Yeni Anayasa Karmaşası
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 15 Temmuz 2020, 00:32:01


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Yeni Anayasa Karmaşası  (Okunma Sayısı 1698 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Türk Çerisi
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 789


« : 21 Ekim 2011, 16:46:39 »

Bildiğim kadarıyla yeni anasaya yapmak için acele eden devletler ya yeni kurulan devletlerdir ya da büyük felaketlerle sarsılıp da yeniden bir düzen tutturma mecburiyetinde olan devletlerdir. Sonuçta her ikisinde de yeni düzen için yeni bir anayasa şarttır.

Bizim Türkiye Cumhuriyeti devleti ise 88 yıllık bir devlettir. Bugüne ne yıkılmıştır ne de yıkılmaya eşdeğer felaketler görmüştür. Ekonomisi ister iyi ister kötü olsun her zaman dünyanın en büyük 20 ekonomisinden birisi, orudusu ise her zaman dünyanın en güçlü 10 ordusundan birisi olmuştur. Geçmişten gelen birikimi, ekonomik ağırlığı ve ordusuyla her zaman bölgesinin de en güçlü devletlerindendir.

O halde bu yeni anayasa nedir? Yeni anayasa için bu aceleci tavır nedir. Ülkemiz ne ağır bir savaş gördü, ne de yıkıma eşdeğer bir sarsıntı geçirdi. Bizim gözlememizle böyle şeyler olmadı en azından. O halde nedir bu acele?

Bilindiği gibi anayasa devletin şeklidir. Devletin temelidir. Devletin işleyişinin ve yörüngesinin odağındadır. Kişilerin hak ve özgürlüklerini belirler, güvence altına alır. İşte böylesine önemli ve üzerinde hassasiyetle durulması gereken bir konuda aceleci bir davranış sergilemek hükümet hakkında kafalarda birçok soru işaretini de beraberinde getirmektedir.

Acaba, hükümet anayasa hususunun ciddiyetinin farkında olmadığı için mi böyle aceleci davranıyor? Yoksa en kısa sürede anayasa çıkarmaya çalışarak bir yerlere birşeyleri yetiştirmeye mi çalışıyor? Devletimiz yıkılmadığına göre, yıkıma eş değer sarsıntı da geçirmediğine anayasa konusunda acele eden hükümet acaba bizden birşeyler mi saklıyor da böyle acele ediyor? Yoksa kendisine göre Türkiye cumhuriyeti devleti bitti de aynı isim altında farklı bir devlet oluşturma acelesi mi bu anayasa acelesi? gibi sorular kafalarımızı meşgul ediyor ve edecekte.

Bu soruların cevaplarını birkaç yıl boyunca alamayabiliriz. En azından yeni anayasa çıkana kadar o soru işaretleri kafamızda hep yer tutmaya devam edecektir. Bizlere düşen ise tüm bunları hesap ederek kendimizi her türlü olumsuzluğa karşı hazırlamaktır.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Çalış didin ve çalış yıldızlar kapacaksın,
Bir Tanrıya bir de Türklüğe tapacaksın!
açina
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : 21 Ekim 2011, 17:23:29 »

Türkiye Cumhuriyeti hükümeti, yukarıda Çeri Kandaşımızın sıraladığı nedenlerden dolayı yapmıyor yeni anayasayı. Yani Türkiye Cumhuriyeti yeni kurulmuş bir devlet değil, ve hali hazırda yıkılmışda değil. Bu yeni anayasa Türkiye Cumhuriyetini yıkmak için hazırlanıyor. Yıllar önce, şimdi badem gözlü olan Erbakan'ın bir lafı vardı. "Biz şeriatı getireceğiz. Kanlı mı olur kansız mı olur? onu zaman gösterecek demişti. Binlerce şehidimizin kanı pahasına Türkiye Cumhuriyeti yeni anayasa ile birlikte tarihe gömülecektir. Yerine, Türkün adının  geçmediği, çok uluslu federal bir yapı gelecektir.Dün 32. gün programını izleyenler Kemal Kılıçdaroğlu lideliğindeki CHP ninde bunu desteklediğini açıkca görmüşlerdir. BDP yide sayarsak zaten Akp meclis çoğunluğunu sağlamış oluyor. Mhp hayır dese ne olacak, evet dese ne olacak. Artık Türk milleti başını ellerinin arasına alıp düşünmelidir. Ne askerden ne de meclisten bir hayır yoktur? Bu gidişe dur diyecek Türk Milletinin kendisidir. Başka da bir çare yoktur.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Karagerey
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.857« Yanıtla #2 : 21 Ekim 2011, 17:27:52 »

 Bir kaç ay önce Ümit Özdağ bu konuda kükremişti. Bakalım kağıttan bozkurtlarını sokaklara salabilecekler mi?Yok sa Bahçeli,sokağa çıkan bizden değildir mi diyecek?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Karagerey Altemur
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.234 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.007s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.