ŞÜKRÜ SARAÇOĞLU
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 30 Ekim 2020, 04:52:27


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: ŞÜKRÜ SARAÇOĞLU  (Okunma Sayısı 5950 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Karagerey
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.857« : 28 Aralık 2011, 14:13:07 »

                                                  ŞÜKRÜ SARAÇOĞLU
  27 Aralık 1953 yılında vefat eden Şükrü Saraçoğlu, hiçbir gazetede çıkmadı, anılmadı. Demek ki Fenerbahçe başkanlığı haricinde yaptığı hiç bir şey hafızalarda kalmamış. Oysa ülke dışında okuduğu yıllarda, birinci dünya savaşının çıkmasıyla, tahsilini yarıda bırakıp vatanına dönen ve kurtuluş savaşında bulunan değerli bir Türk’tür. İkinci dünya savaşı zamanında da, ülkemizin başbakanlığını yapmış değerli bir Türk’tür. Herkesin bildiğinin aksine, ikinci dünya savaşına girmememiz konusunda İnönü değil, Saraçoğlu etkin olmuştur.
  Bu dönemde Varlık Vergisi çıkararak, o döneme damgasını vurmuş ve Ülkedeki azınlıklar içinde hain ilan edilmiştir. Peki bu Varlık Vergisi nedir?
  Varlık Vergisi kanununun resmi gerekçesi, hükümet tarafından "olağanüstü savaş koşullarının yarattığı yüksek kârlılığı vergilemek" olarak dile getirilmiştir.
   Oysa basına kapalı olarak yapılan CHP grup toplantısında başbakan Şükrü Saracoğlu'nun vurguladığı gerekçeler farklıdır:
"Bu kanun aynı zamanda bir devrim kanunudur. Bize ekonomik bağımsızlığımızı kazandıracak bir fırsat karşısındayız. Piyasamıza egemen olan yabancıları böylece ortadan kaldırarak, Türk piyasasını Türklerin eline vereceğiz."[1]
"Bu memleket tarafından gösterilen misafirperverlikten faydalanarak zengin oldukları halde, ona karşı bu nazik anda vazifelerini yapmaktan kaçınacak kimseler hakkında bu kanun, bütün şiddetiyle uygulanacaktır.[2]
     Varlık vergisinin içeriği net olarak Türkler için ne kadar faydalı olduğunu göstermektedir. Değerli bir Türk ve Değerli bir Türkçüdür. İleriki zamanlarda, Atsız Beğimizin yazılar yazmasına ve eleştiri yapmasına sebep olacak açıklaması ise şöyledir:
  Başbakan Saracoğlu, 5 Ağustos 1942'de okuduğu hükümet programında "Biz Türk’üz, Türkçüyüz ve daima Türkçü kalacağız. Bizim için Türkçülük bir kan meselesi olduğu kadar ve laakal o kadar bir vicdan ve kültür meselesidir. (...) Biz ne sarayın, ne sermayenin, ne de sınıfların saltanatını istiyoruz. İstediğimiz sadece Türk milletinin hakimiyetidir." diyerek yeni hükümetin sosyal politikasını açıkladı.
      Açıklamaya baktığımız zaman ve bu açıklamayı günümüz şartlarında değerlendirdiğimiz zaman, değerini şimdi anlayabiliyoruz. Doğal olarak Atsız Beğimizin açıklamalar ile ilgili değil de, bu açıklamaları uygulamada yapması gerektiği ile ilgili Saraçoğluna yazdığı mektuplarda çok haklıdır. Ama şunu da belirtmeliyiz ki, Atsız Beğimizi anlamak, O’nun gibi düşünebilmek o kadar kolay değildir. Atsız Beğimiz, Atatürkten sonra Kaybolan Türkçülük ateşini yakan, yakmakla da kalmayan, harekete geçiren önderimizdir. O’nu anlamak için, O’nun gibi bakmak gereklidir. Atsız Beğimiz için konuşmak yetmez, eyleme dönüştürmek, Turana yürümek gereklidir.
  Sonuç olarak, Atatürk ten sonra gelen belki de tek Türkçü görüşlü siyasi liderdir Şükrü Saraçoğlu.
 Ruhu Şad, mekanı Tanrı Dağı olsun.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Karagerey Altemur
YigitKam
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : 28 Aralık 2011, 14:32:16 »

Ruhu Şad olsun!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
açina
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 28 Aralık 2011, 16:24:27 »

Ruhu Şad olsun. Bugün bırakın Türk Milleti, Fenerbahçeliler bile Şükrü Saraçoğlunun Türkçü kimliğinden habersizdirler. Haberleri olsaydı acaba stadlarının adını Şükrü Saraçoğlu koyarlar mıydı? Türkçülüğün tu kaka olduğu bu dönemde emininki alelacele stad isimlerini değiştirirlerdi.Geçmişte Türkçülük için çırpınan değerli devlet adamları gibileri günümüzde artık yok. Çünki Türkçülüğün önü sistematik bir şekilde kesildi. Bugün mecliste Türkçü diyebileceğimiz tek bir devlet adamına rastlamıyoruz. Ülkücü, milliyetçi, Kemalist, yurtsever var ama Türkçü yok. Türk'ün kurtuluşu bir gün o meclisde Türkçülerin de söz sahibi olmasıyla gerçekleşecek. 1/4 oranına da Türkçü bile olsa o meclisin tozunu attırır. Bu yüzden Türkçülük akımını bıkıp usanmadan gençlerimize anlatmalı ve aktarmalıyız.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Gumus Kurt
Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 28 Aralık 2011, 16:34:09 »

Başvekil Saraçoğlu Şükrü’ye Açık Mektup / H. Nihal ATSIZ

Sayın Başvekil,

Hem Türkçü, hem de başvekil olduğunuz için size bu açık mektubu yazıyorum. Yalnız başvekil olsaydınız bunları yazmak emeğine katlanmazdım. Çünkü Türkçü olmayan bir başvekile hitap etmenin ne kadar boş olduğunu bilirim. Yalnız bir Türkçü olsaydınız yine yazmaya lüzum görmezdim. Çünkü, faydasız kalacak olduktan sonra,sizden daha eski Türkçülerle yurdun dertlerini her zaman konuşabilirim. Fakat Türkçü olarak idare mekanizmasının başında olduğunuz için sizinle konuşmaktan faydalar doğabileceğine inanıyor, onun için size hitap ediyorum.

Millet meclisinde, 5 Ağustos 1942 günü verdiğiniz nutukta : “Biz Türküz,Türkçüyüz ve daima Türkçü kalacağız. Bizim için Türkçülük bir kan meselesi olduğu kadar ve laakal o kadar bir vicdan ve kültür meselesidir.” demiştiniz. Türk tarihi ile uğraşmış bir münevver olarak söyleyebilirim ki ne ırkımızın, ne de devletimizin tarihinde, Türk milliyetçiliği resmî bir ağızdan bu kadar kesin sözlerle hiçbir zaman açığa vurulmamıştı. Bu sözlerin Türkçü çevrelerde nasıl sevinçle karşılandığını anlatmaya lüzum yoktur. Fakat ardından bir buçuk yılı aşan bir zaman geçtiği hâlde biz, bu Türkçülüğün iş alanına geçmediğini görmekten doğan bir sıkıntı içindeyiz. Fikirler iş hâline geldiği zaman manalıdır. Buna ülkü deriz. İş hâline gelmeyecek fikirler ise ham hayalden başka bir şey değildir. Yetmiş yıldan beri işlene işlene bugünkü duruma erişen kuvvetli Türkçülüğün artık tatbikat alanında da kendisini göstermesi zamanı elbette gelmiştir.

İşte bu satırların güttüğü istek ,size,Türkçülüğün niçin yalnız sözde kalarak, bugünün imkânları nispetinde iş hâline gelmediğini sormak ve Türkçülük tatbikat sahasına geçmediği için yurdumuzun düşmanı olan fikirlerin nasıl gelişip yayıldığını anlatmaktadır. Bir başvekile hangi sıfat ve cür’etle bu soruyu soruyorsun diyemezsiniz. Halkçı bir hükûmetin başvekili iseniz, mensup bulunduğunuz, partinin gazeteleri tarafından birçok defa tekrarlandığı gibi rejimimiz demokrat bir rejimse ve siz de birçok defa söylediğiniz gibi halk arasından yetişmiş olmaktaki gururu belirten sözlerinizde samimî iseniz ve eğer Millet Meclisinin azaları hakikaten bizim vekillerimiz iseler, siz de bir başvekil, halk adamı, demokrat, halkçı ve Türkçü olmak dolayısıyla beni dinlemeye mecbursunuz. Yok, bunlar doğru değil de birer gösterişten ibaretse, şüphesiz, benim bu hitabım cür’etkârlığı da aşan bir küstahlıktır ve bunun için ilk karşılığı da Orhun’un susturulmasıdır.

Sayın Başvekil,

Esefle söylemeye mecburum ki, Türkçülük nazariyat sahasında kalmaya devam ederken , bu milletin ve bu ülkenin düşmanı olan solcu fikirler bazen sinsi, bazen açık yürümekte, propagandasını yapmakta devam ediyor. Hâlbuki sizin Türkçü ve partinizin altı okundan bir tanesininde milliyetçilik olmasına göre bunun böyle olmaması icap ederdi. Pek uzun konuşarak esastan ayrılmaktansa örnek vererek bugünün gerçeklerini göstermek daha doğru olacağından size memleketimizin, kanunlarımızın milliyetçiliği ile, sizin Türkçülüğünüzle bağdaşması kabil olmayan olayları göstereceğim.

Birkaç gün önce Baltacıoğlu İsmail Hakkı ‘nın Eminönü Halkevinde verdiği bir konferansta mühim bir hadise oldu. Gazetelerin ancak mizah sütunlarında yer alan bu hadiseyi bilmem işittiniz mi? Herhâlde işitmemiş olacağınız bu vak’ayı ben size kısaca anlatayım: Baltacıoğlu’nun milliyetçilik lehinde söz söyleyeceğini haber alan bazı zümreler (yani solcular, komünistler, yani vatan hainleri), bu konferansta bir hadise çıkarmaya karar veriyorlar, konferans günü salonun sol tarafını (dikkatinizi çekerim!) dolduruyorlar ve konferansçıyı kürsüye geldiği zaman lüzumundan fazla dakikalarca süren alkışlarla ilk nümayişi yapıyorlar. Fakat bu nümayiş alkış şeklinde olduğu için kimsenin aklına kötü bir şey gelmiyor. Herkes bunu terbiyesiz bir sevgi gösterisi sanıyor. Konferansın bir yerinde Baltacıoğlu hoşa giden bir jest ve teşbih yaptığı zaman herkes gülümsüyor. Fakat sol taraf bu gülümseyişi kahkahalar şeklinde uzun zaman devam ettiriyor. Yine kimsenin aklına bir şey gelmiyor. Herkes bunu da kıt terbiyelilerin bir gülüşü sanıyor. Fakat biraz sonra Baltacıoğlu Türk tiyatrosundan bahsettiği sırada yine aynı sol tarafta bir öksürme başlıyor, çoğalıyor, gürültü hâlini alıyor. Yine kimse bunun bir komünist nümayişi olduğunun farkında değil. Konferansçı gürültüden dolayı susmaya mecbur oluyor. Herkesin gözü öksürenlerin üzerinde iken sol tarafın en arkasından bir nefer kalkıyor ve öksürenlere doğru: “Üniversite gençleri ! Dinlemeye mecbursunuz !” diye bağırıyor.

İşte o zaman salondakiler ilk önceki alkışın, daha sonraki kahkahanın ve şimdiki öksürüklerin manasını anlıyor. Münevver bir Türk olduğu anlaşılan nefer elbiseli gencin sert ihtarı üzerine bir anda öksürmeler kesiliyor ve o anda işi kavrayanlardan milliyetçi bir tıbbiyeli sağ taraftan ayağa kalkarak öksürenlere: “Namussuz komünistler! Milliyetçilik hakkında söz söylendiği için böyle yapıyorsunuz değil mi!” diye haykırıyor. Tabiî dir, haysiyet ve namusu bir burjuva uydurması diye telâkki eden komünistlerden kimse bu tahrike aldırmıyor, yalnız kendilerine çevrilmiş olan ateşli bakışlar altında sinip susuyorlar. 0 zaman Baltacıoğlu, nümayişçilere bakarak şöyle diyor : “Korktuğum için sustum sanmayın,sadece acıdığım için sustum”. Hatip konferansına devam ediyor. Kendisine has olan belâgatla komünistliği paçavraya çeviren birkaç söz söylüyor. Artık bu kadarına dayanamayan ve konferansın bitmek üzere olduğunu sezen Marksist taslakları salonu terk etmeye başlıyorlar. Fakat bunu da nümayiş şeklinde ve kastî bir gürültü içinde yapıyorlar. Salonun dışında, holde, ikişer üçer kişilik gruplar hâlinde toplanan bu güruhun arasında merak dolayısıyla dolaşan milliyetçi bir üniversite genci bu taslaklardan birinin Baltacıoğlu’ya tulumbacı ağzıyla bir küfür savurduktan sonra: “…. bize milliyetçilik dolması yutturacaktı”. dediğini işitiyor. Bu sırada içeriye resmî kılıklı dört beş polisin geldiğini görünce taslaklar çabucak sokağa fırlayıp kayboluyorlar.

Fakat şaşılacak nokta şu ki : Halk Partisinin bir mebusu Halk Partisi’nin bir müessesesinde vatan ve millet düşmanları tarafından tahkir olunduğu hâlde kimsenin kılı kımıldamıyor. Ne halk evi, ne polis bir takibat veya tahkikat yapmaya lüzum görmüyor. Aynı gece Leylî tıp talebe yurtlarında milliyetçilerle solcular arasında başlayan münakaşa dövüşe binmek üzere iken her iki yerde daima görülen uzlaştırıcı tarafsızların araya girmesiyle mesele kapanıyor.

Sayın Başvekil !

İşte Türkçülüğün hâkim olduğu bir Türk ülkesinde böyle bir olay oluyor. İşin en kötü ciheti de bu nümayişi yapanların hem üniversiteli, hele çoğunun devlet parasıyla talebe yurtlarında okuyan talebeler oluşudur. Demek ki devlet bilmeden koynunda yılan besliyor. Kızıl gözlü, sinsi ve zehirli yılanlar. Bu yılanlar yarın birer doktor olup yurt köşelerinde vazife aldıkları zaman ilk işleri baltalama hareketlerine girmek olacak, vatanı arkadan vuracaklar,bekledikleri kızıl sabahı Türkiye’ye getirecek olan yabancı ordulara ajanlık edeceklerdir. Zaten toplu ve teşkilâtlı bir hâlde daha şimdiden konferanslarda nümayiş yapmaları da bu günden ajanlık etmeye başladıklarının delilidir. Bu nümayişi yapanların arasında, Almanya’ya tahsile gönderilerek komünistlik yaptığı için talebe müfettişi tarafından geri alınan, fakat bazı mebus amcalar sayesinde Ankara üniversitesine doçent olarak giren bir komünistin iki kardeşinin bulunması da bilmem ki ibretle bakılmaya değmez mi?

Acaba, böyle bir vak’a başka ülkelerde olabilir miydi ?

Rusya’da Marksizme, Almanya ve İtalya’da milliyetçiliğe aykırı en ufak bir hareket nasıl karşılık görürdü?

Hatta şu küçük Bulgaristan’da Bulgarlık aleyhindeki bir söz veya hareket tasarlaması nasıl karşılanırdı? Her hâlde kökünden kazınmak suretiyle karşılanırdı. Yazık ki anayasamızda yasak edilmiş olan yabancı fikirleri benimseyen ve yarın devlette münevver tabakayı teşkil edecek olan çocuklar milliyetçiliğe karşı geldikleri hâlde onlara bir şey yapmıyoruz.

İstanbul’da Türklüğe karşı yapılan küstahlıklar bu kadar değildir. Yine halk evinde İstiklâl Marşı çalınırken ayağa kalkmayan melezler, bir erkek lisesinde Türkçülükle alay ederek: “Arabacı araba olmadığı gibi Türkçü de Türk değildir!” diyen tarih öğretmeni, bir kız ortaokulunda talebesine :”Türk değil misiniz? Allah belânızı versin. Alman veya İngiliz olmadığıma pişmanım”, diyen başka bir tarih öğretmeni hep millî şefimize saldıran, fakat karşılık görmediği için küstahlığını arttırmakta devam eden mikroplardır.

Bu mikropların tehlikesini artık örtbas edecek çağda ve durumda değiliz. Vaktiyle Başvekil İsmet Paşa : “Hava tehlikesi vardır en aşağı 500 uçağımız olmalı!” diyerek tehlikeleri olduğu gibi göstermek usulüne koymuş, sizden önceki Başvekil Refik Saydam da : “Devlet teşkilâtı A’dan Z’ye kadar bozuktur,düzeltmek ister” diyerek açık konuşma usulünde bir adım daha atmıştır. Sizde ihtikârla başa çıkamadığınızı, zeytinyağı ticaretiyle uğraşan bazı kimselerin devletin başına belâ olduğunu söylemekle bu çığırda devam etmekte olduğunuzu gösterdiniz.

Bunlara bakarak kuvvetle umuyorum ki sizinle açık konuşmak kabildir. Gerek reisicumhur İsmet İnönü gerekse siz nutuklarınızda milletin iş birliğini istememişmi idiniz? İşte ben de sizin samimî sözlerinize bütün millî ve şahsî samimiyetimle cevap vererek işbirliği yapıyor,devlet işlerine yukarıdan baktığınız için ancak aşağıdan görülmesi kabil olan ve sizin nazarınıza ulaşamayan bazı olayları size haber veriyorum.

Sayın Türkçü Başvekil !

Yukarıda anlattıklarımı münferit vak’alar olarak sayamayız. Solculuk, gördüğü müsamaha ve kayıksızlıktan faydalanarak sinsi sinsi ilerliyor. Liselerde bu fikre saplanmış hastalar görülüyor. Bunlar arkadaşlarına “Yakında hepiniz komünist zindanlarında çürüyeceksiniz!” demek cür’etini gösterebiliyor. Yüksek öğretimde bu hastalık daha çok artıyor. Arasına gayrimemnunları, gayritürkleri de alarak büyüyor. Yalnız mahrem ve samimî düşünce hâlinde kalmayarak hareket hâline geçiyor. Boy boy dergiler çıkıyor. Bu dergilerde aynı teranelerle ahlâka, vatan ve şeref duygusuna, millet hakikatına saldırılıyor. Taassupla mücadele ediliyormuş gibi gözükerek mukaddesatla eğleniliyor. Bu dergilerden biri kapatılınca aynı imzalarla bir başkası çıkıyor. Bu işsiz güçsüz serseriler parayı nereden buluyor? Satılmayan bedava dağıtılan dergileri nasıl yaşıyor. Fakat en zorlusu siz bunlara nasıl göz yumuyorsunuz? Dergilerle ve hatta günlük gazetelerle işlenen bu vatan düşmanı fikrin bazen devletçi, bazen vatancı, bazen insancı, bazen ilimci kılıklarla Türk milletini zehirlemesine niçin müsaade ediyorsunuz?

Niçin bu memlekete istiklâli çok görmüş,onu başkalarına köle etmek istemiş olanlara yüksek makamlarda yer veriyorsunuz? Bunlar demokrasinin icapları ise o zaman memlekette, bilhassa ilmî alanda da geniş bir fikir hürriyeti olması gerekir. Bu sözlerim, demokrasiye has tesamuh ile karşılanırsa daha söyleyecek çok sözlerim vardır. 0 zaman ben size ilmî sahada bile fikir hürriyetinin nasıl olmadığını, bu hürriyeti boğmaya çalışanların kimler olduğunu, bizi başkalarına köle etmek istedikleri hâlde mühim mevkiler işgal edenlerin listesini, Türkçülükle eğlenen, Türk geldiğine pişman olan öğretmenlerin kimler olduğunu söyleyebilirim ve inanın ki sözlerimi şahitler ve maddî deliller ile ispat edebilirim. Fakat bunun için bu ön sözümün karşılanacağını bilmem lâzımdır. Bu sözlerimin göreceği Türkiye’de ciddî bir yazı hürriyetinin olup olmadığını gösterecek, millet fertlerinin hiçbir karşılık beklemeden hükûmete yardım etmesi kabil midir bunu ortaya koyacak, sizinde hakikî bir demokrat olup olmadığınızı belirtmek bakımından pek önemli bir sonuç vererek daha birçok karanlık noktaları aydınlanmasına yardım edecektir. Aksi taktirde, eski bir tarihî efsaneyi tanzir ederek diyebilirim ki 700 yıl önce Anadolu’ya gelen 400 arslana karşılık, bugün 400 koyun hâlinde çadırlarımızı yeniden dererek arslanların geldiği yolun tam dikine doğru yola koyulmamız gerekecektir.

Maltepe,20 Şubat 1944
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Açina Tayeçe
Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 29 Aralık 2013, 23:58:50 »

 Canım Gökbilgem, sitem etmiş haklı olarak. Ama Bugün yaşasaydı,şimdikilere ne derdi acaba? Bugün Şükrü Saraçoğlunu bile mumla arıyoruz. Konusu açılmışken,Varlık vergisi hakkında  "Bu kanun aynı zamanda bir devrim kanunudur. Bize ekonomik
bağımsızlığımızı kazandıracak bir fırsat karşısındayız. Piyasalarımıza egemen olan
yabancıları böylece ortadan kaldırarak, Türk piyasasını Türklerin eline
vereceğiz". diyebilen bir başbakanın ismini bugün stadlarından kaldırmaya çalışan Fenerbahçeliler var. Çok yazık.... Üzgün
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Açina Tayeçe
Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 30 Aralık 2013, 01:45:51 »

Ahmet Çakar: "Saraçoğlu kim ki, Fenerliler kavga ediyor isim konusunda. Bu adamı kim tanıyor ki? Bir Atatürk, bir Menders, Bir Özalmıymış bu adam? Hatta Aziz Yıldırım Saraçoğlundan daha fazla Fenerbahçeye hizmet etmiştir."

Bu kadar cahilce, sığ bir düşünce ancak sana yakışır Ahmet Çakar. Bir, Saraçoğlu gibi bir başbakanı tanımıyor olman, birde Atatürk'ü Menderes ve Özalla bir tutman, birde ismi şikeciye çıkmış birini , Saraçoğlundan önde görmen anca sen gibilere yakışır.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Karagerey
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.857« Yanıtla #6 : 15 Şubat 2014, 11:59:40 »

  Ahmet Çakar, Sen Saraçoğlu Beğin ayakkabısının tozu bile olamazsın. Saraçoğlu Beğden sonra gelenlerin hiç biri, bu Ülkeye bir bok yapmamış, tam tersine, Töresini, ahlakını ve benzeri bütün değerlerini alıp götürmüştür. Özal ile Menderes ne vermiş ki bu ülkeye, Onlarla kıyaslıyorsun? Bu ülkenin insanını yozlaştıranlar ile nasıl kıyaslarsın. Aklın bu kadar mı çalışıyor? Öyle televizyonlara çıkıp ta, boş insanlara kükremek kolay, Erkeksen, bu otağdan herhangi birinin karşısına çık da öyle konuş bu konuları.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Karagerey Altemur
Giray-han
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.202« Yanıtla #7 : 15 Şubat 2014, 16:00:35 »

Şükrü Saraçoğlu'nu mumla aradığımız bir dönemde ruhu şad olsun demekten başka bir şey diyemiyorum.
Vaktinde Gökbilge ve yol arkadaşlarının maruz kaldığı haksızlığa karşı bir şey yapamaması elbette aklımda soru işaretleri yaratıyor, ama varlık vergisi gibi, Urum, Ermeni ve Çufut artıklarını ekonomimizden uzaklaştırdığı için de takdir ediyorum.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türk'üz Türkçüyüz. Bu ülkeyi kimseye kaptırmayız.
Mergen Kurt
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.014


« Yanıtla #8 : 15 Şubat 2014, 22:57:39 »

Bilmediğim bir şeyi öğrendim ilk kez. Şükrü Saraçoğlu' nun Türkçü olduğunu bilmiyordum. Bilgilendirme için sağ olun ırkdaşım.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Karagerey
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.857« Yanıtla #9 : 19 Şubat 2014, 11:19:18 »

  Girayhan, sana katılıyorum, hatta daha fazlasını da yazmak gerekir. 3 mayıs Türklüğü ve Türkçülüğü yargılama süresindeki sessizliğini, Kırım ve daha bir çok Türk'ün sürüldüğünü, Azerbaycan Türklerinin Rusyaya teslim edilip Türk Askerlerinin gözleri önünde kurşuna dizildiğini... Bunların hepsi Saraçoğlu'nun Başbakanlığı zamanına denk geliyor. Sustu mu, yoksa zaten hiç konuşmamış mıydı? Bu dönemi iyi bilmek gerekiyor. Ama bu gerçekler Ahmet çakarı haklı çıkarmaz.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Karagerey Altemur
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.323 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.033s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.