İslam da Mahalle Kavgasına Savaş Adı Verilmesi
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 13 Aralık 2019, 14:46:45


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: İslam da Mahalle Kavgasına Savaş Adı Verilmesi  (Okunma Sayısı 3662 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
kaanayhan
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 4


« : 05 Mayıs 2012, 18:11:24 »

Irkdaşlarım. Senelerce bize okulda artik nasil allayip pullayip anlattilarsa ya da biz nasil dikkatsiz dinlediysek İslam'in yayilmasi esnasinda kimi cetin savaslar verildigi hatali bilgisiyle donatilmis durumdayiz ancak elimde ispatlari var ki bunlar savas degil bildigin mahalle kavgasidir. Olayi yuceltmek adina bu munakasalara savas adi verilmistir. Bakalim...

Bedir savasi: Müşriklerden 70 ölü, 70 esir. müslümanlar'dan 14 ölü.

Uhud Savasi: Müşrikler 20 küsür, müslümanlar 70 ölü veriyorlar.

Müreysi Savaşı: Müşrikler 10, müslümanlar 1 ölü verdiler. müslümanlar 700 kişiyi esir aldılar.

Hendek Savasi: Müşriklerden 4, müslümanlar'dan 5 kişi ölü.

Benî Kurayza Savasi : 600 yahudi'den musluman olmayi kabul eden 4'ü haric boyunlari vuruldu, ancak savasilmadi. Buna nasıl savaş diyorlar aklım almıyor. Münakaşa demek daha doğru olurdu herhalde.

Hayber Savasi: 93 yahudi, 15 müslüman öldü.

Müte Savasi: müslümanlardan 12 ölü. (3000 kişilik müslim ordusu 200.000 kişilik orduya karşı!!!)

Huneyn Gazvesi: 70 müşrik, 4 müslüman öldü.

ulasabildigim savaslar ve yarattiklari kayiplar bu sekilde cikti karsima. Ordularda bulunan asker sayilari ise ilk savaslarda 700-1000 arasi degisirken bir ara 100.000 - 200.000 kişilik düşman ordulari rivayet ediliyor. Misal 100.000 mi yoksa 200.000 düşmanın mı bulundugu tam belli olmayan bir savasta toplam 20 kişi bile ölmüyor.

Yani belki de sizin için bu ölenlerin 1'i 1000 kisiye bedel, onu bilemem benim için zerre değerleri yok ancak sunu bilirim ki bunlar savas degildir. En azindan bizim savas dedigimiz olayların yanında bu kayiplar mahalle kavgasi intibasi yaratacaktir. Zannedersem İslam'in yüceltilmesi esnasinda kimi münakaşalara savaş adı verilmiş, ancak ben anlatılanların aksine burada bir savas yapildigi intibasini edinemiyorum.

Tabi bu savaslarin sonuclarini baska savaslarla karsilastirmak gerekiyordu ki ortaya net bir tablo ciksin. Arastirmayi cok fazla derinlestirmeden akilda kolay kalir bir savas olan ve 26 ağustos 1071 yilinda yapilan Malazgirt savasina baktım, bizans imparatorlugu'ndan 150.000 kisi, Alp Arslan'in ordusundan ise 5000 kişi bu savasta can vermis.(kaynak vikipedi)

İste ben savas diye buna derim.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Ne Mutlu TÜRK Doğana!
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 366


TÜRKÜZ, ederiz daim iftihar!...


« Yanıtla #1 : 05 Mayıs 2012, 20:06:42 »

Mahalle kavgası şeklinde olabilir ama ölenlere değil; tüm arap yarımadasının nüfusuna bakmanı öneririm. Zaten yıl 600. O dönem için; o bozuk kabileler için, kızlarını diri diri gömecek kadar sapkınların içinden öyle bir ordu çıkıp; 60-70 kişinin öldürmesi mümkün değil. O savaşlardan sonra İslam'ı kabul eden sayısı artıyor. Günümüz savaş rakamlarıyla değerlendirelim senin mantığınla...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Esir iken mümkünmüdür ibadet,
Yatıp kalkıp Atatürk`e dua et,
Senin gibi dürzülerin yüzünden;
Dininden de soğuyacak bu millet.

İşgaldeki hali sakın unutma,
Atatürk`e dil uzatma sebepsiz,
Sen anandan yine çıkardın amma;
Baban kimdi bilemezdin şerefsiz...
Çağrı
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 65« Yanıtla #2 : 06 Mayıs 2012, 02:52:41 »

Ne halt olduğunuz belli değil, din düşmanı mısınız, yoksa Türkçü müsünüz?

Ne kadar psikolojik sorunu olan gerçek yaşamda bir baltaya sap olamamış arıza varsa saçma sapan fikirleriyle hem milleti Türkçülük'ten soğutuyor hem de eldeki bir avuç Türkçünün böyle beynini sulandırıyor.

Atıldığı isabet olmuş, çünkü Türkçülerin önceliği komplekse düşüp Türk tarihiyle kıyaslanması mümkün olmayan milletlerle Türkleri mukayese etmek veyahut dolaylı yollardan milletin tabusu olan dine saldırmak değildir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Iztırap çek, inleme...
Ses çıkarmadan aşın.
Bir damlacık aksa da, bir acizdir göz yaşın;
Yarı yolda ölse de en yürekten yoldaşın
Tek başına dileğe doğru at salmalısın.
Ne Mutlu TÜRK Doğana!
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 366


TÜRKÜZ, ederiz daim iftihar!...


« Yanıtla #3 : 06 Mayıs 2012, 09:56:19 »

İslama Türk Milletinin kattıklarını kimse inkar edemez. Ona can veren, onu 3 kıtaya yayıp 600 yıl altın çağını yaşamasını sağlayan Türkler ve Türk ahlakıdır; bunu da kimse yalanlayamaz (Tabi ümmetçigillerdense kendi çapında, küçük beyninde bir yalanlamaya gitmeye çalışabilir; o da ayrı bir detay). Fakat direk olarak din düşmanı olmak, Türkçülüğü bilmeden herhangi bir yanından tutup asıp kesmek, körü körüne "Türkçüyüm" diye geçinmenin de  ümmetçigillerden pek farkı yok bana göre. İçinde Türklüğü hissetmeyen Türk veya Türkçü olamaz bu konuda hemfikiriz. Türkçü'nün eleştirel, bilgili, mantıklı bir düşünce yapısı olmalı ki "diğerlerinden(!)" bir farkı olsun. Sadece kanın Türklüğü kurtarmayacağının çok örneğini gördük; bilinç olmazsa olmaz...
Ne güzel toplanalım ülkü ocaklarında, biri çıksın anlatsın askerlik anılarını, başka biri kavgaya götürsün; masa başında zahmetsizce vatan kurtaralım?
Amaç üzüm yemek mi bağcıyı dövmek mi? Önce buna karar vermek gerekiyor tabi. Amaç din düşmanlığı ise çok zor birşey değil. Ama amacınız Türkü ve Türklüğü kurtarmaksa kolay birşey değil. Basit düşünceyle, "arabın mahalle kavgalarını" anlatmayla bitecek bir iş değil yani.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Esir iken mümkünmüdür ibadet,
Yatıp kalkıp Atatürk`e dua et,
Senin gibi dürzülerin yüzünden;
Dininden de soğuyacak bu millet.

İşgaldeki hali sakın unutma,
Atatürk`e dil uzatma sebepsiz,
Sen anandan yine çıkardın amma;
Baban kimdi bilemezdin şerefsiz...
Alpertunga58
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 113


« Yanıtla #4 : 09 Mayıs 2012, 18:10:51 »

Muhammed ve ordularının en büyük avantajı, karşılarında doğru düzgün savaşmasını bilmeyen kabileleri bulmaları. Doğudaki soysuz Kürtlerin çocukları kavga etti diye birbirlerine girmeleri neyse, Muhammed ve arkadaşlarınında birbirleriyle yaptıkları aynen o. Bizim Ümmetçilerde bu mahalle kavgalarını gözlerinde büyütürlerde büyütürler. Ağababaları dua etsinler karşılarında güçlü bir ordu yoktu. Mesela İslam büyüklerinin karşısında Atillanın, Cengiz Hanın orduları bulunsaydı yinede iman gücüyle galip gelebilirler miydi? Hiç sanmam, Atillada, Cengizhanda ordularıyla bu bedevilerin üstünden silindir gibi ezer geçerdi. Peynir
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Tata Tunga
Türkçü - Turancı BOZKURT

ileti Sayısı: 815Site
« Yanıtla #5 : 09 Mayıs 2012, 18:48:52 »

alpertunga58 kandaşım kesinlikle haklısın, fakat Arapların o zamanlar yaptıkları bir başarıdır. Düşün o güne dek devlet bile olamamış bir kabile kendisinden daha güçlüleri yeniyor. Bir de o açıdan bakmak gerek. Ama yine de bu yayma süreci günümüze dek devam etmiştir. 1.5 milyar kişiye ulaşmıştır. Bu açıdan da yorumlamak gerek. Hüseyin Nihâl Atsız'ın da yazılarında dediği gibi milletleri ülküler, hedefler yükseltir. Arapları da İslâm ülküsü yükseltmiştir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Bütün TÜRKLER bütün engellere rağmen bir gün mutlaka birleşecektir. Bunu başarmak için milli çıkarları şahsi çıkarlarlarımızdan, zevklerimizden üstün tutmalıyız. Ancak bunu yapabilen milliyetçidir.
Önemli Olan Türk Kanı Taşımak.

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.058 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.016s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.