Alevilerin bize öcü gibi tanıtılması
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 24 Ocak 2020, 21:29:41


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Alevilerin bize öcü gibi tanıtılması  (Okunma Sayısı 3647 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Mergen Kurt
Türkçü - Turancı BOZKURT

ileti Sayısı: 1.023


« : 25 Mayıs 2014, 22:14:38 »

Hep içten çökertilme politikasıyla karşı karşıya kalmışız memleket olarak. Bir şekilde bizi parçalamaya çalışanlar karşımıza değişik planlarla gelmiş. Buna kimi özgürlük, kimi eşitlik demiş.

Hep bir proje ortaya atmışlar.Kılıfını uydurmuşlar. Halkın tartışmasını sağlamışlar. Geçmişten gelen bazı karşıtlıklar için belli kesimleri dürtmüşler.

Bir ayrımcılık çıkarmak istemişler her zaman.

Bunlardan biri de Alevilik meselesidir.

Aleviler hakkında hep onlar müslüman değil onlar Ali'ye tapıyor derler.

Biz de buna inanırız. Tabi ne zamana kadar?

Aleviliği öğrenmeye başlayana kadar.


Sonra anlarız ki mezhep kavgası çıkarmayı uman birileri var.


Sonra okumaya devam ederiz. Bize anlatılan Alevilerle,sonradan öğrendiğimiz Alevilerin bambaşka olduğunu öğreniriz.

Önceden Alevileri hep ülkemize tehdit görmüşüz.

Selçuklu dönemini anlatmışlar. Sonrasında Baba İshak isyanından bahsetmişler. Neden her Selçuklu Döneminde en önemli anlatılacak,kitaplarda ardına yazılacak şey Baba İshak isyanı olsun?

Akkoyun-Karakoyun Devletleri neden gerekli önemi alamaz.

Osmanlı Devri anlatılır. Şah kulundan bahsedilir.

Neden Safevi Devleti büyük bir düşman olarak görülür. Şah İsmail sanki katliamcı, Osmanlı'nın en büyük düşmanı kabul edilir?


Safevi Devleti Türkmen bir devletken, sadece Alevi diye düşman ediliyorsa bunda bir samimiyetsizlik aramaz mıyız? Hani tüm müslümanlar kardeşti.


Sırf mezhep kavgasından bizim tarihimiz, bizim olan,atalarımızın kurduğu, Türk olan devletlere Türk değil, düşman,tehdit etiketi yapıştırılıyor.

Kimi de alevilere Türk değil, başka bir ırk,müslüman değil inançsız damgası vuruyor.

Aynı mezhepten olmayabiliriz ancak ne bir müslümana sen müslüman değilsin demek hakkımız olabilir ne de herhangi birinin inancını sorgulamak bir müslümana yakışır.


Hele de onlara Türk değil demek onlara yapılacak büyük hakarettir.

Aleviler geçmişten bu yana Türklüğünü muhafaza etmiş Oğuzlardır.

Türk töresini uygulamış, başka bir toplumla kız alışverişi yapmamış olan bir soydur da ayrıca. Alevi anadan ve babadan doğmayan biri Alevi olamaz. Bu onların ayrımcılık yaptığı manasına gelmez çünkü Alevilikte hakikat, marifet kapıları ayrımcılığa izin vermez.

Alevilere Türk değil diyenler, Ahmet Yesevi'ye, Hacı Bektaşı Veli'ye, Mevlana'ya,Yunus Emre'ye de Türk değil mi diyecekler peki. Sırf mezhep kavgasından Alevileri tehdit görmüşüz bu zamana kadar.Anadolu'nun Türkleşmesine olan faydalarını görememişiz de bu yüzden.Bazı Türk devletlerini bazı Türk Bilgelerini alevi olduğu için Türk bile görmemişiz.

Bazı farklılıkları zenginlik olarak gösteren birileri bu meseleye gelince birliktelik olmaz,kardeşlik olmaz demekte.İşte benim anlamadığım şey bu.

Her kesimden çürük de çıkar, bunu öne çıkarmak da yanlıştır. Bu yüzden suçlama da yanlıştır. Ancak şunu söyleyeyim ki, bu konuyu yazmadan önce okuduğum kitaplar Alevilerin aslının Türkmen olduğunu gösteriyor. Gerçekten Alevi olan birisi de vatanına, milletine bağlı bir bireydir. /Mergen
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
ATSIZALP
OTAĞ BEKÇİSİ
Türkçü BOZKURT

ileti Sayısı: 8.989


Orta Asyadan Anadoluya , Metehandan Mustafa Kemale


« Yanıtla #1 : 25 Mayıs 2014, 22:55:44 »

Öyle Alevi kandaşlarım var ki adamın hasıdırlar, öyle sünniler varki kendilerine iyi müslüman der bunlar, o alevi kandaşlarımın elinden ölecek olsa su içmez, acından geberse köylerinden yemek yemez, bırakın yemeği ekmiş oldukları meyve ağacından bir dut almazlar.

Aleviler Gerçek Türklerdir ama şu yukarda anlatmış olduğum kendilerine sünni diyen takımın elemanlarının ne bok oldukları belli değil de birde kendilerine kızılbaş diyen batakhane çocukları var ki her sünniyim diyene olmadık hakaretleri yaparlar.

Anlayacağınız bunların ikliside aynı Bok, biz kişilerin kanlarına bakarız onlarda bu kanın farkındaysalar, yoksa din iman diyerek ırkını küçümseyenler her kim olursa olsun it den farkı yok benim yanımda.

Din meselesi aslında önemlidir, Türkler kendileri arasındaki kavgaların tamamını son bin yılda hep dini ayrılıklar için yapmıştır, halada devam ediyor, biz elimizden geldiği kadar, kendisine şimdiye kadar alevi yada sünni diyen kandaşlarımızı aslolan benliklerine döndürmek olmalıdır.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Hiçbir, bölücü, yobaz, kansız ve abd emperyalizminin uşağı, TÜRK'ü yıldıramaz!
BUNA İNANIYOR, BUNUN İÇİN SAVAŞIYORUZ!
Çiğdem ATSIZALP
Deli Sarı
Türkçü - Turancı BOZKURT

Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 1.317« Yanıtla #2 : 26 Mayıs 2014, 00:44:10 »

Orta Asya'da yok edilen Türkler bazılarını hiç ilgilendirmezken Arabistan'da, Afrika'da ölen insanlara ağladılar, kendi kültür ve tarihlerini, yabancı kültür, düşüncelerini benimsetmek için yazılar yazdılar, çalışmalar yaptılar, milli değerleri çürüterek, mazi unutturularak birbirine düşman edildiler. Din kardeşime silah çekemem diyerek, Arapları tutanlar her nedense Türklüğün aleyhinde başa güreştiler. Müslüman olduklarını her vesile ile dile getirenlerin Müslümanlığın 'M' sini yerine getirmediği görüldüğünde 'Bak o ayrı şey, o ayrı' dediler. Irkî asaletimize manevi güç ve yüksek insanlık meziyetlerimize dünya milletleri ve büyükleri hayran kalırken, bunlar kendi yeteneklerinden ümidi kesmiş, öylece ara bozuculuk yapmayı bilmektedirler. Böyle bir alçaklık ve gözü körlük, ahmaklıktır. İnsanları dinlerine göre değerlendirecekleri yerde, soylarına göre değerlendirseler iyi ederler; zira Türkler, İslam olmadan önce de büyüktü. Marifet İslamda ise, o halde niçin bugün Müslüman ülkeler böyle onulmaz durumda?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Hun Türk
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 473« Yanıtla #3 : 26 Mayıs 2014, 07:54:00 »

Bu kötü tanıtımda önemli rol oynayan kürt alevileri ve kominist(maalesef bu kominist alevileri içinde Türk kökenli olanlarıda var) alevilerdir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Tunçyürekli
Türkçü - Turancı BOZKURT

Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.163« Yanıtla #4 : 26 Mayıs 2014, 09:44:52 »

 Son zamanlarda beni de şiddetle endişelendiren meselelerin başında, bir mezhep kavgası potansiyelinin olması ve bu kavganın doğrudan ve açık seçik devletin başı tarafından gerçekleştiriliyor olması.
  Şu sınavım geçsin, eylülün ikinci yarısı, muhtemel bir Türklerin mezhep savaşına karşı ne yapılabilir gibisinden bir fikir başlığı açıp makale yazmayı düşünüyorum. Şu an bir yandan veri de derliyorum.
 Aklımızda şu kadarı yer etse bile kardır, mezhep savaşları ar.p dünyasını nasıl mahvetti, buna bakmak bile tek başına Türk milletinin akıllanması için sebep. Ortadoğudan, kendimizi bildik bileli komşu diye saydığımız iki devlet(suriye ve ırak) mezhep savaşları yüzünden tarihten fiili olarak silindi. İki ülke arazilerinde de şu an kaos hakim ve orada yaşayan insanların geleceğe umutla bakma seçenekleri yok, bunun için bir nedenleri de yok.
  Son olarak da akpkk nın ısrarla sona erdirmeyi çalıştığı, laik, demokratik, ulus devletin, devletin üniter yapısının,şu durumlara düşmememiz için nasıl son derece önemli olduğuna, Atatürk'ün, bugünlere karşı önlemini yüz yıl önceden almış olmasına vurgu yapacağım.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

DEME BANA KAYI, OĞUZ, OSMANLI/TÜRK'ÜM BU AD HER ÜNVANDAN ÜSTÜNDÜR/YOKTUR ÖZBEK,AZER,KIRGIZ,KAZANLI/TÜRK MİLLETİ BÖLÜNMEZ BİR BÜTÜNDÜR!
Çiğdem ATSIZALP
Deli Sarı
Türkçü - Turancı BOZKURT

Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 1.317« Yanıtla #5 : 26 Mayıs 2014, 10:07:03 »

Mezhep çatışmaları Türkiye'yi de içine alan ancak daha fazla Ortadoğu'da yaşanmakta olan bir türlü çözülemeyen, çözülmesi de pek istenmeyen tuhaf bir gerilim. Yani o bölge kaynıyor, kimi Şii kimi Sünni aralarında da birçok görüş ve anlayış ayrılıkları mevcut, birbirlerini yemekteler. Öyle ki bazen petrol ya da para da üstesinden gelemez olmaktadır. Türkiye ise, bu bataklığa kâh ilgili kâh ilgisiz. Yani ne içinde ne dışında ama bu da çözüm değil! Oysa Türkler, en eski tarihlerinde de bu bölgeye hükmetmiş, uzun zaman yönetmiş ve bölgeye hâkim bir millet. Hatta Irak - İran savaşında dahi taraflar kendi haklarını savunma hususunda sadece Türkiye'yi hakem kıldı. Her zaman güvenilir ve adil olduğu bilindiğinden insanlar daima kendi haklarını da savunması için Türklere danışmış, birlikte hareket etmişlerdir. Yalnız büyük bozguncu Araplar her zaman bunu daha fazla düşmanlarla birleşerek bertaraf etmiş, etmek için türlü oyunlara girmişlerdir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.124 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.018s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.