Ülkede Kürtçülük Oyunları ve Kuklalar
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 25 Eylül 2020, 13:35:24


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Ülkede Kürtçülük Oyunları ve Kuklalar  (Okunma Sayısı 1098 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Bögü:Alp
Atsız'ın İzinde
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.974


Döğüşen Türk, oyanan Türk, kalkan Türk!


Site
« : 15 Ocak 2016, 20:33:29 »

Türkiye’de kendilerinin hümanist olduğunu dillerinden düşürmeyen birçok insanlar, zümreler vardır. Bunlar açıkça milliyetçiliğin karşısında olduklarını söylerler. Milliyetçiliğin, katliamlara, işkencelere, ölümlere sebep olduğundan bahsederler. Örnek olarak, -yıllardan beri alışık olduğumuz üzere- Hitler Almanya’sını örnek gösterirler. Onlara göre insanlık dışı tüm olayların temel nedeni milliyetçiliktir.

Geçtiğimiz günlerde bir grup akademisyen aralarında imza toplamışlar ve doğuda yaşanan “katliamların, işkencelerin” son verilmesi ve “Kürt Siyasî İradesinin taleplerini içeren yol haritasının oluşturulması” yönünde bildiri yayınlamışlardı. Burada sözü geçen “katliam ve işkence” Türk ordusun Doğu’yu terörden ve teröristten arındırmasının aşırı solcularca dile getirilen hâlidir. “Kürt Siyasî İradesi” ise PKK’yı “barışçıl bir hareket” göstermeğe çalışma gayretinden başka bir şey değildir.

Bu bildiri, yayınlayan akademisyenlerin şüphesiz PKK’nın destekçisi olduğunun somut delilidir. Bu akademisyenler insaniyetçi olduğunu ve milliyetçiliğe karşı durduklarını düşünelim. Ki zaten karşıdırlar. Şimdi bu akademisyenlere, destekçilerini, ve ezelden beri onlar gibi düşünenlere soruyoruz!

PKK, bir Kürt millî hareketi değil midir?

PKK, Türkiye’nin Doğu bölgesinde özerk bir devlet kurmak istemiyor mu?

PKK, Kürt halkının bağımsızlığı isterken, mütemadiyen Kürtlükten bahsederken açıkça Kürt milliyetçiliği yapmıyor mu?

PKK, insaniyetçi bir hareket ise, Serxwebun adlı çıkarttıkları dergide, bastıkları köyleri, acımasızca katlettikleri korucuları, kadınları, çocukları ballandıra-ballandıra anlatmaları hakkında ne düşünüyorsunuz? Yoksa insaniyetçi olmak için köy basıp insan mı katletmek gerekiyor?

Şüphesiz, bu soruların hepsine samimiyetsiz cevaplar gelecek, ülkedeki ayrılıkçı fikirlerin sahipleri o muazzam döneklikleriyle kıvıracaklar. Evet, Kürtler silâhlandılar ve Kürt millî hareketini 1974’de başlattılar ve hâlâ devam etmektedirler. Özerk bir devlet kurmak istiyorlar, Kürtlükten bahsediyorlar. Evet, PKK, Kürt ırkçısı bir harekettir.

Peki, ülkede insaniyetçilik ve barış çığırtkanlığı yapan bir takım insanlar bu gerçeği görmüyorlar mı? Görüyorlarsa şüphesiz bu toprakların haini, eğer bu gerçeği göremiyorsa PKK’nın kuklası olmuş bir zavallıdır.  Ve bizim ülkede bu hainlerden ve kuklalardan pek fazla vardır. Bu akademisyenlere destek gecikmedi. Bir takım sinemacı ve edebiyatçı kukla arkadaşları da aralarında imza topladılar ve PKK’yı desteklediklerini açıkladılar.

Aşırı sol kesimin, ağızlarında bir sakız gibi çiğnedikleri insaniyet kelimesiyle “Türk kimliği”’ne yıllardan beri karşı olduklarını millî şuur sahibi herkes tarafından bilinir. Onlar için Türk kimliği ayrılıkçı bir nosyon, Türk milliyetçiliği de ayrılıkçılığı körükleyen faşist tutum filân falan.

Ülkede alenen yapılan Kürtçü hareketi “insanî hareket” görüp, sessiz ve gösterişsiz bekleyen Türk milliyetçiliğini yani Türkçülüğü bir tehlike olarak görmek, insanlığın hayrına bir iş değildir.

Son olarak bu topraklar üzerinde hiçbir tarihi, kültürü, dili, dini olmayan azınlıkların yürüttüğü ırkçı politikalardan korunmak için Türklerin yaptığı Türk ırkçılığına hiç kimse ses çıkaramaz.

Olukmanlı Ayırgan

15 Ocak 2016
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

«Dünyada en büyük iftiharım, Türk yaratıldığımdır!»
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.236 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.006s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.