Türklük Yalavaçlari (rehber meşaleler)
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 26 Eylül 2020, 14:03:52


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Türklük Yalavaçlari (rehber meşaleler)  (Okunma Sayısı 1706 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
KHAZAR Manash
Khazar Manash
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 4.195


Türk var oldukça,Türkçülük ateşi de yanar durur.


« : 18 Kasım 2013, 16:40:15 »

Dil dönmez onlari anlatmaya, budunun rehberleridir onlar . Her sey 200 sene once başlamişti. Osmanli bir yenilik ariyordu. Batililaşma temayyülleri dogrultusunda ecnebi milletlere her türlü hakklar verilir. Bu topraklarin asil unsuru eskiden oldugu gibi yine unutulmuş bir koseye cekilmisti. Cifit milletler Türk'e hava atarken o bir bozkurt sessizliginde caginin gelmesini bekliyordu. Kafkasaydan gelen Türkler moskofun karanlik ve pis zulmünden kurtularak anavatanda onlarin kendi aralarindaki birlikten etkilenip, daha düne kadar agac ve magaralarda yasayan slav irki kendi aralarinda birlik sagliyorsa, binlerce senelik bir irk olan bizler(Türkler) neden birligimizi eskiden oldugu gibi tekrar sağlamayalim düsüncesine girmişlerdi. Osmanlida  yeni siyasi fikirler tartisiliyorken artik son batakliga gelinmis ve maalesef Anadoluda isgal edilmisti.
  Kahramanlar en zor zamanlarda ortaya  cikar iste bak o Başbuğ meydanda  dusman cok kalamayacak vatanda. Başbuğum bunlari tepeler, ama bir bakar ki Anadolu kim olduğunu bilmez der ki : evet siz muslumansiniz, ama sizin muslumanliktan once ait oldugunuz bir irk var. Osmanli bir irk degil hanedan milletin egemenligini cebren almis ve sizi kim oldugunuzu unutturmus. Siz bu acunun gordügü en muhtesem varlik olan Türksünüz . O bize once dilimizi verdi unutulmus. Atatürk diyor ki: ''Türkçe, dillerin en güzeli, en zenginidir. Yeter ki, bu dil şuurla işlenmiş olsun!''. Bence edebiyatımızda, Arap ve Fars ve diğer milletlerin kelimeleri yerine öz Türkçe kelime kullanan, Türk birliği temeline bir kaya parçası konduruyor demektir."  Mahmut Esat Bozkurt .Iste bugunku ümmetcilerin sevmedigi kisiler, Türk'e arapcayi cennetdili diyen yutturan bu kafalar dininde anlasilmasinin en buyuk engeli olmustur.
Atatürk bilincli Türkcüydü o bizzat yasayarak ve uygulayarak Türkcü olmustu iste bir ornek : Atatürk Türklük Şuuruna Nasıl Erdi

Atatürk bir hatırasını şöyle anlatıyor:
Şair Mehmet emin Yurdakul'un ilk defa Manastır askeri İdadisi'nde

"Ben Türküm. Dinim, cinsim uludur" mısra ile başlayan manzumesinde, bana ilk gençliğimin gururunu tattıran, ilk manayı bulmuştum. Fakat ben asıl, orduyu ilk katıldığım günlerde bir Arap binbaşının "Kavm-i Necip evladına sen nasıl kötülük yaparsın" diye tokatladığı bir Anadolu çocuğunu iki damla göz yaşlarında Türklük şuuruna erdim. Onda gördüm ve kuvvetle duydum. Ondan sonra Türklük benim esen kaynağım, erdemim övünç membaım oldu. Benim hayatta yegane fehrim, servetim, Türklükten başka bir şey değildi.

Türklüğün altin cağinin bitmesiyle beraber, moskofcu zihniyet Türk topraklarinda yilan gibi uyanmisti. Iste o zaman ATSIZ  er meydanina çikmisti.
Komunist ve kürtcü belalara karsi tek basina hic korkmadan mucadele etmis ilerleyen yasinda zindana yatmaktan cekinmemis bir Gok Bilgedir ATSIZ.
Eski Türk töresini günümüzde ercesine yasayandir ATSIZ. Atsiz bir fikir adami oldugu kadar bir eylem adamidir , 3 Mayis sanli Türkcülük günü acikca bir meydan okumaktan baska nedir ki.

Soyumuzun doğduğu ve dünyâya yayıldığı Ortaasya'daki, Uzakdoğu'daki Anayurt' da bugün de yükselen ORKUN ABİDELERİ'NİN yazıldığı günlerden zamanımıza ulaşmış, nesillerimize erişmiş Türk Milliyetçiliğini, Türkçülüğü, şahısların oyuncağı, kuruluşların propaganda aracı olmaktan kurtararak b¡r "MİLLİ MEFKURE" hâlinde yükselten ve ebedîleştiren, Büyük Türkçü Atsız olmuştur.
ATSIZ MECMUA'yı çıkarmaya başladığı 15 Mayıs 1931'den, ebedî âleme göç ettiği 11 Aralık 1975 târihine kadar ki 45 yılı aşkın dönemde sohbetleri, dersleri, konferansları, açık mektupları, şiirler¡ romanları, makaleleri, târihî edebî ilmî eserleri ve hepsin¡n üstünde Türklüğe adanmış, mahkemeler ve zindanlarda geçmiş "Çile Destanı" mücadele hayâtı ile Büyük Türkçü Atsız, Türk nesillerine örnek olacak, çağımızın unutulmayacak bir mefkûre kahramanıdır.
Bir fırtına gibi esmiş, bir bora ve tayfun gibi gelip geçmiş bu cesur, mert ve korkusuz Mücâdele Kahramanı, tarihi romanlarında canlandırdığı "yılmaz, yanılmaz, yurtçu, yenilmez" yiğitlerin yaşayan timsâli, örneği idi.
İç ve dış kaynaklı Türk ve Türkçülük düşmanlarının. gaflet içindeki idàrecilerle birleşerek Türk milliyetçilerine karşı tertipledikleri devlet saldırısının başlıca hedefi. Türk maarifinde çöreklenen komünistleri. vatan hâinlerini zamanın Başvekili Saraçoğlu'na yazılmış iki açık mektupla Türk milletine açıklayan cesur korkusuz, vatansever insan, Büyük Türkçü Atsız'dı.
Irkçılık-Turancılık. ödleklerin cesurlardan "Öç alma davasıdır. Irkçılık- Turancılık Davası. Türk komünistlerinin, milliyetçi ve komünizm düşmanı Atatürk'ün ölümünden sonra Fırsat ellerine geçen milliyetsiz kadrocuların. Türk milliyetçilerinden öç almak iç¡n uydurdukları bir kundaktı. Atatürk'ün yürekten "Ne mutlu Türk'üm!.." dedirtmediği. başka soydan olmak aşağılık kompleksi ile kara yürekleri mühürlü Türk düşmanları, kuşku, kåbus içindeki Şeflerinin "Moskoflara yaranmak" hülyâsını da körükleyerek, bu uydurma dâvânın senaryosunu Çankaya'da hazırlamışlardı.
Makalemi ATSIZIN  unutulmaz sözleri ile bitiriyorum ;

Bütün dünyada yurt düşmanlarına müsamaha gösteren, hatta onlara mevki ve salahiyet veren tek ülke Türkiye’dir!

...Çünkü biz artık insaniyet ve barış değil, milliyetçilik ve savaş istiyoruz. İnsaniyetperverlik köpekliktir. İnsaniyet milliyetçilikle asla uyuşamaz. İnsaniperverlik yüksek gurur ve haysiyet duygularına zıttır. İnsaniyetperverlik domuz katolik papazının ve sinsi protestan misyonerinin kendi alçakça maksatlarına âlet edindikleri bir tuzaktır. Hayır! Biz barışta da değiliz. Biz savaşçıyız..
      Udaga HAN

Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türkçülük, din gibi derin, tasavvuf gibi mistik bir sistemdir. Ondaki ihtişamı ve bu uğurda ölmekteki ululuğu ancak ruhunda istidat olanlar duyabilir.
Kaan ULAŞ
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 6.109


Madem ki Türküz; o halde Türk gibi yazarız.


« Yanıtla #1 : 12 Ocak 2018, 22:05:34 »

Türklük yalavaçları.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

ATSIZCA, ATSIZCILIK
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.228 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.011s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.