Yalancı!
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 06 Nisan 2020, 04:00:29


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Yalancı!  (Okunma Sayısı 3287 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Erlik Tanrıöğen
Ziyaretçi
« : 23 Ekim 2010, 00:15:11 »

ALINTI
A: İskender Pala Üstad'a küstüm. Osmanlı padişahları içiyor demiş. Hoçakalın.
Yanıt, B: Üstad söylüyorsa haklıdır. Ona küseceğine Osmanlı padişahlarına küs.
ALINTI SONU

          Yukarıdaki alıntı feysbuk sitesinden. Rastgele gezinirken denk geldim, garipsedim. Tanrı aşkına nereye gidiyoruz tarih psikolojisi açısından? Bunları kaleme alan zat-ı şahaneler de bayağı osmanlıcı kişiler. Ama adamın adamı olmak öylesine almış yürümüş ki, hangi yanlışa sarılacağımızı şaşırmış amaçsız yelkenler olmuşuz. Yukarıdaki ikili konuşma (diyalog) üzerine yazmak aklıma geldi başta, ama daha ciddi bir durum aklıma geldi. Ne diyeyim, sonra artık.
 
          Benden büyük Türkçüler çok daha iyi bilirler ki biz yaşam boyunca -durup dinlenme şansımız olmadan- stres içinde tartışan, anlatan ve en önemlisi bunları yorulmadan, bıkmadan her gün tekrarlayan insanlarız. Bunu yapacak olmasak kimse vaktini ayırıp burada, otağda çabalamaz; uğraşmaz. Ama ne Teymür'ü ne Çingiz'i ne Şah İsmail'i bizlerden iyi bildiğini düşünmediğim bir aklı evvel çıkıyor ve Töre'yi, tarihi gerçekleri, Türk Milleti'nin şerefini yok sayıp tarihçicilik oynuyor. Bilmeden konuşmak ayıptır, bilerek çarpıtmak haysiyet eksikliği alametidir, bilmeden çarpıtıp bir de müfteri davranmak... İşte o yalancılıktır!

           İnsan psikolojisinden pek anlamam, insan neyden mutlu olur onu da pek bilmem... Türklük üzerine var olmuşum bağışlayınız. Ama çok duymuşumdur ''Kişi sevdiği işi yapınca mutlu olur, kişiyi sevdiği meslekte bulunmak rahatlatır'' diye. Dalkavukluk ve yalancılık mesleğine -malum yerlerden maaşlı- alışamadım gitti. İşittim ki, İskender Pala denilen ''Aşk Şairi'' televizyonda bir programa çıkmış. Televizyonda görülmesi artan sınıflardan olunca, onun yerine bizi çağırmazlardı herhalde. Birkaç modern zaman tarihçisiyle konuşurlarken şu mealde zırvalıklarda bulunmuş:

            Neymiş efendim ''Osmanlılar; Teymür Bek, Yıldırım'ın karısına yanlış hareketlerde bulununca, artık Türk kızlarına ziyan gelmesin diye yabancılarla evlenmeği yeğ tutumuşlar.'' Ne kadar güldüm anlatamam. Hilafora Yıldırım'ın kaç kuşak nenesi? Yörük kızı mıydı hilafora? Bırak Tanrı'yı seversen! Zaman algın yoksa bile biraz mantığın olsun. Töreci Teymür'ü de, ince ruhlu Yıldırım'ı da çok iyi biliriz biz. Arap halifeleriyle karıştırma. Ha, aklında bulunsun. Teymür yiğit adamdı, ne olursa olsun bir Türk devleti yöneticisi olduğu için ilişmedi Yıldırım'a. Kendisine kılıçla dolaşmasına izni bile verdi. Kılıç, biliyor musun onu?

            Teymür'ün, savaştan sonra, kendisine hakaret eden Yıldırım'a yanıtı her şeyi anlatıyor. ''Savaşı sen kazansan, bana ve askerlerime neler yapardın, bilmiyor değiliz.'' Bu mertliktir. Oturup aşk şiiri yazarak iki uydurma kitaptan tarih saptırmaya benzemez. Sahi biliyorsun değil mi Teymür'ü Türk olduğunu? Tarih'in bir bilim olduğunu...

             Hep aynı yönden vuruyorsunuz ya Türk Milleti'ne. Ya cami yakmıştır, ya müslüman öldürmüştür değil mi? Tabi yüz bulunca ağababalarınızdan namusa saldırma ahlaksızlığına da düştünüz. Bari kılıf bulun, inandırıcı olsun. Eee, suç bizde. Yüz verilecek şerefte adam bulamadık, şimdi yüz verdiklerimiz şerefimizle oynuyor. Amerika'ya satmadı ya da bir gazetede köşe yazmak için şeyhe hediye etmediysen vicdanlı ol. Biraz Türk kanın varsa onu kullan. Sence Şah İsmail ''Karısını savaş meydanında bırakmış.'' olabilir mi? Hadi kıvırdın diyelim, geri dönüşte İran Azerbaycanı'nda bir şehre bırakmış olsun, yine de aksini sana kanıtlayamam. Bunu bilmen için namusun ne olduğunu düşünmen lazım. Yörük- Türkmenleri bilmen lazım... Ateşi dolu dolu yanan bir Türkmen obası görmen lazım. Onlardan hala var. Sizin sokakta, sizin gazetede, sizin televizyonda belki yok ama bizim dünyamızda var. Beğenmediğin, birliğini kıskandığın, varlığından uatndığın Türl miletinde var. Bunlar senin mealinin mealinde yazanlar. Bunları okumayacağını biliyorum. Ama 17 yaşında, Türkçü olmağa uğraşan bir gençten bunları işitmiş olsaydın da pek bir şey farketmeyecekti. Göktanrı kalbini mühürlemiş, gözüne perde indirmiş olmalı ki, gerçeği asla göremeyeceksin.

                Beğefendi;

Beğendiğiniz, hoşunuza giden aşk şairliği mesleğine devam etmenizi öneririm.  Zor başarabildiğiniz, elinize yüzünüze bulaştırdığınız tarih uydurmacılığı mesleğine illa devam edeceğim diyorsanız bunu Türk Milleti'nden bahsetmeyerek yapınız. Kaynağı daha az olan, ve sizi rezil edebilecek kara sevdalıları bulunmayan Etiyopya tarihine ne dersiniz?

Anlaşılan dilinizin kemiği yok ve dolardan aldığınız yüksek aşk ve feyzle pek güzel tarih uydurmaktasınız. Ziyanı yok. Tarih ve savaş da bu değil mi? Sizin saldırdığınız kaleyi biz savunacağız. Ta ki arkadan öncü birlikler gelene kadar.

Erlik TANRIÖĞEN

           

           
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Yürekli-kam
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : 23 Ekim 2010, 00:35:41 »

Konuşturmuşsun kalemini  yeniden gardaşım varol,

Adamın adamı olan çakallar bir gün gelip davanın adamı olmadıkça çakal olarak hayatlarını idame ettireceklerinide unutmasınlar.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
ERGENOKON
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 23 Ekim 2010, 01:03:11 »



Alıntı
Neymiş efendim ''Osmanlılar; Teymür Bek, Yıldırım'ın karısına yanlış hareketlerde bulununca, artık Türk kızlarına ziyan gelmesin diye yabancılarla evlenmeği yeğ tutumuşlar.''

Bak sen şu denyoya hemende bir kulp uyduruvermiş hiçmi tarih okumamış bu caşıtlar Osmanlı sultanları Osman beyin oğlu Orhan gaziden itibaren başlar yabancılarla evlenme olayı.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
turatbek_aytmatov
Normal Üye
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 703


KIRGIZ TÜRK


« Yanıtla #3 : 23 Ekim 2010, 12:29:46 »

Ülkücülerin asimilasyonda kim örnek aldığı belli oluyor Türkçe öğret Türkçe ad ver gerekirse müslüman olsun zenci olsun mantığı.Kanı kırık Osmanlı ile 7 göbek Temir Bek'i karşılaştırmak Temir Bek'e hakarettir. Dahası 600 yıl üzerinde egemenilk kurduğu Türkmen Irkına hakarettir. Ahh Osmanlı vah Osmanlı yatacak yerin yok ya senin!!!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

KIRGIZ TÜRK
KUDAY TÜRKÜ KORGOSUN!!!
LAİKLİK TÜRKÇÜLÜĞÜN DİREĞİDİR!!!
Bozkurt58
Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 12 Haziran 2017, 03:34:51 »

"Bilmeden konuşmak ayıptır, bilerek çarpıtmak haysiyet eksikliği alametidir, bilmeden çarpıtıp bir de müfteri davranmak... İşte o yalancılıktır!"
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.043 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.008s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.