Israrla Türkçülerle aynı davada olduğunu düşünen ülkücü
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 21 Eylül 2020, 18:36:48


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Israrla Türkçülerle aynı davada olduğunu düşünen ülkücü  (Okunma Sayısı 769 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
segaberkay
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 4


« : 14 Kasım 2017, 01:41:43 »

bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
AttilaHunTürk
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 2.008


« Yanıtla #1 : 14 Kasım 2017, 08:19:42 »

Ülküsü olan herkes ülkücüdür. Ama herkesin ülküsü de farklıdır. Bahsettiğiniz ülkücü tanımı, siyasi olarak mhp-bbp tarafttarı olan belki kısmen de akp yandaşlığı yapan kesimi içine alıyorsa onlarla aynı ülküye sahip değiliz. Onlarla aynı ülküye sahip değiliz diye de onlara düşman olduğumuz anlamı çıkmasın. Türk soylu olan kimseye düşman olamayız. Bizle aynı düşüncede olsun veya olmasın aynı atanın torunuysak, aynı kaliteli ve üstün genlere sahipsek, aynı kanı taşıyorsak , aynı soya mensup isek bizim için düşünce yapısı ikinci plandadır. Öncelik Türk soylu olmaktır.

Ülkücü kardeşlerimiz siyaset ile fazla haşır neşir olmuşlardır. Bu nedenle düşünceleri belli bir siyasi partiye göre şekillenmiştir. O parti nasıl hareket ediyorsa ülkücü şahıslar da ona göre hareket etmiştir. Bir beyin yıkama tekniği olarak kullanılan, kişiyi önce belli bir gruba dahil etmek , sonra o grubu benimsemesini sağlamak ve sonra o grubu kontrol eden güç olarak gruptakilerin düşüncelerini yönlendirmek gibi teknikler çok sayıda milliyetçi eğilimli kardeşimizi etkilemiştir.

Ülkücü kardeşlerimiz siyasete dahil olarak bulunduğu gruba sadık olmayı seçmiş ve istemeden bile olsa sorgulamayı davalarına ihanet olarak görmüşlerdir. Komunizme karşı mücadele vermişler, bu küresel tehdit dışında diğer tehlikeleri yok saymışlardır.

Mesela yabancı ürünlere karşı savaş ve boykotlar, etnik tehlikesine karşı mücadele ve yabancı olan her duruma karşı mücadelede sessiz kalmışlardır. Sağ-sol kavgasını zar zor bırakmışlar, kendi soydaşları arasında din-mezhep ayrımcılığı yapmışlardır.

Siyasete bulaşan ülkücüler kendileri gibi olmayan herkesle arasına set çekmiştir. Biz Türkçüler , siyasetle pek ilgilenmeyiz, biz siyaset üstüyüz. Ülke meseleleriyle ilgileniriz ama siyaseti bir amaç olarak da kurtarıcı olarak da görmeyiz.
 

Atsız Ata'nın 30 Ağustos makalesinde yazdığı gibi, siyaset Türk ordusunu yozlaştırmıştır ve Balkan savaşını kaybetmemize bu siyaset illeti sebep olmuştur. Aynı şekilde disiplin ve hiyerarşi karakteri olmuş üstün Türk budunu bu siyaset nedeniyle yozlaşmış , töresinden uzaklaşmıştır.
Türkçü asla bir dini , Türklüğünden daha fazla önemsemez. Önce Türk'tür çünkü.

Mesela benim dinimde Türk'ün tanrısı ile yabancının tanrısı farklıdır. Türk'ün tanrısı Türk'tür. Dinim de Türk'tür.

Türkçü asla kendi ırkından olmayanı kardeş görmez. Çünkü kardeşliğin sadece kan bağıyla olduğunu bilir ve kabul eder.

Biz yabancı olan her şeye karşıyız. Şu an kullanılan, evrensel kabul edilen ve bu düşüncelerimi yazarken kullandığım latin alfabesine bile karşıyız. İlerde Göktürk alfabesini kullanacağımız , yabancı olan her şeyden soyutlanacağımız günler de gelecektir.


Biz ülkücü kardeşlerimizi de ilerde kazanacağız , dincileri de solcuları da , küreselcileri de  hepsini kazanacağız. Hepsinin düşüncesini değiştireceğiz. Biz kazanan ve güçlenen tarafız. Her düşünce çürürken bizim düşüncemiz filizleniyor. Şu an bizi azınlık olarak görenler ilerde bu azınlığın başardıklarını gördüklerinde hayretler içinde kalacaklardır.

O yüzden ülkücü olsun olmasın , hepsinin fikrini değiştireceğiz. Onların kendilerini Türkçü olarak tanımlamaları da işimize gelir nasıl olsa.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.249 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.033s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.