Cübbeli Ahmet MHP il yöneticileri ile görüştü
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 19 Ocak 2020, 02:04:15


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
Gönderen Konu: Cübbeli Ahmet MHP il yöneticileri ile görüştü  (Okunma Sayısı 8757 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Çepni77
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 130Site
« : 11 Kasım 2010, 00:33:27 »Kamuoyunda Cübbeli Ahmet Hoca ismiyle tanınan Ahmet Ünlü ile Milliyetçi Hareket Partisi yöneticileri ile görüştü. MHP İstanbul İl Teşkilat Başkanı Yüksel Aydın ve MHP İstanbul İl yöneticilerinin iştirak ettiği görüşmede  Ahmet Ünlü, Ehli sünnetin bu milletin birliği, devletin bekası için ne kadar önemli olduğunun altını çizdi.

Geleneksel İslam'ın mezhepsizler, diyalogcular, vahabiler ve İrancılar tarafından yok edilmek istendiği bir dönemde olduğunu söyleyen Ünlü, "Büyük Ortadoğu Projesi ile geleneksel İslam anlayışından uzaklaşılarak, ılımlı İslam adı altında başta Türk milletinin olmak üzere tüm İslam aleminin manevi dokusunun bozulmak istendiğini" söyledi.
Hayrettin Karaman ve Mustafa İslamoğlu'nun İslam adına yaptığı çalışmaları eleştiren Ünlü, bunların batıl görüşlerine karşı Reddiler adlı çalışmasını tamamladığını ve kısa bir süre sonra kitapçıların raflarında yerini alacağını söyledi.

ÜNLÜ: ANİ'DE OLMAYI İSTERDİM

Özellikle mezhepsizlerden ve İrancılar'a duyduğu tepkiyi dile getiren Ahmet Ünlü, buna dur diyecek siyasi iradenin iktidarda bulunmadığını ifade etti.

Bir buçuk saat süren görüşmenin sonunda Milliyetçi Hareket Partisi Lideri Devlet Bahçeli'nin geçtiğimiz haftalarda Kars, Ani Harabeleri'nde kıldığı Cuma Namazı'na da değinen Ünlü, "Sağlığım elvermiş olsaydı, bende orada saf tutanlardan biri olmayı çok isterdim" dedi.


Bu adam İslamla sentezleşen Türk milliyetçiliğine son katkısını verecek gibi. Buna hürmet eden önünde eğilen ülkücü mücahitlerin akıllanmayacağı aşıkardır. Cübbelinin şia ve Caferi mezhebine yçnelik kışkırtıcı konuşmalarını dinledim. Unutulmamalı ki Turana giden yol Tebrizden geçer yani Güney Azerbaycan. Farklı ilahi duygulara mesafeli yaklaşmalı ki tüm Türkler bir çatı altında birleşebilsin. Neden sadece ehli sünnetten olan Türkler yer alıyor bu ülkücülerin Turan anlayışında anlamış değilim!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türkçülük, büyük Türkelinde, Türk uruğunun kayıtsız şartsız hakimiyeti ve bağımsızlığı ile Türklüğün her yönden bütün milletlerden ileri ve üstün olma ülküsüdür.
ULUBUDUN
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 122


Bir Türk, cihana bedeldir.


« Yanıtla #1 : 11 Kasım 2010, 00:51:35 »

MHP yolunu çizdi, çizgisini belli etti. Belki değişir diye umutlanmıştım ama İslamı kullanarak oy alma yolunu seçtiler. MHP'den Türkçü parti falanda olmaz artık.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Toros Dağları'nın tepelerinde tek bir Türkmen evinin bacası tüter halde kalmış ise, ben bu milletten umudumu kesmem ; bayrağımı göğsüme sarar, milletimin istiklali uğruna ölürüm!
Ülgen Han
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 357


Tengrici Atsız Ata Çerisi


« Yanıtla #2 : 11 Kasım 2010, 11:47:53 »

İsmailağa Cemaati'nin önde gelen ismi Ahmet  Mahmut Ünlü yani; nam-ı diğer Cübbeli Ahmet Hoca, şu sorulara cevap vermelidir:

Siz "Geleneksel Türk Müslümanlığı" ölçütlerini belirleyecek bir otoritemisiniz ? Geleneksel Türk müslümanlığı nedir ? Türk müslümanlığını hangi ölçütlere göre belirlediniz.?

Bu güne kadar Mhp ile adı yan yana gelmeyen, Cübbeli Ahmet Hoca'nın bu MHP ziyaretinin sebebi; kendi çıkarları tehlikeye düştüğü için, kendi cemaatinin bekasını koruma savaşıdır. Bugune kadar hükümet karşıtıydı da ; biz mi bilmiyorduk ?

Hala Osmanlı Devleti zamanında yaşayan bu adamı, birileri kendine getirsin. Yazıktır ! Türklüğü; kendi din ölçütlerine göre yorumlamayı, herkesi yaftalamayı, Türkleri ayrıştırıcı söylemlerde bulunma hakkını sana kim verdi ? Bugun Doğu Türkistan'da yaşayan bir Ehl-i sünnet müslümana göre; sen ve senin gibi insanlar vehabbi olamaz mı ? Geleneksel Türk müslümanlığından bahsedebilmen için önce Türk gibi yaşamalı ve Türklüğü damarlarında hissetmen gerekmez mi ?

Böyle cübbeli yobazlar işine gemediği zaman 3 dk. içinde 5 mezhep değiştirir, 10 mezhebe göre de tefsir yapar. Kendi çağının da sona erdiğini anladığı için, can derdine düşmüş dana gibi geziyor. TV'lere çıkıyor. Tek bir gün, çıkıpta televizyonda Doğu Türkistan ile ilgili bir tane laf ettin mi ? Bizim kalbimiz; Tebrizde saldırıya uğrayan bir Türk için de , Doğu Türkistan'da kahpece bıçaklanan bir yiğit içinde aynı duygularla atıyor. Sen ve senin gibi dini, allahı para olan yobazlar; Dünya üzerindeki sorunları dile getirdiğinde, nedense bu sadece bağış toplamak için olur. Sana bağış yardım parası vermeye güvenemezdim. Sen ne kadar çıkıp tatlı tatlı konuşsan da , sana kalbim doğrulmuyor. Kuş uçtu Ahmet, çarkı yağlasan da yürümez artık. Senin çağın da sona eriyor. Ilımlı mı olur, kaynamış mı, vehabbili mi olur bilemem. Seni dizinin dibinde oturan ebleh yobazcıklardan başka kimse dinlemez artık.

Türk Müslümanları ; Geleneksel Türk Müslümanlığınızı, Türk gibi yaşayın. Böyle çöl vehabilerine itibar etmeyin. Ülkücü ve Alperenlere sadece şunu söylemek istiyorum : Vicdanınız var ise gökten indiği sayılan dinlerin dogmalarını; Akıl , mantık , gerçeklik aşkından üstün tutmayın. Unutmayınız ki; sizler Türkçülük şehidi Ali Balseven’i , bu dogmatik  ve  Türk’ü ayrıştıran; Türk-islam sentezi (!) , hastlalıklı düşünceler ile katlettiniz. Bu gerçeklerle yüzleşmek zorundasınız. Atamızın şu sözü her çağda olduğu gibi , günümüzde daha çok anlaşılıyor.

 “Efendiler ve ey millet, biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler ve meczuplar memleketi olamaz. En doğru en hakiki tarikat, medeniyet tarikatıdır.”
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
Irkçı-Türk
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 105


« Yanıtla #3 : 11 Kasım 2010, 12:08:56 »

Cübbeli Ahmet Hoca; Giresun, Görele'lidir. Büyük ihtimalle de Türktür. Tanımadığım bir insan ama konuşmalarını dinlediğimde Akp ' li olmadığını anlıyorum._Bu kişiyi eleştirene kadar başka işlerle uğraşmalıyız. Türkiye için en büyük tehdit : ''Nur Terör Örgütüdür''

Y.N.: İmla kurallarına dikkat ediniz. Gereksiz yere satır atlayarak yazmayınız.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Ülgen Han
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 357


Tengrici Atsız Ata Çerisi


« Yanıtla #4 : 11 Kasım 2010, 12:24:24 »

Tanımıyorsan, ihtimallerle konuşma ozaman. Her AKP'li olmayanı Türkçü mü yapıyorsun ?  Yoksa Cübbeli Ahmet'in eleştirilmesinden gocundun mu ?  Yazımı çok iyi (!) okumuşsun. Ampul gibi aydınlattın bizi !  Sağol. Bu arada noktalama işareti de kullansan olur mu ?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
oguz sad
Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 11 Kasım 2010, 12:55:50 »

Cüppeli Ahmet Hoca ile Fethullah Gülen cemaatinin arası yoktur. Fethullah Gülen'in ABD'de ikamet etmesini, kuran'da yasak olmasına rağmen başka din adamları ile ortak hareket edip diyalog adı altında islamiyetin masada pazarlık malzemesi yapıldığına dair bir çok sert eleştirisi vardır. Dolayısı ile A.K.partisi ile de pek arasının olduğu söylenemez.

Bugün cemaatlerin hemen hepsi, A.K.p ve Saadet partisi'nin etkisi altında olduğu için MHP, referandum sonrası kendisine verilen gazla Ani'de cuma namazı kılması gibi, islamcı yanını göstermek için Cüppeli Ahmet Hoca ile dirsek temasına girmiş gibi görünüyor.

MHP, belli bir kesime şirin görünmek için Cüppeli'yi, Cüppeli'de Fethullahçılara giydirmek için MHP'yi kullanmış gibi görünüyor. Yalnız, olan yine Türk milliyetçiliğine oluyor, Necip Fazıl ve Arvasi ekolünden sıyrılamamışken; bir de Cüppeli ekolüne doğru yelken açılmış görünüyor.

Bu ülkede ne zaman ki hoca, imam ve dedesiz siyaset yapılmaya başlanırsa; o zaman düzlüğe çıkabiliriz. Bu mantık ve zihniyetle gittiğimiz sürece; burnumuzun b.ktan çıkmasına imkan yok!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Irkçı-Türk
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 105


« Yanıtla #6 : 11 Kasım 2010, 15:38:40 »

Tanımıyorsan, ihtimallerle konuşma ozaman. Her AKP'li olmayanı Türkçü mü yapıyorsun ?  Yoksa Cübbeli Ahmet'in eleştirilmesinden gocundun mu ?  Yazımı çok iyi (!) okumuşsun. Ampul gibi aydınlattın bizi !  Sağol. Bu arada noktalama işareti de kullansan olur mu ?

Bir bildiğim olmasa konuşmam sen merak etme. Her Akp'li olmayan Türkçü değildir. Ama belki de Cübbeli Ahmet Türkçüdür. Göz Kırp Olmadığını nerden biliyorsun?
Akp bütün cemaatleri, dernekleri, siyasi partileri, üniversiteleri, sendikaları, medyayı ele geçirmiş. Sen kalkmışsın bula bula Akp'ye muhalefet edebilecek bir adamı eleştiriyorsun. Akp'den kurtulmak istiyorsan tekkelere de gideceksin, mason localarına da..  
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
açina
Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : 11 Kasım 2010, 15:58:55 »

MHP, akp nin fethullah örgütüyle hareket ederek bu kadar çok oy topladığını öngörerek, kendiside bir cemaati arkasına almayı planlamış bu habere göre. Ülkücü harket denen örgüt ne kadar islamcı olsa da bir cemaat kimliği olmadığı için MHP nin oylarının artmasına yardımcı olmadığı yıllardır görülüyor zaten. Bu da demek oluyorki MHP çizgisini islamcılık yönünde kullanıyor. Türkçülüğü çizgisinden uzaklaştırarak bir cemaati arkasuna alması nunu açıkça gösteriyor zaten. Ayrıca Irkçı-Türk kandaşıma katılmıyorum. Türkçü demek hiç bir dini inanışın Türkçülükle bağdaştırmamak demek.  Dini inançlar ,islamiyet olsun, tengricilik olsun, şamanizm yada ataeizm olsun insanın içinde yaşaması gereken olgulardır. Bunlardan birini ön plana çıkarmak zaten TURAN idealini toptan ortadan kaldırır. Bir Türkçünün ideali sadece AKP den kurtulmak ve bunun için Türkçülüğe zarar vermiş olan sentezciliğe soyunmak olmamalıdır.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
TürkcüKasirga
Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : 11 Kasım 2010, 15:59:47 »

Seyhlerin, sihlarin, hocalarin daha dogrusu dinin siyasete bulastigi bir alanda ki, bu alan gecmisi sicilli MHP gibi bir parti ise orda hic ot bitermi Irkci-Türk ?
Tarikatlerden, din adamlarindan medet umacaklarina Türk Milliyetciligine sarilsinlar.
AKP olmus, Nurcular olmus, Ismailaga cemaati olmus kisacasi dini cemaatlerden hangisi olursa olsun Türk Milliyetciligi icin ayni derecede tehlike arz eder, bu cemaatin basindaki sahis isterse saf kan Türk soylu birisi olsun hic fark etmez..

Hülasa akillanacaklari yerde hala yanlislarinda inat ediyorlar, milliyetcilige yönelecekleri yerde ayni hatayi tekrarliyorlar  umariz bu sefer baraji altinda kalmazlar !!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Ülgen Han
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 357


Tengrici Atsız Ata Çerisi


« Yanıtla #9 : 11 Kasım 2010, 16:10:20 »

Tanımıyorsan, ihtimallerle konuşma ozaman. Her AKP'li olmayanı Türkçü mü yapıyorsun ?  Yoksa Cübbeli Ahmet'in eleştirilmesinden gocundun mu ?  Yazımı çok iyi (!) okumuşsun. Ampul gibi aydınlattın bizi !  Sağol. Bu arada noktalama işareti de kullansan olur mu ?

Bir bildiğim olmasa konuşmam sen merak etme. Her Akp'li olmayan Türkçü değildir. Ama belki de Cübbeli Ahmet Türkçüdür. Göz Kırp Olmadığını nerden biliyorsun?
Akp bütün cemaatleri, dernekleri, siyasi partileri, üniversiteleri, sendikaları, medyayı ele geçirmiş. Sen kalkmışsın bula bula Akp'ye muhalefet edebilecek bir adamı eleştiriyorsun. Akp'den kurtulmak istiyorsan tekkelere de sızacaksın, mason localarına da..   Cübbeli Ahmet Hoca'nın Türkçülüğe yakın düşünceleri olsaydı bile, böyle bir adam sentezci olurdu. Değil mi ? Atsız Beğ ile Ahmet Hoca'nın adı bile yan yana getirilemez. Tekkeler, localar, minareler, kubbeler... Herneyse... Sen Kurtlar Vadisi'ni çok izleme.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.063 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.017s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.