Türkiyenin Etnik Yapısı Üzerinde Ayak Oyunları.
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 29 Kasım 2020, 13:52:22


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Türkiyenin Etnik Yapısı Üzerinde Ayak Oyunları.  (Okunma Sayısı 4462 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
ULAK_ KURT
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 440« : 26 Aralık 2011, 00:44:48 »


Yürekli-Kam Bey’e 10 makale için söz vermiştik. 3 gün içinde böyle bir konuda yazı yazmak  takdir edersiniz ki kolay değildir. Bu yüzden  mümkün olduğunca  çok kaynak tarayarak , konu  üzerinde yapılan  çalışmaların hangisinin güvenilir olduğu hangisinin olmadığını karşılaştırma ile ortaya koymak istemiştim. Ama bir sürü saçmalığı buraya yazmaktansa  , bu saçmalıkları  üfüren kuruluşların ne menem bir şey olduğunu  , neden  ciddiye alınmamasını açıklmanın  daha mantıklı olacağına karar verdim.

Bilindiği gibi Türkiye’de ırka dayalı nüfus sayımı en son 1965 yılında  yapılmıştır.  Dolayısı ile bugünkü demografik (nüfusbilimsel)  yapının ırk  temelinde  kesin analizi  olası değildir.

Ancak bazı yabancı ve yerli kuruluşların yaptıkları çalışmalar  vardır ki bunlar da  belli  sayıdaki örneklerle yapılan  anket sonucundan çıkartılan istatistiksel /varsayıma dayalı sonuç verir. Bunlar genellikle  sonuçlar üzerinde  oynamalarla  sponsorların amacına hizmet edecek şekle sokulur ve en sonunda da sanki  kesin bilimsel sonuçlarmış gibi medyaya pompalanıp toplumumuza kabul ettirilmeye çalışılır.

Türkleri   yurdundan  etmek isteyenlerin  bin yıllık rüyası olan hain  planın bir parçası olarak çoğu zaman Türklerin sayısı  bilinçli  olarak olduğundan az gösterilmeye çalışılmaktadır.

Kim bunlar?

1.   Amerikan Evangelic  Misyoner organizasyonu,  "Joshua Project" :

Bu örgüt tamamen dini temeller üzerine kurulup esas ve tek amacı hristiyanlığı  yalnızca Türkiye’de değil bütün dünyada yaymaktır.

Bu örgütün etnik araştırmalarına bakılırsa sanki  her eve tek tek gidilmiş gibi bir izlenim sahibi olursunuz. Benim  ve çevremdeki hiç bir  eve gelmediler. Sizden böyle bir örgüt üyesi adına  anket yapan oldu mu?

Web sitesine bakarsanız öyle bir hazırlanmış ki , içinizden  „vay be , amma da  ince elemişler“ diyebilirsiniz. Ama biraz derine inip bakarsanız  sapıttıkları anlaşılıyor.

Örneğin, Türkiye’de yaşayan Türk ırkını  16 ya bölmüşler.  Türkmen , Azerbaycan’lı  (azeri demişler) ve Türk’ü dahi farklı  kimlikmiş gibi göstermeye çalışmışlar.
Başka bir ilginç  konu: Hindistan’a  gitmişler  , tek tek saymışlar. Sonuçta 300 Türk bulmuşlar.  Yahu  bu ülkenin nüfusu 1.2 milyar. Bu kadar adamın içinde nerde buldun 300 kişiyi?  Binde  0.00025 !

Neyse , sayılara boğulmadan Türkler hakkında yaptıkları genellemelere bakıp bunları bitirelim.

 “Türkler genellikle sünni müslümandırlar.  Nazara inanırlar, kem gözlerden  korunmak için  nazar boncuğu takarlar.  Ateş üstünden atlamak da   nazardan korunmanın  ve Allaha ibadet etmenin başka bir yoludur.“
“Bir kadın bir kapının etrafına balık yağı serper ve bir erkek de ordan geçerse, kadına ömrü boyunca aşık olur.“
“Okuma yazma oranı kadınlarda 85%, erkeklerde 95% dir. „
“Bazı Türk erkek ve kadınları doktor , hukukçu, mimar, mühendistir.“
“Türklerin 60% ‚ı İstanbul, Ankara, İzmir ve Adana’da yaşar.“
“Ekmek, zeytin peynir , soğan, meyva ,sebze , fındık  yerler“
“Erkekler dışarda çalışır, kadınlar evde yün eğirir.“
“Köylerde pikniğe gider, mangal yaparlar, at yarışı , horoz dövüşü , yağlı güreş severler.“


2.   United States Center for World Mission (USCWM)
“Dünyada herkese bir kilise” sloganı ile çalışan ABD merkezli misyoner vakıf.
Bu  vakıf yukarıdaki “Joshua Project” in de içinde bulunduğu bir çok  dini kuruluşun çatısı konumunda. 2008 de kürtleri abartarak 20% ye çıkarmışlardı. Bunlar ayrıca  Çin’de ki 40 Milyon Uygur Türkü’nü  hedef kitle olarak seçmişler. Burada yaptıkları misyonerlik çalışmaları ile Türklüğü yok  etme çalışması içindeler.


Emmanuel Faith Community Church (EFCC) papazı Harry Larson  1984 yılında şöyle diyor:

“Kürtler bizim için çok uygun bir hedef. Bir çok kürt Avrupa’da çalışıyor. Bunlara ulaşabilirsek, onlarda  ülkelerine dönerler ve akraba, arkadaşlarına ulaşırlar.”...

1989 yılı Ocak başlarında EFCC  nin görevlendirdiği bir çift Almanya’ya kurmanji kürt dilini öğrenmeleri için gönderilir. Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
http://www.missionfrontiers.org/issue/article/could-your-church-adopt-a-people1

 Kilise ayrıca  İsa’nın propaganda dökümanlarının-filmler  kurmanjiye çevrilmesinde  parasal destek veriyor.
Mike  ve  Sue Olson (isimler değiştirilmiş) kürtler üzerindeki çalışmalardan çok etkilenmiş . 
Mike : “Gelecek 10 yılımı  müslüman evangelizmine adadım”
Sue: “kürtler için hayatım boyunca dua edeceğim.”.
Mike: Bu iş yapılabilir. Büyük bir kiliseye de gerek yok. 16,000 kişiyi küçük parçalara bölerek.


Görüldüğü gibi  misyonerlerde kürtlerin beyinsiz olduğunu anlamış olsalar gerek ki,  kolayca avuçlarının içine alıp bölgede kullanabilecekleri bir maşa yapmak istiyorlar.Sanırım başarılı da oldular. Çünkü kürtler önce Saddam’a karşı ayaklandılar, Körfez savaşında ABD askerlerinin yanında yer aldılar. Şimdi de Türkiye’de benzer işler peşindeler.
Yine ilginçtir ki, bu tür örgütler amaçlarına ulaşmak için din perdesini kullanıyorlar.

Soru şu: Bu ve benzeri kuruluşların Türkiye  ile ilgili yaptıkları her hangi  bir sözde “araştırma” / anket vb. ne kadar güvenilir olabilir?


3.   CIA
Yorum yok.

4.   Prof. Dr. Mehmet Şahingöz’ün referans aldığı  “Ethnologue Data from Languages of the World, ABD”
Bu kitabı basanları araştırdığımızda yine karşımıza temeli hristiyan dini inançları üzerine kurulu “SIL International”  örgütü çıkıyor.

1934 yılında kurulmuş. 60 ülkeden katılımcılarla  sözde dil bilimsel “çalışmalarını” sürdürüyor.
Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
http://www.sil.org/sil/5.  KONDA , TESEV gibi  kuruluşlar.

TESEV’i Cengiz Çandar’ın “demokratikleşme Programı”ndan biliyoruz.
Köprülerin (Linklerin) Görülmesine İzin Verilmiyor.
Köprüleri (Linkleri) Görebilmek İçin Üye Olun veya Giriş Yapın
http://www.tesev.org.tr/default.asp?PG=ANATR
    bağlantısına baktığımızda ise ermenilerle dost olmaya çalışan  kürtsever olduklarını hemen anlayabiliyoruz. Dolayısı ile onların “Allah bir” dediğine inanmam.

KONDA ise yaptığı ankette 10,393 deneğe ulaşmış olup 74 Milyonun tümü hakkında sağlıklı  sonuçlar vermeyeceği açıktır.


Peki nerde , ne kadar, kim yaşıyor sorusu ne olacak?

Türkiye'deki etnik yapı hakkında en gerçekçi ve bilimsel veriler Devlet İstatistik Enstitüsü'nün (şimdi TÜİK) 1965 nüfus sayımlarıdır.

1927 Ve 1965 ırka dayalı  nüfus sayımları sonuçları arasında oran kurulur ve her etnik grubun ortalama nüfus artış  hızı bulunarak  bu günkü duruma  matematik olarak ulaşmak olasıdır. Ancak bu bile kesin sonucu vermez. Çünkü  özellikle son 20-30 yıldır  kürtler arasında bilinçli bir doğurmaya teşvik var. Yani  çoğunluğa geçmek istiyorlar. Ne kadar doğurdukları ise belli değil.

Bence yapılması  gereken şu an için azınlıkta bulunan etnik grupların  kesin sayısının ne olduğu değil, nasıl  mücadele edileceğidir. Kürt bu kadar, arap şu kadar önemli değil. Çoğaldıklarını  zaten biliyoruz. Özellikle sahil kesimlerinde  gelen turistleri ne kadar taciz edip Türklerin adını  kötülediklerini de.

Eskiler bilir,  bundan 15-20 yıl önce İstanbul’a yoğun göç karşısında o zamanki yöneticiler ne yapacağını şaşırmıştı. Hatta şehire girişlerin kimliğe tabi olmasını söyleyenler olmuştu. Lahmacun/  tatlıses ikilisi  ile mücadelede başarısız olundu . Sonuçta haşereler   İstanbul’u  yaşanmaz bir yer haline getirdi.

Ülkemiz yeni bir işgal altında.

Türkçüler    liderini bekliyor .
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
YigitKam
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : 26 Aralık 2011, 04:15:44 »

Budur işte Necati size yakışan.. Bir başlıkta kuru gürültü edeceğimize konuyu kendi düşüncelerimiz ne ise onu açıklayan geniş bir Makale şeklinde sunduğumuzda bundan faydalananlar olacaktır kanısındayım , böyle yazılarınız inanın bana siz öldükten sonra bile bir gün birilerinin faydalanabileceği bir yapıt özelliği taşıyabilir. Eline sağlık kandaşım.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Bengü Hatun
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 23« Yanıtla #2 : 26 Aralık 2011, 05:14:55 »

Az önce izlediğim tv kanalında,sanırım bir tarihçi k.rt nüfusunun 6 milyon olduğunu söyledi,Sebahattin Önkibar da biz 20-25 milyon  olarak tahmin ediyoruz dedi.O kişide kendine göre mantıklı açıklamalarla dediğini ispatlamaya çalıştı ama bence daha farklı durum.Çünkü bunlar üremeleriyle meşhur;bir ölür beş kişi daha gelir arkalarından.Ayrıca nüfus sayımında da tam olarak kendilerini ortaya koymuyorlar...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Türkçü Kasırga
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.016


IRKÇI


« Yanıtla #3 : 26 Aralık 2011, 05:56:18 »

Az önce izlediğim tv kanalında,sanırım bir tarihçi k.rt nüfusunun 6 milyon olduğunu söyledi,Sebahattin Önkibar da biz 20-25 milyon  olarak tahmin ediyoruz dedi.O kişide kendine göre mantıklı açıklamalarla dediğini ispatlamaya çalıştı ama bence daha farklı durum.Çünkü bunlar üremeleriyle meşhur;bir ölür beş kişi daha gelir arkalarından.Ayrıca nüfus sayımında da tam olarak kendilerini ortaya koymuyorlar...

Sebahattin Önkibar severek okudugum cesur ve bilincli bir gazetecidir. Onun; 20-25 milyon arasi kürt oldugunu tahmin ediyoruz demesi acikcasi beni sasirtti. Yahu 20-25 milyon kürt demek sokakta gördügümüz her 4 kisiden birisinin kürt oldugu anlamina gelir ki kirolarin domuzlari kiskandiran üremelerine ragmen daha durum oralara gelmemistir.
Diger taraftan kürt sayisini oldugundan az gösteren tarihcide bir yerde Türk milletini kürt tehlikesine karsi uyutma derdindedir.
Gercekten Önkibar gibi bir gazetecinin bu tür düsmanlari sevindirecek oranlar vermesine sasirdim dogrusu.
Acaba Sebahattin Önkibar kürtleri oldugundan fazla göstermekle ne yapmak istiyor ?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Bengü Hatun
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bayan
ileti Sayısı: 23« Yanıtla #4 : 26 Aralık 2011, 06:46:13 »

Bu izlediğim kanal,ulusal kanal da alternatif programının tekrarıydı,Önkibar'ı ben de tanır ve severim.Bu konuk ettiği kişiyi de çehre olarak tanıyorum,isim olarak değil.Ama gerçekten 6 milyonu duyunca sevindim,niyetini tahmin edemiyorum bu kişinin;Önkibar'ın 20 milyon tepkisiyle bu kişiye güven duyduğuna göre belki de gerçeklik payı vardır umarım.Buna rağmen iç anadolu gibi bir yerde pazarcısından tutun da,yolda ve parkta,üniversiteler de her yerde karşımıza çıkıyorlar bu insanlar.Kendi kendine artık sormaya başlıyorsun bunlar nasıl bu kadar çoğaldılar diye..!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Delikurt27
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 650


ANTEPLİ BOZKURTLAR!!!


« Yanıtla #5 : 26 Aralık 2011, 13:50:24 »

Değerli Kasırga Anda seninde işaret ettigin gibi Sabahattin önkibar Milliyetçi vatansever kişidir onun için sever takip ederiz bende böyle bir adam neden k.rtçülerin idda ettikleri rakamları vermiş diye düşündüm proğramı görmedim ama eminim önkibar bizim sürekli burda veya dışarda dikkat çekmeye çalıştıgımız gibi k.rtlerin hızlı çoğalmaları ve neticede tehlike oluşturduklarını, oluşturacaklarını ima yoluyla yada direk söylemek istemiş olabilir başka bir sebebini sanmıyorum, 20 milyon rakam kesinlikle hayali fakat böyle giderse biz uyurken 20 değil 40 olmuşlar  6 milyon diyen kişi hedef saptırmıştır bilerek yada bilmiyerek gerçege ve mantıga uygun rakam 10 -11 milyondur.zaten sende bu rakamları benimsiyorsun
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

“Türk sayısını çoğaltmak ulusal büyük amacı, tabii gelişmeye bırakılmamalıdır. Alınacak ve hayata geçirilecek olağanüstü önlemlerle bir ulusal politika izlenmeli ve Türk sayısı çoğaltılmalıdır.” M.KEMAL ATATÜRK
Delikurt27
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 650


ANTEPLİ BOZKURTLAR!!!


« Yanıtla #6 : 26 Aralık 2011, 14:09:31 »

Necati kandaş farklı bir çalışma olmuş hoşuma gitti şahsen buna benzer değişik konularda çalışmalarınızı bekleriz
Etniklerin sayılarını tesbitten çok nasıl mücadele edilmelidir diye görüş belirtmişsin,Haklısın fakat bu halktan çok hükümetlerin işi uzun yıllardan beri yönetime Türk soylu birileri gelmediki mücadele etsin,yoksa bunların üremesinin çoğalmasının farkında olmamak için akıldan yoksun olmak lazımdır.
Halkın yapacagı hiç bişey yokmu? Bana göre bir çocuk fazla yapsın 1 se 2, 2 ise 3-5-7-10, 10 tanede olurmu demeyin köy hayatında olur. başka ne diyelim bak siz 8 kardeş iken, sen 2 yapmışsın az bence, bir tane daha yeğen bekleriz, birlik altın hazır
Gülümseme Gülümseme
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

“Türk sayısını çoğaltmak ulusal büyük amacı, tabii gelişmeye bırakılmamalıdır. Alınacak ve hayata geçirilecek olağanüstü önlemlerle bir ulusal politika izlenmeli ve Türk sayısı çoğaltılmalıdır.” M.KEMAL ATATÜRK
Türk Çerisi
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 789


« Yanıtla #7 : 26 Aralık 2011, 23:29:29 »

Arkadaşlar, bu ayak oyunlarının sebebi ve sorumlusu devletimizdir. Türklüğe ayrıcalık tanınmamaktadır. Türklüğün şanı gizlenmektedir. Bu da doğu ve güneydoğudaki yüzbinlerce Türkün maddi yetersizliklerin de etkisiyle k.rtlerin içinde kaynayıp asimile olmasına sebep olmaktadır.

Doğuda birçok aşiret Türktür. Karakeçililer, Atmalılar, İzollar, Rişvanlılar ve daha niceleri. Aslında bu aşiretlerin büyükleri de Türk olduklarını kabul etmektedir ama bu yönde aşiretlerine karşı herhangi bir telkinde bulunmamaktalar. Çünkü devlet ilgisiz ve ayrıcalık Türklere değil kürtlere yapılıyor.

Bizlere düşen görev bunları sürekli yazmak, yayabildiğimiz kadar yaymaktır.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Çalış didin ve çalış yıldızlar kapacaksın,
Bir Tanrıya bir de Türklüğe tapacaksın!
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.241 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.016s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.