Hani Müslüman Kardeşlerdi!
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 07 Ağustos 2020, 03:29:18


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Hani Müslüman Kardeşlerdi!  (Okunma Sayısı 737 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Çİ-Çİ
Deli Sarı
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 1.343« : 18 Eylül 2017, 21:16:58 »

İhvanı müslimin, 1928 yılında Basra'da bir petrol istasyonunda, petrol rafinerisinde Osmanlı coğrafyasında kalan bir bakiyede İngilizler tarafından kurulmuş bir örgüttür. 1924 yılında Atatürk tarafından halifeliğin kaldırılmasından sonra böyle bir süreç yaşanıyor.

Bunlar El-Ezher Üniversitesi desteklilerdir. El-Ezher Üniversitesini Kıpti Hıristiyanlar kurmuştur. Bugün 'İslâm Şeriatı' diye sunulmaya çalışılan esasen Yahudi şeriatı emellerinin İslâm üzerinden dayatılmasıdır.

Peygamberden sonra dört halifenin üçü şehit edilmiştir. Osmanlı halifeleri dahil olmak üzere pek çoğu öldürülmüştür. Son Osmanlı halifesi Vahdettin tarafından yapılmış cihad çağrısına dünya üzerinde hiçbir Müslüman topluluk destek vermemiştir. Sadece Hindistan'daki belirli bir kitle Müslüman destek vermiştir. İhvanı müslimin'in amacı, İhvanı müslimin'in kendisine ait bir örgüt değildir.

İhvanı müslimin İngiliz emperyalizminin Arap topraklarında devamı olan bir örgüttür. Müslüman kardeşler kurulduktan sonra İngilizlerin Batmayan Güneş dedikleri İmparatorluk sınırları içerisine bakarsanız, Pakistan'da, Bangladeş'te, Hindistan'da Cemaati İslâmi, İslâm Cemaati, Hizbul Tahrir, Endonezya, Malezya civarında aynı şekilde ve 1962 yılında Rabıta resmi bir örgüt olarak kurulmuştur.

1972 yılında bu Edip Yüksel'in kendi beyanıdır. İlk olarak Rabıta'nın Türkiye'deki işlerini yapması için ciddi paraların teklif edildiği kişi, Edip Yüksel'in babasıdır. Israrla bir şey söylüyor. 'Babam bunu reddetti.' Fakat Fatih Cami imamı, Fatih Saraç'ın babasından bahsediyor. 'Onlar kabul ettiler' diyor. Aynı zamanda Fatih Saraç'ın abisi de Yök başkanı 'Alo Fatih' diye gündeme çok gelen isimler bunlar. Özellikle Milli Selamet partisi 1973 yılından itibaren Chp ile yapmış olduğu koalisyon ortaklığı ile devletin belli yerlerinde kamu kurum kuruluşlarında imkân sahibi olan bu isimler 1980 ihtilalinde de ciddi bir finansmana karışıyorlar. Aslında 1976 Pakistan'da yaşanan şeriat kongresinden sonra 1979 yılında İran İslâm devrimi, Afganistan'ın işgali, Türkiye'de yaşanan 12 Eylül ihtilali, ondan sonra dünya üzerinde başlayan İslâmcı yahut Radikal İslâm adı altında hareketler, 1980 ihtilalinden sonra özellikle Turgut Özal hükumeti ki, İslâm kalkınma bankası danışmanlığını yapmış olduğu bir süreçtir, Türkiye'ye finansman olarak da girdiler. 1979 yılındaki İran - İslâm devrimi, 1979 yılındaki Pakistan'da Ziya ül Hak darbesi, 1980 yılında Rusların Afganistan işgali ve Türkiye'de askeri ihtilale baktığınız zaman ayı anda Pakistan, Afganistan, İran ve Türkiye bir İslâmcı süreç yaşanmaya başlıyor. Taliban ve El-Kaide'nin Katar'da ofisleri vardı. Hilary Clinton bizzat kendi bu iş ile ilgileniyordu. Mısır hükumetinin baskısı, Rusya'nın BM'lerdeki baskısı, Amerika'nın kabulü ile Yusuf Kardavi ve pek çok İhvancı, Hamasçı Katar'dan sınır dışı edildi. Bunlar 'nereye gitti? nin cevabını Katar uyruklu Gaziantep'e inen belirsiz uçaklarda bulunabiliyordu o tarihlerde, Düzce Akp belediyesinin 4 parmak heykeli işaretleri, bu Rabia işareti ortak bir sembol, ağızlarında 'işte Arapların çok meşhur bir sözü var' diyerek başlayan örnekler vermeleri, eğitimde bir Araplaştırma, bir kutsiyet yükleyerek, 'bu İslâm Şeriatı, kimse karşı çıkmasın, çıkarsanız küfre girersiniz', diyorlar.

Cihad fetvaları toplantıları 2009 yılında Mardin Artuklu Üniversitesinden yapıldı. İhvanın merkezi Mısır, aynı zamanda İngiltere, Rabıta'nın merkezi Riad, aynı zamanda diğer merkezi İngiltere'dir. Suudi Arabistan Kraliyet ailesi tahtının devamı için oluk oluk Müslüman kanı akıtmaktadır. Amerika 760 milyar dolarlık tek seferde silah satışı gerçekleştirmiştir. Bugün Suudi Arabistan tarafından yayınlanmış olan körfez ülkeleri ile beraber yayınladığı bildiride Katar'daki Türk askeri üssünün kapatılmasını birinci şart olarak sunmuştur. Hani Müslüman kardeşlerdi!

Türk Türk'tür. Arap Arap'tır. Alman Alman'dır.

'Açık bir gerçektir ki, milletler, siyaset ve fikir önderlerinin üstünlüğü nispetinde yükselirler. Fikir uğrunda ölmek de, savaş meydanında ölmek kadar şereflidir. Bu önderler 'dostlar şehit biz gazi' ilkesiyle yürürlerse, tehlike olmadığı zaman kabadayılık taslayıp, ciddi anda korkaklık ederse, o topluluktan hayır gelmez.' Atsız
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
BAYCU NOYAN
turkcuturanci.com
Atsızcı
***********
ileti Sayısı: 857« Yanıtla #1 : 18 Eylül 2017, 21:26:54 »

Bir yerlerde duymuştum El-Ezher den yayınlanan bir fetvada aynı iş yerinde çalışan kadın çalışma arkadaşı olan erkeği emzirebilir deniliyordu!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Çİ-Çİ
Deli Sarı
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 1.343« Yanıtla #2 : 19 Eylül 2017, 12:18:44 »

Cihat fetvaları kongre kararları kime karşı alınmıştır. Dün Suriye’ye bugün Türkiye’ye karşı alınmıştır. Bugün Araplar bir Kudüs’ü koruyamamışlardır. Kalkıp, İslâm bayraktarlığı yapmasınlar. Araplar İngiliz İslâmını uygulamaktadırlar. Suudi Arabistan Kraliyet ailesi tahtının devamı için Bosna’da, Çeçenistan’da, Afganistan’da, Suriye’de, Irak’ta, Libya’da, her yerde tahtının devamı için kan akıtmaktadır. Amerika Başkanı Trump, tam 760 milyar dolarlık silah satışını tek seferde gerçekleştirmiştir. Damadı aynı şekilde o bölgelerde gezmektedir.

Şeriat öyle diyorsa Türk töresi de, ‘töreye ihanet eden yok edilir’ diyor. Türk adına, Türklük adına konuşan hiç kimse yok. Üç, beş kişi yazıyor onlar da her türlü sıkıntı ile boğulmaya gayret ediliyor. Ayakta kalma mücadelesi veriliyor. Müfredatta eğitim değiştiriliyor. Pakistan tipi eğitim isteniyormuş. Pakistan’da ne eğitimi var ki, Pakistan El – Kaide, İhvan ve Rabıta’nın en büyük tohumlarını ektiği, Afgan savaşından sonra, ülkeyi yok ettiği, yerle bir ettiği yerdir. Bugün Pakistan’daki El – Kaide medreselerinden Türkiye’de bakanlar, milletvekilleri var. Pakistan tipi eğitim diyerek, esasen bunu hafifleterek, 1980 yılından sonra El – Kaide medreselerindeki Usame Bin Ladin’in başlatmış olduğu eğitim istenmektedir. Ülkeyi yok ettiler. 1985 yıllarında Pakistan nükleer silah üretir teknolojiye gelmişken, şimdi bitti, yok oldular. Türklük giderse bu ülke ayakta kalmaz, kalamaz.

Biz Molla olmak istemiyoruz. Talim ve terbiye kurulu üzerinden yapılan açıklamada Muamelat ve Ukubat bazıları İslâm hukuku, Ukubat Şeriatın ceza hukuku deniyor. Anlamı birtakım hukuki işlemleri içeriyor. Bu suçları işleyenlere Şerri hükümlerle cevap verilecek. Şeriat hükümleri öğretilecek.

Muamelat, kişisel, toplumsal ve yönetsel eylemler, Ukubat ise, şeriata göre suç kabul edilen fiillere verilen cezalardır. ‘Kindar ve Dindar’ yerine bir görev yapmalıyız ve bu görev insanlara yakışır bir görev olmalıdır. Karşılıksız bir fedakârlık ve hizmet duygusu taşımalıdır.

Şeriattan tarikata, tarikattan marifete, marifetten hakikate yükselişin sırları Türk hâkimiyeti, Türk kültürü, Türk dili karşısında biter. Biz bunları çıkar peşinde koşanlardan, zevk ve keyif ehli olanlardan öğrenecek değiliz.

Görülüyor ki, mevcut en iyi şeyini korumak, gelişimini mükemmel hâle getirmek için kanın saf bir hâlde kalmasına dikkat etmelidir. Bazı şeyleri kana göre tespit etmekten başka çare yoktur. Zira bir kimsenin kuvveti yahut acizliği yalnızca kanı ile alâkalıdır. Biz Türklüğe zarar verenlerden elbette tiksiniyoruz. Köle olmak isteyen hiçbir şeyine sahip olamaz. Çünkü hafife alınır. Böyleleri hiçbir şeye lâyık değildir. En çirkin şey köleliktir. Türk’ten köle olmaz! Türk ırkı hükmeder.

Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Çİ-Çİ
Deli Sarı
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 1.343« Yanıtla #3 : 19 Eylül 2017, 13:24:18 »

Kongreye katılanlar şöyle diyor;

1 Kongreye katılan taraflar, İslâmı öğretiyi ilkokuldan üniversite seviyesine kadar ders olarak okutmalıdırlar.

2 Türkiye'de eğitim sistemi 2017 - 2018 eğitim öğretim yılında Arapça dersleri ilkokul ikinci sınıftan itibaren önce seçmeli sonra zorunlu olacak şekilde müfredata konmalıdır.

3 Arapça öğrenimini bilhassa (1976 kongresinin II.maddesi) Arapça ana lisan olmadığı ülkelerde mecburi hâle getirmek.

4 Kutsal Kuranın asgari öncelik beş bölümünün ezberlenmesi ilköğretim süresince ve bütün ülkelerde mecburi olmalıdır.

5 Kuranın tamamı ortaöğretimde zorunlu olmalıdır. Bütün İslâm ülkelerinde azami sayıda İslâm öğretileri enstitüleri kurulmalı ve bu enstitüler İslâmi çalışmalar yapmalıdır.

6 İslâmın en önemli emir ve öğretilerini takvim şeklinde kaydedilerek her türlü vasıta ile yayınlanması yapılmalıdır.

7 İslâmın ahlâk ve değerlerinin propagandasına özel bir dikkat sarfedilmelidir.

8 İslâm ülkelerinde anayasal müesseseler İslâmi esaslara uydurulmalı ve Arapça halka indirilmelidir.

9 İslâmi olmayan kanunlar kaldırılmalı ve şeriata uygun kanunlar getirilmelidir.

10 Bütün daire ve işyerlerinde anlaşma ve nizamlar dua ile birlikte takdim edilmeli, bu yerlerde bir imam bulunmalı ve mescit açılmalıdır.

11 Tamamen Şeriata dayalı modern İslâm devleti kurabilmek için gerekli girişimlerde bulunulmalıdır.

12 İslâm birliğinin yeniden kurulması ve daha sonra da bütün Müslüman devletlerin birbirlerini izleyerek birer İslâm devleti olduklarını ilan etmeleri ve bir federasyon teşkil ederek halifeliğin ortaklaşa yürütülmesi sağlanmalıdır.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.3 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.026s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.