Ulu Tanrı
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 29 Eylül 2020, 07:10:47


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Ulu Tanrı  (Okunma Sayısı 2973 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Çakın Beğ
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 18« : 01 Ekim 2011, 23:21:31 »

Ulu Tanrı

   Her insan yetiştiği kültür coğrafyasının bir ürünüdür ve karşılaştığı sorunların çözümü için sonuçlara, doğrudan, yetiştiği ve yaşadığı zaman ve zeminden, tecrübelerinden, nasihatlerden ve anıılarından kazanılmış değerler ile ulaşır. Ziya GÖKALP, belki de kültürü bu yüzden “hars” diye tanımlamıştır. Böylece kültür, çift taraflı bir etkinlik olup, insanlar tarafından geliştirip, genişletildiği halde, insanları kendine uydurur ve ayrılıkları, farklılıkları -kanlı yollarla olsa bile- kapatır. Böylece kültür, milletin üzerindeki en büyük yargıç makamını teşkil eder. Kültürün, milletler üzerindeki yaptırımı ile millet olma bilincine erememiş yığınlarda yaptırımı nitelik ve nicelik olarak farklıdır. Kabile ve bedevi hayatı yaşayan toplumlarda belli sınırlarda olan kültürden söz etmek pek mümkün değildir. Bu çeşit ilkel topluluklarda daha çok kökleşmiş ve sahiplenilmiş birkaç temel alışkanlık vardır. Afrika kabilelerinin, kutupların kıyılarında yaşayanların ve karma yığınlardan oluşmuş devletlerin bu çeşit alışkanlıklarına kültür denemez. Çünkü kültürün, milli ahlakı yoğurması ve erdem sahibi insanlar yetiştirmesi gerekir. Bu alışkanlıkları ortaya atanları denetleyenler ve sonraki dönemlerde alışkanlıkları geliştirenler olmadığı/olamadığı için uyruk bu adetlerin -her zaman- iyi olduğundan bahsedemeyiz.

   Kültür, bazı gelişmiş milletlerde ise çok etkin rol alarak Töre haline gelir. Türk Milleti, bu yetkinliğe ulaşabilmiş bir millettir. Bu tarihte nadir görülen birşeydir, bu yüzden Türk, milleti ile övünme hakkına sonuna kadar sahiptir. Türk töresinin ilk ciddi değişikliği milletin din değiştirdiği zamanlarda olmuştur. Önceleri inanç değişikleri sadece hanedenda -farklı nedenlerden ötürü- olduğu ve halkın çoğunluğu eski inançları üzere olduğu için kültürde ciddi değişiklikler olmamıştır. İlk köklü değişim ise Türk milletin bir şekilde(!?) yoğunluğu İslam dinine geçişi ile yaşanmıştır. Köklü diyorum ama zannedilmesin ki o zaman ki müslüman Türkler şimdiki ılımlı-diyalogcu İslamcılar gibi sürekli birilerine peşkeş çekmiş, boynu bükük yaşamıştır. Geçiş dönemine damgasını vuran isim, Türk alp-erenlerinin babası Hoca Ahmet Yesevi'idi. Dönemi yönlendiren ve şekillendirende yine onun fikirleriydi. Ama kendini İslam ile arap-bedevi alışkanlıklarını ayırmış/ayırmaya çalışmış ve İslamı Türklere, Türkçe, Türke göre, Türk tarafından anlatmaya çalışmıştır. Hikmetlerinde Tanrı kelimesini kullanmasıda bunun bir kanıtıdır, belkide.

“Dedi alim Kur’an şu ki Tanrı sözü... 187.Hikmet”
“Gece gündüz namazda durdu, Tanrı’m bildi... 142.Hikmet”
“Derdini çeksen, Tanrı senden râzıdır... 142.Hikmet”
“Tanrı’nın sevdiği kişinin, işi O’nun iledir... 166.Hikmet”
“Tanrı Zatı hakem olup nazır olsa... 26.Hikmet”

   Sadece seksenaltıncı hikmeti dahi Yesevi Hocanın Türklük sevdasını göstermektedir.”Sıdkın ile Allah de ki Tanrı bilsin...” Yine Yesevi'nin elini almış, Yunus Emre'de şiirlerinde Tanrı ve Çalap kelimelerini yaratıcıyı kast ederek söylemiştir. Her zaman mollaların ve din adamlarının, amelde eksiklik olmasın diye yalavaçların yaptıklarının aynısını tekrar etmesine rağmen, Türk olduğu kesinen bilinen Yesevi ve Yunusun şiirlerinde Türkçe olan Tanrı kelimesi kullanılmıştır. Özellikle bu şahısları örnek verdim ki, bir kesim “ falan falan kişileri örnek veriyorsunuz ama bunlar kenarda köşede kalmış sapıklardır” demesin.

   Gelelim Allah mı Tanrı mı meselesine. Bu, insanları bölmek amaçlı ortaya atılmış bir konudur. Vatandaşlarımızın gitgide mankurtlaştırıldığından ötürü artık düşünme özelliğini bile yetirmiş haldedir. Hatta dahada ileri giderek aklını, fikrini, şeklini arap-bedevi yaşantısına uydurmuştur. Böylece hiç birşeyin özüne inilememiş ve inançlar kalpten değilde dilden yaşanır olmuştur. Halkın bu açığını gören kürt said gibi uyanıklar “bu sarık bu başla çıkar” gibi safastalarla insanları peşinden koşturabilmiştir. Halbuki kendini din adamı ve bediüzzaman ( Zamanın ustadı, ilimde en büyüğü) ilan eden bir kişinin, sarık takmanın değil başı örtmenin vacip olduğunu bilmesi gerekmiyor muydu?


   “De ki: "İster Allah deyin, ister Rahman deyin. Hangisini deseniz olur. Çünkü en güzel isimler O'na hastır. 17/110”

   Kuran'da bile yaratıca böyle bir imtiyaz tanımışken, kendilerini bütünlükçü olarak tanıtan bazı kitlelerin insanları Tanrı ile muhabbetleri yüzünden dışlamaları İslama ne kadar uygundur bilemiyorum. Biz din adamı değilim ama ayetten çıkarabilecek bir sonuç da; Tanrının her kültürde en yüce kavramları kendisinde topladığıdır. Her kelimenin milletlerin yaşamında maziden gelen bir hissi olduğu düşünülürse, her milletin Tanrı'yı en iyi hissedebildiği kelime ile zikir etmesi heralde daha manalıdır. Burada hareketle eğer hissedilebiliyorsa, Tanrı, Tengri denilebilir.

   Gök Tengri, kutsal yaratıcı manasına gelir. Gök, mavi rengi yani kutsallığı, mukaddes olmayı temsil eder. Bu yüzden böyle bir hitap ise fazladan saygı göstermek manasına da gelebilir.

   Türklük ve Türkçülük düşmanları bizleri hep bu noktalardan vurmaya çalışır. Ama artık kalın kafaları almalıdır ki, siyasi İslamcılık fikri temelinde çökmüş bir düşüncedir. Hiçbir Türkçü, namaz kılanın önünden seccadesini almaz, oruç tutana zülum yapmaz. Her şeyden önce kanına saygı duyar. Ama o kişi ne olursa olsun, vatan haini ise, Türkçülüğe düşman ise, Türklüğe zarar veriyor ise Türkçüler için düşmandır.

Çakın Beğ
01.Onunçay.2011
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Tunçyürekli
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.149« Yanıtla #1 : 02 Ekim 2011, 00:23:01 »

 Zaten kuranda geçen 99 tane de sıfatı vardır. Biz samet yerine hiç bir şeye muhtaç olmayan dersek dinden mi çıkmış oluyoruz? Yahut sabah ezanı vakti esselatu hayrun minennev yerine Türkçe okunsa da namaz uykudan yeğdir şeklinde söylense o vakit ibadete kalkmak için saat kurmuş birinde daha tesirli olmaz mıydı? Önceden hepimizin bildiği gibi hutbe de arapçaydı ve oraya toplanan cemaat de hoca da bir şeyler söyleniyordu millet de moron moron dinliyordu. Bunu böyle yaparak Yaratıcı katında daha değerli mi olacağını düşünüyorlardı? Söylediklerinin içeriğini anlayarak,söylediklerini hissederek,duaların surelerin anlamını içinde yaşayarak ibadet yapılsa daha samimi olmaz mıydı? Yaratıcının daha çok hoşuna gitmez miydi? Buradaki Müslüman soydaşlarıma tavsiyem,dinimizi yaşarken de Türk gibi yaşamamız. Tapınmadaki yakarışlarımızın mealini bilelim,mümkün olduğunca anadilimizde yapalım,nesillerimizi böyle yetiştirelim. Emin olun ki günaha girmeyiz,bir şey kaybettirmez,aksine kazandırır.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

DEME BANA KAYI, OĞUZ, OSMANLI/TÜRK'ÜM BU AD HER ÜNVANDAN ÜSTÜNDÜR/YOKTUR ÖZBEK,AZER,KIRGIZ,KAZANLI/TÜRK MİLLETİ BÖLÜNMEZ BİR BÜTÜNDÜR!
Altay Kağan
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 287


« Yanıtla #2 : 02 Ekim 2011, 01:24:26 »

Tapınmadaki yakarışlarımızın mealini bilelim,mümkün olduğunca anadilimizde yapalım,nesillerimizi böyle yetiştirelim. Emin olun ki günaha girmeyiz,bir şey kaybettirmez,aksine kazandırır.

Bu arap düsüngüsü (ideolojisi) hangi dilinde olursa olsun, sonunda yine de arap düsüngüsüdür! Çocuklarımıza, bu "Islam" olarak işaretlenen arap düşüngüsünün (ideolojisi'nin) Türklük ile hiç bir alakası olmadığı, okularda ve aile evinde bunun ancak bir arap erteki (masalı) olduğu öğretilmelidir!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Tunçyürekli
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.149« Yanıtla #3 : 02 Ekim 2011, 09:21:35 »

 Din konusundaki otağımızın kesin çizgisi bellidir. O çizginin dışına taşmalar Türk milletine ve Türkçülüğe zarar vermekten başka bir işe yaramazlar. Din vicdan işidir ve isteyen istediğine inanır,inanırken de bir başka ırkdaşının kınamasına maruz kalmaz. Yanlış mı biliyorum yoksa,ben bu otağı tanıyamamış mıyım?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

DEME BANA KAYI, OĞUZ, OSMANLI/TÜRK'ÜM BU AD HER ÜNVANDAN ÜSTÜNDÜR/YOKTUR ÖZBEK,AZER,KIRGIZ,KAZANLI/TÜRK MİLLETİ BÖLÜNMEZ BİR BÜTÜNDÜR!
Tuluy
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 270« Yanıtla #4 : 02 Ekim 2011, 10:18:08 »

İsteyen istediğine inanır.Türkçülerin dinine saygı duymamak ayrılık getirir,bu bize değil düşmanlarımızın işine yarar.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Altay Kağan
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 287


« Yanıtla #5 : 02 Ekim 2011, 11:53:09 »

Evet, bu arap düşüngü (ideoloji) yaymacalığı (propagandası) bir Türkçü otağ'da çekara (sınır) çizgisi açıktır, bu çizginin dışına çıkartılması, işte bu yüzden Türkçülüğe "zarar" verir!

Kendi evinin dört duvarın içinde isteyen istediğine inansın, buna karşı birşey söylenemez ama bir Türkçü otağ'da, arap düşüngü (ideoloji) yaymacalığının (propaganda) yeri yoktur!

Tekrarlıyorum, çocuklarımıza, bu "Islam" olarak işaretlenen arap düşüngüsünün (ideolojisi'nin) Türklük ile hiç bir alakası olmadığı, okularda ve aile evinde bunun ancak bir arap erteki (masalı) olduğu öğretilmelidir, kimse bunu aşağılayacı birşey olarak algılamasın, gerçeği anlatmak her Türk'ün bir görevidir!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Tunçyürekli
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.149« Yanıtla #6 : 02 Ekim 2011, 19:05:42 »

 Aynen öyle kandaşım. Toplumunun yüzde 90 ının benimsediği bir dini araplaşmak şeklinde sayıp dışlamak yerine o dinin özünü Türkçeleştirmeye çevirmek daha yararlı bir hareket olur. Lafım sadece müslüman ırkdaşlarıma değil,hristiyan ve musevi ırkdaşlarım da kendi dualarının Türkçesini öğrenip Türkçe yakarsa çok daha sağlam olur. Böylelikle dinde,dilde,yaşam biçiminde,duygu ve düşünce dünyasında tam anlamıyla Türk oluruz. Öteki türlü çocukken çikolata,piskevüt ambalajlarındaki arapça harflerden ötürü o kağıt parçalarını kutsal sanıp günahtır diye çöpe atmıyorduk,böyle komik duruma düşeriz.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

DEME BANA KAYI, OĞUZ, OSMANLI/TÜRK'ÜM BU AD HER ÜNVANDAN ÜSTÜNDÜR/YOKTUR ÖZBEK,AZER,KIRGIZ,KAZANLI/TÜRK MİLLETİ BÖLÜNMEZ BİR BÜTÜNDÜR!
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.235 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.015s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.