Ülkücülük ve Türkçülük
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 30 Kasım 2020, 08:49:37


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Ülkücülük ve Türkçülük  (Okunma Sayısı 17995 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
hun_turk58
or-ok-on
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 419


Rehber KAN, hedef TURAN


« : 29 Eylül 2010, 00:20:52 »

Ülkücülük ve Türkçülük

Günümüz kavramlarına göre, ülkücülük, Türk İslam birliğini amaçlar. Tanrı Dağı kadar Türk, Hira Dağı kadar da müslümandırlar. Türklük bedenleri, müslümanlık ise ruhlarıdır. Simgeleri, hilafetin ve ümmetçiliğin simgesi, Osmanlı sancağı olan üç hilaldir. Kimi yerlerde bozkurtu da simge olarak kullansalarda, her zaman hilal ile birlikte kullanarak, İslamlığa vurguda bulunurlar. Türk İslam ülküsünü güden kişilere, günümüzde ülkücü yada milliyetçi denir. Ülkücü düşüncede, tüm İslam alemi kardeştir. Türk İslam ülküsü, islam kardeşliği üzerinde şekillenmiştir. Bu durumda akla şu soru gelir: Peki, müslüman olmayan diğer Türk soyları bu birliğe nasıl dahil edilecek veya bu birlik içerisinde nasıl bir uygulamaya tabi tutulacaklar?

Ülkücülüğün yanıtı: Müslüman olmayan Türk olamaz. Bir Türk'ün bedeni Türk, ruhu islamdır. Bu ruha da sahip olacaklardır. Müslüman olmayan Türkler, islamlığa katılacaktır.

Bu durumda akla başka bir soru daha geliyor: Peki, bu düşünce, Türkler içerisinde din savaşlarına neden olmayacak mı? Hristiyan, şamanist-Gök Tengrici yahut Musevi bir Türk, müslüman olmak istemezlerse ne olacak?

Ülkücülüğün yanıtı: Bunu zaman gösterecek. Ancak bir şekilde, Türk islam birliği gerçekleşecektir. Ve tüm Türkler, İslamı benimseyeceklerdir.

 Bu durumda akla bir soru daha geliyor: Peki, diyelim ki Türklerin tamamı Emevi usulü yahut Abbasi usulü müslümanlaştırıldı, peki islam içerisindeki mezhep farklılıklarını nasıl gidereceksiniz. Eğer bir din birliğii kuracaksanız, o dinin birde mezhebleri vardır ve yeni birliğe göre hangi mezhebi uygun görüyorsunuz? Sünnilik derseniz, müslüman Türkler içerisinde bulunnan Alevi-Şia taraftarlarının tepkisi oluşacak, Alevi-Şia lık derseniz, Sünnilik taraftarlarının tepkisi oluşacak. Bu durumda, devlet içinde mezhep çekişmneleri yaşanacağı gibi, toplum içerisinde de mezhep çatışmaları yaşatmış olmaz mısınız?

Ülkücülüğün yanıtı: Yorum yok.

Buradan anlaşılan odur ki, ülkücü düşüncenin gerçekleşmesi için en büyük düşman, dönüştürülmesi gereken yapı, müslüman olmayan Türklerdir. Çünkü ülkücülüğün temeli, Türk İslam sentezine dayandırılmıştır ve bu ülkülenen birliğin gerçekleşmesi için yahut gerçekleştirildikten sonra, müslüman olmayan hiçbir Türk'ün değer görmeyeceği, derhal dönüştürülmeye başlanacağı, ileride de mezhep kavgalarına olanak sağlayacağı ortaya çıkmıştır. Ayrıca, ülkücülüğe göre müslüman olan diğer topluluklarda kardeştir ve bunlarla kaynaşmakta bir sıkıntı yoktur. Türklüğün melezleşmesi, soyunun yokoluma gitmesinin pek önemi yoktur.

 

 Gelelim Türkçülüğe. Türkçülük ile ülkücülük arasındaki en büyük fark, Türkçülüğün, dini veya mezhebi herhangi bir tutum içerisinde olmamasıdır. Türkçülüğe göre, bir Türk'ün hangi inancı benimsediğinin önemi yoktur. Önemli olan, Türkün kendisidir. Türk, kurulacak birlikte, üst kimliktir. Bu üstünlük, Türk olmasından gelir ve devletin tüm imkanları, sonuna kadar Türkün hizmetine açılır. Kısacası Türkçülük, Türklüğe hizmet etmektir. Bu açıdan bakılınca, Türkçülük için, kendi soydaşları hiç bir şekilde düşman yahut dönüştürülmesi gereken bir kitle değildir. Tersine, kurulacak birlikte, en müstakil, huzurlu yaşamın sağlanacağı topluluğun adı, Türk topluluğudur. Doğaldır ki, Türklüğe hizmet etmeyi, Tanrı'ya ibadet olarak gören Türkçülüğün temel düşüncesi, soyculuktur. Bu yoldan çıkarsak, aklımıza bazı sorular gelir: Türkçülük, neden soycudur?

Türkçülüğün yanıtı: Çünkü tarih göstermiştir ki, şuan bile görmekteyiz ki, gerçekten de Türk'ün Türkten başka dostu yoktur.

 Bu durumda aklımıza bir soru daha geliyor: İyide, soyculuk, yani ırkçılık, toplumda pek hoş görülmeyen, benimsenmeyen bir yaklaşımdır. Bunu topluma nasıl anlatacaksınız?

Türkçülüğün yanıtı: Bizler, toplumun yakın zamanda bir kurtarıcı düşünce arayışına gireceğini biliyoruz. Çünkü, artık Türklüğün varlığı tehdit altındadır. Türk toplumu da zaten, bu arayış sonucunda, Türkçülüğü bulacaktır ve benimseyecektir. O güne değin bizler, Türkçü düşünceyi koruyacağız ve o güne hazırlanacağız.

 Peki, Türk soyculuğuna dayalı bir birlik kurduğunuzda, diğer soydan olanlar bu topraklarda nasıl varlık göstereceklerdir?

Türkçülüğün yanıtı: Bahsini ettiğiniz hangi ırklar  Türklüğe ihanet etmemişlerdir? Türkçülük, kendisine yapılan hiçbirşeyi unutmayacaktır. İyiliği de, kötülüğüde.

Türkçülüğün bu sözlerinden anlaşılan şudur ki; geçmişte pek çok millete güvenip, onları koruyup kollamalarına rağmen, görmüş oldukları ve şuan bile yaşadıkları ırkçı ihanetler, artık diğer ırklara karşı güvenmenin yersiz ve yararsız olduğunu, hatta zararlı sonuçlar doğurduğunu göstermiştir. Bu durumda aklımıza şu soru geliyor: Peki, Türklüğe ihanet eden ırkların, birlik içerisinde yer almaları mümkün müdür?

Türkçülüğün yanıtı: Sen söyle o zaman. Sen olsan ne yapardın? Bir hırsızı, katili, tecavüzcüyü, eşkiyayı evinde besler miydin? Hemde kendi evinde ve ailenle birlikte?

Türkçülüğün bu sorusu karşısında söyleyecek bir şeyimiz yok. Gerçektende ne bir hırsızı, ne bir katili, ne de diğerlerini kendi evimde beslememe imkan olamaz. Geçmişlerinden beri Türklüğe karşı yapmadıklarını bırakmayan ırkların, yeni birliklte yeredinmeleri kadar saçma birşey olamazdı.

 

 
M.A.Kapgan
27.09.2010

Facebook'a Ekle
Kayıtlı

--"Biz dogrudan dogruya millet severiz ve Türk milliyetçisiyiz. Cumhuriyetimizin dayanagı Türk toplulugudur. Bu toplulugun fertleri ne kadar Türk kültürüyle dolu olursa, o topluluga dayanan cumhuriyet de o kadar kuvvetli olur." Atatürk
turatbek_aytmatov
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 703


KIRGIZ TÜRK


« Yanıtla #1 : 29 Eylül 2010, 00:32:01 »Türkçü adam kafası çalışan adamdır. ki ülkücüler arasında sağlam, kafası çalışan birilerinin bulunma ihtimali 1% iken Türkçülerde 90% ü kafası çalışan, çok yönlü düşünebilen kişilerdir. Yani sanıldığı gibi öcü felan degillerdir. Bir bilgi ve görüşü edinim ve kazanım sırasında önyargılı davranmazlar. Oysaki ülkücüler din uğruna çok şeyi heba etmekte ve saçma sapan bir yola sürüklenmektedir. Günümüz ülkücülüğü artık 1 tesbih, 1 kösele, jöleli saçlar ve çakallıkla emir ve görüşlere hazır hale getirilmiş, bombok bir vaziyette bulunmaktadır.Ülkücü, din uğruna Türk evlatlarını acımasızca öldürür. ( çorum katliamı, sivas katliamı,maraş katliamı)ülkücü, osmanlıdan gerisini bilmeyecek kadar cahildir, ülkücü yobazdır, ülkücü korkaktır, ülkücü bildiğin molozdur.Türkçü ise sırf dini mezhebi farklı diye Türk ırkdaşını öldürmez, yakmaz, dövmez. Türk'e vurduğunda vicdanı sızlar, Türk'e merhamet eder, kısaca Türk'ü sever. Türkçü, Türk düşmanlarının korkusudur. Türkçü, gayri-Türkler tarafından sevilmez, nefret edilir. Çünkü Türkçü taviz vermez. Kürtleri, arapları, lazları, çerkezleri v.b yanlarına çekmek için yalakalık yapmaya gerek duymaz. Onun için Türk olması yeterlidir. Türkçü gururludur, Türkçü merttir, Türkçü korkusuzdur. Mhp ile ayrışma sırasındA gösterdiği dik duruşu ve gözlerindeki nefret ile ülkücüleri korkutmuştur. Koskoca türkeşin çakalları, bir avuç Türkçünün gazabından korunmak için topuklamıştır. inanmayan eski ülkücü Yaşar Okuyan'ın röportajını okuyabilir.
Ülkücü, Türkçü ile kıyaslanabilecek kadar büyük değildir. onlar sürü halinde dolaşmaya devam ederler, Türkçü yine dik durur, bir gün sıranın kendisine de geleceğini bildiği için ses çıkartmaz... Ülkücü; babasının zoruyla galatasaraylı olan biri gibidir, onu birileri dürter ve ülkücü olur.
 Türkçü; doğuştan, karşılık beklemeden, ana baba sever gibi galatasarayı sevene benzer. gerekirse canını verir.
Ancak Türkçü ülkücü gibi dogmacı değil, eleştirici ve analitiktir; Osmanlı nın ümmetçilik politikasını eleştirir örneğin.

 osmanlı yı da, Selçuklu yu da, Göktürk ü de atası görür, bütünlüğe ve ilerlemeye inanır.Türkçülerin tamamına yakını entellektüel bir bakış açısına sahiptir,ülkücülerin ise neredeyse tamamına yakını kara cahildir.
 Türkçü dine küfretmez. din özgürlüğüne inanır. Cuma ya gelmiyor diye dışlamaz. Daha da önemlisi, güç onlarda diye cemaatçiyle flört etmez, sohbetlere vs. sırf bunun için iştirak etmez. Ancak hurafeye küfreder. Dinin siyasallaştırılmasına tepki gösterir. Dini kullanan hakkında hz. Muhammedin hükmünün ne denli açık olduğunu bilir.
Türkçü "namus timsaliyim" diyene kulak asmaz, pek çok namussuzluk görmüştür.Türkçü "vatanımızı en çok biz severiz" demez, çocuk değildir. Parayla imanın kimde olduğu belli olmaz. "vatanımı seviyorum, hep seveceğim" der.
 Türkçü sokak kavgasında bulunmaz, sağa sola yazı yazıp milliyetçilik yaptığını sanmaz. tehditle dolu, isterik konuşmalarla bir yere varılamayacağını bilir, bunlarla milliyetçilik yaptığını iddia edene güler. Milliyetçiliği tekeli olarak görmez.Türkçü benzer görüşleri de, karşıt görüşleri de bilir. Kendisine öğretilenle yetinmez, okur, anlamaya çalışır. Kendi görüşünün fraksiyonlarından bile habersizken  konuşmaz.
Türkçü, milliyetçiliği milletin nefret ettiği, gençlerin uzak durduğu bir hale getirmez, yıpratmaz, berbat etmez, eline yüzüne bulaştırmaz...Ülkücü zevatlarin hepsi muhsin yazıcıoğlu da, alparslan türkeş de, bu iki başbuğ da belki de gelmiş geçmiş siyasiler arasında vatanını en çok seven vatan evlatlarıdır derler . Bunlar ülkücülerdir. Ama Türkçülerden "böyle" bir tane adam gösterilemez  derler .Bende derim ki .Ülkücü din uğruna Türk'lükten vazgeçebilir.
  Muhsin yazıcıoğlu ile vakit gazetesinin provakasyonlarıyla hareket eder. Türk'çü bunları deşifre etmekle ünlüdür. Arabın arkasına saklanıp milliyetçilik taslayanları kolay anlar. Senin aklın varmı ? arabın arapça ezanına bile sahip çıkarak nasıl Türk'çü olursun? Tamam Türk'çü değilsen nesin? . Sen nesin? Türk'lük senin nerende? Ahmet Altan ile flört ederken pkk hainleriyle başkanın kol kolayken milliyetçilik taslama.Türkçü Gökalptir, Yusuf akçuradır, Ahmet vefik paşadır, Mahmut Esat Bozkurttur, işte, fikirde, dilde birlik diyen ismail gaspıralıdır, Zeki velidi Togandır, HÜSEYİN NİHAL ATSIZ'dır, Şehit Necip Hablemitoğludur, Altemur Kılıçtır, Ebulfez elçibeydir ve hepsinden öte Mustafa Kemal Atatürktür.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

KIRGIZ TÜRK
KUDAY TÜRKÜ KORGOSUN!!!
LAİKLİK TÜRKÇÜLÜĞÜN DİREĞİDİR!!!
Boran
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 29 Eylül 2010, 00:38:45 »

   Makale için teşekkürler Kandaş. Oldukça açıklayıcı olmuş . Ülkücülerin neden Türkçü olamayacağını açıklamışsın.

  Ülkücülerin cevap veremediği soruya ben cevap vereyim.
  Ülkücüler laik olamayacakları gibi alevi kandaşlarımızı müslüman olarak görmezler.

  Mal herifler islam birliğine sanki Türkü alacaklarda sen Türk islam peşinde koşuyorsun. İslam birliği zaten var, arap birliği.


   Bir de Türklerin % 95 i müslüman ise bu Türk islam sentezci ülkücüler % 5 için mi acunda yer işgal ediyorlar. Yine ispatlandı gereksiz oldukları.
  
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Gümüş Kurt
Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 29 Eylül 2010, 01:09:40 »

Yemişim onların Türk-İslam birliğini.

Bize ihanet edenlerle aynı çatı altında ve aynı bayrak altında buluşmayı bunların nasıl mideleri kaldırıyor?

Şimdi alın size bir tezatlık.

Ülkücüler biz Osmanlı torunuyuz derler.

Soru: Filistin'de Orta Doğu'da ölenler kimlerdir?

Cevap: Osmanlı askerleridir.

Soru: Öldürenler kimlerdir?

Cevap: Araplar ve İngilizler.

Soru: Ülkücüler kimlerle birleşmek istiyor?

Cevap: Araplarla.

Ülkücü 1: " Bİr dakika, araplar bize ihanet etmemiş miydi?"

Ülkücü  2:  " Onlar müslümandır. Geçmiş geçmişte kaldı, dünya yeni bir osmanlıya muhtaç."


Torunlar büyük babasına ihanet eder mi?

Bu ne perhiz ne lahana?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Ülgen Han
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 357


Tengrici Atsız Ata Çerisi


« Yanıtla #4 : 29 Eylül 2010, 04:51:45 »

Bence ülkücüler kalastır. Bir kalası ne kadar yontarsan yont , ne kadar güzel işlersen işle , o kalastan güzel bir kopuz yapılır mı ? Yapılamaz , çünkü kalas odunu , kopuz yapılacak bir ağacın soyundan gelmez ki. Kandaşlarım , mantıksal bir şekilde açıklamışınız , fazla söze gerek yok. 1969'da herkes tarafını belirledi. Ali Balsevenlere acımayana , Doğu Türkistanda ki öz be öz Türk soylu çocuklarımıza , atalarımıza yüz çevirip, arabın aşkına biryerlerini yırtanlara bizde acımayız
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın

Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.227 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.013s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.