Çok eşlilik yasal olsun.
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 26 Eylül 2020, 01:12:20


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Çok eşlilik yasal olsun.  (Okunma Sayısı 3904 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Köptü Körgen
Köptü Körgen
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.403« : 24 Mayıs 2011, 13:11:44 »

Fatih ve Eyüp belediyesinin muhafazakâr aile danışmanı Sibel Üresin'den şok açıklama!
Güncelleme:24 Mayıs 2011 11:00

Fatih, Ümraniye, Bahçelievler, Eyüp gibi birçok belediye ve kurumlar için aile içi iletişim seminerleri veren Sibel Üresin, hem yaşam koçluğu, hem de aile ve evlilik danışmanlığı yapıyor.

Özellikle muhafazakâr kesim tarafından iyi tanınıyor. Başakşehir’de ofisi bulunan ve sivri çıkışlarıyla dikkat çeken Üresin, çokeşliliğin yasalaşması gerektiğini savunarak, “Zaten çokeşlilik var. Erkeklerin yüzde 85’i aldatıyor. Bu muhafazakâr kesimde ‘imam nikâhlı eş’, diğer kesimde ‘metres’ adını alıyor” diyor. 35 yaşındaki Üresin, çokeşliliğin neden yasalaşması gerektiğini anlattı:

‘KADIN ORTADA KALMAZ’

Haberin Devamı

“Erkek, bir başkasıyla imam nikâhı yapacağı zaman karısından izin almak zorunda değil. 4’üncü kadına kadar imam nikâhıyla evlenebilir. Ancak 2., 3. ve 4. eşler suiistimal ediliyor. ‘Boş ol’ dendiği zaman kadın ortada kalıyor. Bu nedenle çokeşlilik yasalaşmalı. Yasanın çıkması demek, erkeğin malvarlığına ortak gelmesi demek. Çokeşlilik dinimizde var. Herkes yapamaz ama yapana ‘Niye yaptın?’ diyemezsiniz, şirke girer. Kuran’da var.”

‘ÇOKEŞLİ OLURDUM’

“Zengin, kariyerli, parası olan ve cinsel gücü fazla olan erkek çokeşliliği seçebiliyor. Hiçbir kadın fakir bir adamın ikinci karısı olmaz. Erkek, daha cilveli, daha çok gülen, cinsel anlamda kendisini mutlu eden kadına koşuyor. Erkek olsam, çokeşli olurdum.”

‘ERKEK İÇİN HAKLI ARAYIŞ’

“Bir erkek, kadında arkadaşlık, cinsellik, annelik ve ev kadınlığı arar. Bu özellikleri taşımıyorsanız, eşiniz tarafından aldatılmaya hazır olmalısınız. Erkek için bu haklı bir arayıştır. Bir ayrılık yaşaması durumunda yaşayacaklarının tahlilini sağlıklı yapan bir kadın, bence çokeşliliği kurtuluş olarak görmelidir. Boşandığında kaybedecekleri, kazanacaklarından fazla olan kadın, kalmayı tercih ediyor. Çokeşlilikte asıl ağır fatura erkeğe çıkıyor. Madden ve manen zarara uğruyor. Açıkça çokeşli olduğunu itiraf edenleri alkışlıyorum ve kutluyorum.”

‘ÇARPIK İLİŞKİLERİ ÖNLER’

“Erkek, eşleri arasında gerek maddi, gerekse manevi açıdan adaletli davranmalı. Erkek adaletsizlik yaparsa, kendi cehennemini hazırlamış olur. Örneğin Kanuni Sultan Süleyman, dizide adaleti sağlayamıyor. Çokeşlilik, toplumdaki çarpık ilişkileri ve kızların evde kalma sorunlarının ortadan kalkması noktasında da ciddi rol oynayacaktır.”

‘KADIN İTAAT EDER’

“Dayak ve aldatma bana göre boşanma sebebi değil. Türkiye’deki kadınların yüzde 80’i dilinden dayak yiyor. Yatak odasında mutlu olmayan kadın, her durumda problemlidir. Muhafazakâr kesimde kadın evde daha süslü, daha şık. Ailede mutluluğun sağlanmasının bazı şartları var. Kadın kocasına itaat etmeli. Erkek de karısına Allah’ın emaneti olarak davranmalı.”
---------------------
Böyle bir şey olursa ben ilk başta bu kadını alırım. O ister mi acaba diye sormayın. Şeriatta kadının hakkı yoktur, erkek ve büyüğü ne derse o olur. İyide bişeye benziyo bu abla Gülümseme

Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Her 3 mayısta bozkurtlar. Kol kol inerler düze... Bu ruh yaşadıkça, elbet bir gün gelecek, bozkurtlar hükmedecek, gece ile gündüze...
açina
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : 24 Mayıs 2011, 14:00:14 »

Bu kadının( kadın demeye dilim varmasa da) yaptığı danışmanlık hizmetinden aile  ve evliliğe ne gibi yararlar dokunmaktadır bilemiyorum. Ama imam nikahı altında çok eşliliğe bir kılıf aradığı kesin.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
isenbike
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 433


TÜRK'SEN ÖĞÜN,DEĞİLSEN İTAAT ET!!!


« Yanıtla #2 : 24 Mayıs 2011, 14:53:32 »

Türkiyeyi arap çölleri sandı sanırım. Sen git araplarla evlen kadınnnn... Onlardan sana hayır gelir ancak. Türkiye' de çöl yok senin gibilerine. Deveye bin sür arap yarım adalarına. BURASI TÜRKİYE CUMHURİYETİİİ...T.T.K
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Koştur Türk kızı ak yeleli deli tayları, Asenasız aşılmaz ulu Tanrı dağları!!!
oguz sad
Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 24 Mayıs 2011, 15:36:02 »

Sibel Üresin önce kocasını kendi eliyle ''imam nikahı'' kıydırarak birisiyle evlendirsin veya evli değilse de, evli birisinin kapatması olduğunu ifade etsin o zaman yaşanmışlığından dolayı hak talep ediyor diyerek ''Bu kadın ne diyor'' der, söylediklerine döner bakarız.

Zilliyi şu şartlar altında ciddiye bile almaya değmez.

Facebook'a Ekle
Kayıtlı
firuzbey
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 34« Yanıtla #4 : 24 Mayıs 2011, 15:57:09 »

Bu yaratık ya da mahluk 'kadın' sıfatını hiç haketmiyor. Kadın güzel bir sıfattır. Dünyadaki en güzel varlıktır. Dünyayı titreten atalarımızın hanları, beyleri bile kadınlarına saygı duymuşlardı. Bizim tanrılarımızın akıl hocalığını yapan, onlara yaratma fikrini veren yine bilge tanrıçalarımızdı. Türklerde kadın çok önemliydi, yine öyle. Biz asla kadına bunlar gibi bir cinsel nesne olarak bakamayız. Kanımız buna izin vermez. Beni üzen nokta bu mahlukun da toplumda kadın olarak algılanmasıdır. Dünyanın en estetik, zarif, tapılası varlıklarının ismini böyle arap artıklarıyla kirletmeyelim.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Kürt bokundan tezek olmaz.
Köptü Körgen
Köptü Körgen
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.403« Yanıtla #5 : 24 Mayıs 2011, 19:16:50 »

Ben internet vasıtası ile kendisine 2. eşim olması konusunu açtım ve teklif ettim. Bakalım ne diyecek Peynir
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Her 3 mayısta bozkurtlar. Kol kol inerler düze... Bu ruh yaşadıkça, elbet bir gün gelecek, bozkurtlar hükmedecek, gece ile gündüze...
açina
Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : 24 Mayıs 2011, 20:00:33 »

Köptü Körgen, umarım seve seve diyerek kabul etmez. Tanrı sonunu hayreylesin. Şokta
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.229 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.015s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.