TÜRKİYE MOZAİKTİR
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 17 Ocak 2021, 00:02:46


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1] 2 3 ... 5
  Yazdır  
Gönderen Konu: TÜRKİYE MOZAİKTİR  (Okunma Sayısı 12498 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Batur Alp
Ziyaretçi
« : 29 Kasım 2010, 20:25:02 »

Bazı zamanlar düşünmeden ezbere konuşup sapla samanı birbirine karıştırdığımız oluyor. Günlük konuşma dilinde ve otağdaki yazışmalarda derin manasını tartmadan sarf ettiğimiz sözler mevcut.

Örneğin; Türkiye’de yaşam süren farklı toplulukları Türk soyuna bağlayarak etnik kargaşaları engelleyeceğini düşünenlerin sıkça kullandığı ''Türkiye mozaik değildir.'' diye saçma bir tabir var. Ne yazık ki bu yanlış cümleye, Türkçüler olarak, belki de bilmeden bizlerin de iştirak ettiği anlar oluyor. Zamanında Türkeş’in ''Ne mozaği ulan! Mermer.'' diyerek etnik kardeşçilik safsatasına kattığı farklı boyutun milliyetçi camiada yer edinip çokça kullanılır hale gelmesinden mi kaynaklanıyor bu durum, bilemiyorum. Fakat, sözün yanlışlığı gün gibi açık.

Mozaik kelimesi farklılık, çeşitlilik anlamında kullanılıyor. Türkiye mozaiktir, sözünün açıklaması da bu ülkede farklı ırk ve kültürlerden gelen insanlar var demektir. Bize göre de böyle değil midir? Eğer bu ülke kurucusu, sahibi ve varisi Türkler olmak üzere değişik ırktan gelen azınlıkların da yaşam sürdüğü bir coğrafya değilse, topraklarımızda yaşayan azınlık sürülerinin de Türk sayılması gerekir. Böyle büyük bir yalan Türkçülerin boğazından geçmez.

Bizlerin şiddetle karşı koyarak tahammül edemeyeceğimiz ve ortaya sürüldüğünde gerçekleri su yüzüne çıkarıp bilimsel yollarla da çürüteceğimiz şey; Türk ırkının mozaik olduğu herzesidir.

Şimdi böyle basit bir konu hakkında bu kadar yazı yazmaya ne gerek vardı, diye düşünenler olabilir. Lakin, konu basit gibi görünse de fikri bakış açımıza zıt olması ve bazı Türkçü kandaşlarımızın bu yanlışa düşmesi nedeniyle önemlidir.

Türkçüler bulundukları ortamlarda  ağızlarından çıkacak kelimelerin niteliğine dikkat etmezlerse, temsilcisi bulunduğumuz davaya kazandırmaya çalıştığımız kişiler bizleri çelişkiler içinde bocalayıp ne savunduğunu bilmeyen insanlar olarak tanıyabilir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
HUNOĞLU
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 109« Yanıtla #1 : 29 Kasım 2010, 20:32:00 »

Yulu Tiğin Bey;
Dediğinize katılmayanlar, Türkiye içerisindeki, ırk çatışmalarını da inkâr etme durumunda kalırlar, ki; birden çok ırkın varlığı inkâr edilemez bir gerçektir. Bunu referandum da çok net anladık.
Sonuç olarak, Türkiye "malesef" mozaiktir!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
ANKARALI GÖKTÜRK
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 2.261


BİR HAKAN GİDER BİN HAKAN GELİR !..


« Yanıtla #2 : 29 Kasım 2010, 20:43:57 »           Gerçekten bu konu düşünülmesi gereken bir durum. Bu biçimde nasılda düşünmedik demeliyiz sanırım !.. Türkiye bu durumda bal gibi mozayik oluyor. Bize düşecek olansa gücümüz yettiğinde ülkemizi kayaya dönüştürmek olacaktır herhalde... Ha?
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
Yürekli-kam
Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 29 Kasım 2010, 21:00:46 »

Türkiye Mozaik değildir, Mozaik bir bütünün parçalanarak ayrışması demektir genel anlamda, tabiki bildiğimiz anlamda mozaik doğal mermerin parçalanarak çeşitli numaralarda ufalanmış şeklidir ki bu enikleri Türk milletinden oluşmuş sayamayız bunlar ayrı yapılardandır.
Bazıları mozaik'i çeşitlerden oluşmuş bir şekil saysalarda bizi ibnelerle bir etmek için, burada Alparslan Türkeşin dediği doğrudur, eğer bu mozaik üzerinden gidecek olursak Türkler mermerdir daha parçalanmamışlardır, bunuda nasıl demiş bu adam anlamak güç, Türk'e din uğruna onu bunu kardeş gören bir kafadan bu gibi doğrunun çıkmasıda ilginçtir.

Baturalpin dediğini doğru buluyorum terim açısından düşünmezsek, Türkiye de 72 buçuk millet var der atalarımız bizde biliyoruz ki vardır, buçuk milleti de özal denen Çankayanın şişkosu tamlaştırdı 73 millet oldu. Anadoluda Bölgemizde yaşayan her milletten etnik parçalar mevcuttur, rum, ermeni, kürt, laz, Boşnak, Çeçen bunlar başlıcalarıdır amaaaaaaaa


TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR!!

İşte bu bilinç bizim bize yol gösteren olmalıdır, Baturalp kandaşım önemsiz dediğin konular yani senin dediğin değil tamamımızın önemsiz diye geçiştirdiği bir çok görünür bir bakıyorsun başımıza bela olarak önümüze çıkıyor, güzel bir konuya temas etmişsin işin gerçeğide budur Türkiye de bir çok etnik yaşamaktadır ki bunlara karşı alınacak olan önlemlerimizi geliştirmeliyiz diyorum ben.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
oguz sad
Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 29 Kasım 2010, 21:09:42 »

Türkiye Mozaik değildir, Mozaik bir bütünün parçalanarak ayrışması demektir genel anlamda, tabiki bildiğimiz anlamda mozaik doğal mermerin parçalanarak çeşitli numaralarda ufalanmış şeklidir ki bu enikleri Türk milletinden oluşmuş sayamayız bunlar ayrı yapılardandır.
Bazıları mozaik'i çeşitlerden oluşmuş bir şekil saysalarda bizi ibnelerle bir etmek için, burada Alparslan Türkeşin dediği doğrudur, eğer bu mozaik üzerinden gidecek olursak Türkler mermerdir daha parçalanmamışlardır, bunuda nasıl demiş bu adam anlamak güç, Türk'e din uğruna onu bunu kardeş gören bir kafadan bu gibi doğrunun çıkmasıda ilginçtir.

Bizim söylediğimiz manada sadece Türklüğün bir bütün olduğu manasında söylemedi. O, bilumun etnik döküntünün Türklükle bir olduğunu ve de hepsinin Türk olup mozaik gibi parçalardan meydana gelmeyen mermer olduğunu söylemek istedi...

Zaten ondan da o beklenirdi.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Batur Alp
Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 29 Kasım 2010, 21:14:55 »

Kam ağabey biz istemesek de ülkemizde yaşayan değişik milletlerle Türkiye toplumunu oluşturmuş oluyoruz.  Gönlümüz razı gelmese ve ilk fırsatta birbirimizi boğazlayacak olsak da bu bir bütünlüktür. Bu anlamda kullanıldığında farklılıkların dışa vurumu ve Türk soyunun diğer topluluklardan ayrımını belirtmek için mozaik tabiri yerinde olacaktır. Fakat, senin de dediğin gibi kelimenin gerçek manasına indiğimiz zaman anlamı tamamen değişmektedir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Yürekli-kam
Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : 29 Kasım 2010, 21:31:52 »

Tabi ki dediğinde haklısın ama Türkiyedeki Türk milleti haricinde olanların hakları benim düşünceme göre çok fazladır şu an, onlar sığıntı olarak kalmalılar ve öyledirlerde. Türkiye Cumhuriyeti Başbuğunun önderliğinde Türk milleti tarafından kurulmuş bir devlettir, etraftan gelen etnik piçlerin içimizde bitlerinin kanlanmaları sonucunda hak sahibi olmaları asla beklenmemelidir, onlar Hizmetçi olarak kalacaklardır.

Dediğimiz gibi Türkiye Türklerindir, bizim Atalarımızın kanları  o etnik piçlerin ataları tarafından dökülmüştür bunu unutmamalıyız ki o şerefsiz toplumlara iyi gözle bakmayalım. Hitler ne yamışsa şimdi düşünüyorum da haklı yapmış hani bir bakmış ki Almanlar yahudilere hizmetçi olmuşlar yahudiler Almanyada KRAL. Şimdilerde Türkiyedede durum budur, önlemini alamazsak akibet hiç te iyi değil.


Ne yapmak gerekiyor!

Ben geçen gün istanbuldan gelirken bir yerde konakladım, arabayı parka aldığımda onu temizleyen ve korumasını sağlayan bir 15 veya 16 yaşındaki çocuk bana yaklaşarak ağabey iyi yolculuklar bahşiş dedi. Ben ona Elimi cebime atarak Türkmüsün diye sordum bana kürdüm dedi, bende ona yürü lan ne parası bende kürde verilecek para yok dedim. En azından bir kürde bir ekmek yedirmemiş oldum, İşte bu küçük bir olay, Türkçüler adam olup ta yeterli mevkilere geldiklerinde bunların ağa babalarına aynı muamaleyi yaptıklarında Türkler önde Lider,  kırıntılarda onların ardından temizleyici olarak kalacaklardır.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Ayazkan
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 78« Yanıtla #7 : 29 Kasım 2010, 21:45:46 »

Türkiye mozaik olabilir. Türkler değildir.
Bunu da konuyla ilgisi olur diye koyuyorum.
Ama Tatar, Bulgar ve Azerilerin Türk sayılmaması ilginç.
Ne de olsa araştırma USA kaynaklı. Evet Buyrun;

"Vakfın Aralık 2008 verilerine dayandırdığı araştırmasında, Türkiye'nin nüfusunun 74 milyon 398 bin 700 olduğu kaydedildi. Araştırmada, nüfusun yüzde 71'ini oluşturan 52 milyon 826 bin kişinin Türk olduğu ifade edilirken, Zazalar ile birlikte Kürtlerin sayısının 15 milyon 426 bin olduğu belirtildi. Araştırmada Türkiye'de 1 milyon 313 bin Zaza'nın yaşadığı, Kürtlerin 5 milyon 902 bininin ise Türkçe konuştuğu kaydedildi.

Türkiye'de 1.8 milyon Arap, 910 bin Çerkez, 620 bin Fars, 540 bin Azeri yaşadığının belirlendiği araştırmada, Türkiye'de 76 bin Ermeni, 28 bin Süryani, 14 bin Rum ve 13 bin Musevi bulunduğu vurgulandı."

Türkiye'nin nüfusunun etnik köken dağılımı şöyle:

- Türkler 52 milyon 826 bin
- Kürtler 15 milyon 426 bin
- Araplar 1 milyon 839 bin
- Çerkezler 910 bin
- Farslar 620 bin
- Azeriler 542 bin
- Gagavuzlar 410 bin
- Pomaklar 331 bin
- Bulgarlar 328 bin (Bulgaristan'dan göç eden Türkler)
- Lazlar 151 bin
- Gürcüler 150 bin
- Tatarlar 126 bin
- Boşnaklar 101 bin
- Ermeniler 76 bin
- Karakalpaklar 74 bin
- Arnavutlar 66 bin
- Romanlar 66 bin
- Abhazlar 43 bin
- Osetler 37 bin
- Süryaniler 28 bin
- Rumlar 14 bin
- Museviler 13 bin
- Keldaniler 300


Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Maymundan mı? geldiniz yoksa Adem'den mi? bilinmez ama bizim geldiğimiz yer belli...  KÖKBÖRÜ!
Batur Alp
Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : 29 Kasım 2010, 21:53:21 »

Karakalpaklar ve Gagavuzlar da Türk'tür.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Yürekli-kam
Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : 29 Kasım 2010, 21:54:56 »

O listede çok eksikler var tabi!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1] 2 3 ... 5
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.154 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.01s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.