TÜRKLER OY VERİRKEN NEYE DİKKAT EDERLER
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 20 Eylül 2020, 04:41:41


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
Gönderen Konu: TÜRKLER OY VERİRKEN NEYE DİKKAT EDERLER  (Okunma Sayısı 5473 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Karagerey
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.857« : 09 Aralık 2011, 18:22:19 »

  İnsanlarımız seçim zamanı oy kullanırken bir saplantı halinde giderler seçim sandıklarına. Oy vereceği partiyi, o partinin adaylarını sevmeseler de, yinede, o partiye oy verirler. Nasıl ki, biz Türkçüler, çaresizce, pişman olacağımızı bile bile MHP ye oy vermişsek, bazılarımız da, takım tutar gibi gider oy verir. Her siyasi parti, kurulduğu yıllarda, omuzlarına bir misyon yüklenir ve o misyonla yıllarca yaşar. O misyondan ne kadar uzaklaştığı çoğu zaman göz ardı edilir. Günümüzde de, bizim oy vereceğimiz iki partide de bizim fikirlerimize çok uzak duruyordu. Ama birisi var ki, Türkler için, BDP kadar tehlikeli idi. O parti hakkında bir kaç bilgi aktarmak istedim. Aslında bu bilgileri hepimiz iyi biliyoruz ama yeni gelen kandaşlarımız için faydalı olacağını düşündüğüm için yeniden yazmak gerektiğini düşündüm. Yeni gelen Ayşegül Kandaşımızın; "Ailem,mezhebimizden dolayı o partiye oy verdi" sözü de bu konuya dahil oldu. Bu parti ile ilgili, 12 Haziran seçimleri vekil adaylarından bir kaç örnek:

  Dersim tartışmalarının merkezindeki milletvekilinin milletvekili olmadan önceki seçim bildirgesi."Dersim’in değerli evladı Kemal Kılıçdaroğlu’nun liderliğindeki CHP’den milletvekili adayı oldum. Ancak CHP üyesi olmadığım gibi CHP’ye adaylık başvurusu da yapmamıştım. Sosyalist soldan gelen bir insan olarak adaylık teklifini Kılıçdaroğlu’ndan aldım. Bizzat Sayın Genel Başkanımızdan Alevi, Dersim ve Kürt sorunlarında “yeni bir dönem” açılacağının ve genel olarak ülkedeki siyasal havayı özgülük ve eşitlik ilkeleri doğrultusunda dönüştürme yönünde işaretler aldığımdan ötürü bu teklifi hiçbir tereddüt göstermeden kabul ettim. .."
Avukat Hüseyin Aygün, 7 erin şehit olduğu Reşadiye saldırısını planlayan PKK'lı Süleyman Şahin'in 2005'te öldürülen babası Hasan Şahin için İçişleri Bakanlığı'nı 16 bin lira manevi tazminat ödemeye mahkûm ettirmişti. CHP'nin Tunceli 2. sıra adayı olan Hüseyin Aygün, Şahin ailesinin avukatlığını yapıyordu.
  Bir diğer Bingöl adayı Süleyman Batga da CHP'nin PKK gönüllüsü vekil adayları arasında. O kadar ki Öcalan'ın yakalanışını açlık grevi ile protesto etmiş bir isim. Kardeşleri Sinan Batga ve Murat Batga da uzun yıllar HADEP'in Hatay teşkilatında görev aldı.
Diyarbakır 1. sıra adayı Salih Sümer de, SHP'nin PKK ile içli dışlı olduğu 1991 seçimlerinde SHP ile Meclis'e giren isimlerden. Salih Sümer daha sonra SHP'den ayrılan 10 yol arkadaşı ile birlikte bugünkü BDP'nin temeli olan HEP'i kurdu. Kardeşi Mehmet Emin Sümer ise PKK faaliyetleri sebebiyle uzun yıllar cezaevinde kaldı
PKK terör örgütü üyeliğinden hapis yatan Melik Aykız Diyarbakır'dan aday.
  Bir başka Diyarbakır adayı Melik Aykız da PKK'da faaliyet gösteren şahıslardan. Melik Aykız bir süre PKK faaliyetleri sebebiyle içeride kalmış.
PKK terör örgütü üyeliğinden hapis yatan Necmettin Yardımcı Hakkari'den aday.
Kılıçdaroğlu'nun özerklik vaad ettiği Hakkari'de CHP'nin 1. sıra adayı Necmettin Yardımcı da eski HADEP delegesi. PKK bağlantılı faaliyetlerinden dolayı birçok kez içeri girip çıkmış. Abisi Asker Yardımcı da daha önce uyuşturucu ticareti sebebiyle içeri girmiş.
  VE YÖNETİM TAKIMI
Terörist cenazelerine ‘şehit' diyen Sezgin Tanrıkulu İstanbul'dan aday.
   Her dönem PKK'ya doğrudan destek vermiş olan ve ölen PKK'lıları “şehit” kabul eden Diyarbakır Barosu eski Başkanı ve PKK'lıların avukatı Sezgin Tanrıkulu, Kılıçdaroğlu ile birlikte CHP'de yönetim kadrosuna alındı. Sezgin Tanrıkulu, parti içinde yaşanan tartışmalar sonrasında Diyarbakır'dan değil İstanbul 2. Bölge'den aday gösterildi
    Kılıçdaroğlu'nun parti meclisi üyesi Mesut Değer de eski DEP avukatlarından. Leyla Zana, Orhan Doğan, Hatip Dicle gibi isimlerin yargılandığı DEP davasında Mesut Değer bu isimlerin avukatlığını üstlendi. Kendisi bir dönem PKK terör örgütü üyesi olmak suçundan yargılanan Mesut Değer'in eşi Hülye Değer de HADEP üyeliği yapmış. Mesut Değer, yazdığı “Kürt Sorunu Mu?” isimli kitapta da PKK'ya af istemişti.
  Bu örnekler artırılabilir. Bu partinin ne kadar tehlikeli olduğunu gözler önüne sermek için, bu bilgiler yeter sanırım.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Karagerey Altemur
Karagerey
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.857« Yanıtla #1 : 09 Aralık 2011, 18:32:32 »

 Bu yazıya, unuttuğum bir kaç şeyi de eklemem lazım. Bu düzen biz Türkçüleri her zaman köşeye sıkıştırmaktadır. Her partinin içine kolayca sızıp, bizleri çaresiz bırakmaktadır. Bu kalleş demokrasi bize hiç yaramamıştır. Bir söz var, bir yerde okumuştum, tam da bu konu için:" Eğer oy vermek gerçekten işe yarasaydı, oy vermemize izin vermezlerdi." Ya düzene düzülenlerden olacağız; ya da düzeni bozanlardan.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Karagerey Altemur
açina
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 09 Aralık 2011, 18:33:26 »

CHP ve MHP Türkçülüğün önündeki en büyük engeldir. Biri Atamızın partisi olmasını kullanarak, diğeri Türk milliyetçiliğini kullanarak, Türkçülüğün içini boşaltmaktadır. Geçenlerde, MHP nin yayın organı Bengü Türk tv de, kürtlerin soyunun Hun Türklerine dayandığını açıklıyorlardı. Gözlerime ve kulaklarıma inanamadan izledim. Bu iğrenç ara ırkı benim soyuma dayandırmaya çalışan bir zihniyet asla Türk Milliyetçisi değildir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
ötüken56
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 15« Yanıtla #3 : 09 Aralık 2011, 18:51:00 »

 Soy birliği olmasının imkanı yoktur. Ben kürt çoğunluklu bir ilde yaşıyorum. Bize ve o itlere bakan aradaki farkı anlar yani. Tek ortak paydamız aynı şehirde yaşamak. Bizimkiler genelde kara değildir ve nereli olduğunu bilmeden baksan egeliden akdenizliden ayırt edemezsin.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Utacı Börü
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 111


TTK!


Site
« Yanıtla #4 : 09 Aralık 2011, 19:50:01 »

Malesef Türkçülükle uzaktan yakından alakalı bir parti yok. Mecburen uzağın yakını Mhp'ye veriliyor. Boş oy vermek demek tüm partileri eşit görmek anlamına geliyor, o yüzden kötünün iyisi de olsa bir yere mührü basmak gerek. Yoksa bdpye bile oy gitmiş olur..
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Tanrı Türk'ü Korusun ve Yüceltsin!

Gumus Kurt
Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 09 Aralık 2011, 20:49:23 »

"Türkçüler bugünlük ancak Türkçü karakteri olan partileri tutarlar. Türkçülük‘den sapan veya taviz veren hiç bir parti Türkçüler’ce tutulmaz, tutulamaz. Türkçülüğün ne olduğu açık, seçik ortada bulunduğu için bugünkü tutumları ile hiç bir parti Türkçü değildir."

H. Nihal ATSIZ Ötüken, Şubat 1970

2012 yılına gireceğiz, durum yine aynı.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Aksungur
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 74


« Yanıtla #6 : 09 Aralık 2011, 22:02:53 »

Salt Türkçülüğün en büyük hedeflerinden biri Türk emperyalizmi, yani Turan.
Bunu alenen kimse savunmuyor bugünün Türk siyasi yelpazesinde.
En fazla ismi Türklükle geçen parti, mevcutlar içinde, Mhp'dir.
Ben seçimlerde Mhp'nin oy yükseltmesini isterim bundan.

Sadece bir kez oy kullandım hayatımda; 2007'de, Mhp'ye.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
açina
Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : 09 Aralık 2011, 22:09:22 »

Aksungur Beğ, Türklerin hayali ve tutkusu ,sizin dilinizde nasıl Türk Emperyalizmine dönüştü bir türlü anlayamadım. Emperyalizm kelimesinden ne anlıyorsunuz bilemedim. Turan, zaten Türklerin yaşadığı toprakları, tekrar bağımsız ve özgür olarak sadece Türk'ün yönetmesi ve birleşmesi hayalidir. Emperyalizm bunun neresinde anlayamadım. Bizim amacımız başka milletlerin toprağına ve servetlerine göz dikmek değil. Bizim olan topraklarda özgürce ve Türkçe yaşamak.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Aksungur
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 74


« Yanıtla #8 : 09 Aralık 2011, 22:12:10 »

Emperyalizm, bildiğiniz "imparatorlukçuluk"tur.
Bütün Türkler bir olsun, Adriyatik'ten Sibirya'ya bir imparatorluk olsun.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Delikurt27
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 650


ANTEPLİ BOZKURTLAR!!!


« Yanıtla #9 : 09 Aralık 2011, 22:31:43 »

Emperyalizm veya yayılmacılık, bir devletin veya ulusun başka devlet veya uluslar üzerinde kendi çıkarları doğrultusunda etkide bulunmaya çalışmasıdır.

Bir ulus veya devletin genişlemesi,
Bir ulusun kontrolünü diğer halklar üzerinde genişletmesini sağlayan politika ve uygulamalar,
Bir devletin kendi sınırları ötesindeki halklar üzerinde, rızaları olmaksızın, kontrol kurma politikası şeklinde tanımlamaktadır

Bu tesbitler Turan ile Emperyalizimin birbiriyle alakasız şeyler oldugunu gösterir.

Turanda hedef: Ortak çıkarlar hedefler vardır(Türk'ün sıkıntısına, neşesine ortak olunur)
Emperyalizimde: Tek taraflı çıkar hedef vardır (Karşı tarafın durumu önemli değildir)
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

“Türk sayısını çoğaltmak ulusal büyük amacı, tabii gelişmeye bırakılmamalıdır. Alınacak ve hayata geçirilecek olağanüstü önlemlerle bir ulusal politika izlenmeli ve Türk sayısı çoğaltılmalıdır.” M.KEMAL ATATÜRK
Sayfa: [1] 2
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.284 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.022s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.