizde. Aslında bizler de ülkücüyüz kelime anlamına bakar isek.      

      Tokuşturma konusuna gelince; Bir fikrim yok.  :)
Kafatasçı:
 Evet MHPli anlamında kullandım.Türkçü olmayan MHPlilerde yapıyor diye.
Uraltu:
Türk uruğu M.ö lerden M.s lara kadar bir çok kültür süreci geçirmiştir.Bu da onun günlük yaşantısında bir çok farklı hareketler doğmasına neden olmuştur.Yani her çağda Türk o çağın kendi inanış yaşam kültür zafer olay efsane kahramanlık vb.ve saygı duyduğu liderlerinden etkilenmiştir.
Tarih öncesi çağlarda Türk selamlaşırken alnını birbirine değdirir.Sonra bileklerden kavrayarak tokalaşırdı.
Alnın birbirine değdirilmesi insanda üçüncü göz denilen tin'sel algılama yani duyu ötesi algılama ile tinsel bağdaşmanın sembolü idi.Bilekten kavrama ise bir olma kuvvetli bir birlik duygusunun göstergesi idi.
Sonraki dönemlerde bu değişmiş sağ elin kalp üzerine sertçe vurulmasından oluşan bir selamlama çıkmıştır.Asker kişiler ise bunu yere diz vurup yaparlardı.
Günümüzde tokalaşma olarak sürmekte.Yanlız şu varki tokalaşırken öpüşme aslında Türk'e göre değil.Kadın erkek olarak algılanmasın erkek erkeğe ve kadın kadına da bu böyle olmamalı.Türkler çok fazla duygu belirtmeyi sevmezler.Gerçek bir Türkün ne düşündüğü yüzünden anlaşılmaz.Öpüşme Türk'ün sert karakterine ters düşüyor.Tanrı bizleri nefes alışımıza kadar Türk etsin.
Uraltu.    

Yazınız düzeltildi.

Yusufhan
Navigasyon
Mesajlar
Sonraki Sayfa