BDP Diyarbakır da Şeyh Sait i andı
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 25 Ocak 2021, 14:14:36


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
Gönderen Konu: BDP Diyarbakır da Şeyh Sait i andı  (Okunma Sayısı 7128 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Erlik Adana
Ziyaretçi
« : 29 Haziran 2011, 19:17:52 »

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, arkadaşlarıyla birlikte idam edilen Kürt isyanı lideri Şeyh Sait’i anmak için ilk kez etkinlik düzenledi.Büyükşehir Belediye Başkanı BDP’li Osman Baydemir, "Şeyh Sait ve arkadaşlarının mezarlarının yerlerinin gösterilmesi ve itibarlarının iade edilmesini istiyoruz. Bir insanın mezarı neredeyse vatanı ordadır. 80 yıldır Şeyh Sait ve Bediüzaman’ı yersiz bıraktılar" dedi.Etkinlikte Bağımsız Miletvekili Altan Tan’ın Fatiha okunmasını istemesi üzerine salonda bulunaların bir kısmı sureyi okurken, bir kısmı saygı duruşunda bulundu.

1925 Kürt isyanının liderlerinden ve Diyarbakır Dağkapı Meydanı’nda asılan Şeyh Sait ve arkadaşlarının idam edilmesinin 86’ıncı yıldönümünde Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ilk kez anma etkinliği düzenledi. Sümerpark Resepsiyon Salonu’ndaki etkinliğe BDP’nin desteğiyle milletvekili seçilen Leyla Zana, Altan Tan, Adil Kurt, Nazmi Gür, Nursel Aydoğan, Hasip Kaplan, BDP Genel Başkan Vekili Hamit Geylani, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, Şeyh Sait ve arkadaşlarının torunları, yakınları katıldı.

ALTAN TAN: FATİHA OKUYALIM
Etkinlik başlamadan önce Şeyh Sait ve arkadaşları için herkes saygı duruşuna davet edilirken, Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, "Fatiha okuyalım" dedi. Bunun üzerine salonun bir kısmı saygı duruşunda bulunurken, bir kısmı Fatiha okudu. Şeyh Sait ve arkadaşlarının yakınları adına yapılan konuşmada, Kürtler’e ve Kürt kimliğine saygı gösterilmesi, Şeyh Sait, arkadaşları ve onlar gibi Kürt şahsiyetlerinin mezarlarının kamuoyana açıklanması istendi.

‘ALLAH KÜRDİSTAN’I VE MAZLUMLARI KORUSUN’
Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, büyüklerine ve onların mezarlarına sahip çıkmadıkları sürece geleceklerine de sahip çıkamayacaklarını söyledi. Baydemir, şöyle dedi:

"Hükümet ve devlet, öldürülene saygı göstermiyorsa yaşayan insanlara hiç saygı göstermez. Şeyh Sait ve arkadaşlarının mezarlarının yerlerinin gösterilmesi ve itibarlarının iade edilmesini istiyoruz. Bir insanın mezarı neredeyse vatanı ordadır. 80 yıldır Şeyh Sait ve Bediüzaman’ı yersiz bıraktılar. Onlar en azından bir mezar taşlarının olmasını istiyorlardı. Biz Allah’ın izni ile onların bu vasiyetini yerine getiriceğiz. Şeyh Sait ve arkadaşları Kürtler’in ittifakına çok büyük önem verirlerdi. Allah’a çok şükür bu ittifak bügün büyümüş durumdadır. Alllah Kürdistan’ı ve mazlumları korusun."

Diyarbakır Bağımsız Milletvekili Altan Tan, Cumhuriyet tarihi boyunca büyük Kürt şahsiyetlerin, Kürt kimliklerinden soyutlanmaya çalışıldığını ileri sürdü. Tan, "Ünlü Kürt şahsiyetlerini sadece dini kimlikleri ile değil, milli kimlikleri ile de değerlendirmek gerekir. Bu önemli şahsiyerler sadece etnik kimlikleri ile tanırsak çok yanlış olur" dedi.

‘BUNLAR İSLAMİ TERMİNOLOJİ İLE BAŞKALDIRAN İNSANLARDIR’
Şeyh Sait ve arkadaşlarının Kemalizm’e başkaldıran ilk kişiler olduğunu söyleyen Tan, "Bunlar İslami duruş ve İslami terminoloji ile başkaldıran insanlardır. Kürt şahsiyetlerin milli, İslami kimlik ve dini duruşları gözardı edilmemelidir. Bunu en çok gözardı etmemesi gerekenler Kürt Müslümanlar olmalıdır. Bizim din konusunda kimseden öğrenecek bir şeyimiz yoktur" diye konuştu.


(dha) Alıntıdır.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Erlik Adana
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : 29 Haziran 2011, 19:18:03 »

İşte o görüntüler:


http://www.focushaber.com/videogaleri/bdp-diyarbakir-da-seyh-sait-i-andi-v-5134
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Gumus Kurt
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 29 Haziran 2011, 19:31:03 »

Bunlar ne kadar şerefsiz, dönek insanlar böyle. Daha düne kadar Marksist düşünceyi savundular, PKK kamplarında namazla dalga geçtiler şimdi ise Şeyh Saitler adına Fatiha okuyorlar, Allah k.r... korusun diyorlar. İki yüzlü pislikler...

Zaten bu başımızdakiler ülkeyi iyice Muz Cumhuriyeti'ne çevirdiler. Şuraya bak! Vatan hainleri anılıyor, teröristler için cenaze törenleri yapılıyor. Daha neler neler...

Resmen diken üstündeyiz. Mankurtlaşmış Türkler yüzünden başımıza daha çok şeyler gelir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Karagerey
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.857« Yanıtla #3 : 29 Haziran 2011, 19:39:48 »

Oy verdiğimiz partiler ses çıkarmazsa yazıklar olsun onlara.Vatana ihanet edenlari  yüceltenlere ses çıkarmamakta vatana ihanettir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Karagerey Altemur
ANKARALI GÖKTÜRK
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 2.261


BİR HAKAN GİDER BİN HAKAN GELİR !..


« Yanıtla #4 : 29 Haziran 2011, 19:47:54 »           Yağılar zaten belli heryerden saldırı varda ! Asıl tehlike Türkkanların çoğunun Damat Ferit'e dönmesi !!! Bu en büyük tehlike. Bu durum oldukça anlamlı. Bakalım geçmişte cezaevinde bile sayısız fraksiyonlar yüzünden birbirine ters bakan solcular dincilerle yanyana gelince neler olacak Ha?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
Giray-han
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.202« Yanıtla #5 : 29 Haziran 2011, 20:23:55 »

Bu gördüğüm taşkınlıkların en azı değil ki. Yakında bakarsın heykelini de dikerler de bir şey diyemez hükumet.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türk'üz Türkçüyüz. Bu ülkeyi kimseye kaptırmayız.
YigitKam
Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : 29 Haziran 2011, 20:28:48 »

Apo denen onun bunun çocuğunu senin Başbakanın asacağı yer de sayın diye anarsa, ve bu apo denen dümbük bütün televizyonları kendisinin malıymış gibi kullanarak devlet ile pazarlıkları buralardan yönlendirirse ki zaten vatan haini olduğu aleni olan Diyarbakırın belediye başkanı bir piçi anmış, çok görme kağanım.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Gumus Kurt
Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : 29 Haziran 2011, 20:56:03 »

Bu gördüğüm taşkınlıkların en azı değil ki. Yakında bakarsın heykelini de dikerler de bir şey diyemez hükumet.

Birinin Tunceli'de heykeli var. Yakında bunada dikerler.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
BenTürküm
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 17« Yanıtla #8 : 29 Haziran 2011, 21:19:31 »

Yaziklar olsun! Biktim usandim artik, utanir duruma geldim! Aklim beynim yüregim kaldirmiyor artik, ne diyecegim bilemiyorum. Bunlar Türkiyemize resmen bir tehtit, herkes görüyor ve biliyor ama hic kimse bisey yapmiyor. Birileri kalkip yeter artik demesi lazim!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

BEN TÜRKÜM!
Türk Çerisi
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 789


« Yanıtla #9 : 29 Haziran 2011, 22:11:32 »

Artık eleştirmekten, küfretmekten, sinirlenmekten yoruldum.

Birşeyler eksik eksik ama nedir? Bir millet bu kadar mı tepkisiz olur? Birşeyler ters gidiyor, hem de çok ters gidiyor. Sanırım soy bilinci eksikliğinden kaynaklanıyor herşey. Soysuzluk ki -bu soysuzluk kelime anlamıyla aynı soysuzluk- yaygınlaşmaya başladı. Soy bilinci olmazsa diğer etnik döküntüler ne yaparsa yapsın kimsenin umrunda olmaz. Soy bilinci olmaması demek piçleşmek demektir. Söylemeye dilim varmıyor, düşünmeye yüreğim el vermiyor ama biz ülke olarak piçleşiyor muyuz? diye kendi kendime sormaya başladım.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Çalış didin ve çalış yıldızlar kapacaksın,
Bir Tanrıya bir de Türklüğe tapacaksın!
Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.152 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.011s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.