Üstün olan Türk' tür
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 05 Temmuz 2020, 22:28:33


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Üstün olan Türk' tür  (Okunma Sayısı 1281 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Mergen Kurt
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.014


« : 15 Haziran 2014, 14:00:13 »

Türkçülerin işi zordur, zorluğu kendi gibi düşünmeyeni de sahiplenmek olduğu için sabır gerektirmesinden kaynaklanır. Türk her zaman coşkulu ve kinli davranmıştır. Bu Türk' ü ayakta tutan, onu dinç tutan bir histir. Ancak Oğuz Kağan duasındaki öğüt de lazımdır. Türk soğukkanlı olmalıdır. Bu özellik onu kandaşlarına karşı yanlış bir davranış sergilemesini engelleyecektir.

Hangisi üstündür sorusunun cevabını ararsak sanırım doğru olana yaklaşmış oluruz. Aynı atanın, aynı ninenin torunu iki Türk, farklı düşüncelerde diyelim. Farklı düşüncelerde olması, farklı yolları seçmiş olmaları onları farklı yapar ancak bu farklılık onları ayırmamalı. Biri A düşüncesini diğerini B düşüncesini benimsemiştir. Ancak üstün olan düşünce değildir. Türk' tür üstün olan.

A düşüncesini benimseyen Türk, A düşüncesini benimseyen başka soydan birini eğer ki B düşüncesini benimseyen Türk' ten daha yakın görüyorsa, bu düşüncelerin üstünlüğüne inanıp Türklüğün üstünlüğünü yok saymaktan kaynaklanır.
Önemli olan Türk olmaktır, Türk farklı fikirlerde olsa bile birlik olmalıdır. Bunun için farklı düşündüklerini bir kenara bırakabilme ve birinci şart olarak kendi soyunu birleştirici unsur olarak görmelidir. Türk, bir başka Türk' ü, Türk olduğu için sevmelidir. Düşünceler farklı olabilir ama düşünce üstün değildir. Bir düşünce bir diğerinden daha kaliteli olabilir. Ancak düşünceyi benimseyenin soyu daha önemlidir. Türk ırkı farklı farklı düşünse de benzerdir. Bu benzerlik düşüncelerden, coğrafyadan, eğitim düzeyinden bağımsızdır. Benzerlik genlerledir, kan bağıyladır.


Şöyle bir soru da sorulabilir, peki bir Türk, Türklüğünü inkar edip yağının yolunu seçmiş ve ona hizmet ediyorsa yine mi üstündür?

Bu soruyu soran birine cevabımız evettir. Belki o Türk mankurtlaşmış olabilir, kendini inkar ediyor olabilir ama bizimle aynı kanı taşıyan o Türk mankurtlaşmış olsa bile bizle aynı soydan olmayanla eşit değildir. Sırf başka bir yolu seçmiş diye ona çakal muamelesi yapılamaz. Bizle aynı soydan olan, aynı atanın torunu olan biri mankurtlaşmış denilerek dışlanmamalıdır.

Türkçü' nün işi zordur, sabır işidir demiştim yazımın başında. Bu zorluğu işte buradan kaynaklanıyor. Bizimle aynı düşünmeyen bir Türk soyluyu da sahiplenip kazanmaya çalışacağız. Bir kişi de olsa kimi kazanabilirsek bu Türklük için faydalıdır. Bu yolda mankurtlar belki alay edecek, inat edecek ama bunlar işin doğasında var. Zorluk bir mücadelenin en büyük zevkidir. Türkçü bu yolda soğukkanlı olacak ve içindeki coşkuyu her zaman koruyup dinç kalacak. Kendi kanından olan ama farklı yolu seçmiş olana kendini anlatacak. Zor gibi görünse de Türk' ün başaramayacağı bir iş yoktur. Türk üstündür, Türk Türk olduğu için üstündür.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.225 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.012s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.