BİR SOLCUNUN GÖZÜYLE MHP'DEKİ DEĞİŞİM
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 06 Nisan 2020, 14:05:47


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
Gönderen Konu: BİR SOLCUNUN GÖZÜYLE MHP'DEKİ DEĞİŞİM  (Okunma Sayısı 5897 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Karagerey
Türkçü - Turancı BOZKURT

ileti Sayısı: 1.865« : 23 Ocak 2014, 13:08:37 »

                                 MHP’nin 40 yıldır bitmeyen derdi

Türban serbestisinin önünü açan Anayasa değişikliğine MHP’nin destek vermesi bazı çevreleri şaşırttı. Görünen o ki, bu kesimler MHP’nin tarihini, düşünsel dünyasının oluşumunu pek bilmiyor.

Alparslan Türkeş ile Nihal Atsız’ın yollarının neden ayrıldığını; katıksız bir Türkçü olan Ali Balseven’in dava arkadaşı ülkücüler tarafından neden öldürüldüğünü bilmeyenler, MHP’nin bugününü anlayamazlar. İşte 40 yıl önceki o yol ayrımının hikáyesi.

TARİH: 25 Mayıs 1973. Yer: Ankara. Ali Balseven, 25 yaşındaydı. Kahramanmaraşlıydı. Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi son sınıf öğrencisiydi. MHP’liydi. Ama...

O gün akşamüzeri Kurtuluş Parkı’nda bir grup MHP’li tarafından önü kesildi. Ali Balseven karşısına çıkanların hepsini tanıyordu. Dava arkadaşlarıydı. Hepsi ülkücüydü.

Ancak...

Bozkurtlar birbirine düşmüştü. Başbuğ o günlerde söylemişti o ünlü sözünü:

"Davadan döneni vurun!"

O gün ülküdaşları, Ali Balseven’i bıçaklayarak öldürdü. Peki, neden?

Ali Balseven davadan mı dönmüştü? Hayır! Birini mi ihbar etmişti? Hayır! Peki, suçu neydi? Suçu...

MHP’de her şey dört yıl önce bir kongrede başlamıştı.

KIRILMA NOKTASI

Tarih: 8 Şubat 1969. Yer: Adana

O gün şehir merkezi çok hareketliydi. Mavi gömlek giyen dokuz genç, motosikletlerle kentte tur atıyordu. Dokuz motosiklet; Alparslan Türkeş’in doktrini "dokuz ışık"ı temsil ediyordu.

Mavi gömlek neyin simgesiydi? Bilinmiyor. Bilinen, Mussolini’nin yarı-askeri gençlik örgütü militanlarının kara gömlek giydiğiydi. Motosikletli gençler gerekli ilgiyi topladıktan sonra kent merkezine geldiler.

Burada, 16 bağımsız Türk devletinin bayraklarını taşıyan 16 gençle buluştular. Alana gelen mehter takımı, ara vermeden büyük bir coşkuyla çalmaya başladı. Kalabalık giderek artıyordu. Alparslan Türkeş ve parti yöneticilerinin gelmesiyle yürüyüşe geçildi.

Askeri bir disiplin altında yürüyenlerin istikameti; milliyetçi hareketin en büyük tarihsel dönüşümünün yaşanacağı kurultay salonuydu.

Şehir merkezinden gelenleri kongre salonunda bir o kadar daha kişi karşıladı. Bu grup Türkeş’e mesafeliydi; liderleri ırkçı-Turancı Nihal Atsız idi.

"Tanrı Türk’ü Korusun" pankartı altında toplanmışlardı. Orta Asya nostaljisini canlandırmak isteyen bu gençler arasında paganist simgeler modaydı.

Bu nedenle hemen hepsi kalpak giyiyordu. Sarkık bıyıklıydılar. Yakalarında Bozkurt rozetleri vardı. Esir Türklerin kurtarılıp, yeniden inşa edilecek "Büyük Türkiye"ye inanıyorlardı. Turancıydılar.

"Adsız"dılar; Göktürkler’de henüz kamusal bir görevi yerine getirmemiş gençler özel isim taşıyamazlardı. Kendilerini kanıtlayana kadar bu gençlere "adsız" denirdi.

Aşırı milliyetçi Nihal Atsız, bu nedenle kendine "Atsız" soyadını seçmişti. Karşılıklı sloganlar altında kongre başladı.

AYRIŞMANIN NEDENİ

27 Mayıs 1960 askeri müdahalesine katılan dokuz subay, 22 Şubat 1964 tarihinde Cumhuriyetçi Köylü Millet Partisi’ne katıldı. Liderleri Alparslan Türkeş’ti. Bu ekip kısa bir süre sonra partiyi ele geçirdi. Alparslan Türkeş, partinin genel başkanı oldu.

İhtilalci subayların parti yönetimine gelmesiyle CKMP’de büyük dönüşümler yaşandı. Örneğin, partinin o tarihe kadar ülke yarısında teşkilatı varken, bu sayı hemen 61 il ve 435 ilçeye yayıldı.

Türkiye ilk kez, partili gençlerin kendilerine verdikleri isimle, "komando yürüyüşü"yle tanıştı. Genel Başkan Türkeş’e, "Başbuğ" deniliyordu.

CKMP, Türkçü bir partiydi. Bu siyasal çizgi geniş kitlelerle buluşamıyor; oy alamıyordu. Türkeş ve arkadaşları, "ayakları yere basmayan romantik Türkçü" parti çizgisini değiştirmeye karar verdi.

Türkeş ve subay arkadaşları her ne kadar cumhuriyetçi, laik ve Türkçü olsalar da, oy alabilmek için İslam motiflerinden yararlanmaya karar verdiler!

Siyaset dünyasında İslam’ın ne kadar önemli olduğunu sosyolojik olarak kavradılar. Bu değişim/dönüşüm sadece parti programıyla sınırlı olmayacaktı; hareketin simgeleri/sembolleri bile değiştirilecekti.

İşte Adana kongresi bu amaçla toplanmıştı.

Adana’da toplanılmıştı; çünkü biliyorlardı ki Ankara, İstanbul gibi kentlerde parti çizgisinin değişmesine karşı çıkan güçlü bir "Türkçü" grup vardı.

Ve iki gün süren Adana kongresinde büyük tartışmalar, kavgalar ve ayrışmalar yaşandı...

BÜYÜK DÖNÜŞÜM

Kongre iki gün boyunca hayli hareketli geçti. Kongre Başkanı Orhan Kaleli bile divandan istifa etmek zorunda kaldı. Türkçülerin simgesi "Tanrıdağı"nın yanına, İslamiyet’in simgesi "Hiradağı" eklenip yeni bir slogan üretilmişti: "Tanrıdağı kadar Türk, Hiradağı kadar Müslüman."

Zamanla, "Tanrı Türk’ü Korusun" pankartının yerini de "Kanımız Aksa da Zafer İslam’ın" alacaktı! Benzeri İslami simgeler, Türkçü gruptan "Türkler Araplaştırılmak isteniyor" şeklinde tepki aldı.

Nihal Atsız ekibi, kongrede direkt Türkeş’i hedef aldı. Aslında Nihal Atsız ile Türkeş’in dava arkadaşlığı çok eski yıllara dayanıyordu.

Türkeş daha Kuleli Askeri Lisesi’nde öğrenci iken Nihal Atsız ile tanışmıştı. Onu öğretmeni bilmişti!

1944 Türkçüler Davası’nda birlikte yargılanıp hüküm giymişlerdi. Şimdi ise karşı gruptaydılar. Nihal Atsız ekibi, kongrede hep benzer sözleri söylediler Türkeş’e:

"Sen git güvendiğin Araplara biat et!"

"Oy toplamak için Arap develere bin!"

Sonuçta, Nihal Atsız grubu, kongreyi kaybetti. Türkçüler ellerindeki parti kimliklerini kürsüye doğru fırlatarak salondan ayrıldılar.

Nihal Atsız, gazetecilere şu açıklamayı yaptı:

"MHP’de Allah, Tanrı’yı kovdu!"

Türkçülük, Osmanlı Devleti’nin son döneminde doğmuş; Cumhuriyet ile birlikte dirilmiş; 1969 kongresinde öldürülmüştü!

ÜÇ HİLAL

Türkçü grubun kongreyi terk etmesinin ardından Türkeş ve arkadaşları önergeleri tek tek kabul ettiler. Parti adından başlayarak hareketin her şeyini değiştirdiler:

Cumhuriyetçi Köylü Millet Partisi (CKMP) adı, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) oldu.

"Bozkurt" sembolü/amblemi, yerini "Üç Hilal"e bıraktı.

"Bozkurtlar", "Ülkücüler"e dönüştürüldü!

"Türkçü" yerine "milliyetçi" sıfatı tercih edildi.

"Türkçüler Derneği" lağvedildi; "Milliyetçiler Derneği" kuruldu.

Sadece "Başbuğ"a dokunulmamıştı.

27 Mayıs’ın "kudretli albayı" Türkeş, kısa bir süre sonra Kábe’ye gidip hacı oldu.

MHP artık kendine yeni bir yol çizmişti.

Ve bu yolda "Şamanist" saydığı "Bozkurtlara" ihtiyacı yoktu.

Çünkü:

Bozkurtlar, Şamanist gelenekleri canlı tutmak, unutturmamak istiyordu.

O kadar Türkçüydüler ki, Sakarya, Adapazarı’na gidip Orta Asya’dan getirilen kımızı içiyorlardı.

Hatta 1960’lı yılların sonunda üniversitelerde siyasal kavgaların başladığı o günlerde, Ankara Siyasal Bilgiler Fakültesi öğrencisi Fehmi Yücesoy okulda solcu öğrencilerden dayak yiyip yere düşünce, "Bana yardım et gök tanrısı" diye dua etmişti!

Niyazi Adıgüzel, Nihat Çetinkaya gibi isimler İstanbul Şamanistler Derneği’ni kurmuştu!

UTANGAÇ SÖYLEM

Alparslan Türkeş, sadece Türkçülerle yollarını ayırmadı. O artık utangaç bir Kemalist idi. Parti binalarından Atatürk resimleri indiriliyordu artık.

1960’lı yılların sonu, 1970’li yılların başı aynı zamanda Türkiye’deki partilerin yeniden saflaşmaya başladığı bir dönemdi.

MHP bu dönemde ideolojikleşme ve radikalleşme konusunda mevcut partilerden daha aktifti. Propaganda konuşmalarında, laikliğin yerini oy avcılığına dönük İslami söylemler aldı.

Politikada mistik/dinsel bir yaklaşımı benimsedi. Kırsal alanlar ve varoşlar için bu söyleminin önemli olduğunun farkındaydı.

Bu nedenledir ki, ülkücüler otobüslere bindirilip Adıyaman’daki Nakşibendi Menzil Şeyhi’nin elini öptürülmeye götürülmesine ses çıkarmıyordu.

Tarikatlar Türkeş’i ziyaret ediyor; ona tüfek hediye ediyorlardı!

Türkeş artık pragmatikti: Türkçü söylemlerle sadece üniversitedeki öğrencilerin dikkatini çekeceğini biliyordu. İsteği, İslamcı söylemlerle "köksüzlük sorunu" yaşayan köylü gençleri toplumsal harekete çekmekti.

Laik Türkeş, tarikatlara yakınlaştı. Öncelikli ilk hedefi Orta Anadolu’daki Sünni Müslümanların oylarını almaktı.

Başarılı da oldu.

ALEVİLER

Ali Balseven’in cenazesine MHP’den kimse katılmadı. Cenazede sadece Türkçüler vardı. Tabutu Türk bayrağı ve Bozkurt flamasına sarılıydı.

Başları kalpaklı, sarkık bıyıklı Türkçüler, yoldaşlarının tabutunu Kahramanmaraş’a kadar taşıdılar.

Ve...

Bilinmeyen bir gerçektir:

Ali Balseven Alevi’ydi.

Alevilerin MHP’ye uzak durmasının bir nedeni de Ali Balseven cinayetidir.

Sonuç:

MHP’nin 40 yıllık siyasal çizgisinde bir sapma yoktur.

’Bozkurtçunun Amentüsü’

Biz kimiz?

Bozkurtçularız.

İdeolojimiz nedir?

Bozkurt Türkçülüğü.

Neye inanırız?

Türk ırkının ve Türk milletinin, her ırktan ve her milletten üstün olduğuna!

Bu üstünlüğün kaynağı nedir?

Türk kanıdır.

Türk doğuştan mı üstündür?

Türk, doğuştan üstün ve kabiliyetlidir. Türk, zekásını, yiğitliğini, askeri dehasını ve her hususta büyük kabiliyet ve istidadını kanından alır.

Bu üstünlük kaybolabilir mi?

Kötü idare ve kötü muhitin tesiriyle azalırsa da bu muvakkattir. Türk kendi gelişmesini tekin edecek iyi bir idare ve iyi bir muhit yaratır yaratmaz bu üstünlüğü yeniden parlar.

Bu üstünlük ne vakit büsbütün kaybolur?

Eğer Türk’ün kanı yabancı kanlarla bulanırsa. Bu takdirde melez ve karışık kanlı olarak doğacak nesiller, Türk’ün maddi manevi hususiyetlerini taşımazlar ve öz bir Türk gibi üstün soydan olamazlar.

Bozkurtlar niçin ırkçıdır?

Bozkurtçuların ırkçı olmalarının diğer bir sebebi de içtimaidir; Bozkurtçular biliyor ki Türk’e ancak Türk’ten fayda gelir. Türk olmayanlar ve her çeşit dönmeler, ne kadar Türk terbiyesi ile büyürlerse büyüsünler hiçbir zaman bir öz Türk’e benzemeyecekleri gibi bir öz Türk gibi de bu millete hizmet edemeyeceklerdir.

Türk derken, 9 göbeği Türk olanları mı kastediyorsun?

Gönül öyle isterdi. Fakat realiteleri gören Bozkurtçular, atalarının dörtte üçü Türk olan veya 4 göbekten beri kanca Türkleşmiş olanları da Türk saymaktadırlar.

Bozkurtçular Pantürkist midir?

Evet...

"Bozkurtçunun Amentüsü"nü kaleme alan isim Reha Oğuz Türkkan idi.

(Bozkurt Dergisi, Sayı 1, 5 Mart 1942.)
SONER YALÇIN
  NOT: Bunları biz biliyoruz ama Mhp liler bir türlü anlamak istemediler ya da işlerine gelmedi. Sanırım konuya en güzel anlamı katacak olan da; çocuk yaşlarda Türkiyeye gelip, Türkçü oluşumun içine giren ve hapislerde her türlü işkenceye maruz kalan ve hapiste şişlenerek uçmağa varan, VELİ CAN ODUNCU kandaşımızın mezar taşındaki yazı ile bitirmek gerek.
   DEDİ DEYİN Kİ ANAMA,
   DOSTU YOK Kİ MEDET UMA,
   YİĞİTLİKTE USTA AMA,
   KAHPELİKTE YOK VELİCAN.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Karagerey Altemur
turgis
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 5


« Yanıtla #1 : 23 Ocak 2014, 15:37:00 »

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
Erbakan - Türkeş - Edebali Çorum Mitinginde


bu bağlantıda necmettin erbakanın mitinginde, beş dk mikrofonu alabilmek için sıra bekliyor başbuğ. kafası muğlak olanlara biraz fikir verebilir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Kaan Ulas
OTAĞ BEKÇİSİ
Türkçü BOZKURT

Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 5.550


Madem ki Türküz; o halde Türk gibi yazarız.


« Yanıtla #2 : 03 Nisan 2014, 23:59:27 »

Allah Tanriyi kovdurtanlari bir hatirlayalim.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

ATSIZCA, ATSIZCILIK
Tunçyürekli
Türkçü - Turancı BOZKURT

Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.162« Yanıtla #3 : 04 Nisan 2014, 00:20:24 »

 Keşke bir de chp deki değişimi anlatsaymış Soner Yalçın. 1930 lardaki Türkçü söylemlerin 70 lerde komünizmin truva atına dönüşmesine, 2000 lerin başında katı laik devletçi parti iken şimdi merkez sağın soldan yemişine...
  Veya çok sevdiği Perinçek i anlatsaymış. Apoyla yaşadığı gayrımeşru ilişkiden, şimdi ne mutlu Türk üm diyeneye dönüşüne.
  MHP den umudum, eğer günün birinde oylarını daha anlamlı bir miktar artırır da baraj sorununu tamamen aşar, en az yüzde 20 bandını kemikleştirirse Tanrının izniyle, ırkçı-Turancı kimliğe dönüşme ihtimali var, çünkü elinde kozu olur. Şu gün itibariyle barajlı sistemde tek dönem bile barajı geçemeyen bir parti beka sorunuyla karşı karşıya kalıyorsa şimdilik takiyeden merkezileşmesine ses çıkarmayız.
 Günün birinde iktidarı akp gibi ele geçirir de o zaman Atsızın kodladığı genetik kodlara dönüşmezse, MHP nin en büyük düşmanı biz oluruz.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

DEME BANA KAYI, OĞUZ, OSMANLI/TÜRK'ÜM BU AD HER ÜNVANDAN ÜSTÜNDÜR/YOKTUR ÖZBEK,AZER,KIRGIZ,KAZANLI/TÜRK MİLLETİ BÖLÜNMEZ BİR BÜTÜNDÜR!
Sağ
APTAL OLDUĞUNDAN ATILDI
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 124« Yanıtla #4 : 04 Nisan 2014, 03:42:57 »

Güzel bir yazı olmuş. Bilgilendirici.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Çiğdem ATSIZALP
Deli Sarı
Türkçü - Turancı BOZKURT

Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 1.317« Yanıtla #5 : 13 Nisan 2014, 23:46:15 »

Zaten MHP'de Allah, Tanrı'yı kovduğu içindir ki, vaziyet ortada!

Orada, felsefeye meraklı olduğunuz sakın anlaşılmasın ki konuşmalarınızdan anlaşılır. Zira suçlanırsınız!
Orada, saçınız sakın sarı, hele kısa olmasın. Zira aykırı olursunuz!
Orada, varsa dövmeniz sakın görünmesin. Zira Müslüman dövme yaptırır mı, denir!
Orada, belli bir yaşa gelmiş ama hiç evlenmemiş sakın olmayın. Zira adınız feminist olur!
Orada, Atatürk, Cumhuriyet kadını çizgisinde sakın olmayın. Zira modern yaşıyor, müsait olursunuz!
Orada, sakın eleştirmeyin. Zira pek sevmezler.
Orada, kişilikli, bakımlı, kendine güvenli sakın olmayın. Zira başkanın hiç tanımadığınız hanımı telefonla arayıp, olmadık laflara maruz bırakıp, bir de içini boşaltabilir!
Orada, Türkçü olamazsınız. Zira birçok yakıştırma yapılır!
Orada, sakın nazik olmayın. Zira pek tuhaf karşılanır.  
Orada, kadın olmayın. Zira bazı başkanlar kadınları hele üstünde bir kadın yönetici sevmez!
Orada, bir başkana ne yapacağı söylenir ama başkanın yapmak istedikleri başka bahara kalır. Zira kiminle çalışacağı tavsiye edilir.
Orada, kendiniz olamazsınız. Zira hep bir şüphe vardır.
Orada, Türk ocaklarının ilk kurulduğu yılların metni dersiniz ama demeyin. Zira o, o zamandır.

Yani hemen hemen esasen her partide olduğu gibi vakti ile partiye girmiş, köşe başlarını tutmuş, birçok eski partili mevcuttur. Nitelikli yeni kimselerin katılmasına karşı büyük direnç gösterilir vs. vs.

Değerli paylaşımınız için çok teşekkürler Kam Tini
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Tunçyürekli
Türkçü - Turancı BOZKURT

Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.162« Yanıtla #6 : 14 Nisan 2014, 17:31:07 »

 Yukarıdaki yorumda haklılık payı olmakla birlikte, akp ve chp ye göre, yaşam tarzı ve dünya bakışı yönünden daha kozmopolit tabanı olan bir parti MHP. Herkesi böyle diye yaftalayarak haksızlık etmiş olabiliriz. Teşkilata göre değişir.
 Zaten teşkilatlarda genelde eğitimsiz ve çakal kişiler olur. Belediyeden bir koltuk alalım da biz de yolumuzu buluruz tipleri. Her partide bu böyledir. Ama bana göre MHP nin pasifte kalmış yani teşkilatta resmi olarak görevli değil de gönül vermiş olanları, hatta partiden küstürülmüş olup marjinal Türkçü derneklerde faaliyet gösteren yüzünün fotoğrafı bu teşkilat yapısından daha iç açıcıdır.
  Benim gönlümden geçen versiyonu, bütün illerde marjinal Türkçü derneklerden partinin teşkilatlarına adam sokma, bir yandan da Türkçü derneklerin partiler üstü bir şekilde faaliyetine devam etmesi, Türkçü dernekleri maddi olarak partinin el altından desteklemesi, Türkçü derneklerin de partiye üniversiteli gençlerden oluşan insan gücü sağlaması şeklinde olmalıydı. Eğitimsiz, kaba saba, niteliksiz adamların, at hırsızı gibi tiplerin, esrarkeşlerin teşkilatlarda boy göstermesi en çok bu partiye zarar veriyor.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

DEME BANA KAYI, OĞUZ, OSMANLI/TÜRK'ÜM BU AD HER ÜNVANDAN ÜSTÜNDÜR/YOKTUR ÖZBEK,AZER,KIRGIZ,KAZANLI/TÜRK MİLLETİ BÖLÜNMEZ BİR BÜTÜNDÜR!
YABGU
Türkçü - Turancı BOZKURT

Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 829


Mustafa Kemalin Askeri , Atsız Atanın Kalemi.


« Yanıtla #7 : 14 Nisan 2014, 17:37:16 »

Mhp 80 dönemi karadeliğinden çıkmadığı sürece asla bir adım ilerleyemez. Bu buhran mhpnin ülküleşmesinden ziyade siyasallaşmasını sağlamaktadır. Son dönemlerde daha çok AtaTürkçü fikriyatta aydınları bünyesine katsa da hala üstlerinde 80 dönemi buhranını yaşıyorlar. Bahçeli daha aydın bir mhp kurmaya çalışırken sokaklardaki birlikteliği kaybetmeyi başlamıştır buda mhp nin aktif alan savunucularının Chp nin ulusulca kesimine kaydığı görünen bir durum.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

ben
Normal Üye
*
ileti Sayısı: 36


« Yanıtla #8 : 14 Nisan 2014, 19:07:03 »

Keşke bir de chp deki değişimi anlatsaymış Soner Yalçın. 1930 lardaki Türkçü söylemlerin 70 lerde komünizmin truva atına dönüşmesine, 2000 lerin başında katı laik devletçi parti iken şimdi merkez sağın soldan yemişine...
  Veya çok sevdiği Perinçek i anlatsaymış. Apoyla yaşadığı gayrımeşru ilişkiden, şimdi ne mutlu Türk üm diyeneye dönüşüne.
  MHP den umudum, eğer günün birinde oylarını daha anlamlı bir miktar artırır da baraj sorununu tamamen aşar, en az yüzde 20 bandını kemikleştirirse Tanrının izniyle, ırkçı-Turancı kimliğe dönüşme ihtimali var, çünkü elinde kozu olur. Şu gün itibariyle barajlı sistemde tek dönem bile barajı geçemeyen bir parti beka sorunuyla karşı karşıya kalıyorsa şimdilik takiyeden merkezileşmesine ses çıkarmayız.
 Günün birinde iktidarı akp gibi ele geçirir de o zaman Atsızın kodladığı genetik kodlara dönüşmezse, MHP nin en büyük düşmanı biz oluruz.


Takiye yapıyorlar kaç senedir,etniklerden veya solculardan oy alabiliyorlar mı?Hayır.Bence takiye değil onların yaptıkları,zihniyetleri aynen o.Hiçbir şey de değişmeyecek Mhp geldiğinde.Osmanlı temaları daha çok artacak o kadar.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Karagerey
Türkçü - Turancı BOZKURT

ileti Sayısı: 1.865« Yanıtla #9 : 04 Ekim 2016, 10:57:18 »

Türkçülük, Osmanlı Devleti’nin son döneminde doğmuş; Cumhuriyet ile birlikte dirilmiş; 1969 kongresinde öldürülmüştü!
Nihal Atsız, gazetecilere şu açıklamayı yaptı:
"MHP’de Allah, Tanrı’yı kovdu!"
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Karagerey Altemur
Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.067 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.023s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.