Üç Evre
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 07 Haziran 2020, 08:46:18


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Üç Evre  (Okunma Sayısı 1323 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
BugaY
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 397« : 05 Ekim 2012, 21:49:57 »

Geriye gitmek, yerinde saymak, ilerlemek?
İlerlemek sürekli ileriye, geleceğe doğru sağlam adım atmak, sürekli bir halde yeni insanlara hitap etmek doğru bildiğin yolda yılmadan, üşenmeden azim ile ilerlemek geriye bir adım dahi atmamak.
Kişi doğası olan ilerlemek isteğine gözü, kulağı kapalı gitmelidir ne kadar ilerlemek istersen iste ne kadar ilerler isen ilerle elbet geriye çekilmek istenecek ve insan aldanır, üzülür... gitmek istemez ama hata yapar gider ve tekrar yerinde saymaya başlar hata yapmıştır, üzülmüştür...
Tekrar ilerlemek istese bile ümitleri, hayalleri yerle bir olmuştur artık korkmuş ve sinmiştir o kadar yolu boşu boşuna katetmiş, boşa kürek sallamıştır artık iyice ümitsizliğe kapılmış yeni düşüncelere yeni yolları denemeye üşenmiş duruma gelmiştir.
Yaptığı geri dönüşten dolayı çok pişman olmuş ancak iş işten geçmiştir.
 Dünya'da ki tüm canlılar üç evreden oluşur, doğar, gelişir, yaşlanır ve sona gelir ölür...
Doğum evresinde insan yardıma muhtaçtır gerek ebeveynlerinden gerek çevresinden bir şeyler öğrenmeye çalışır. Gelişmenin evrelerini tek başına hayata tutunmayı öğrenir, gelişme döneminde ise yalnız kalır artık kendi kendini şekillemeye başlar, kendi kararlarını kendi vermeye mecburdur, yardım ister bulamaz geriye kalan tüm hayatını geçmişte aldığı bilgiler tecrübeler ile harmanlamaya başlar.
Belki bir lider, belki bir er, belki bir ucube olacaktır ancak tüm geleceğini kendi elleriyle şekillendirdiği kendi kararlarını kendi verdiği için ucube dahi olsa pişman olmayacaktır, düşüncesinde ki umut onun için her şeye bedeldir, düşüncesinde ki ateşe her zaman ulaşmaya çalışacak başaramasa bile hiç bir zaman pişman olmayacak bir amaç uğruna sonsuza varacaktır.
 Gelişme döneminde başkalarının izinden gidenler, kuyruk misali peşinden ayrılmayanlar ise bir hiç uğruna yaşamış, doğum evresinde gerekli eğitimi alamamış, hayatın anlamını öğrenememiştir, kişi kendi kaderini çizmeli başkalarının ellerine bırakmamalıdır.
 Evet, belli kişilerin kanadı altında olanlar elbet kazanırlar, belki de kazandıklarını zannederler ancak kendileri kazanmaz, kazandırırlar halbuki bunun farkında bile olmazlar, bir hiç uğruna doğmuş, gelişmiş ve ölmüş olurlar.
 Evet, kendi başına bir şeyler yapma peşinde olanlar kaybederler, belki de kaybettiklerini sanarlar ancak bilirler ki hayatının hiç bir kısmını boş geçirmemişlerdir, belli bir amaç uğruna yaşamış ve ölmüşlerdir ancak her zaman düşledikleri bir şey olacaktır elbet bir gün kendi gibi birileri çıkacak kaldığı yerden davasını devam ettirecektir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
BugaY
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 397« Yanıtla #1 : 06 Ekim 2012, 19:44:52 »

 Yüzyıllar boyunca İngiltere'nin savaşlarda uyguladığı taktik vardır, bunu hem belgesellerde yazılı kaynaklarda ve bir çok filmde görebilirsiniz.
İngilizler herhangi bir savaşta  önden sömürge devletlerini gönderirler bu sömürge devletlere ise savaşa girmesi için belli imtiyazlarda bulunurlar, gerek bir miktar toprak gerek daha insancıl yaşama hakkı adı üstünde sömürge baktı ki topraklarını genişletecek baktı ki daha refah seviyesinde yaşayacak hemen atlarlar ve sorgusuz savaşa katılırlar savaş kazanılırsa pasta'dan yalnızca ufak bir dilim alır, geri kalan pasta ise İngiltereye kalır.
 Savaşlar her zaman savaşarak kazanılmaz örn; İngiltere girdiği bir çok savaşı kaybetmesine rağmen gerek anlaşmalar ile gerek yapılanlar ile kazanan taraf olmuştur örn; Türkiye bir çok savaşı kazanmasına rağmen kağıt üstünde kaybeden taraf olmuştur önemli olan savaş değil savaş öncesi ve sonrasıdır.
Gerek 1.Dünya savaşında gerek 2.Dünya savaşında kaybedenler hep Türkler olmuştur. Türkiye'yi ve Türkleri hem Rusya kendi emelleri doğrultunda kullanmış hemde Almanya kullanmıştır, Rusların hezimetini engelleyen Türkler olmuştur her iki devlet olarak Türkler sömürge olarak kullanılmış oradan oraya savrulmuştur elbette belki biraz toprak belki biraz daha insanca yaşamak için ama hiç bir zaman umduğunu bulamamış günümüze kadar sömürge olarak kalmaya devam etmiştir.
Türkler savaşın seyrini değiştirebilecek güçte kendi Vatanını her devlete karşı savunabilecek güçte iken gerek savaş öncesi gerek savaş sonrası neden hep kaybeden taraf olmuştur?
 Yabancı devletler hiç bir zaman Türklerin güçlü olmasını istemeyecektir, buna göre önlem alacaklardır ve sömürge olarak kullanmak isteyeceklerdir Türk devletlerine tam bağımsızlık sağlanacaksa, Turan kurulmak istenecekse hiç bir yabancı gücün sözde desteği ile olmamalıdır Türkler kendileri ister, gerçek bir lider tekrardan çıkardıkları zaman kendi başlarına bu saydıklarımızı yapabilecek güçtedirler.
Yabancı devletlerin yardımıyla kurulacak sözde Turan, sözde bağımsızlıklar yerin dibine batsın biz bu kadar güçsüz müyüz nasıl bu kadar sindirildik nasıl bu kadar oyuncak olabildik, tank gibi güçlüyüz kendi kendimizi kontrol edemiyoruz.
Nerede kaldı çağ açıp çağ kapayan, papaya diz çöktüren Türk milleti o zamanlar hangi devlet yanımızdaydı kendimizden ve bizden olandan başka?
 Türk kafasından zehirli düşünceleri atmalıdır yabancı devlet hiç bir zaman Türklerin lehine bir şey yapmaz kullanmaya çalışır bir şey yapmadan önce iyi düşünmeli ona göre hareket etmeliyiz tarihimizi iyi araştırmalı ve geçmişte olan bazı şeyleri unutmamalı sineye çekmemeliyiz, başka devletlerin gazıyla hareket etmemeli kendi bildiğimizi yapmalıyız.
 G.Doğu ile Suriye sınırları gerek bop için gerek bizim için o kadar değerlidir ki olası bir felaket senaryosunda G.Doğu'un bir parçası Kıbrısta olduğu gibi tampon bölge ilan edilebilir ve topraklar elimizden uçar gider geri alabilmek için boşa kürek çeker dururuz işin özeti; Dış güçlerden lehimizde olan herhangi bir yardım yerin dibine batsın Türk bu kadar aciz değildir kendi başına Dünyaları fetedebilir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.075 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.011s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.