İSRAİL’E LÂNET DE, ÇİN’E RAHMET Mİ…?
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 25 Eylül 2020, 22:50:13


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: İSRAİL’E LÂNET DE, ÇİN’E RAHMET Mİ…?  (Okunma Sayısı 2684 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Horasanlı Türk
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 49« : 10 Aralık 2009, 00:06:32 »

İSRAİL’E LÂNET DE, ÇİN’E RAHMET Mİ…?

Günlerdir İsrail’in Filistin’e saldırıları üzerine, dünya’nın her yerinde küçük büyük demeden sokaklara dökülmekte insanlar. Hepsinin ağzından dökülen tümceler aynı; “Kahrolsun İsrail, Dursun bu vahşet, Kardeş Filistin, Faşist İsrail…”
Vahşetin ilk günlerinden beri dünya ülkeleri bu acı olayı hem siviller hem de resmi makamlar  kınadı ama ya ekran başında ya da meydanlarda kınamakla kaldılar. Yani sözde kaldı her şey… Bu durum Türkiye içinde geçerli!

Vahşetin 4 gün öncesinde İsrail başbakanı Ehud Olmert ile başbakan Tayip Erdoğan, Ankara’da görüştü. Görüşmelerin olumlu geçtiğini de öğrendik ama konuşulanlar hâlâ sır…
Hükümet sevdalısı ve taraflı basınımız Ümraniye davasında iddialar ortada yokken, İddianame yazma, teoriler üretme ve hüküm verme işine giriştiklerine hepimiz şahit olduk  ama iş, mevcut iktidar ile ilgili olunca üç maymunu oynuyorlar ne yazık ki!

İş bize düştü yine;
Bu görüşmede akla gelen; İsrail’in Filistin’e yapacağı saldırılardan  bahsedilmemesi imkânsız çünkü; Türkiye, Suriye - İsrail arabuluculuk görevini üstlendiğinden ve yine son dönemlerde Türkiye’nin, İsrail ile sıkı ilişkiler yürütmesi ihtimâlleri güçlü kılıyor.
Bir başka olasılık nedeni ise; bu saldırıların ismi ABD- İsrail olup, BOP’un kararlıca yürütülme istediğidir ve bu bağlamda başbakan Erdoğan BOP eş başkanı’dır!
Eş başkandan habersiz ne yapılabilir ki?

Bazıları, İsrail’e sert çıkışları nedeniyle Erdoğan’ı tebrik etti. “İsrail ile bu ilişkilere ihtiyaç olduğu halde postayı koydu yine ..”  Oysa, Erdoğan seyirciye oynuyordu o sözleri ile…
Malum, seçim yaklaşıyor; Dış ülkelerden de destek şart. Bu saatten sonra mazlum rolleri de tutmaz. Ne yapılabilir başka…?
Elbet ikili oynanacak; Filistin’e “kardeşim”
 İsrail’e “tu-kaka”.
Ardından İsrail’e ” kardeşim”,
Filistin için “biz arabuluculuk teklifini götürdük sabredin…” sözleri tabi ki…
İşin siyasi boyutunda çaresi şu saatten sonra kalmadığı ortada ya da çare bulunacaksa ABD tek başına yapacaktır ki, İsrail demek ABD demektir!

Asıl dikkat çekmek istediğim konu ise; Türkiye’de Filistin için yapılan destek yürüyüşleridir.
Meydanlarda, sokak ve caddelerde, toplantı salonlarında, yardım kuruluşlarında vs. olağanüstü “Filistin’e destek, İsrâil’e  lanet” mevcut…
Yıllardır özlem duyduk, ortak noktalarda buluşmayı diledik ve solcusu, sağcısı meydanlarda nihayet bir araya geldi, seslerini birleştirdiler, fikirlerini birleştirdiler, aynı hiza adımlar attılar fakat beni ortada bıraktılar!

Filistin’in yaşadığı bu acılar şüphesiz büyük ama bu vahşetin başka şekli; bir kerede değil de, aylara, yıllara bölerek can’a kıyılsa, zulüm edilse, özgürlüğü kısıtlansa, esaret altına alınsa, hakaret, işkence, ölümle sonuçlansa buna vahşet, katliam denmez mi?
Elbette denir!
Peki, bu meydanlarda haykıranlar, yıllardır Doğu Türkistan’da, Kafkaslar’da, Balkanlar’da, Irak’ta, Kıbrıs’ta, İran’da vs. yaşayan Türklere aynı şekilde destek olması da gerekmez mi?

Sanırım tepkilerin çoğunluğu ülkülem (ideoloji) ile alâkalı; etkinlikleri düzenleyenlerin en başında “Saadet Partisi” başı çekiyor ve fikirleri dini ağırlıkta olduğu aşikâr. Aynı anda Arap İslâm ülkelerine ne hikmetse açık desteği bulunmaktadır. Arap İslâm ülkelerinde ise genel olarak kökten dinci denilen toplulukların varlığını, düşüncelerini biliyoruz. Filistin’de bu ülkelerden biridir.
Etkinlikleri düzenleyen diğer topluluklardan biri ise; “Halkların kardeşliği” gibi sözleri dillerinde dolayan ama samimi olmadıklarını birazdan kanıtlayacağımız kişileri ise; haklıca insan’a değer verdiğini ve ezilenlerin yanında olunması gerektiğini vurgularlar, kendi tanıtımlarını yaparlar!
Bunların yanında  masumane olanlarda var ve sözümüz onlara değil…

Şimdi soralım;  evlerine, iş yerlerine kadar Filistin bayrakları, İsrail’e tepkili asılar asan, hatta boyunlarına, başlarına kadar Filistin bayrakları asan bu insanlar, sözde yardım dernek ve vakıfları, devletin bireyleri ve kurumları, bakan ve  vekil eşleri, günceler (Gazete)  kaçı Doğuda şehit verdiğimiz askerler için terör örgütüne, yandaşlarına tepki vermişlerdir?
Irakta yaşayan, daha doğrusu yaşamaya çalışan Türkmenlerin kaçına maddi ve manevi yardımlar için toplantılar düzenleyip, onların acılarına dair göz yaşı dökmüşlerdir?
Batı Trakya’da, balkanlarda yaşayan Türklerin buruk seslerine hangisi kulak asmıştır?
Yarım asırdan fazladır esaret altında yaşayan, soydaşlarının yardımını ve devletlerin bu insanlık suçuna tepkisini bekleyen, suçları yargılanmadığı için  belli olmayan ve buna rağmen “İdam!” kararı çıkan, sokaklarda yoksulluktan yalın ayak yürüyen, eğitim haklarından mahrum kalan yavruları, Çin işkencelerine mazur kalan Doğu Türkistan’da yaşayan Türkleri kaç günce haber yaptı, kaç insan “Sessiz olun, Doğu Türkistan Ölüyor!” asıları taşıdı…? Cuma sonrası “din kardeşlerimize dua edelim”  sözleri ile kaç kişi meydanlarda toplandılar?
Acaba Doğru Türkistan’ın Müslüman olduklarını biliyorlar mı?
Kafkaslarda yaşayan Türk devletleri’nin bir kısmı bağımsız olduğu  gibi, bir kısmı da Stalin dönemlerini aratmayan olayları hâlâ yaşamakta olduğunu bu kuru kalabalık bildiği halde bugüne kadar hiç bu duruma içerleyip, lânet okumuşlar mıdır?

Şahsen, hiç görmedim!
Ya  siz…?

Tekrar soralım; bu mudur halkların kardeşliği?
Bu mudur Müslümanlık, din kardeşliği?
Bu mudur mazlumların yanında bulunmak?
Bu mudur günlerce haykırdığınız sözlerdeki samimiyet?

Hepsini bir köşeye bırakalım, Filistin bu acıları sadece bugün yaşamıyor, yıllardır olan, yaşanan acı olaylar bunlar. Bu söze bağlı olarak son kez soralım;

Ey!  Filistinciler, meydanlardakiler, kendilerine ayrılan  köşelerden atıp tutanlar, rahat koltuklarında nutuk atanlar, ey! ağlayıp sızlayanlar….
Tepki vermek şimdi mi aklınıza geldi?TÜRK’ÇEFacebook'a Ekle
Kayıtlı
Tata Tunga
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 807Site
« Yanıtla #1 : 18 Nisan 2012, 17:55:27 »

Bu yobazlar Uygur Türkleriyle arapları bir tutuyor. Hatta Uygur Türklerinden haberi olmayanlar sadece  filistinli araplardan söz ediyor, onlara sızlıyor. Bazıları ise o kadar  ezikruhludur ki çin kadar uzak yerde Türkolabileceğini aklı mantığı almıyor. Devamlı "filistin filistin filistin" diye diye beyinleri yıkanmış, hiç akıllarına Uygur Müslüman Türkleri akıllarına gelmiyor.

Araplar Müslüman da olsalar toprak için İngilizlerle iş birliği yapıp bizi sırtımızdan vurdular. Bazıları hâlâ Yeni Osmanlı'yı kurmaktan söz ediyor. Acaba Araplar, Türk hakimiyetini kabul eder mi diye hiç düşünmüyorlar. Öte yandan biz Türkler bu kadar yobazlaşırsak gelecek nesiller, Araplaşma tehlikesiyle karşı karşıyadır.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Bütün TÜRKLER bütün engellere rağmen bir gün mutlaka birleşecektir. Bunu başarmak için milli çıkarları şahsi çıkarlarlarımızdan, zevklerimizden üstün tutmalıyız. Ancak bunu yapabilen milliyetçidir.
Önemli Olan Türk Kanı Taşımak.

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
Ne Mutlu TÜRK Doğana!
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 366


TÜRKÜZ, ederiz daim iftihar!...


« Yanıtla #2 : 18 Nisan 2012, 19:30:10 »

Araplaşma çok uzak görünüyor bana, yozlaşmanın ileri safhaları mümkündür fakat kanı Türk olan er geç o ateşi hisseder diye düşünmekteyim; yıllarca esaret altında kalıp da Türklük bilincini unutmayanların destanlarıyla dolu şanlı tarihimiz.
Türkiye ir*n olmasın sloganlarıyla ortaya çıkanlar da az çok niyetlerini belli ediyorlar.
İslamiyetin veya başka bir dinin milliyet değil ancak yaşamın belirli noktalarında etken olabileceği fikri kafalarda oturması gerekiyor.
İnsan sorgulamaması gerektiği düşüncesi aşılanan düşünceleri ne zaman sorgular, o zaman düşünen insan olur...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Esir iken mümkünmüdür ibadet,
Yatıp kalkıp Atatürk`e dua et,
Senin gibi dürzülerin yüzünden;
Dininden de soğuyacak bu millet.

İşgaldeki hali sakın unutma,
Atatürk`e dil uzatma sebepsiz,
Sen anandan yine çıkardın amma;
Baban kimdi bilemezdin şerefsiz...
Tata Tunga
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 807Site
« Yanıtla #3 : 18 Nisan 2012, 19:54:44 »

Araplaşma çok uzak da olsa mümkün olduğunca sesimizi duyurup uyarmalıyız, kendi kaderine bırakıp da o ateşi hissetmesine güvenmekle olmaz; buna müdahale etmek gerek, aksi taktirde elden giden Türklük olacak. Biz uzun vadeli düşünerek yarın neler olabileceğini hesaba katmaya çalışmalıyız.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Bütün TÜRKLER bütün engellere rağmen bir gün mutlaka birleşecektir. Bunu başarmak için milli çıkarları şahsi çıkarlarlarımızdan, zevklerimizden üstün tutmalıyız. Ancak bunu yapabilen milliyetçidir.
Önemli Olan Türk Kanı Taşımak.

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.24 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.024s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.