TÜRKÇÜ ÖRGÜTLENMENİN ZORUNLULUĞU-Kurtkayaoğlu Kürşad
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 21 Ocak 2021, 05:07:36


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: TÜRKÇÜ ÖRGÜTLENMENİN ZORUNLULUĞU-Kurtkayaoğlu Kürşad  (Okunma Sayısı 3617 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
BOĞAÇHAN.
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 522« : 22 Kasım 2010, 12:21:46 »

Sevgili BTC erleri,

Baturlar,

Ayzıtlar,

Türklüğe gönül vermiş yiğit kişiler,

Kandaşlarım,

 

Ülkemiz siyasi bir buhrana doğru sürüklenmiş ve sürüklenmektedir.Ülkemizde Türkçü Devrim’i, tüm Türk Dünyasın model olacak şekilde tasarlayan ve gerçekleştiren, Türkiye’yi bize bağışlayan Büyük Türk Başbuğ ATATÜRK’ün uçmağa varışından itibaren yönetim kademelerine bir ihanet süregelmektedir.

ATATÜRK, yaşamı boyunca Türklüğe hizmet etmiş, Türk adını almış TTK (Türk Tarih Kurumu) ve Türk dil kurumu gibi kurumlarla Türk kültürünün ve tarihinin yüceliğine işaret etmiş, devletimize Türk vatanı anlamındaki Türkiye adını vermiştir.

Ancak ATATÜRK’ten sonra Türk adı unutturulmaya çalışılmıştır.

Arkadaşlar, şu gerçeği açıkça görelim ve duyuralım: Bize Türklüğümüzü unutturmak istiyorlar.Türk’üm demeyi yasak hale getirerek Türklüğümüzden utanmamızı istiyorlar.Türk’ü yeniden doğuş destanı Ergenekon’u bile bir terör örgütünün ismi haline getirmek istiyorlar.Herkesin malum olduğu üzere bir art niyetli , fitneci kişilerin işidir.

Ancak durum sanıldığından çok daha önemlidir !

Çünkü, ülkemizde her yol bu art niyetçilerin görüşlerine çıkmaktadır.İnsanımız seçeneksiz bırakılmıştır.

Bizim üzerimizde durmamız gereken de budur.Türk milletine bu kör karanlıktan bir çıkış yolu olduğunu hatırlatmamız gerekiyor.Bu çağda yapmamız gereken, milletimize bir bozkurt gibi, bir gök börü gibi yol göstermek olacaktır.O yol Türk Milliyetçiliği yani TÜRKÇÜLÜKTÜR.

Ancak kılavuz bozkurda diş gösteren köpek çok olacaktır.Ancak biz yılmayacağız.

Milletimizin mazisi gibi geleceği de yüce olmalıdır.Türkçü örgütlenmenin zorunluluğu bunun içindir.

Bu mücadelede Başbuğ Atatürk ve Gökbilge Atsız yolumuzu aydınlatan ve bize hız veren iki ışık olacaktır.

Bizim düşünmemiz gereken örgütlenmenin zorluğundan ziyade zorunluluğu olmalıdır.Biz Türk milliyetçisi olduğumuz için Türk’ün her Türlü zorluğu aşacağını biliyoruz.

 

Örgütlenmede Atatürk’ün Parolasını Kullanacağız

 

Örgütlenmede nasıl bir yol izleyeceğimize gelince : Atatürk’ün bir parolası var onu uygulayacağız. Türk, öğün çalış güven diyor Atatürk.

Biz de aynısını yapacağız.

Önce Türlüğümüzle öğünmesini bileceğiz.Geçmişin kahraman ruhunu hatırlayacağız.Bundan kazandığımız manevi güçle çalışacağız.Ama aylakça değil ercesine çalışcağız.

Peki başarabilir miyiz ?

Elbette başarırız.

Atalarımız nasıl nasıl başarmışsa bizde öyle başarırız.Çünkü öğünüp çalıştıktan sonra güvenmesini bileceğiz.

Emeklerimize güveneceğiz.Bizimle çalışan, ter döken kandaşlarımıza güveneceğiz ve böylece başaracağız.

 

 

Türkçü Olmak Türk Olmaktan Daha Kolay

Bizi kızdıran bir tanım vardır.TC kimliğini taşıyan herkesi Türklüğe ortak ederler.Sanki kanı Türk olmayıp da o kimliği taşıyanların dedeleri kurtuluş savaşımızda bizi arkadan vurmamış, kürt,Pontus vs. ihanet etmemiş gibi !!!

Ancak bugün kendimize dönüp öz eleştirimizi yapmamız gerekir.

Bugün Türkçü olmak Türk olmaktan çok daha kolaydır.Arkadaşlar o kimlik denen kart parçasını bir yabancının çıkarması için bir dizi yasal işlemler ve koşullar vardır.Bunları tamamladığı vakit o kimliğe sahip olabilir .O eleştirdiğimiz açıklamaya göre böylece Türk olabilir.

Ancak Türkçü olmak günümüzde çok daha kolaydır.İnternette beş dakikanızı ayırarak bir internet hesabı oluşturup Türkçü olabilirsiniz.

Türkçülük bu kadar kolaya indirgenmiştir.Açtığınız profilden Türkçülük adına sağa sola saldırabilir, Türkçüler arasında anlaşmazlık çıkartabilir ve böylece bütün bir davayı mahvedebilirsiniz.

Ortalık bunu yapan ve kendine Türkçü diyen maskaralarla doludur.Türkçülüğü bu zihniyetten , bu art niyetli kişilerden kurtarmak gerekir.

Türkçülüğün sorumluluğu büyüktür.Laf ebeliği yapan , fitne fesat çıkaran Türkçülük adına kutsallara saldıran karaktersiz kişiler Türkçü olamaz.Bunların Türkçü diye anılmasına izin veremeyiz.

Türkçülük fedakarlı, yiğitlik, sıkı disiplin ve yerli yerinde bir kişilik ister.

Atsız Ata’nın dediği gibi ‘’Her Türk’ün Türkçü olamayacağı gibi her Türkçüyüm diyen de Türkçü olamaz.

 

 

 

Her Türkçü Bir Kar Tanesidir


 

Bazı arkadaşlarımız yalnız olduğumuzu düşünebilir.Ve bu yüzden umutsuzluğa düşebilir.Onlara Atatürk’ü ve Atsız’ı hatırlatmak isterim.Atatürk, Bandırma Vapur’unda kurtuluş mücadelesini gerçekleştirmeye karar verdiğinde yanında birkaç arkadaştan başka kimse yoktu.

Atsız da Türkçü dergiyi çıkartırken birkaç kadim dostu haricinde kimseyi bulamamıştı yanında.Ancak gün geldi Atatürk bütün bir Türk milletiyle kurtuluş mücadelesi verdi.Atsız Türkçü gençlerle beraber İnönü ve tabutluk karanlığını 3 Mayıs olaylarına şafağa erdirmesini başardı.

Şunu bir kere bilelim: bu vatanı ancak biz kurtarırız başkası değil.

Büyülerden bir şey istemek, her şeyi onlardan beklemek acizlik göstergesidir.

Atatürk Bandırma’da yol alırken 38 yaşındaydı.Yanındakilerde 30’lu ve 20’li yaşlardaydı.Biye biraz daha ileriye gidersek Atatürk ilk teşkilatını kurduğunda Harbiye’de bir liseliydi.Yanında da ancak yaşıtları vardı.

Başbuğ Atatürk , kurtuluş mücadelesine atıldığında devlet büyükleri işgal masalarında pazarlık yapmakla meşguldü.

Görüldüğü gibi umut biziz.

Bu vatanı kurtaracak olanda batıracak olanda biziz.

Şunu unutmayalım arkadaşlar: Her birimiz bir kar tanesiyiz.Biz durumun farkına varıp bir eyleme geçelim, yuvarlanmaya başlayalım, bu sefer diğer kar taneleri bizi bekliyormuşçasına bize katılacaktır.Bizde böylece büyük bir yumak oluşturup çığ gibi düşmanların üzerine düşecek ve onları öylece perişan edeceğiz.

Her zaferin bir ilk adımı vardır.

Tarih de her zaman ilk adımı atanları anar.

Bu yüzden işgal sonrası çiftçilikle meşgul olmayı düşünen İnönü’yü değil, Atatürk’ü görüyoruz tarih kitaplarında.Biliyorsunuz İnönü Kurtuluş savaşına sonradan katılmıştır.Ancak Atatürk bütün olaylara delilik denmesine rağmen bu kavgaya atılmıştır.

İlk adım için her zaman fedakarlık gerekir.Atsız’ın dediği gibi Türkçüler de Türk milleti’nin fedakarları olacaktır.

 

                                    Türkçü Ekonomi

Bazıları Türkçülüğü sığ bir düşünce olarak suçluyor.Ekonomik görüşümüzün olmadığını söylüyorlar.Bizi millet gerçeği dışında hiç bir şey bilmemekle suçluyorlar.Bizde tam tersine diyoruz ki bizim düşüncemiz her konuya her sıkıntıya cevap verebilecek yetkinliktedir.Çünkü biz bizzat millet gerçeğinden yola çıkarak her soruna çözüm bulabiliriz.Ekonomide de ne ABD’nin liberalizmine nede Marks’ın komünizmine ihtiyacımız var.Türk için ancak Türk’e uygun , özünde mevcut sistemler uygulanabilir.Bu yüzden ekonomide Türkçü ekonomi modelini öneriyoruz.

Biz diyoruz ki Türk ‘ün her şeye gücü yettiği gibi Türk coğrafyasının da her şeye gücü yeter.Atatürk dönemini gözünüzün önüne bir getirin.Türkiye uçağından, demiryoluna , ipliğinden şekerine kadar her şeyini kendisi üretebiliyor.Tam anlamıyla kendi kendimize yetebilen bir ülke durumundaydık o dönemde…

Bir de bu güne bakalım .Tamamen dışa bağımlı, etinden sütüne kadar her şeyi dışardan alan zayıf bir ülkeyiz.Bunun çözümü çok basittir.Öncelikle Atatürk döneminin politikalarına döneceğiz.Sonra Türk milletinin ihtiyaçlarına bakıp özümüze döneceğiz.Bilge Kaan’a , Osmanlı’ya, Çingiz’e bakacağız.Büyük devlet kurmanın sadece büyük ekonomi ile olabileceğini göreceğiz.

Türk dünyasını gözümüzün önüne bir getirelim.Amerika’sı, Rusya’sı uzaya araç gönderiyor.Peki bunların üssü nerede ? Tabiî ki Kazakistan’da

Dünyanın doğal gaz devlerinden birisi Azerbaycan diğeri Türkmenistan.İran’ın gazı Azerbaycan’dan Rusya’nın gazı Türkmenistan’dan geliyor.Dünyaya böylece hükmediyorlar.

Rusya neden parça parça ettiği Türkistan’ı yeniden bölmek için kargaşa çıkartıyor ?

Nedeni Çin’in Doğu Türkistan’ı demir perde gerisine hapsetmesiyle aynı.

Çünkü zenginlik orada.

AB’nin Kıbrıs’ta bunun için gözü var.

Bütün bunları toplarsak Türklerin birleşmesini bütün yabancıların neden istemediğini anlarız.

Türklerin birleşince dünyanın bir numarası olacağını onlar anlamış ama biz anlamamışız.Biz milletimize gidip diyeceğiz ki bu yoksulluktan çıkmak için birleşelim.

Türk birliği bizim ülkümüzdür, şerefimizdir.Bu isteğimizden asla vazgeçmeyeceğiz.Şereften taviz verilmeyeceğini çok iyi biliyoruz.

Bizim ekonomide önerimiz Türk birliği içinde otarşidir !

Yani dışa kapalı ulusal ekonomi.

Hiçbir şekilde kaynak sıkıntısı çekmeyeceğiz ve kendi kendimize yetebileceğimizi biliyoruz.Bu yüzden ne yabancıya malımızı ortak eder nede onlardan bir şey alıp onları zengin ederiz.

Ekonomide milli düşüncemizin temelini bunlarla beraber Atsız’ın toplumculuk ilkesi ve Atatürk’ün devletçilik ilkesi belirleyecektir.

 

Atatürk Gibi Olmak

 

Çok açık söylüyorum.Vurgulayarak, üstüne basa basa söylüyorum.Bir Türkçü nasıl olması gerekiyorsa BTC erleri de öyle olacaktır.BTC erlerinin her biri ALP kişi olacaktır.Bizim bu yola çıkarken bir sloganımız vardı. ‘’Geçmişin Türkleri diriliyor’’.

İşte bizim her üyemiz şanlı mazimizdeki atalarımız gibi kahraman olacaktır.Bu yüzden Türk büyüklerine onların hatıralarına ve kişiliklerine önem vereceğiz.Gençlerimize tarihimizden modeller gösterip onlar gibi olmaları gerektiğini söyleyeceğiz.Biz model sunma açısından çok şanslıyız.Çünkü tarihimiz gerçekten büyük kahramanlar ile dolu.

Diğer akımlar gibi Don Kişot’ları veya vasıfsız ( Said-i Kürdi, Şeyh Said ) kişileri kahraman diye göstermeyeceğiz.

Bizim ne Che gibi bir zavallıya ne de Kürt Sait gibi sapkın yobazlara benzeme çabamız olacaktır.

Biz de hakiki kahramanlarımızı anlatacağız milletimize Atatürk’ü, Atsız’ı, Kürşat’ı, Alparslan’ı anlatacağı.Onlar istediklerini övsünler, istediklerine benzesinler bize ATATÜRK OLMAK YETER !!!

 

İman Gücü ve Fedakarlık Her Türlü Sıkıntıyı Aşar

 

Kimi arkadaşlarımız bölücüler ve gericiler gibi birileri tarafından desteklenmeyeceğimiz için kaynak sıkıntısı çekeceğimiz düşünebilirler.

Ancak yine Atatürk örneğini hatırlatmamız gerekir.Para büyük sıkıntıları çözmez.Onu çözmek için iman gerekir.O iman Türkçülük imanıdır.Hani Atatürk kurmaylarına diyordu ya ‘’ Milletimize Türkçülük imanını aşılamalıyız’’ diye…Atatürk sıkıntıları böyle aştı.Bizde aynısını yapacağız.

Kurtuluş savaşı başlarken herkes ümitsizlik içindeydi.Atatürk’e bu imkansızlık içinde nasıl mücadelede edeceğini soruyorlardı. ‘’ Paşam milletin ordusu yok, parası yok.Nasıl başarırız ?’’ diyorlardı.

Atatürk ise ‘’Ordu yoktur kurulur,para yoktur bulunur ‘’ diyerek mücadeleye atılmıştı.Türkçülük imanıyla ateşlenen millette tez zamanda parasını bulmuş, ordusunu oluşturmuş, kurtuluşa ulaşmıştır.O mücadelede büyük bir fedakarlık vardı.Milletimiz adeta taşı sıkıp suyunu çıkarmış, varını yoğunu mücadeleye harcamıştı.Bizde insanlardan bunu isteyeceğiz.Atatürk’ün çıkardığı Tekalif-i milliye kanunları var.Millet iki öküzü varsa birini, iki çift çorabı varsa bir çiftini orduya vermişti.Bizim de davamıza bu oranda fedakarlık yapmamız gerekir.

 

 

AKP Pankürdizm İçin Çalışıyor

 

Kürt açılımı olayına gelirsek, Biz bu açılımın ihanet olduğunu daha önce belirtmiştik.Ancak üzerinde durulması gereken bir nokta daha vardır ki çok önemlidir.Bu açılım sürecinde AKP’nin yoğun gayretleriyle, olmayan bir dil var edilmiştir.Biliyorsunuz Kürtler Kürtçe diye iptidai bir dil konuştuklarını iddia ederler.Ancak Bingöl’deki kürt ile Van’daki kürt birbirlerini anlamaz.Hayvanımsı hırıltılar çıkartarak konuşulan bu dil bozması, yöreden yöreye değişiklik gösterir.Bir ortaklığı yoktur.

Ancak AKP devlet televizyonumuz TRT aracılığıyla Kürtçe yayın yapan bir kanal açtı.Bu kanal tamamıyla Kürtçe yayın yapan kanal olması özelliğiyle bir ilktir.

Evet ! Bu güne kadar pkk nın uydu üzerinden açtığı kanallarda dahil olmak üzere yayınının tamamını kürtçe yapan tek bir kanal yoktur.pkk kanalları yayının sadece bir bölümünü kürtçe yapar.Ancak propagandasını Türkçe yapar.Çünkü kürtlerin çoğu kürtçe bilmez.Bilsede anlaşamaz.Meclisteki pkklı vekillerin kürtçe kurslara gittiğini duyuyoruz.Çünkü kürtçe bilmiyorlar !

İmralı’daki bebek katili de emirlerini pkklılara Türkçe konuşarak bildiriyor.Yani bunların başındaki it bile örgütle kürtçe anlaşamıyor.

Türk birliği düşüncesinin kuramcılarından Gaspıralı İsmail, birliği nasıl formüle ediyordu ?

Dilde, fikirde, işte birlik…

İşte AKP, TRT’ye kürtçe kanal açarak kürtler arası dilde birliği sağlamlaştırmaktadır.Düşünün, Van, Bingöl, Muş’taki kürt, kürtçeyle birbirini anlamıyor.

Suriye’deki ise İran Irak, Türkiye’deki kürtler ise birbirlerini hiç anlamıyor.Siz tek ağızdan kürtçe bir yayın yapan hepsini birleştiriyorsunuz.Akp bunu yaparak Pankürdizmin önünü açmıştır.Bunu yapması için insanın yedi göbek Türk düşmanı olması lazım.

İşte Akp böylesi bir zihniyetin ürünüdür.Artık devleti kürtçüler, gericiler yönetiyor.Bu tehlikeye özellikle dikkat edilmesi ve buna karşı Türkçülüğün siyasallaşması gerekmektedir.

 

Her Türlü Emperyalizme Karşı Türkçülük

 

Bazı kendini bilmezler daha doğrusu babasını bilmezler Türkçülüğü sadece içerdeki unsurlara düşmanlık edip de dışarıdakilere tepkisiz olmakla suçluyorlar.

Bu densizlere Atsız’ın vasiyetnamesini hatırlatmak tokat gibi cevap olacaktır.Bizi onların yaptığı gibi emperyalizme küfredip diğerinin kucağına oturmayız.

Biz ABD’ye de Rusya’ya da, Çin’e de, AB’ye de karşıyız.Ancak biz burada ABD’ye dikkat çekeceğiz.Atsız Ata’nın öncesinden yazdığı vasiyetnameyle ABD’nin yarınki düşmanımız olacağını söylemiştir.ABD öyle bir beladır ki , öyle bir düşmandır ki, bölücüyü silahlandıran gericiyi finanse eden, birçok ülkede olduğu gibi Türkiye’deki karışıklıkları da çıkartan odur.ABD, Türkiye’de pkk’yı silahlandırmakla kalmamış, Irak’ta da Türklerin başına çuval geçirirken Kürtlere eyalet kurmuştur.Türk milleti ABD’nin bu alçaklığını unutmayacak ve hesap soracaktır.Yine Türkiye’nin başına çoraplar ören, malum cemaatin baş kişisi de yine ABD’nin kanatları altındadır.Biz bölücülüğe, gericiliğe karşı olduğumuz gibi bunların ağabeyi ABD’ye karşıyız.ABD bizim vücudumuza yapılmış bir sömürgendir, asalaktır.Ret edilmesi gerekir.Bizim ABD’ye karşı tavrımız bu kadar nettir.Bu derece ABD’ye karşı olan bir başka akım yoktur.Bizi ABD’cilikle suçlayan ise tarihimiz de alnımız gibi aktır.Buyrun Atsız yıllar önce ABD hakkında ne yazmış:’’ Amerika bir gergedandır.Gergedan gibi kuvvetli ve ahmaktır.Fakat bir fil veya çevik bir pars onu her an öldürebilir.’’

‘’ Amerika’ya olan borçlarımızda moratoryum uygulanmalıdır’’

‘’ Amerika bir mendeburdur.Köksüz bir haydut topluluğudur.Belasını bulacaktır.Biz ise 30 yüzyıllık tarihin hasılası olan ve birçok insani erdemleri bulunan bir millet olarak bu aşağılıklarla her türlü ilişiğimizi kesmeliyiz’’

Görüldüğü üzere Türkçülerin, birileri gibi aklı başına yeni gelmiştir.Biz dünde ABD düşmanıydık bugünde öyleyiz.Borçlarda moratoryum uygulanmasını ve her türlü ilişiğin kesilmesi konusunda Gökbilge kadar cesur davranacağız ve bunu her fırsatta dile getireceğiz.

 

Tek Çıkar Yol Türk Milliyetçiliği !

 

Son olarak bu konuşmamızın 21.yy Türkçülüğünün programından kesitler içerdiğini, tamamının ise pek yakında herkese gür bir sesle duyurulacağını müjdelemek isterim.

Görüldüğü gibi Türk’ün kurtuluşu, uyanışı, şahlanışı, ve yükselişi ancak ve ancak Türk milliyetçiliği ile mümkündür.Atsız atanın dediği gibi ‘’Fenalıklar nerden nasıl gelmiş olursa olsun tek ilacı Türk ülküsüdür.’’

BTC bu yüzyılda Türkçü mücadelenin yürütüldüğü bir mücadelede merkezi olacaktır.Bu yüzden bütün samimi Türkçüleri birleştirerek sağlam bir Türkçü örgütlenme oluşturmak bizim için zorunluluk olmuştur.

Hep beraber haykıralım arkadaşlar:

 

TEK ÇIKAR YOL TÜRK MİLLİYETÇİLİĞİ !

saluralp mahlaslı KURTKAYAOĞLU Kürşad
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Kırıkhan
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 302« Yanıtla #1 : 22 Kasım 2010, 12:27:32 »

Şu an işyerinde olduğumdan ayrıntılı okuyamıyorum.
Mümkün olduğunda ayrıntılı okuyup daha iyi bir yanıt yazarım; ilgilenilmediği düşünülmesin diye söylüyorum.
Esen kalınız.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Yürekli-kam
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 22 Kasım 2010, 12:27:59 »

Ruh Adam bazen Hareketlerde yanlışlığın olsada söylemlerinin tek harfinde bile hata asla olmuyor, dediklerinin tümüne yürekten katılıyorum ve çıkmış olduğunuz yolda başarı dileklerimi sunuyorum, umarım başarırsınız!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
İzmirli Kurt
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 160


GökTürk Erki Cihana Hakim Olana Dek Cenk!


« Yanıtla #3 : 22 Kasım 2010, 13:21:27 »

Değerli kandaşım Türkçü teşkilatlanma için duyguları kabartacak hoş bir yazı kaleme almışsınız. Bundan dolayı kendi adıma teşekkür ederim. Ancak katılmadığım kısımlarına gelirsek;

1) Ekonomiyi genel anlamda madenlere ve doğal gaza bağlamışsınız. Kendimize yeteceğimizi belirtip dışa kapalı ekonomik sistemden bahsetmişsiniz. Günümüzün küresel dünyasında dışa kapalı bir ekonomik sistemin olması imkansızdır. Ekonominin gelişmesi için Türk şirketlerinin dünyanın her noktasında faaliyet göstermesi gerekir. En basit örnekle Afrika kıtasında yalnızca havaalanları yaparak kazanılacak para milyarlarca doları ülkemiz kasasına koyacaktır. Ekonominin ve siyasetin paralel geliştiği dünyada küresel bir oyuncu olabilmemiz için, büyük olabilmemiz için kesinlikle özel sektörün devlet tarafından desteklenerek büyümesi sağlanmalıdır.

2) Che guevara konusuna değinmek istiyorum. Bu adamın bizim için bir rol model olması şüphesiz ki olacak iş değildir. Ancak sırf ülkemizde bulunan sol zevatlar bu adamı seviyor diye kendisine zavallı dememiz gereksizdir. Hayat hikayesine baktığımızda ve ölümünde çantasından "Nutuk" çıktığını göz önünde bulundurduğumuzda yapılan nitelendirmenin yanlış ortaya çıkmaktadır.

Saygılarımla
İzmirli Kurt
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

----------Burak Cilasun---------
Sanal Türkçü kahramanların ahlaksızlık ve bayağılıktan ibaret sözlerine itibar etmeyiniz.
hun_turk58
or-ok-on
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 419


Rehber KAN, hedef TURAN


« Yanıtla #4 : 22 Kasım 2010, 16:21:02 »

Değerli kandaşım Türkçü teşkilatlanma için duyguları kabartacak hoş bir yazı kaleme almışsınız. Bundan dolayı kendi adıma teşekkür ederim. Ancak katılmadığım kısımlarına gelirsek;

1) Ekonomiyi genel anlamda madenlere ve doğal gaza bağlamışsınız. Kendimize yeteceğimizi belirtip dışa kapalı ekonomik sistemden bahsetmişsiniz. Günümüzün küresel dünyasında dışa kapalı bir ekonomik sistemin olması imkansızdır. Ekonominin gelişmesi için Türk şirketlerinin dünyanın her noktasında faaliyet göstermesi gerekir. En basit örnekle Afrika kıtasında yalnızca havaalanları yaparak kazanılacak para milyarlarca doları ülkemiz kasasına koyacaktır. Ekonominin ve siyasetin paralel geliştiği dünyada küresel bir oyuncu olabilmemiz için, büyük olabilmemiz için kesinlikle özel sektörün devlet tarafından desteklenerek büyümesi sağlanmalıdır.

2) Che guevara konusuna değinmek istiyorum. Bu adamın bizim için bir rol model olması şüphesiz ki olacak iş değildir. Ancak sırf ülkemizde bulunan sol zevatlar bu adamı seviyor diye kendisine zavallı dememiz gereksizdir. Hayat hikayesine baktığımızda ve ölümünde çantasından "Nutuk" çıktığını göz önünde bulundurduğumuzda yapılan nitelendirmenin yanlış ortaya çıkmaktadır.

Saygılarımla
İzmirli Kurt

 Bu birliği sağladıktan sonra istesekte istemesekte içe kapalı bir yapıya bürünmemiz şart. Küresel serbest ekonomiye girmek için öncelikle bu rekabette güçlü kurumlar kurulmalı. En azından bu kurumlar ya da şirketler her neyse kurulana değin, içe kapalı olmamız gerekir. Aksi halde serbet ekonomiye hazırlıksız geçersek, Sovyetlerin çözüldüğü gibi birden çözülebiliriz. Ekonomimiz tekrar yabancıların eline geçebilir. Eğer kendimize fazlasıyla yetecek kaynağa sahipsek, küresellik uydurmasına kapılmayız bile. Kürşad kandaş doğru demiş. Neden başkalarını malımıza ortak edelim ya da onları zenginleştirelim ki?

Facebook'a Ekle
Kayıtlı

--"Biz dogrudan dogruya millet severiz ve Türk milliyetçisiyiz. Cumhuriyetimizin dayanagı Türk toplulugudur. Bu toplulugun fertleri ne kadar Türk kültürüyle dolu olursa, o topluluga dayanan cumhuriyet de o kadar kuvvetli olur." Atatürk
Yürekli-kam
Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 22 Kasım 2010, 16:36:33 »

Her şey bitti de Ekonomi mi kaldı Peynir

Şöyle bir düşününsene, Türkiyenin gelirinin büyük çoğunluğunu kırolar yiyor, Zaten Türkçü bir iktidar olduğunda nufus yarı yarıya azalacağından da milli gelir Türk milletini refaha götürecek kadar büyük olacağından gelirimiz rahat rahat yetecektir bize Peynir
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
açina
Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : 22 Kasım 2010, 18:38:27 »

Hayali bile ne güzel. Nereye baksan bir TÜRK. Komşun TÜRK, marketin TÜRK, kasabın TÜRK,  pazarcıların TÜRK, ordun TÜRK, hükümetin TÜRK. Ben başka ne dileyebilirimki...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.173 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.015s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.