Uyuşturucu Belası
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 09 Temmuz 2020, 12:00:17


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Uyuşturucu Belası  (Okunma Sayısı 895 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Bozkurt58
Ziyaretçi
« : 09 Şubat 2017, 18:29:01 »

Son yıllarda Türkiyede özellikle gençler arasında yayılan uyuşturucu tüketimi yüzünden oldukça fazla can kaybı yaşanmaktadır. Devlet bu tehlikenin karşına yeterince geçemiyor. Biz Türkçüler başta olmak üzere, bütün milletimiz bu tehlikeye karşı önlem almalıdır. Uyuşturucu esiri olan bir gençlik, bize yardım edemez, daha gerilere götürür. Bunu hatırdan çıkarmamak gerekir.

Öncelikle size yaygın olarak kullanılan uyuşturucunun zararlarından bahsetmek istiyorum. Uyuşturucu, kişiye kendini bağlı yapar. Bu sayede madde bağımlısı olan kişiler, her kullanımında daha fazla doz almak mecburiyetinde kalır. Sürekli kendini uyuşturucuya bağlayan kişi en yüksek doz olarak adlandıran altın vuruş dozunu alarak hayatını kaybeder. Uyuşturucu bağımlısı olan kişiler çevresine ciddi zararlar verir. Kişi, maddelerden dolayı cesaretlenip tecavüze, hırsızlığa ve katilliğe kadar gidebilir. Sürekli daha fazlasını istediğinden para bulmakta zorlanan bir kişinin bunları yapması normaldir. Uyuşturucu bağımlısı, çevresinden uzaklaşır. Kimse onunla bağ kurmak istemez. Ailesinden, evinden ayrılan birisi artık potansiyel suçlu konumuna gelir. Bu maddeler hap olarak satılabildiğinden kolayca saklanır. Madde satımı okulların önünde bile oluyor. Aileler çocuklarını güvenli diye okula gönderiyorlar ama durum hiç öyle değil. Çocuklar okulda ders göreceği yerde uyuşturucu alıyor. Bunlar son derece zararlıdır. Bizim okuyan nesile ihtiyacımız var diyoruz ama bırakın bilgi edinmeyi güvende bile değiller, satıcılar heryerde cirit atıyor. Böyle kişilerden ne bekleyebiliriz?

Devlet bunun için fazla önlem almıyor. Yakaladığı satıcıları birkaç gün sonra geri salıyor. Her okulun önüne polis birlikleri konulmalıdır. Bu polisler okul sırasında okulun çevresinde nöbet tutacaklar, tek işleri bu olacak. Okullarda agresif tavır sergileyen, üstünde yasaklı madde bulunan kişiler uzaklaştırılmalı, madde bağımlısı olduğu tespit edilenler ise tedavi edilip yeniden topluma kazandırılmalıdır. Devlet, yurdun her köşesinde uyuşturucunun zararlarıyla ilgili seminerler vermeli, buna bütün velilerin katılımlarını sağlamalıdır. Bu bela yalnızca böyle bitmez, akşamları sokak köşelerinde olan satıcılarda vardır. Polisler uyuşturucu kullanımının yaygın olduğu yerlerde her yere bakmalıdır. Yakalanan satıcılar sadece göz korkutur, bu yüzden cumhurbaşkanının tabiriyle inlerine kadar girilmelidir. Yoksa satıcıların biri gider, diğeri gelir. Memlekette huzur kalmaz. Ayrıca, bu maddeler diğer devletlerin bizim gençliğimizi bitirmek amacı güttüğü için gümrükten ülkemize girer. Gümrüklerdeki güvenlik en üst düzeye çıkarılmalıdır. Ülkeye kaçak mal girişini engellemek gerekli, aksi halde emperyalist maşası oluruz.

Son olarak, devlet bizim dediklerimizi er yada geç yapacak lakin bizim dediklerimiz geciktirilmemeli, devlet bize kulak vermelidir. Gençliğimize uyuşturucu kullanıp, düşüp öleceği yerde Vatan için düşüp şehit olmasınının önemini bildirmeliyiz!

Baturgan
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.209 Saniyede 20 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.006s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.