beklenen kişi Mehdi
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 23 Ekim 2020, 05:53:30


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1] 2 3 ... 5
  Yazdır  
Gönderen Konu: beklenen kişi Mehdi  (Okunma Sayısı 16089 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
tunga
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 129« : 02 Kasım 2009, 13:24:21 »


Zülkarneyn ve Mete Han arasındaki benzerlik

zülkarneyn sahip ve malik demektir.Hz.Nuhun oğlu Yafesin soyundandır.

Hz.Muhammed Zülkarneyn adında bir hükümdardan bahsetmiştir.kimilerine göre peygamber kimilerine göre velidir.bu hükümdar devletini dünyanın en güçlü devleti konumuna getirmiş ve adaletle hükmetmiştir.

Zülkarneyn hükümdar olan babasının kendisine tuzak kurduğunu anlayıp bu tuzaktan kurtulmuş ve babasını öldürtmüştür.sonrada devletinin başına kendi geçmiştir.

Kehf suresi

gerçekten biz onu yer yüzünde iktidar sahibi yaptık ulaşmak istediği herşeyi elde etmesinin bir yolunu verdik.derken o da bu yollardan birini tutup gitti.nihayet güneşin battığı yere vardığı zaman güneşi sanki kara bir balçıkta batıyor buldu.birde bunun yanında bir kavim buldu.biz ona dedik ki:Ey Zülkarneyn.onları ya cezalandırırsın ya da onların hakkında iyi davranırsın.O da demiştiki kim haksızlık ederse mutlaka ona azap edeceğiz.biz ona dünyada kolaylık gösterir zor işler koşmayız.sonra Zülkarneyn yine bir yol tuttu.güneşin doğduğu yere ulaşınca güneşi kendilerini güneşe karşı koruyamayan bir kavmin üzerine doğuyor buldu.işte Zülkarneynin kudret ve saltanatı böyleydi.ve biz onun yanında olan herşeyi bilgimizle kuşattık.

Andolsun ki biz Allah a kulluk edin diye her kavme bir peygamber gönderdik.(Nahl suresi)

Hz.İbrahim in kökeni

bazı araştırmacılar Hz.İbrahim in babasının takma adının (Hazar bölgesinden geldiği için ) Azer olduğu asıl adının Tarekh olduğu ve Tarekh-Tarıkh-Türükh Türk olabileceğini ve Kantura adında Türk bir hanımla evli oladuğunu iddia etmişlerdir.

Hz.Muhammedinde bununla ilgili Kantura oğullarına ilişmeyiniz.Mürüvvet(nimet ve saltanat) onların olacak. şeklinde bir hadisi vardır.

İbrahim in tezinden hareketle Hz.İsmailin soyundan gelen Hz. Muhammedin Türk olduğu ileri sürülmektedir.arap kaynaklarında peygamber efendimize ve ailesine Arabı Müstağribe denilmektedir.yani ''Garip Arap,Yabancı Arap,Sonradan Araplaşan'' .Yine Hz.Muhammed ''Ben Arabım ,arap benden değil derken bir bakıma arabı müstağribe olduğunu demek istemiştir.Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Yürekli-kam
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : 02 Kasım 2009, 13:44:59 »

Gardaş  paylaşmak,paylaşım güzeldirde bu yazıyı yazan ya ırkın ne olduğunu bilmiyor yada kasten bişeyler yapmaya çalışıyor.ümmet ırk olabilirmi? ümmet demek bir inanca sahip olanların topluluğu demektir,ırkı anlatmama gerek varmı bilmiyorum.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
tunga
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 129« Yanıtla #2 : 02 Kasım 2009, 13:50:07 »

ümmetten kastedilen ırktır.yani biz her ırka peygamber gönderdik demek istiyor.yoksa dediğin gibi kam ağabey.ümmet veya ümmetçi diye ırkı yok sayan sadece din üzerinden birliğe inanlara ümmetçi diyoruz bugün.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Yürekli-kam
Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 02 Kasım 2009, 13:59:52 »

Ümmet Nedir?

Ana, yol, din, cemaat, familye, nesil, boy, zaman Istılahta ise, kendi irâdeleriyle veya bir zorunluluk neticesinde aynıyerde, aynı zamanda veya aynı dine tabi olma neticesinde bir arada yaşayan insan topluluğudur Âlimlerin çoğu, ümmet kelimesini aynı dine tabii olanlar yani Müslümanlar için kullanmışlardır Arapça bir kelime olup, "emme" fiilinden isimdir Çoğulu "umem"dir.

Ümmetin siyasî yapısında, başta halife bulunur Ona imâm veya Emiru'l-Mü'minin de denir Halkı, İslâm esaslarına göre yönetir ümmet dahilindeki her milletin kendi dilini, edebiyatını, şiirini, kültürünü yaşayıp devam ettirmesini çok tabii olarak kabul etmiştir Ancak ümmet olarak Müslümanların ibâdet dili Arapçadır Ezanı, namazdaki sûre ve duaları Arapça okurlar Kur'ân ve sünnetin Arapça olması, bu dilin ümmet içinde tabii bir şekilde yükselmesini sağlamıştır

 Hz. Muhammed'e inanarak, onun yaptıklarını ve söylediklerini uygulayarak çevresinde toplanan Müslümanların tümüne ümmet denir.
"Allah'ım, sen koru Muhammed ümmetini bu eşkıyanın zulmünden."-

Yani ümmet ırk değildir yanlış bilgilendirme olmasın kandaşım.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
orkunalp
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 380« Yanıtla #4 : 02 Kasım 2009, 16:50:41 »

Çeşitli arap söylencelerini burada yer vermekte nedir anlamadım illa işi araplıga getirmek. onların hikayelerinin içinde Türk lük aramakta neyin nesi anlaşılır deyil  mehdilik kavramı ile alakamızı da anlayamadım  ne mehtisi ordusu  nedir bu  kandaşlarım dini kitabın içinden üç kelime Türk sözcügü bulup yorum yapmanın mantıgını anlamakta çok güç nereye varmaya çalışılıyor
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

TÜRK IRKI SAĞOLSUN!!!
TANRI TÜRK'Ü KORUSUN!!!
tunga
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 129« Yanıtla #5 : 02 Kasım 2009, 20:30:09 »

Uydurma arap söylenceleri


Türk ün peygamberini düşünüp dururken Arslan Bulut un Türklüğün yeni dünya düzeni adlı araştırmasını okuyunca,Türkün peygamberini öğrenmiş olduk.Ayrıca millet olarak nasıl aldatıldığımızı,uyutulduğumuzu acı bir şekilde öğrenmiş olduk.Hemen Yavuz Sultan Selim in zamanına giderek ,İran ve mısır seferleri ile bağlantı kurduk.

Yavuz iran ve mısıra sefer yaptığında iranda şia mezhebinden yaklaşık 1000,mısırda eş ari mezhebinden yaklaşık 1000 dolayında alimi,işsiz kaldıkları gerekçesiyle anadolu ve istanbul medreselerine yerleştirmiştir.Yavuzun alimlere saygısı gereği yapmış olduğu en gafilce bu hata Osmanlının sonunu hazırlamıştır.(ümmetçi anlayışın yerleşmeye başlaması).Yavuzun irana ve mısıra sefer yapmasının asıl nedeni toprak olmayıp ,İslam adına islama zarar veren şia ve eşari fitnesini bastırmak gayesini taşıyordu.

aslında iran ve mısırdaki fitnenin ve sapıklığın müsebbipleri ve uygulayıcıları yine bu sapık alimler idi.o zaman iranda humeyni gibi kadınlarla fiili livatayı meşru gören sapık mezhep imamı alimler mevcuttu.

zamanın istanbul ve anadolu üniversitelerinde Türk olup akılcılığa dayanan imamı maturidi nin ekolünün geçerli olduğu bir çağda bu sapık alimlerin medreselere yerleştirilmeleri sonucu nakilciliğe dayanan arap ve pers ekolünün geçerli kılınması osmanlının sonunu hazırlamıştır.bu dönemden sonra osmanlı yeniliğe kapandığı için gerilemeye başladı.(aynı zamanda padişahlar katledilmeye başladı).matbaanın 150 yıl kadar osmanlıya girmesine engel olan Türk alimler değil ,ictihat kapılarını kapatan işte bu nakilci sapık alimlerdi.

bu sapık alimler Kuran tefsirlerimizle oynayarak Türk ün peygamberi Zülkarneynin rum hükümdarı İskender olduğunu ileri sürdüler.bu durumda iskenderin müslüman olması gerekirdi.ama o tahrip edilmiş hristiyanlığa inanıyordu.

Türk peygamber

Kur an da  Zülkarneynin doğuya,batıya ve güneyden kuzeye üç ayrı yere sefer yaptığı belitilmektedir.Bilge Kaan kitabelerinde şöyle diyor.''Doğuda gün doğusuna ,güneyde gün ortasına,batıda gün batısına,kuzeyde gece ortasına,(kutuplarda 6 ay gece 6 ay gündüz olur)kadar ülkelerde yaşayan bütün milletler hep bana bağlıdır.Bunca milleti düzene soktum.Artık karışıklık yok.Türk kaanı ötükende oldukça ülkede düzen bozulmaz.

Kaşgarlı Mahmut divanında Uygurlar anlatılırken Zülkarneyn Uygur illerine geldiğinde Türk Hakanı ona 4000 kişi göndermiş.Bunların Tuğlarında şahin kanatları takılı imiş.Bunlar hem öne hem arkaya ok atarlarmış.Zülkarneyn bunlara şaşmış kalmış ve bunlar ,kendi kendilerine geçinirler,başkalarının yiyeceğine muhtaç olmazlar.Çünkü bunların elinden av kurtulmaz.İstedikleri zaman avlayıp yiyebilirler demiş.

Uygur bölgesine gelen Zülkarneyne karşı Türk hükümdarının 4000 kişiyi savaşmak için değilde karşılamak için gönderdiğini anlıyoruz.Eğer Zülkarneyn Türk olmasaydı,Türk hakanı karşılama yerine ona savaş açarak karşı koyardı.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
İlteriş Kutluk Kağan
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 397


ACUNDA KUTLU YASA, TÜRKLERİN TÖRESİDİR.


« Yanıtla #6 : 02 Kasım 2009, 21:04:58 »

Zülkarneyn Yafes Ata'nın soyundan gelir, dolayısıyla Türk olması büyük bir ihtimaldir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

IRKLARIN ÜSTÜNDE TÜRK IRKI!..
GENÇ ATSIZCI
Uraltu
SOYSUZ BİR PİÇ OLDUĞUNDAN ATILDI
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 589« Yanıtla #7 : 03 Kasım 2009, 16:28:46 »

İşte bu iyi eski atalarınızı da anmaya başladınız.Kandaşlarım.Çünki eski geri geliyor.ZulKarn.Ama onu iskenderle karıştırmayın bu yahudi yalanıdır.Dünyanın doğusu batısı,yoksa uzayın doğusu batısımı.
Acaba galaksilerinde doğusu batısı varmı?Bakıcaz bakalım.Varmı daha görmediğimiz ne var.Tanrı ülgen uzun ömür vere.Bilgelik kutsaldır.Üzerlerine güneş ışımasından korunmak için siper yapılmamış atmosferi incelmiş gezegende kimler var?Demir bakırla yapılan set yıkılmak üzere.Ama bilge bir kral gerek bilgelik olmaksızın görülecek işler değil bu işler.Bilge cesur güçlü kutla donatılmış bir Turak savaşçısı kaan olunca ardına takılan kurt tugayları bu dünyaya hiç görülmemiş savaşlar hiç görülmedik bir destan yazacak.
Çünki Tanrı arı bodunga kutay koyanç.Başa baş kimim kaan koyanç.Eskinin o kılıcı ve inip kalkan savaş baltalarını anımsatan müzikleri kulaklarda çınlar.Vınlayan ok misali bu budun kayaklanmış yay kirişinde.
Ben şimdi Altay kamlarını dinleyende bırakın ruhumu uçsun bucaksız gök kentlerine doğru.
Kutsal savaş ve kutsal savaşçılar.Bekleyişde.Koy çalsın körüklü deri Alpar'ın ezgisini şimdi vakit uğraşa beş kala.Ey soyuna ruhuna albız karışmamış kişiler hepiniz davetlisiniz beş savaşına.Ama bütün dünya ulusları ve başka dünya ulusları ile savaşa hazır olun.Çünki bize çelik ve ateş yürekli Börüler lağzım.
Yağı okunu gezlemiş ışık mabedinin göğsüne.Bana şimdi Tanrıdan Göklü bir dayanç bana şimdi sağlam bir tin kerek.Benim bilgeliğimin yanında en acun bilgeliği bir hiç kalır.Ama verilmez her sır.Yanarsın.Aklın gider helak olursun.Eee ne demişler at binene kılıç kuşanana var.Seçilmeye bakın ne yapıp yapıp seçilmeye bakın.
Esenlikler ola. 
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
ATABEK
Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : 11 Kasım 2009, 23:54:26 »

Baştan aşağı yalan ve zorlama tespitler bunlar kaale alınmamalı diye düşünüyorum.

Bu kadar zorlamada olmaz ki. Zülkarneyn. çift boynuzlu demektir. Büyük ihtimalle Büyük İskendere arapların verdiği addır. Büyük İskenderin totem hayvanı Teke'dir o yüzdende miğferinde teke boynuzu vardır.

Kuranda geçen Set İskender tarafından Hindistandan öteye gitmesine engel olan Türkler'den korunmak için Bu günkü Afganistan Topraklarında yapılmış topraktan setlerdir ve kalıntıları hala bulunmaktadır. (Cemal Kutay'ın bu konuda şu an ismini hatırlamadığım bir araştırma kitabı var) Setin toprakları arasında Makadon savaş aletleri ve zırh kalıntılarına rastlanmıştır.

Büyük ,ihtimalle bazı Arap kabileleri doğuya giden İskenderin ordusunun arkasına ganimet hırsı ile takılmışlardır. dönüşde ise bir yığın hurafeyi ve masalı sözlü edebiyatlarına katmışlardır...kuran a bunların girmeside normaldir. Arapların muhammet peygamberi suçlarken kullandığıkları tabir dikkat çekicidir..."bunlar bu söylediklerin Eskilerin masallarından ibarettir" belkide doğrudur, kim bilir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
ATTİLABİLGEHAN
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 973« Yanıtla #9 : 12 Kasım 2009, 00:26:45 »

              Atabek Hoşgeldin Otağımıza Kandaş. Esenlikler getirdin. Bu tip mistik öyküler her dönemde vardır. Bunların gerçekliğini Tanrıdan başkası zor bilir. Ben de bilemiyorum doğrusu. Tahminde edemiyorum. Belkide daha gerçek konular üzerinde durmak gereklidir...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
Sayfa: [1] 2 3 ... 5
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.29 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.041s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.