ATATÜRK müslüman değildi
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 30 Ekim 2020, 09:48:23


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: ATATÜRK müslüman değildi  (Okunma Sayısı 4791 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
KURTKAN
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 102« : 14 Eylül 2012, 15:07:39 »

Mustafa Kemal Atatürk yıllarca Türkiye Cumhuriyeti’ni bedeninde temsil eden bir ikon oldu. Çocukluğumuzdan üniversiteye kadar onun sözleri üzerinden inşa edilmiş bir ‘dünya görüşü’ zerk edildi kafalarımıza.

Mustafa Kemal askeri vesayetin kendini meşrulaştırdığı bir bedendi. Bu ikonu once kendisi oluşturmaya başladı. Fakat zaman içinde devlet Atatürk’ü gidişata uygunlaştırdı.

Zamanla Atatürkçü devlet Mustafa Kemal’in sözlerini sansürleme ihtiyacını hisseti. Onu kendisinden kopardı.

Bu sansürün en açık uygulandığı meselelerden birisi dindir. Mustafa Kemal’in cumhuriyetin sahipleri tarafından yüzde 99’u Müslüman olan Türk halkına kolay kolay açıklanamayacak bir özelliği vardı. Atatürk Müslüman değildi. Ve bunu pek çok metinde çok açıkça yazmıştı.

Müslüman olmadığı gibi İslamın Arapların dini olduğunu ve Türklerin gerilemesinin sebebi olduğunu düşünüyordu.

Mustafa Kemal’in agnonstik mi, ateist mi olduğunu bilmiyoruz ama dinsiz olduğu ve bir yaratıcıya inanmadığını gösteren pek çok metin mevcut elimizde. İsterseniz bu noktadan sonra sözü ona bırakalım.

Mustafa Kemal’in yaratılış ve evrim üzerine görüşleri:

“İnsanlar, sürfeler gibi sulardan çıktılar ilk önce... İlk ceddimiz balıktır. İşler daha ilerledikçe o insanlar, primat zümresinden türediler. Biz maymunlarız; düşüncelerimiz insandır.” (Ruşen Eşref Ünaydın Atatürk T. ve D.K.H)

“Hayat her hangi bir doğa dışı etkenin müdahalesi olmaksızın dünya üzerinde doğal ve zorunlu bir kimyasal ve fiziksel olaylar dizisi sonucudur. Hayat sıcak, güneşli ve sığ bir bataklıkta başladı. Oradan sahillere ve denizlere yayıldı; denizlerden tekrar karalara geçti.” (Afet İnan Atatürk hakkında Hatıralar va Belgeler 1968)

“Hayat, her hangi bir tabiat harici etkenin müdahalesi olmaksızın dünya üzerinde tabii ve zaruri bir kimya ve fizik seyri neticesidir.” (Afet İnan Atatürk Hakkında 1930)

Mustafa Kemal’in din ve İslam üzerine görüşleri:

"Türkler Arapların dinini kabul etmeden evvel de büyük bir millet idi. Arapların dinini kabul ettikten sonra bu din Arapların (..) Türklerle birleşip bir millet teşkil etmelerine hiçbir tesir etmedi. Bilakis Türk milletinin milli rabıtalarını gevşetti; milli hislerini, milli heyecanını uyuşturdu. (..)

"Türk milleti birçok asırlar, (..) bir kelimesinin manasını bilmediği halde Kur'an'ı ezberlemekten beyni sulanmış hafızlara döndü. (..)

"Türk milletini Allah için, Peygamber için topraklarını, menfaatlerini, benliğini unutturacak, Allah'la mütevekkil kılacak derin bir gaflet ve yorgunluk beşiğinde uyuttular. (..)

"... din hissi, dünyanın acısı duyulan tokadıyla derhal Türk milletinin vicdanındaki çadırını yıktı, davetlileri, Türk düşmanları olan Arap çöllerine gitti. (..) Artık Türk, cenneti değil, (..) son Türk ellerinin müdafaa ve muhafazasını düşünüyordu. İşte dinin, din hissinin Türk milletinde bıraktığı hatıra..." (Mustafa Kemal'in yazdığı Afet inan imzasıyla çıkan Medeni Bilgiler kitabı 1931)

''Aziz Millet Vekilleri,
Dünyaca malum olmuştur ki, bizim devlet idaresindeki ana programımız, Cumhuriyet Halk Partisi programıdır. Bunun kapsadığı prensipler, idarede ve siyasette bizi aydınlatıcı ana hatlardır. Fakat, bu prensipleri, gökten indiği sanılan kitapların doğmalarıyla asla bir tutmamalıdır. Biz, ilhamlarımızı, gökten ve gaipten değil, doğrudan doğruya hayattan almış bulunuyoruz.'' (Kaynak:Atatürk'ün Söylev ve Demeçleri / Cilt 1 / Syf. 389)

“Evet Karabekir, Arapoğlu’nun yavelerini Türk oğullarına öğretmek için Kuran’ı Türkçe’ye tercüme ettireceğim ve böylece de okutturacağım, ta ki budalalık edip de aldanmakta devam etmesinler..” (Atatürk -Kazım Karabekir-Paşaların Kavgası Syf,159 )

''Benim bir dinim yok ve bazen bütün dinlerin denizin dibini boylamasını istiyorum” (Kaynak: Andrew Mango, Atatürk Syf.447 )

''Kimi yerlerde kadınlar görüyorum ki, başına bir bez, ya da bir peştemal ya da benzer bir şeyler atarak yüzünü, gözünü gizler ve yanından geçen erkeklere karşı ya arkasını çevirir, ya da yere oturarak yumulur. Bu durumun anlamı, gösterdiği nedir? Efendiler uygar bir ulus anası, ulus kızı bu şaşırtıcı biçime, bu vahşi duruma girer mi? Bu durum ulusu çok gülünç gösteren bir görünüştür. Hemen düzeltilmesi gerekir." (Kaynak: Atatürk'ün Söylev ve Demeçleri, C. II., s. 217.)

Aslında bu kaynaklar fazlasıyla uzatılabilir ama kanımca durum çok açıktır. Mustafa Kemal Atatürk’ün Müslümanlık ve dinle alakası yoktur.

Askeri vesayet çökerken Mustafa Kemal’in de kendine biçilen inşa edilmiş ‘Atatürk’ün de kafesinden kurtarılmasının zamanı geldi. Ama ‘dindar neslin’ bu asıl Atatürk’le uzlaşması ‘Devletin Atatürk’üyle uzlaşmasından çok daha zor olabilir.

Bu tür yazıların ve bu yazıları yazan yazarların zamanlamasına takmış durumdayım. Başbuğ'u eleştireblecekleri bel altı vurabilecekleri ne kadar bilgi varsa hepsi bir anda çıkıyor ortalığa. Halkın dini duygularını şişir, dindar nesiller yetiştirmek istediğini alenen ifade et, sonra müslüman hassasiyeti oluşturduğun mankurtların ve etnik döküntülerin önünde bak ATATÜRK dinsizmiş diye halka servis yap. Kısacası ya allahı ve dini seçeceksin ya da ATATÜRK'ü demeye çalışıyorlar benim şahsi fikrim bu yönde. Kimsenin dini inancı kimseyi ilgilendirmez ama BAŞBUĞ'un dinle ilgili diğer sözlerine neden değinilmez, yeni liderleri ki peygamber'e benzetenide vardır kendisini yüceltmek için varlıklarını borçlu oldukları ATA'ma saldırmaları beni öfkelendiren.

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
http://www.turnusol.biz/public/makale.aspx?id=13480&pid=19&makale=Saklanan%20ger%E7ek:%20Atat%FCrk%20M%FCsl%FCman%20de%F0ildi

Facebook'a Ekle
Kayıtlı

"Benim yegane üstünlüğüm,TÜRK olarak doğmuş olmamdır" MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
ÜlkücüYörük
ÜlkücüYörük
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 28


YaşasınTurancı Fenerbahçe!


« Yanıtla #1 : 14 Eylül 2012, 15:13:35 »

 :Turkiye:Bence Müslümandı çünkü dua ederken ve namaz kılarken çekilmiş fotoğrafları var haa fakat şunu biliyoruzki çok dindar değildi ve yobazları sevmezdi. Türkiye
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Bozkurtlarım !
Daima hedefiniz olsun, ve hedefiniz "TURAN" olsun,
Başarı için sebebiniz olsun ve sebebiniz "ALLAH" rızası olsun!..
Başbuğ Alparslan TÜRKEŞ
TemuçinBatur
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 37


TÜRK OLUNMAZ!!! TÜRK DOĞULUR!!!


« Yanıtla #2 : 14 Eylül 2012, 16:05:13 »

Bu kendisini ilgilendirir gereksiz bir konu.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Vatan ne Türkiye'dir Türklere, ne Türkistan,
Vatan büyük ve müebbet bir ülkedir; TURAN...
Kaan Ulas Türk
Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 14 Eylül 2012, 16:15:35 »

Ulu Basbugumuz isterse bir raki bardagina tapiyor olsada o gene de Türkün atasidir ve hep öyle kalacak. Bazi yandas meydanin oyununa gelipde bu saaten sonra vay Atatürk zamanin da sunu yapmis bunu yapmis gibi  yada neymis müslüman degilmis gibi konulara giripde oyununa gelmeyelim. O yüce Türk Türklügü ile ve bize birakdigi bu cumhuriyet ile gurur duyarak sahip cikalim hep birlikde.
...ve bencede gereksiz bir konu bu.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Gök_HuN
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 28


Ya Devlet Başa, Ya Kuzgun Leşe !


« Yanıtla #4 : 14 Eylül 2012, 16:20:29 »

Misyonerik bir konu.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Siyasette muhabbet... Hepsi yalan, palavra...
Doğru sözü “Kül Tegin” kitabesinde ara...
Lenin’den bahsederse karşında bir maskara,
Bir tebessüm belirsin sadece dudağında.

ATSIZ

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
Algu
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 62« Yanıtla #5 : 14 Eylül 2012, 16:24:52 »

Soyu sopu belli olmayan,vatansız,şerefsiz o. çocukları tarafından ortaya atılmış bir saçmalık. Ki Atanın neye inandığı,neyi benimsediği sadece kendisinin seçimidir. Bu zırvaları gündemde tutarak bir şeyler amaçlıyorlar. Ama o amaçladıkları bir gün bir taraflarında patlayacak.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Körgen
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 56


« Yanıtla #6 : 14 Eylül 2012, 18:26:07 »

Türk milleti Atatürkün dini idi, Yobazlarin kanina dokundugu icin bu tür yazilari cikariyorlar
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Madem ki Unuttunuz Kürşad Adlı Çeriyi , Hatırlatırız Yağmur Kokan Geceyi !
Türkçü42
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 10« Yanıtla #7 : 14 Eylül 2012, 19:14:05 »

Bu ağır ithamların çoğu ya Kazım Karabekir'in ya Rıza Nur'un hatıratlarında var. Allah'tan sadece dini boyutta bu hatıratlardan alıntılar yapılmış. Bu iki kişinin hatıratlarında daha neler neler yazıyor! Birisi eşcinsel olduğunu yazmış öbürü başka şeyler. Atatürk'ün el yazmalarına baktığımızda belki bir deizm sezilebilir ama ONU DA KİMSE BİLEMEZ!

Evet, bilemeyiz. Atatürk'e imansız diyen MÜSLÜMANLAR, eğer Atatürk imanlı gittiyse o zaman öteki tarafta ne yapacaklar? Bunları yazarken ve söylerken hiç bunları düşünmüyorlar galiba !!!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Çağrı
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 61« Yanıtla #8 : 14 Eylül 2012, 19:52:57 »

Bırakın bu boş işleri... Atatürk müslüman olsa ne olur olmasa ne olur, ki kaldı ki %99'u müslüman olan ülkede Atatürk'ün müslümanlığını irdelemeye kalkmak akıllı işi mi?

İstanbul'un fethinden önce Bizanslı bilimadamları da melekler dişi mi yoksa erkek mi diye tartışıyormuş. Akıllı adam böyle saçmalıklarla uğraşmaz.

Konu kilitlenmiştir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Iztırap çek, inleme...
Ses çıkarmadan aşın.
Bir damlacık aksa da, bir acizdir göz yaşın;
Yarı yolda ölse de en yürekten yoldaşın
Tek başına dileğe doğru at salmalısın.
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.284 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.043s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.