Başbakan Diyarbakır'a Türkiye'nin en büyük CAMİSİNİ Yaptırıyor.
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 28 Mayıs 2020, 08:25:24


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Başbakan Diyarbakır'a Türkiye'nin en büyük CAMİSİNİ Yaptırıyor.  (Okunma Sayısı 2177 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Tanrı Dağları Bozkurdu
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 585


Savaşçı Bozkurt


« : 07 Haziran 2012, 20:17:50 »


Devletin parasıyla kürtlere Türkiye'nin en büyük camisini yapacaklarmış. Altı üstü cami, yalnız dikkatimi şu çekti her tarafta tepkimi veriyorum. Bu kürtler hem 5 vakit namazlarını ve oruçlarını dahi aksatmıyorlar. Hemde Komünist BDP'ye seve seve gönül rızasıyla Oy vermeye devam ediyorlar. Başbakan bunlara som altın kaplama camilerde yaptırsa kürt'ün zihniyeti değişmeyecek. Ateist olsun komünist olsun yeterki kendi devleti olsun isteyecek. Müslüman kardeşlerine (!) ihtiyacı yok onların. Ateist BDP'ye oy vermeye yine devam edecekler. Çünkü öncelikleri kendi kürtçülükleri...
 
 Ey Başbakan, bunlar camilerini de doldurur. Namazlarınıda kılar. Sonra müslüman kardesine (!) kazık atmaya devam ederler. Polisine yine taş atar, Mehmetçiğe yine arkadan pusu kurarlar. Camiyle terbiye filan edemezsin bunları başbakan, kimse kusura bakmasın. Bunlar müslüman Türk kardeşine(!) yaklaşacağına gider Komünist  BDP gibi (kürtlere) Irkdaşlarına destek vermeye devam ederler. Türk'e hıyanetlik yapmaya devam edecekler. Hemde hacısı hocası ön safta durarak.
 
İŞTE BU YÜZDEN TÜRKÇÜYÜZ.


İşte haber :

Diyarbakır'da Atatürk Stadyumu'nun yerine 20 bin kişinin saf tutabileceği Türkiye'nin en büyük camisi inşa edilecek.

Yaklaşık 42 yıldır hizmet veren Diyarbakır Atatürk Stadyumu'nun yer aldığı 51 bin metrekarelik alan üzerinde Türkiye'nin en büyük camisi yapılacak.

Diyarbakır İl Müftülüğünce, Diyarbakır'ın bazalt taşından, Medine'deki Mescid-i Nebevi benzeri inşa edilecek caminin, 20 bin kişinin aynı anda saf tutacak büyüklükte olması öngörülüyor.

Bedensel engellilerin, ibadetlerini rahatça yapabilmesi ve vaazı dinleyebilmesi için de camide özel bölümler oluşturulacak.

Diyarbakır İl Müftüsü Nimetullah Erdoğmuş, TOKİ'nin de Diyarbakır'a yeni bir stadyum yapma çalışmasıyla, mevcut stadyum yerinin, merkezi bir cami için uygun olduğu yönünde rapor hazırladıklarını ifade ederek, ''Bu raporu daha sonra Diyanet İşleri Başkanımızla paylaştık. Ardından sayın Başbakanımız Diyarbakır'daki ziyaretinde, yeni stadyum yapılacağı müjdesini verdi, arkasından da Diyarbakır'da onbinlerin aynı anda namaz kılacağı bir cami yapılacağını söyledi'' dedi.

ENGELLİLER İÇİN DÜZENLEME

Erdoğmuş, camide engelli grupların kullanabileceği mekanların yer alacağını ifade ederek, şöyle konuştu:

"Görme engelli bir kardeşimiz, kimseye ihtiyaç duymadan, kendisine ayrılan yere, sesli yönlendirmeyle, bastonu, ayakkabısını bırakacak ve ibadetini yapacak. Tekerlekli sandalyedeki vatandaşlarımız da tekerlekli sandalyesine galoş giydirilerek, yardım almadan, en ön safta hutbeyi dinleyebileceği, namaz kılabileceği düzenleme yapılacak. Sağır dilsizler için de vaaz ve hutbeler uzman kişilerce, işaret diliyle anlatılacak. Yatalak ve özürlü ailesi bile 'çocuğumu dışarı çıkarıp nereye götürebilirim.' kaygısını taşımayacak. Aileler rahatlıkla engelli çocuklarını buraya getirebilecek.

Türkiye'nin en büyük camisi, cuma namazının on binlerle kılınması, özür grubuna hitap etmesi ve Medine'deki Mescid-i Nebevi benzeri olmasıyla Türkiye'de başka bir örneği yok. Medine'de Peygamber Efendimizin Mescidi, Mescid-i Nebevi camisinde 10 binler saf tutuyor. Diyarbakır'da yapılacak cami Medine'deki Mescid-i Nebevi benzeri olacak. Diyarbakır taşını giydirerek uygulamak istiyoruz.''

'BAĞIŞLA YAPILACAK'

Erdoğmuş, bu caminin yapımı için hükümetten veya başka bir yerden yardım talep etmeyeceklerini ifade ederek, ''Tamamıyla Diyarbakırlının katkısıyla yapılacak. Tamamen sivil ruhuna riayet edilecek. Diyarbakırlı 'Bu bana aittir, benim camim' diyerek sahip çıkacak. Yeni stadyum tamamlanınca, caminin yapımına başlayacağız. Bu zaman diliminde ise teknik işlemleri yürütmüş olacağız" dedi.

'İSMİNİ VATANDAŞLAR KOYACAK'

Caminin ismini Diyarbakırlıların koyacağını söyleyen Erdoğmuş, "Caminin isminin Mescid-i Nebevi koyma düşüncemiz var. Ancak isim için de bir yarışma düzenleyeceğiz" diye konuştu

Kaynak: AA

Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türk'ün Yüceliği, Tanrı Dağlarını aşmıştır Gökleri delmiştir.
Giray-han
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.209« Yanıtla #1 : 12 Haziran 2012, 12:28:21 »

Ulan gerizekalı...Sen k*rdü cami tekke ile mi kandırabileceğini düşünüyorsun?
Aklı sıra ümmetçilikle işi bağlayacak, ama malum, işe yaramadığı daha ikinci dünya savaşından tecrübe ile sabittir, ki biz arabistan'a koskoca demiryolu yaptık, kendi elleri ile parça parça ettiler o demiryolunu...K*rt eniklerini cami yaparak mı kandıracaksın?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türk'üz Türkçüyüz. Bu ülkeyi kimseye kaptırmayız.
Pusat38
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 227


Tanrı Türk'ü Korusun!


Site
« Yanıtla #2 : 12 Haziran 2012, 13:28:31 »

BOP'un politikaları işte... Türkiye'yi de Arap ülkeleri gibi yapacaklar sonra sömür Allah sömür! Ne güzel işte. Bu millete kızmamak elde değil ki!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

O sarayda bulunca tanrılaşan erleri
Artık gözüm arkaya bir daha dönmeyecek.
Hepsi sussa da "Kür Şad" uzatarak elini;
"Hoş geldin oğlum ATSIZ, kutlu olsun!" diyecek.
Tanrı Dağları Bozkurdu
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 585


Savaşçı Bozkurt


« Yanıtla #3 : 12 Haziran 2012, 14:56:55 »

Ulan gerizekalı...Sen k*rdü cami tekke ile mi kandırabileceğini düşünüyorsun?
Aklı sıra ümmetçilikle işi bağlayacak, ama malum, işe yaramadığı daha ikinci dünya savaşından tecrübe ile sabittir, ki biz arabistan'a koskoca demiryolu yaptık, kendi elleri ile parça parça ettiler o demiryolunu...K*rt eniklerini cami yaparak mı kandıracaksın?

2.Dünya savaşı değil 1.Dünya savaşında Hicaz demiryolumuzu sökmüştü bu orospuçocukları
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türk'ün Yüceliği, Tanrı Dağlarını aşmıştır Gökleri delmiştir.
Tanrı Dağları Bozkurdu
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 585


Savaşçı Bozkurt


« Yanıtla #4 : 12 Haziran 2012, 15:29:26 »

Bugüne kadar basında PKK'nın Zerdüştlük eğilimini gösteren birçok haber yer alırken, böylesi ilk defa görüldü. İslam karşıtlığı bilinen PKK ve yandaşlarının, temsilcisi olduklarını iddia ettikleri Kürt halkına “Zerdüştlük” empoze ettikleri resmen tescillendi. İsveç'te “Kürdistan Zerdüşt Cemaati” adında bir propaganda merkezi olduğu ve bu merkez eliyle “Kürt Zerdüşt Tapınağı” açıldığı ortaya çıktı.

Terör örgütünün yayın organı ANF, geçtiği haberde açılışı “İsveç'te Kürt Zerdüşt tapınağının açılışı yapıldı” diye duyurdu. Haberde “Hafta sonu İsveç'in başkenti Stockholm'un Sollentuna semtinde dünyanın ilk Kürt Zerdüşt tapınağının açılışı yapıldı. Kürdistan Zerdüşt Cemaati'nin düzenlediği açılış törenine Kürdistan'ın değişik parçalarından aydınlar ile bazı örgüt ve partilerin yöneticileri de katıldılar” denildi.

KUTSAL SAYDIKLARI İSİMLERİ

KCK Siyaset Akademileri operasyonu sonrası, siyaset akademilerinde Kürtlerin dininin Zerdüştlük olduğu şeklinde dersler verildiği ortaya çıkmıştı. Kandil'de PKK'lıların yaptığı Zerdüşt ayini gazetelerde manşet olmuştu. Haberlerde yer alan fotoğraflarda militanların teröristbaşı Öcalan'ın resimlerinin de olduğu bir mekanda Güneş'e tapındıkları görülüyordu. PKK militanları içinde Zerdüştlük dini oldukça yaygın. Zerdüştlük dininde kutsal sayılan birçok isim örgüt kamplarına, örgütçülere veriliyor, telsiz kodu veya parola olarak kullanılıyor. Örneğin örgüt elebaşısı Murat Karayılan “Medya” telsiz kodunu kullanıyor. Medya Zerdüştlük dininin kurucusu Zerdüşt'ün doğduğu yer. Medya örneğinde olduğu gibi birçok kutsal sayılan isim daha PKK elebaşları tarafından telsiz kodu olarak kullanılıyor, kamplara isim olarak veriliyor.

Örneğin:

AVESTA: Zerdüştlüğün kutsal kitabı.

MAZDEK: 483 yılında Mazdek isyanı olarak tarihe geçen isyanın lideri, Zerdüşt dini rahiplerinden, servet ve kadının herkesin ortak malı kabul edilmesi halinde dünyada sorun kalmayacağını savunmuştu.

ZAMEN: Zerdüştlük inancına göre zamanı başlatan tanrı.

ASTAR-STER-STERK-STAR: Tanrıçalardan ve onun simgesi Venüs yıldızından güç, yardım, destek dilemeyi ve istemeyi ifade ediyor.

SORAN: Kızıl ateş.

KAJİN: Ateş tanrısı ZERDÜŞTLÜK, PUTPEREST BİR DİN!

BDP, ‘Sivil itaatsizlik' adı altında Cuma Namazlarını yozlaştırmaya çalışırken; PKK, kamplarda oruç ve namazı yasaklıyor, “Kürtlerin dini Zerdüştlüktür” dayatmasında bulunuyordu.
Zerdüştlük dini MÖ 600-650 yılları arasında İran'da Zerdüşt tarafından kurulan putperest bir din. Güneşe, ateşe ve çeşitli putperest simgelere tapınılan bu ilkel inanç sistemi İslamiyet'ten sonra yaşama imkanı bulamadı. Bugün ise Zerdüştlük, PKK terör örgütü ile hayat buluyor

.Örgüt, “Kürtlerin dini Zerdüştlüktür” diyorGeçtiğimiz ay Şırnak'ta yakalanan PKK militanı M.Y'nin itirafları:

İSTİHBARAT SERVİSİ

PKK/KCK terör örgütünün yaymaya çalıştığı din anlayışına ilişkin yeni bilgilere ulaşıldı. Dağdaki militanlara Zerdüştlük derslerinin, örgütün üst düzey yöneticileri Suriye uyruklu Fehman Hüseyin (Bahoz Erdal), Duran Kalkan (Abbas) ve Cemil Bayık tarafından verildiği ortaya çıtı. Geçen ay Şırnak'ta yakalanan M.Y.; PKK'nın eğitim faaliyetleri, militanların içinde bulundukları durum ve örgüte katılım ile ilgili önemli itiraflarda bulundu. İtirafçı, kırsalda ideolojik eğitimleri veren bu üç ismin derslerde dinsizliği aşıladığını söyledi. M.Y, Fehman Hüseyin ile Duran Kalkan'ın “Kürtlerin dini Zerdüştlük” dediklerini aktardı.

Örgüt elemanı M.Y.'nin itirafları, PKK ve destekçileri tarafından daha önce inkar edilen bilgileri doğruluyor. Ulaşılan bilgilere göre M.Y., “Bütün dinlere saygılı olduklarını söylerler ama dini inançların yerine getirilmesine müsaade etmezler. Özellikle Suriyeli teröristler dinsizlik konusunda çok baskındırlar. ‘Kürtlerin dini Müslümanlık değil, Zerdüştlüktür' diyorlar sürekli” ifadelerini kullandı. İtirafçı M.Y, dağda domuz eti yenmesi için de ‘domuz eti haram değil, helal' diye baskı yapıldığını anlatarak ‘Allah yardımcın olsun' yerine ‘İsmail yardımcın olsun' ifadesinin kullanılmasının istendiğini belirtti. Örgüt liderlerinin terörist başı Abdullah Öcalan'ı ‘peygamber' ilan ettikleri yönündeki bilgilerin gerçek olduğunu aktaran M.Y., eğitimlerde de bunun dikte ettirildiğini vurguladı.

ÖRGÜTTEN KAÇANIN EŞİNİ DAĞA KALDIRDILAR

2005 yılında örgütün Yüksekova'da toplantı yaptığını emniyete bildiren bir örgüt elemanı hakkındaki infaz kararına da değinen M.Y., bu kişinin ortadan kaybolduğu, örgütün de eşini dağa kaçırdığı bilgisini verdi. İtirafçı, şunları anlattı: “Bu kişinin mahkemesine dinleyici olarak katıldım. İnfaz kararını Alişer Koçgiri ve Gülistan kod adlı kadın terörist verdi. Bu kişiler ihbarcının ellerini arkasından bağlayarak diz çöktürdüler. Daha sonra karısının eline silah verdiler. Kafasına sıkarak infaz ettirdiler. Bu kadın serbest bırakıldı, ancak aradan bir yıl geçmeden dağa geldi.”

“ALLAH GELSİN DE SİZİ KURTARSIN”

M.Y., örgüt içi infazlarla ilgili de açıklamalarda bulundu. M.Y., 2008 yılında düzenlenen Güney operasyonunun ardından örgütte ciddi bir dağılmanın yaşandığını, bu dönemde kadınların örgütten kaçmanın yollarını aradıklarını belirtti. M.Y., operasyonların ardından Dilovan ve Zilan kod adlı iki teröristin kaçma girişiminde bulunmasını ise şöyle anlattı: “Bunların geçiş güzergahına pusu kuruldu. İkisi de yakalandı. İnfaz edilmeleri talimatı verildi. Dilovan ve Zilan da kelime-i şahadet getirmeye başladı. Bunun üzerine Fazıl kod adlı örgüt lideri ‘Burada bizden başka Allah yok. Allah gelsin sizi kurtarsın' şeklinde konuştu. İnfaz, örgüt mensuplarının gözü önünde gerçekleşti.”

ÖRGÜTTE HER TÜRLÜ CİNSEL SAPIKLIK VAR

M.Y. ifadesinin devamında ayrıca örgütteki ahlaki bozukluklara da dikkat çekiyor. Cinsel konularda örgütte son dönemde ensest ilişkilerde ve kadın erkek ilişkilerinde ciddi bozulmalar yaşandığını aktaran ve terör örgütünde üst düzey yöneticilerin birçoğunun bayanlar ile hatta erkekler ile ilişkisi olduğunu kaydeden M.Y., “2005 yılında Şevket Rüstem kampında Çektar, Sanya, Fıra ve Pelda kod adlı teröristler aynı ortamda yakalandılar. Bunun dışında onlarca örnek daha yaşanmıştır. Örgüt liderleri de bunun dışarıya sızmaması için özel önlemler alıyor” dedi.


internethaber
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türk'ün Yüceliği, Tanrı Dağlarını aşmıştır Gökleri delmiştir.
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.057 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.008s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.