Ülkücü hareket mhp ile birlikte pasivize olarak yozlaşmaya başlamıştır.
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 21 Ocak 2021, 04:58:39


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Ülkücü hareket mhp ile birlikte pasivize olarak yozlaşmaya başlamıştır.  (Okunma Sayısı 3280 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
YigitKam
Ziyaretçi
« : 05 Mart 2012, 09:42:16 »

Ülkücü hareket mhp ile birlikte pasivize olarak yozlaşmaya başlamıştır.Ülkücü hareket mhp ile birlikte pasivize olarak yozlaşmaya başlamıştır. Ülke yönetimini şu an ellerinde imkan olan ülkücüyüm diyenlere verilse inancım odur ki bunu başaramazlar.

Gök Bilge Hüseyin Nihal ATSIZ'ın göstermiş olduğu yoldan sapan ülkücü görüş yok olmaya mahkumdur, Ülkücülük Türk milletinin bekası için her zorluğa göğüs germek demekken zamanımız ülkücü geçinenleri Türklüğü alakasız işler ile örneğin bir Filistin, Çeçenistan, Afganistan gibi yerlerde ikamet eden Türk olmayan müslümanları kardeşleri kabul etmeleri ile içinden çıkılmaz bir hal almalarına neden olmaktadır. Aslen Türkün Türkten gayrı kardeşi olmadığını her Bozkurt bilir ama bunların Türklük ile bir alakaları olmadığını da biz biliyoruz, onun için diyoruz ki şimdiki kendilerine ülkücü yaftası yapıştıran guruhun Türklük ile uzaktan yakından ilgisi yok.

Ülkücülüğün ATSIZ'ın gösterdiği yoldan gitmek olduğunun bilincinde olan Atsızcı Türkçüler kendilerini yetiştirmek yolunda büyük adımlar atmaktadır, görünen odur ki Ülkücülüğün lideri olarak öne çıkacak olanların Atsızcı görüş mensubu olması çok yakındır çünkü son günlerde kendilerine ülkücü diyen yoz camianın içerisinde bizden olanların sayılarının arttığını gözlemlemekteyiz.

Devlet Bahçeli'in genel başkanlığı ile lünpenleşen ülkücü güç içerisinde bulunan Komandoların seslerini gürleştirmesi an meselesidir. Vatanın her yerinde Türklük aleyhinde provakasyonlar her gün üst üste koyarak artarken, Diyarbakırda kürt milli marşı okunup, kürt bayrağı göndere asılırken gıkını çıkartmaktan aciz Bahçeli ülkücülerine karşın Komandoların bu güç içerisindeki varlığı bizim için sevindiricidir, kesinlikle Atsızcı görüşe layık düşünceleri yüreklerinde besleyen Bozkurtlar mhp içerisinde bir atılım yapacaklardır.

Türkllüğü islam ile sentezleyen düşünceden arınmak Türklüğü düze çıkarmanın tek şartıdır, Türklük hiç bir düşünce yapısına endekslenemez, tek başına bin yıllardır var olan bir ırkı manevi düşünceler sebebi ile başka değersiz ırklar ile bir araya getirmek aşağılıktır, hainliktir ki biz buna asla izin vermeyeceğiz ve sesimizin kısılmasına kadarda avazımız çıktığı kadar uluyacağız, TÜRKÜN TÜRKTEN GAYRI KARDEŞİ YOKTUR
NE MUTLU TÜRK DOĞANA!!

yürekli-kam
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
YigitKam
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : 05 Mart 2012, 09:54:44 »

Bu Otağa üye olan kandaşlar, Bana inanmanızı istiyorum, Türklüğün geleceği sizin görüşlerinizle yönünü bulacak ve kurtuluşa adım atacaktır çünkü siz ATSIZCILARSINIZ!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
YABGU
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 827


Mustafa Kemalin Askeri , Atsız Atanın Kalemi.


« Yanıtla #2 : 05 Mart 2012, 10:15:13 »

Ülkücü hareketi en buyuk sekteye ugratan akimda nurculuktur ocaklara uye olupta tarikatin icinde bulunan adamlar ocaklarida zehirlemistir. Ocaklarda ve Mhp de kan degisimi sarttir Ülkücü hareket diye tabir ettimiz idoloji aslina bakilirsa halkin gozunde vatasever bir idoloji olarak yer etmistir hem ulke icinde hem ulke disinda harekete bakis acisi vatan zora dustugunde yeniden silahina sarilip vatani savunucaklari beklenmektedir lakin durum degismistir halkin gozunde bu itibar bitmistir capulcu yuvasi mafya ve degisik yakistirmalar mevcuttur bilgisiz gorgusuz orf ve adettten uzak yobaz bir hareket yerlesmistir ocaklarda moskoflarin elinden kitap kalem dusmezken ocaklarda Atsiz atanin kitaplari yasaklanmistir buda ocaklari cehalete itmistir kan degisimi sarttir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

ANKARALI GÖKTÜRK
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 2.261


BİR HAKAN GİDER BİN HAKAN GELİR !..


« Yanıtla #3 : 05 Mart 2012, 12:00:28 »          Yazılanlar gerçekten çok doğrudur. Ülkücülük bütünüyle elden çıkmış gözükmektedir. Gerçek ülkücüler sadece Atsızcılardır. Diğerleri yazık ki yoldan şaşmış ve farklı yönlere farklı nedenlerden sapmıştır. Ülkücülük dincilikle eş anlamlı olmuş ve bu yıkıma yol açmıştır. Tez elden gerçek ülkücüler yollarına sarılmalı ve bilinçlenmelidir. Yurt elden gittiğinde mi  farkına varacaksınız ? Bu gidiş gidiş değildir ve her yurt bilincine sahip Türk usunu başına almalıdır. Özelliklede kendine ülkücü diyen Türkler.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
Tunçyürekli
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.149« Yanıtla #4 : 05 Mart 2012, 12:25:36 »

 Bizim anladığımız manadaki ülkü, ülkü denen nazlı gelin erde şan ister, büyük devlet kurmak için büyük kan ister deki ülküdür. Ocak çapulcularının düşüncelerinin de eylemlerinin de ülküyle alakası olmadığı gibi, ülkede gelişecek  olası bir milliyetçi akımın da önünü kesmektedirler. Bugün sıradan bir vatandaşa milliyetçiyim dediğinde bir taraflarıyla gülerek, hee şu piskevütçülerden misin , 29 la 11 i bir şekilde toplayıp 40 a ulaşanlardan mısın diyor.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

DEME BANA KAYI, OĞUZ, OSMANLI/TÜRK'ÜM BU AD HER ÜNVANDAN ÜSTÜNDÜR/YOKTUR ÖZBEK,AZER,KIRGIZ,KAZANLI/TÜRK MİLLETİ BÖLÜNMEZ BİR BÜTÜNDÜR!
Adakutay
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 42


« Yanıtla #5 : 05 Mart 2012, 14:39:55 »

Türkeş denen zevat Atsız'ın nurculuk hakkındaki görüşleri belli olmasına rağmen fetuş ile el ele tutuşmakta bir yanlışlık görmemiştir.Keza şu an ülkedeki zeka ve kültür seviyesi en düşük toplulukta bunlardır.Solcu biriyle konuştuğumda bile kürtlerin farsi bir topluluk olduğunu,ne kadar Türk düşmanı olduklarını,hain olduklarını kabul ediyor,hepsi pkklı değil dediğini hiç duymadım (aile nedeniyle solcu bir şahıs kendisi) ama bir ülkücüyle konuş kürtler kardeşimizdir,bdpliler ermenidir,Türk=Müslüman,yok gayr-i müslim Türkler kimliklerini kaybetmiştir,Türkler islamla yücelmiştir vs... her türlü Türk düşmanı fikir bunlardan çıkar.Attıkları sloganlar bizden çok hizbullah,taliban militanlarınca kullanılanlar da bunlardır.Bana kalırsa bugün için Türklüğün en büyük düşmanı bu kitle ve Mhp'dir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Karagerey
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.857« Yanıtla #6 : 05 Mart 2012, 14:50:38 »

Ülkücülük ve ülkücüler başlıklı bir konu adı altında makaleler yazmak gerektiğini düşünüyorum. Kameçemin bu konu için açtığı başlığa isteyen bütün kandaşlar yazılarını ekleyebilirler.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Karagerey Altemur
Karagerey
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.857« Yanıtla #7 : 05 Mart 2012, 17:38:52 »

ÜLKÜ VE ÜLKÜCÜLÜK
Ülkü nedir? Sözlük anlamına bakınca ilginç, biraz da bizden uzak anlamlarla karşılaşıyoruz.
SÖZLÜK ANLAMI
1. Amaç edinilen, ulaşılmak istenen erek, ideal.
2. Gerçekte olmayıp, yalnız düşüncede tasarım biçiminde var olan, yalnızca düşünce ile kavranabilen şey, ideal.
3. İnsanı duyular dünyasının üstüne yükselten ve hiçbir zaman tam olarak gerçekleştirilemiyecek olan, hep yalnızca gereklilik, yalnızca erişilmesi istenen erek olarak kalan kılavuz ilke, örnek yargı ölçüsü, mefkûre, ideal.Birinci madde haricindeki diğer maddeler tam olarak bizi yansıtmamaktadır. Belki de benim içimdeki ülküyü yansıtmamaktadır demek daha doğru olacaktır. İnsan gerçekleşmeyeceğine inandığı hiçbir davanın ya da olayın peşinden koşmaz, koşamaz ya da uzun süreli bir dava olamaz. Oysa bizim ülkümüz böyle midir? Gaspıralı Beğimizle beraber tekrar şahlanan ve hâla devam eden bir sevdadır. Başbuğumuz Atatürk ile Türklüğün yeniden anlamının hatırlandığı ve Acun için Bu ulu Irkın olmazsa olmaz olduğu gösterilmiştir. Başbuğumuzdan sonra tekrar ayaklar altında çiğnenmeye çalışılan Türk onurunun Atsız Beğimiz ile yükselişe geçmesi, Onun zamanında değerinin bilinememesine rağmen, günümüzde biz Atsızcılarla Turan kurulana kadar devam edecek olan bir davadır.
 İkinci ve üçüncü maddeler eksik ya da yanlıştır. O halde bir madde daha eklenmelidir. O da şu olabilir: Ülkü; “Gerçekleşmesi bazen uzun zaman isteyen, uğrunda nice canlar verilip, kanla ulaşılan kutsal davadır.”
 Ülkücü ne demektir? Kimdir? Ülkücü nasıl bir insan olmalı ve nasıl bir yolda yürümelidir? Sıkıntı da burada başlamaktadır. Adına Milliyetçi site diyenlerin birçoğu, ülkücülüğün içine dini katmadan yapamazlar, Sanırlar ki, Ülkücü islam uğruna can verendir. Sanırlar ki, islam birliğidir. İş te biz Atsızcılarla aradaki fark burada başlamaktadır. Davanın içine din girerse nasıl Turana gidilecektir? Baştan kaybedilen bir dava olur. Yada sözlük anlamındaki son iki madde bunlar için geçerlidir diyebiliriz. Bu konuda hemen bir milliyetçi siteden küçük bir alıntı yapayımda olay tam açıklığına kavuşsun;
"İslamı hayat nizamı olarak seçen, bu nizamı tavizsiz bir şekilde
yaşamaya çalışandır.

Türk olmanın gururunu faziletiyle bütünleştiren, Türk-İslam Ülküsü'nü
yaşayandır.

Günü birlik siyasi menfaatleri aşarak, asırlar sonrasını görebilen
ve asırlar sonrası için hazırlık yapan insandır.

Allah için seven, Allah için savaşan, Allah'ın rızasına koşan,
Allah nizamı için yanan, Allah için savaşan kahramandır.

Semalarda dalga dalga yayılan ezan susmasın diyerek toprağın kara bağrına
düşen candır.” Diye devam eden tam bir saçmalama ve Turan dışı bir açıklamadır.
 Biz öyle bir ırkız ki, en imkansızları başarmış, tarih kitaplarının kıskanarak yazdığı şanlı bir tarihe sahip bir ırkız.
 İmkansız kelimesi sadece acınası insanların limanıdır. Kür Şad ve Kırk çerisinin Çin sarayını basması,  İmkansıza inananlar için yeterli bir olay değil midir? Biz imkansızları olabilir kılan bir ırkız. Onun için sözlükler bizi yazamaz. Sözlükler bizim davamızı tarif edemez. Biz Ülkümüz uğruna can verirken, O ülkünün gerçekleştiğini göremeden ölürken de biliriz ki; O ülkü biz görmesek de gerçekleşecektir. Bunun için ülkümüz uğruna ölürken, O ülküyü yaşayacak olanlar için mutlu ve gururla ölürüz, ölmesini biliriz.
 Ülkü ve ülkücülük, 12 Eylül İhtilaline kadar tırpan yemiş ve 12 Eylül ile beraber rayından çıkmıştır. İslam ile sentezlenen bir dava olmuştur. İşin en kötüsü de, Ülkücüler uzun zaman mafya kelimesi ile beraber anılmışlardır. Bu iğrenç durum, bu uğurda canlarını veren kandaşlarımızın kemiklerini sızlatmış ve iç güçlerin ekmeğine yağ sürmüştür.
 MHP nin, Ülkücüler ve Ülkücü Hareket, Ülkücü davanın yozlaşmasında ya da hedeften çıkmasında büyük bir rolü vardır. Hat ta tek başına yazlaştıran ve hedeften çıkaran bir partidir. Bozkurt’un kaldırılıp, yerine üç hilalin getirilmesi, Turandan islama kaymanın ilk işaretidir. Ülkücüleri Turan hedefi yerine kardeşlik safsatasıyla yoldan çıkaran bir partidir. 80 öncesi ülkücüler ya da MHP’li ülkücüler Hep Tanrı derlerken, şimdi ise Tanrı kelimesini unutmuşlar ya da unutturulmuşlar ve Allah demeye başlamışlardır. Dilde yozlaşmada böylece devam etmiş ve MHP’de bu yozlaşmaya çanak tutmuştur.
 80 Öncesinde bu kutlu dava uğruna uçmağa varan ülküdaşlarımıza yazık değil mi? Onlar karşılıksız sevdiler bu davayı. Karşılık beklemeden can verdiler bu kutlu davada. Bizler bu günlerde, bu dava için mücadele edebiliyorsak. Onlara borçlu değil miyiz? Unutmamalıyız ve unutturmamalıyız.
 Fettullah Gülen Cemaati Emniyet içinde örgütlenirken, emniyet içinde onlara biat etmeyen milliyetçileri, medyaya emniyet içindeki mafya diye servis etmiştir. Bu kıyıma, MHP asla ses çıkarmamış ve böylece ülkücüler yok edilmiş ve emniyet çok kolay teslim alınmıştır.
 Son yıllarda, artık ülkücüyüm demek ile MHP liyim demek eşdeğer olmuş ve bize leke sürmek kolaylaşmıştır. Önce Türkiye ve sonra tüm dünya bilmeli ve bilecek, bizler Atsızcıyız. Bizlerin tek hedefi Turan’dır. Çıkarsız, kan kokan, Türk kokan, Tanrı dağı kokan bir hedeftir.
Ölüm kol gezerken Tanrı dağın eteklerinde,
Kür Şad ve Çerileri değil miydi ölüme gülen?
Açlıkla sınanırken Türkler, Torosların eteklerinde,
Başbuğ Atatürk değil miydi, Acuna meydan okuyan?
Tüm Acunda Türk’e zulüm varken, acımasızca,
Uyumak yakışıyor mu sana ey ırkım, çabuk uyan.
 Günümüzde ise, sanal alemde örgütlenmeye çalışan Türkçüler veya ülkücüler yeni yeşeren bir fidan gibidirler. Bu fidanlar birbirinden ne kadar uzak dikilirse o kadar çabuk kırılacaktır. O kadar çabuk dış darbelere maruz kalıp kanadı kolu kırılacaktır.  Hep beraber baş koymalıyız bu kutlu davaya. Kırgınlıkları atarak, çok başlılıkları yok ederek, tek bir çatı altında birleşerek başaracağız.Hocalı için yapılan yürüyüş de göstermiştir ki, fark edildik. Fark edilmek bizi büyütmeli, bizi kenetlemeli. ARTIK SOLGUN 11 ARALILKLAR YAŞANMAMALI. Gelecek 3 MAYISDA, CENGİZ HANIN ORDUSU GİBİ, TUNÇ GİBİ OLMALIYIZ. HEP BERABER TURANA YÜRÜRKEN EZMELİYİZ TOPRAĞI, TİTREMELİ AYAKLARIMIZIN ALTINDA.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Karagerey Altemur
Gök Alp
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 119


« Yanıtla #8 : 05 Mart 2012, 19:41:59 »

Başlıkta belirtildiği gibi günümüzde neredeyse artık ülkücülük ve ülkücülere ait bir faaliyet yok gibidir (iyi veya kötü bir anlamda). Önceden şehit cenazelerinde, Kurtlar Vadisi adlı dizinin gündemde olması nedeniyle, Bahçeli'nin saçma demeçleri sonrasında veya komedi sitelerine malzeme verecek şekilde bile olsa en azından bir şekilde varlıklarını gösterirlerdi. Hatta "bin yıllık kardeşliği yaşa ve yaşat" denilen, kendilerinin çalıp oynadığı ve sıfat bulamadığım saçmalık bile 2009 yılında olmuş. Ondan sonra doğru düzgün bir etkinlik hatırlamıyorum. Anca Bahçeli'nin gafları (püskevit, otuz altı etnik unsur vs.), bir de belki Diyarbakır'da yaptıkları gülünç derecedeki seçim mitingidir.

Şurası bir gerçek ki Akp sadece siyasi veya bürokratik olarak değil, her yönden ülkeyi ve toplumu ele geçirmiş durumdadır. Şahsen birkaç senedir olan terör olayları, açılım dalgası gibi şeylerin (tabii topluma pompalanan ekonomik gelişme, Neo-Osmanlı zırvalarıyla birlikte) Mhp tabanından Akp'ye çok kişiyi kaydırdığını düşünüyorum -ki son seçimde bunun sonuçlarını gördük. Ankara'da her yerdeki Akp Siyaset Akademisi gibi şeyler de bunu pekiştirmek için var güçleriyle çalışıyorlar.

İlginç bir olayı aktarayım; bugün üniversitede Oktay Vural'ın söyleşisi vardı. Söyleşi bittikten sonra sorulara geçince bir soruya cevap olarak "Biz ırkçı değiliz, onlar Batı'nın oyunudur" tarzı bir şeyler söyledi. Kendisinin parti başkanlığı için Devlet Bahçeli'ye rakip olması ile ilgili  bir soruya da "Her şey Türkiye için" dedi. Bu ayrıntıyı niye veriyorum, Mhp'den tavan olarak bir şey beklemeyin diye. Mhp tabanı, yukarıda yazdığım gibi ya Akp'ye veya cemaat ortamına kaydı; ya da biraz daha radikalleşip Kürtlere, Akp'ye karşı sert tutumlar geliştirmeye başladı. Bunu medyada, özellikle internette (foruma üye olanların sayısı, haber sitelerindeki yorum vs.) görebiliyoruz. Aynı şekilde solcu, ulusalcı, Kemalist gibi kesimlerden de Türkçülüğe yakın görüşlere dönenler arttı. Bu sevindirici bir gelişmedir. Fakat Akp'nin topluma kültür olarak etki etmesi, gündemin sürekli değişmesi, saçma sapan dizi-yarışma gibi halkı uyutan birtakım etmenler bu potansiyeli yavaş yavaş eritmeye başlıyor. Bunun mücadelesini verenlerde biri de biz Türkçüler, özellikle otağdaki Yürekli Kam. Biz de Türkçüler olarak elimizden geldiğimizce bu eyleme destek vermeli ve bahsettiğim potansiyeli bir şekilde kazanmalı veya Türkçü görüşe yaklaştırmalıyız. İnsanlara artık öcü gibi gelen ve çoğu zaman bilgisiz bir önyargıyla desteklenen ırkçılık, onlara yakın gözükmese bile belli başlı kırmızı çizgileri belirtmeliyiz (Akp, kürd enikleri, ümmetçilik-cemaat). Bu potansiyel de en çok ülkücü tabanda vardır. Umuyorum ki ülkücülükten Türkçülüğe geçen kişi sayısı daha da artacaktır.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.182 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.02s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.