Çeçen propagandası kime hizmet ediyor? Çeçen Türk değildir.
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 26 Kasım 2020, 03:38:47


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Çeçen propagandası kime hizmet ediyor? Çeçen Türk değildir.  (Okunma Sayısı 7096 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Yürekli-kam
Ziyaretçi
« : 08 Mart 2011, 13:31:57 »

Çeçen propagandası kime hizmet ediyor?

          Bir ülkede, kurucu yani asıl unsurun diğer unsurlarla olan ilişkileri çeşitli şekillerde görülebilir. Bireylerin her etnik unsura bakışı genellikle aynı olmaz. Ortak mazi, yanlış yönlendirmeler ya da kültürel mirasın kesişim noktaları bazen yakınlık hissine yol açabilir, hatta soyköklerinin kaynağı konusunda insanları yanlış düşündürebilir. Yakın tarihimizde bunun en güzel kanıtı, Çeçenlerle olan ilişkiler ve milletimizin Çeçenler'e bakış açısıdır. Tıpkı Çerkesler gibi, Çeçenler'in de Kafkas kökenli bir kavim olması ve tıpkı onlar gibi İslamlaşmış olması yalnız bir tesadüf olabilir. İkisinin de Sovyetlerden eziyet görmüş olması da garip bir benzerliğe delalet olabilir. Ancak, ikisinin de aynı kaynaklarca Türkmüş gibi gösterilmesi korkarım bir dalaletin izidir.

         Bir topluluğun tamamının dindar olduğu cihan tarihinde acaba görülmüş müdür? Hiç Çeçenya denen dağlık bölgeyi ziyarete şansımız olmadı, yalnız oradan gelen görüntülerle ve haberlerle neler olduğunu izleyebildik. Acaba her şey bize gelen görüntülerdeki gibi miydi? İslam'ı bitimeye çalışan, ezan bile okutmayan Ruslar ve karşılarında direnen kahraman Çeçenler! Kurulan dernekler ve akıtılan tonla para başka bir bahsin mevzusu. Ancak, Türkiye'deki Çeçen propagandası başka türlü işliyor ve birilerinin fena halde işine geliyor.

         Son dönemin moda Irkçı (!) söylemi artık çokluğun birliği yönünde işliyor. Geçmişte birliğin çokluğu kafasıyla illa herkesi Türk ilan etme çabasına girişen Türk İslam düşüncesi demokratlaşınca bambaşkalaştı işte. Bölgede dillerini ve kültürlerini hakim kılmak çabasında olduklarını her fırsatta dile getiren bir halk hareketini niteliğini taşıyan Çeçen Ulusçuları haklıdırlar. Bu onların tabii ve milli bir haklarıdır. Peki ya işin bize yansıyan yönü böyle midir?  Neden Çeçen Ulusal Hareketi�nin bir Türkiye yönü var? İhanet edenlerden, redd-i mirası ilan ettiğimiz 80 senedir bilinmiyor mu?

           İşin din boyutu ve milletin acıma duygusu olmasa çoktan ��Biz Çeçen değiliz, onlar Türk değil. Bize ne kardeşim?�� raddesine gelinmişti. Millete yapılan muamele, düne kadar Türk olan, bugün değil seviyesindeyken ancak sarsa sarsa az miktarda afyonlanarak bu hale geldi. Peki işin aslı neydi? Çeçenler Türk müydü?

            Çeçenler İnguş kökenli bir Kafkas halkıdır. 2 Milyon kadar nüfusunun çok kısmı ya Avrupa'da ya Türkiye'de yaşar. Türkiye'de yaşamak Türk ırkından olmayı gerektirmediğinden bu ilmi (!) yolla Çeçenler'in Türk ilan edildiğini düşünmüyorum. (Aslında düşününce... Neyse.) Çok milliyetperver Çeçenler soylarını Urartular'a dayandırırlar. Aslında bu da bir işaret olabilir. Çünkü Türkler'i de Hitiler'e dayandırmışlardı. Zaten o dönem karmaşık, çeçenlerle bağ kurmak istiyorsan işte bir yöntem!

             Ancak ilmi ve tarihi hakikatler başkadır. Çeçenlerin konuştukları dilden kültürel ögelerine kadar çoğu işaret ezeli Kafkas halklarıdan olduklarını gösterir. Kafkas Türklüğü elbette Azerbaycan ve Karaçay ile sınırlandırılamaz. Ancak, bu kadar geniş de tutulamaz. Çeçenlerin sürdürdüğü mücadelenin özünde haklılığı Türkiye Türklüğü için bağlayıcı bir etknen olamaz.

             Gelelim aslı meselemize, yani vasiyetnamemizde Çeçenler'in de yer alış nedenine.
             Türkçülük'ün soycu boyutu bize her zaman önlem alabilme yeteneği kazandırmıştır. Nasıl ki ktulu vasiyetname yazıldığında bu denli aşırı bir Etnik Kürt Terörü yok idiyse, şu anda da Çeçen hareketinin olmayışı gelecekte de olmayacağını göstermez. Ayrılıkçılık farklı kanda olmanın ruhunda vardır ve genelde kendini ortaya koyar.

İsterseniz bir alıntı ile devam edelim... Kaynağımız Kafkas Vakfı:

ÇEÇEN TÜRK DEĞİLDİR


Çeçenler Kuzey-Doğu Kafkasya halklarındandır. Kendilerine Nokhçi, Nakhçi veya Nohçuo, Nahçuo yaygın olarak Nokhçuoy (Nohçoy) derler. Komşuları onları çok değişik adlarla tanımlarlar. Örneğin Kumuklar Miçikis, Avarlar (Tavlılar) Burtel, Kabardeyler Şaşan, Ruslar ise Çeçentsamı derler. Çeçenler, İnguşlar ve Tuşlarla birlikte Vaynakh grubunu oluştururlar. Bu grubun diğer iki üyesinden İnguşlar kendilerine Galgay, Tuşlar ise Batsoy der. Çeçen, İnguş ve Tuşların oluşturduğu dil grubunu dil bilimcileri "Nakh" diye adlarıdırır. Son zamanlara kadar Çeçenlerin hangi kökten geldikleri bilinmiyordu. Rus bilgini Krupnov, Nakh geçmişinin Gargarlara dayandığını ifade etmiş; Berkok ise, Şerametta'dan yola çıkıp Sarınatlar'dan geldiğini belirtmiştir. Arkeologlar ve dilbilimcileri Nakhların kolu oları Nakhçi Nokhço (Nahçi Nohçolar)ların, MÖ VII. beş bin yıllarında Kafkasya'da bulunduklarını, kendilerinden önce burada başka kavimlerin yaşamadığını doğrulamaktadır. Hatta Nakhların Önasya'da Kafkasya'ya gelip yerleştiklerini ortaya koymaktadır.

Varlığı bilinen, ama tarihi açıkça aydınlanamayan İber Kavkaz Devleti'nin asıl üyesinin, şimdiki Çeçenlerin ataları olduğu reddedilmemektedir. Onomastik, toponomik ve hidrostik adlar bunu onaylamaktadır. Tarihte anıları Gargarlar, Duvaylar, Dzurdzuklar, Alaroidler, Cacaniler (tsatsani) Ganariler, Pşavvalar, Khavurlar, Tuşlar, Mohevclar (Mohevtsler) günümüz Çeçenlerinin değişik kabilelerinin adları olarak kabul edilmektedir. Hatta, Kharsur, Pşava ve Tuşların Gürcüleşmiş Çeçen oldukları bilinmektedir.

Nakhçi veya Kiti, Kistü (Gürcülerin Çeçenlere verdikleri ad) adının ilk kez VII. yüzyılda Ermeni tarihçisi M. Kagan-katvatsi, Argvani Tarihi adlı eserinde anılmıştır; aynı tarihçi Çeçenlerin atalarının Ura adlı bir babanın soyu olan Utaoy'dan Sadoy'dan, Gergaroy'dan çıktığını belirtmiştir.

Günümüzde Urartologlar, Çeçenlerin Urartularla akraba olduğunu reddetmemektedirler, hatta Önasya'da devlet kuran Urartuların yukarıda adı geçen Ura'dan neşet ettiğinde de gerçek payı vardır.

Hurri- Urartu- Çeçence ilişkisini inceleyenlerce tasdik görmektedir.

Bundan şu sonuç çıkmaktadır. Çeçenler Urartulardır. Urartular, Çeçenlerin Önasya'da kalan kolu olmaktadır. Gerçekten, yapısı, gramer özellikleri, bütünlüğü ve gramatikal sınıflarıdırıcıları vs. ile Urartuca ile Çeçence birbirine benzemektedir.

Çeçenler Urartu kökenlidir!

               Bu tekerrüre biz 30 defa şahit olduk! Atsız Ata'dan yeni yeni yansıyan ışık, teessür ki, yalnız Türkçüler'in yolunu aydınlatmakta. İşe yaramamaktadır, fayda göstermemektedir. Türkçüler'in örnek alınmadığı kimlik çalışmaları böyle hüsrana uğramaktadır.
Bu etnik ayrımları kullanıp Irkçı olmayan (!) siyasetçiler kendilerini gülünç duruma düşürmektedirler. Ermeniler�e Türkler�den daha yakın akraba olan bu azınlığı Türk kabul etmeye milli vicdan ne diyecektir?

                      Durumu anlamak için arif olmaya gerek yok. Ağabeğlik oyunu BOP çerçevesinde tıkır tıkır zaten işlemekteydi. Hem güncel siyasetin, hem çizilen yeni Orta Doğu haritalarının bir piyonu olan Çeçenler bizi akraba olarak istemeseler de, aslen Türk soylu olan Şamil�in öyküleri geleceğe bir altyapı hazırlıyor. Yarın, bölgede biraz güçlenirlerse ne olacağını kim kesirebilir? Hazır atalarımız da Hitiken� Unutmamalı, 400 sene önce ne sadık milletler, ne necip kavimler vardı.
Devran dönüyor!

Erlik Tanrıöğen
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
kemal1923
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 35


« Yanıtla #1 : 08 Mart 2011, 17:26:32 »

Tanıdığım Çeçenler iktidar yandaşı belediyelerden iş alan avantacılardır.Vatan satılıyor dediğimde satılsın para gelsin daire satalım diyorlar.kendi vatanları yok ya!Ülkü ocaklarında epey Çeçen vardı.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
YigitKam
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 21 Kasım 2011, 19:18:45 »Çeçen lider Türkiye'yi böyle tehdit etti
Çeçen ayrılıkçı lideri Doku Umarov, İstanbul'da Eylül ayında Çeçenlerin öldürülmesi konusunda Türkiye'yi suçlayıp tehdit etti.

Umarov, Çeçen militanların sözcülüğünü yapan “kavkazcenter.com" adlı internet sitesinde yer alan video görüntülerinde, Çeçenlerin, “faaliyetleri Türk istihbarat birimleri tarafından hoşgörülen Rus ajanlar tarafından öldürüldüğünü” ileri sürdü. Umarov, Çeçenlerin öldürülmesi nedeniyle Türkiye'ye misilleme yapılacağını duyurdu. İstanbul'da 16 Eylül'de 3 Rusya Federasyonu vatandaşı Çeçen, bir caminin çıkışında kimliği belirsiz kişiler tarafından öldürülmüş, Çeçenlerden ikisinin ocak ayında Moskova'daki Domodedova Havaalanı'nda 37 kişinin ölmesine neden olan intihar saldırısıyla ilintili olduğu belirtilmişti.

“Kafkaslar Emirliği” adlı bir grubun liderliğini yapan ve Kafkaslar'da İslam devleti kurmak isteyen Umarov, Moskova'daki bir çok şiddet olayının sorumluluğunu üstlenmişti.
ABD yönetimi de Umarov'un yakalanması için gerekli bilgiyi sağlayacak kişilere 5 milyon dolar para ödülü vereceği vaadinde bulunmuştu.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Giray-han
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.202« Yanıtla #3 : 21 Kasım 2011, 19:57:16 »

Bizim kendine ülkücü diyen topluluktan da çeçenleri destekleyen çok var. Gerçi rus askerlerinin başlarını omuz üstünen ayırırken ki görüntülerini izlerken içimin yağları erimiyor değil, amma velakin destekleyebileceğimiz daha bir sürü Türk davası varken, çeçenlerin davasını böylesine sahiplenmek, bize kalmış bir iş değildir. Sonuçta bir sürü "kafkas" ırkından kandaşları, zaten mevcuttur, yardımı onlardan dilensinler.
Nitekim çeçenlerle içli dışlı olmak, sadece bir başka ümmetçilik boyutudur. Benim gözümde filistin ve bosna kadar bir meşruiyeti vardır. Yine karşımızda bir baltaya sap olamamış müselman bir millet, ve yine karşımızda, onları sahiplenen Türkler.
Boş işlerle uğraşıyoruz.
Amma velakin, çeçenlerin bazı durumlarda Türklerin işine yarayabileceğini düşünerekten, Türk davalarından sonra bir öncülüğün verilmesi düşünülebilir, tabii ki inisyatifimize kalmış bir durum, ama neyse..
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türk'üz Türkçüyüz. Bu ülkeyi kimseye kaptırmayız.
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.228 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.014s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.