Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini

TÜRK TARİHİ ve EDEBİYATI => Türkçülerden Öykü ve Makaleler => Konuyu başlatan: Türkçü Kasırga üzerinde 11 Şubat 2014, 17:31:52Konu Başlığı: Ülkücüler...
Gönderen: Türkçü Kasırga üzerinde 11 Şubat 2014, 17:31:52
Ülkü, Ülkücülük mana olarak "Idealist" yani hedefi olandir. Ülkücülük genel anlam itibariyla Türk Milliyetciligi Ülküsünü savunanlara atfedilen bir terimdir. Basbugu Atatürk manevi kizina "Ülkü" ismini koymustur, hakeza Atsiz Ata bir cok yazisinda "Ülkü", "Ülkücülük" gibi terimleri bu manada islemistir.
Zaman icerisinde ne yazik ki Türk Milliyetcilerine atfedilen bu kutlu ifade de aslindan saptirilarak baska mecralara kaydirilmistir. Bugün artik "Ülkücü" dendiginde Türkcülügü, Turan'i, Türk Birligini, Türk Milliyetciligini savunanlardan cok soyculuk karsiti, etniksever, kürtsever, islamci bir kesimi ifade eder olmustur. Peki bunun böyle olmasinin sebebi neydi ?

12 Eylül ihtilalinden sonra bir cok Ülkücü'nün denge unsuru olsun diye sucsuz yere asilmasi, yine binlerce Ülkücü'nün Mamak gibi hapishanelerde yillarca en agir iskencelere maruz kalmalari ilerleyen zaman icerisinde bir cogunda agir travmalar yaratmistir.
Meshur C-Bloklar da agir iskencelerden gecirildikleri günlerde 12 Eylük rejimi tarafindan bilincli olarak iceri sokulan islami kitaplar travma geciren bazi Ülkücüler üzerinde derin etki yaratmistir. Öyleki hapishanelerde cile dolduran bir cogu kendi tabirleriyle "Tas Medrese" dedikleri yerlerde yillardir bu ugurda kavgasini verdikleri hayallerini süsleyen Türk Milliyetciligini, Turan Ülküsünü birakip artik Islam birligine, ümmet kardesligine yelken acmaya baslamislardi.

Anlatirlar iste Ankara'nin Kizilay meydaninda üzerlerine gelen kalabalik kizil moskof köpeklerine karsi bir kac Ülkücü kacmayarak öleceklerini bile bile onlarin üzerlerine yürüdüler diye...Moskof beslemesi kizil köpeklerin bilmem ne meydaninda cignedikleri, yakmaya calistiklari Türk Bayragini ordan gecen bir Ülkücü'nün ölecegini bile bile gidip onlarin elinden kurtarmaya calisirken sehit edildigini anlatirlar. Bunun gibi daha nice o dönemin destansi kahramanlik olaylarini anlatirlar ki o zamanlar benimde akrabalarimin icinde bunun gibi olaylari birebir yasayanlar olmustur...

Simdi bunu niye yazdim ? Nedeni o dönemin Turanci, Türk Milliyetcisi Ülkücüleri ile simdiki kendilerine Ülkücü(!) diyen sentezci kürtsever capulcular arasinda durum muhasebesi yapmak icindir.
Sununda altini özellikle cizmek lazimdir, 1980 öncesi Türk yurdunu Moskof´un peyki halen getirmeye calisan icerdeki moskof beslemesi cakallara karsi bir cok Türkcü de MHP ile iliskilendirilerek "Ülkücü" olarak ifade edilmistir, gercekte bir cok Türk Milliyetcisinin MHP ve Ocaklarla alakasi yoktu, yasadigi mahallesini, kasabasini, kentini diger bagimsiz Türk Milliyetcileri ile beraber moskof döllerine karsi savunuyordu.

Simdikilerle o dönemin Ülkücülerini mukayese ettigimizde o dönemin Ülkücüleri kelle koltukta Türk Vatan'ina göz koyan soysuzlara karsi mücadele veriyorlardi, her ne kadar islami yasantilari olsa da Turan Ülküsünü de benimsiyorlardi, davalari Türk Milliyetciligi idi lakin-
12 Eylül´ün  getirdigi travma neticesinde bir coklarinin beyni C-Bloklarda, Tas Medreselerde tarumar edildi. Devlete, millete, askere karsi güvenleri sarsildi. Nitekim "Ulan devletin askeri var polisi var, size ne oluyor?" diye hakaretlere ugradilar, kizillarla ayni konumda degerlendirilip denge unsuru olsun diye dar agaclarina gönderildiler. Bir cogunun yasi daha 18 bile degildi, ortalama yaslari 20-30 arasiydi. 12 Eylül rejiminin Mamak gibi iskence hanelerinde Türklük icin, Vatan icin kelle koltukta savasan bu gencecik Ülkücüler travma yasadilar, 12 Eylül rejimin bilincli olarak hapishanelere soktugu islami kitaplarla beyinleri yikandi, disari ciktiklarinda artik Türk Milliyetciligi davasindan cok islami bir hayat tarzi yasamaya ve ümmetci bir düsünce yapisina sahip oldular.
Elbette ki disari ciktiktan sonra iclerinde sentezci-ümmetci fikirlere kapilmayanlari da oldu, ayni o gün savunduklari Ülkü'yü bugünde savunan Ülkücüler var lakin bunlar cok az..
Ve en önemlisi de, Necip Fazil ve özellikle Ahmet Arvasi gibi sentezci-ümmetci fikir adamlarinin yazilari, kitaplari Alparslan Türkes'in talimatiyla Ocaklara partiye doldurulup Ülkücülere sabah aksam okutuldu. Bu kitaplar vasitasiyla Türk-Islam sentezi nakis nakis yeni yetisen Ülkücü neslin zihnine islendi.
Evet 1980 öncesi hatta daha geriye 1975 lere kadar olan Ülkücülerle 1980 sonrasi Ülkücüler arasinda gerek düsünce bazinda olsun gerekse yasam tarzinda olsun büyük degisiklikler olmustur, daha dogrusu Milliyetci ruha sahip bir kesim üzerinde operasyon yapilmistir, ameliyat yapilmistir ve bugün gelinen nokta da artik Ülkücülük Turancilik ve Türk Milliyetciligini savunan bir kesimden cok agirlikli olarak ümmetciligi, sentezciligi, etnikseverligi savunan bir kesim olmustur.


Türkcü Kasirga/ 11.02.2014


Konu Başlığı: Ynt: Ülkücüler...
Gönderen: Karagerey üzerinde 11 Şubat 2014, 17:42:07
  Andam, çok güzel anlatmışsın. Biraz daha geriye gidersek, ocak ve parti içindeki Türkçülerin nasıl uzaklaştırıldıklarını veya Şehit edildiklerini de eklersek, konu tamamlanmış olacaktır. Hapislere düşenlere de asla sahip çıkılmamıştır. Resmini kullandığım, mekanı Tanrı Dağı olsun, VELİCAN ODUNCU Kandaşımız gibi bir çokları da hapislerde şişlenerek uçmağa varmıştır. Partinin içindeki ihanet, ihanetin en büyüğü olmuştur.


Konu Başlığı: Ynt: Ülkücüler...
Gönderen: Türkçü Kasırga üzerinde 11 Şubat 2014, 17:43:55
Andam onlarida isleriz bu baslik altinda.