DÜŞMANI, TARİHTE EMSALİ GÖRÜLMEMİŞ BİR GALİBİYETİN MÜMESSİLİ YAPABİLİR!
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 21 Ekim 2020, 21:28:32


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: DÜŞMANI, TARİHTE EMSALİ GÖRÜLMEMİŞ BİR GALİBİYETİN MÜMESSİLİ YAPABİLİR!  (Okunma Sayısı 1958 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Tunçyürekli
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.149« : 31 Mart 2012, 00:05:04 »

  Peki nedir düşmanı böyle bir galibiyetin mümessili yapacak olan? Tamamen hazır olmadan savaşmaya girişmek olacaktı cevap. Başlığın karakter adedi malum sınırlı olduğundan sığmadı. Burada sözü edilen düşman ve sözü edilen savaş başlıca gerçek anlamı olmakla beraber hayatın her alanında da sembolize edilerek soyutlaştırılabilir. Günlük hayatımızda düşman olarak bellediğimiz kişiler, sınavlar, kavgalarımız, mücadelemiz, davamız ve en sonunda milletlerin tarih sahnesindeki tabii rekabeti, sahifelere dökülecek olan kanla yazılmış tarih. İster tüme varım yapın, isterseniz tümden gelim, bu hayatın her alanında böyledir.
  En basitinden iyi sınava hazırlanmamış bir öğrenci, haliyle sınavından geçersiz not alacaktır. Müsabakaya iyi hazırlanmamış bir futbol takımı, örneğin milli takım, uluslar arası turnuvalarda ilk turdan elenerek sevenlerini hayal kırıklığına uğratacaktır. Nihal Atsız'ın Türk Ülküsü kitabında bahsettiği gibi bir toplumun ihya olması, yücelmesi,  toplumdaki bütün bireylerin işini ciddiye alarak, özenerek yapmasına bağlıdır. Bir doktor hastalarına nasıl daha faydalı olabileceğini ön plana koyacak, bir öğretmen öğrencilerine nasıl daha etkin öğretecek, bir subay olası bir savaşa düşman ordularına karşı nasıl daha caydırıcı olacak bunun hesaplarıyla meşgul olacaktırlar. Söz gelimi, üniversite sınavına hazırlanacak olan bir Türkçü genç, bir yandan kendi istikbalini kurtarmanın yanında esas olarak Türk milletine nasıl daha faydalı olabilirim, kendimi nasıl tam kapasite hizmetine sunabilirim, esas olarak bununla kafası meşgul olacaktır. Ve o sınava girdiğinde sadece kendi şahsını değil, gıyabında bütün Türkçüleri, en geniş manada da bütün Türk milletini temsil edecektir.
  Düşman ve savaş mevzuunu soyuttan somuta indirgediğimiz de hep dikkatimizi çekmiştir, tarihte hain olmakla kahraman olmak arasında çok ince bir çizgi vardır. İyi hazırlanılmamış, meydana çıkmadan zihinlerde kazanılmamış savaşlar, meydana inilip kaybedildiğinde bunun müsebbibi tarihte pek hoş olarak anılmayacaktır. Defalarca kuşatılmış Konstantine eğer Fatih tarafından son ve öldürücü bir darbe vurulmamış olsaydı, belki de bu mağlubiyet, içerde otorite sorunu bulunan padişahın sonu olacaktı ve belki de bu iç karışıklıklar henüz genç olan Osmanlı devletini daha yükselmeden tarihin tozlu sayfalarına uğurlayacaktı. Öylesine aklımızdan basit mantıkla geçirdiğimiz gibi aman ne olacak zaten küçücük devlet kalmış etrafını sarmışız bu defa olmasa başka zaman fethederiz mantığıyla ve rahatlığıyla yola çıkılsaydı, tarihte kahraman olan şahısları belki de bugün kitaplarda hain ya da en hafifinden beceriksiz, basiretsiz liderler olarak bilecektik. Düşmanı hafife almak uzun vadede mensubu bulunduğumuz milletin bekasına dahi tecavüz eder duruma getirebilirdi. Veya son başbuğ Mustafa Kemal Atatürk'ü ele alalım. Kurtuluş mücadelesinde çok kritik zamanlarda askeri dehasının yanında siyasi zekasını ve yöneticilik vasıflarını da kullanmış, işgal halindeyken dahi yurt içinde örgütlenmesine devam etmiş, mümkün olan en kısa zamanda, en optimum şartlarda düşman ordularının belini kırarken bir yandan da işgaldeki koalisyon kuvvetleri arasına Türk istihbaratı fitne sokarak, düşmanın mücadele azmini kırmıştır. Eğer o gün zamanı gelmeden önce düşman ordularına saldırsaydık ve oldu ya bir mağlubiyet alıp elimizdeki toprakları da kaybetseydik, bugün tarihte Atatürk diye biri olmayacaktı. Enver Paşa'yı örnek verirsek, mensubu olduğu ideoloji olan Turancılık Türk'ün yegane menfaatine uyan düşünce sistemidir. Ama bildiğimiz o en bariz hatayı yaparak  Sarıkamış faciasına sebebiyet vermesiyle hem kutsal bir metin olan Turancılığın meşruiyetini sorgulatır hale gelmiştir hem de bizim nezdimizde olmasa da resmi kaynaklara bir vatan haini olarak geçmesine sebep olmuştur.
    Gelelim günümüze;

    PKK'YA KARŞI HİÇ SİLAHLI MÜCADELE YAPILDI MI?

   Bu sorunun cevabını tıptan bir kaç jargon kullanarak dolaylı yoldan vereceğim. Bizim enfeksiyon hastalıklarında bildiğimiz bakteriyel enfeksiyonlarda herkesin malumu üzerine antibiyotik denilen antibakteriyel silah olan ilaçlarımız vardır. Çok hafif enfeksiyonlarda belki vücudun doğal bağışık cevabıyla hastalık atlatılabilir ama ağır bir hastalık olduğunda örneğin tüberküloz, antibiyotik kullanmadan kurtulmaya çalışmak, bir kendinizi göz göre göre ölüme  atmak, iki bulaştırıcı olan tiplerle de çevrenizdekileri de hasta etmek anlamına gelir. Peki nasıl kullanılır bu antibiyotikler? Her hastalığın her tipine göre belli antibiyotikler vardır, hepsine özgü belli dozları ve kullanım sıklığı vardır. Ve hasta bu talimatlara sıkı sıkıya uymak zorundadır. Çünkü aksi takdirde hem var olan mikropları tam olarak öldüremez hem de hali hazırdakilerin hızlı genetik transformasyon yeteneğiyle o aldığın antibiyotiğe daha dirençli hale gelmesine sebep olur, daha ağır bir veya bir kaç ilaç kullanmasına gerek kalabilir. Söz gelimi bir A bakterisinin yaptığı hastalık var diyelim. Bunun tedavi protokolüne göre B isimli antibiyotikle 10 gün boyunca sabah akşam birer doz olmak üzere günlük iki doz kullanım talimatı olsun. Hasta bu talimata uyduğu sürece, çok aksi bir durum gelişmedikçe, hastalığından kurtulabilir. Peki talimatlara uymayıp, bir gün bir doz, üç gün kullanmayıp, 4.gün 5 doz, 2 gün kullanmayıp sonra 8 doz gibisinden saçma sapan kafasına göre iş yapıp sonra hastalık daha da ağırlaştığında doktoru veya ilacı suçlama hakkı var mıdır?
  Gelelim konumuzun büyük başlığına, pkk denilen terör örgütü baştan devlet elimizle çok küçümsendi. Kesinlikle tam olarak gereği yapılmadı, hiç bir zaman doğru düzgün silahlı mücadele edilmedi. Silahlı mücadelenin yanında devlet kürt istilasını önleyici hiç bir sosyal tedbir de almadığından bu bakteriler batıdaki bir çok şehire metastaz yaptı. Belki de 16. Türk devletinin daha uzun vadede sonunu getirecek bir sorun yumağı büyüdükçe büyüdü, hiç bir zaman antibiyotik kullanım ilkelerine uyulmadı. Şimdi bu bakteri bir çok antibiyotiğe direnç kazandı. Bundan sonra daha güçlü kombine şekilde bir antibiyotiğe gerek kaldı. Aksi takdirde vücudun her yanını saran bu hastalık, vücudun sahibini mezara götürecektir.
  Şimdiye kadar silahlı mücadele sistematik bir şekilde kamuoyunda itibarsızlaştırıldı. Anlaşma yoluna gidelim, müzakere edelim konusunda ülkenin bir çok kitlesi hem fikir olmuş durumdadır. Onlara bir sorum var, eğer dediğim gibi ağır bir bakteriyel enfeksiyonda antibiyotik kullanmayıp bakterilerle anlaşma yoluna gidiyorum, mikroplarımla müzakere edeceğim, sadece ağrı kesici alacağım diyen biri varsa ben de onun terörle mücadele şeklinde getirdiği öneriye saygı duyacağım.

   Esenliklerimle, -tunçyürekli-
 
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

DEME BANA KAYI, OĞUZ, OSMANLI/TÜRK'ÜM BU AD HER ÜNVANDAN ÜSTÜNDÜR/YOKTUR ÖZBEK,AZER,KIRGIZ,KAZANLI/TÜRK MİLLETİ BÖLÜNMEZ BİR BÜTÜNDÜR!
ANKARALI GÖKTÜRK
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 2.261


BİR HAKAN GİDER BİN HAKAN GELİR !..


« Yanıtla #1 : 31 Mart 2012, 14:04:10 »            Kesin iyileşme için sanırım tam bir ameliyat ve arkasından ilaç tedavisiyle hastalığı yok etme yoluna gidilmelidir. Yoksa bu hastalık adamı götürür !!! Tunçyürekli andam işin uzmanı ancak bizlerde az çok düşünce üretebiliriz konuyla ilgili. Eski sistemleri özlüyorum bir yerde sorun çıkaran olunca devlet güçlü ise vururdu kafasına. Yıkar yakardı gerekirse. Ancak bir demokrasi safsatası çıktı ve herkes zırlamaya başladı. Geçen piç elinde bombayla geberiyor ve terörist milletvekili polisimize kafa tutuyor !!! Ahh demokrasi virüsü ahh !!!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.24 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.01s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.