TÜRKİYE'DE MİLLÎ ŞUUR UYANIK MIDIR?
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 26 Ekim 2020, 07:23:16


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: TÜRKİYE'DE MİLLÎ ŞUUR UYANIK MIDIR?  (Okunma Sayısı 1993 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Bögü:Alp
Atsız'ın İzinde
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 1.974


Döğüşen Türk, oyanan Türk, kalkan Türk!


Site
« : 21 Şubat 2016, 21:47:17 »

Türkiye’de kocaman bir millî şuur eksikliği olduğu görülmektedir. Öyle ki iktidar sâhipleri ve destekçileri ne kadar “millîlikten, millî şuurdan” bahsetse de durum hiç iç açıcı değildir. Bir millet, ülkesinde yürütülen gizli ırkî dâvâları, yapılan yolsuzlukları, terörle pazarlığa oturulduğunu göremiyorsa eğer o milletin millî şuuru çok korkunç  derecede zayıftır demektir.  

Millî şuurlu insanı çok kısa bir şekilde açıklayacak olursak; Mensûbu bulunduğu milletinin bilincinde olan, milleti için şahsî menfaatini fedâ edebilen, kanını taşıdığı milletin yükselmesi için olağanüstü bir çalışma gayreti gösteren, mâzîsine, diline, mukaddesatına saygılı olan ve bunlara karşı olan fesat düşüncelere karşı mertçe göğüs geren insan demektir. Tüm bu hasletlere sâhip bulunamayan hayvandan başka bir şey olamaz.

Türkiye’de bir millî şuur keşmekeşi içindeyiz. İktidar sâhipleri kürsülerde “millîlik, millî şuur, terörle mücadelede kesin kararlılık” nutukları atıyor. İnsanların kafasında “Bakın biz milletimizden yanayız, milletimize sâhip çıkıyoruz” algısı yaratmaya çalışılıyor. Başarılı olunmadı değil. İktidarı elinden hiç kaybetmeyen AKP, 7 Haziran seçimlerinde kazansaydı, 17-25 Temmuz olmasaydı bu nutuklar atılır mıydı? Bir zamanlar Habur’da davul zurnayla karşılanan PKK’lı teröristlere karşı bir anda operasyonlar düzenlenir miydi? Öte yandan teröristle pazarlığa oturmak, onunla anayasa düzenlemek gibi Türk tarihinde daha önce hiç görülmemiş bir leke bırakanlar hâlâ bu ülkeyi yönetebiliyorsa, bu ülkede millî şuûr yoktur demektir. Kimse biz ecdat torunlarıyız diyerek kendini kandırmasın. Ecdat, türbesinin kaçırıldığını görseydi eğer yüzümüze tükürürdü.

Millî şuûr uyanık olsaydı devlet dairelerinde yolsuzluklara müsamaha gösterilmez, yapanlar cezâsız kalmazdı. Millî şuûr uyanık olsaydı  teröristle anlaşma yapılması akıllardan dâhi geçmezdi, en başından kararlılıkla mücâdele edilir, terör kökten bitirilirdi. Millî şuur uyanık olsaydı Anayasa’da Türklük tanımının kaldırılmasına dâir tartışmalar yapılmazdı. Millî şuur uyanık olsaydı üç bin senelik Türk târihi 1071’den başlatılıp, 1071 öncesi inkâr olunmazdı. Millî şuur uyanık olsaydı, onu ayakta tutacak olan Türk milliyetçiliği bu konumda olmazdı.  Hani, nerede şu dillerden eksik olmayan millî şuur? Hemen aklımızda şu sorular hâsıl oluyor; iktidar sâhipleri acabâ yeni bir millî şuur mu ortaya koymuşlardır? Yoksa millî şuurun ne demek olduğunu mu bilmiyorlar?

Bu saatten sonra yapılacak tek şey, gerçek millî ve üniter yapımızı korumak, terörle pazarlığa oturup vatan ve millet nutukları atanlara kanmamak, azınlıkların gizli veya açıktan ırkî dâvâlarının farkında olmak ve Türklüğümüzü hatırlamaktır.

Millî şuur uyanık olmayınca başka ne olursa olsun nafiledir. Köprülerimiz, yollarımız, gökdelenlerimiz, tünellerimiz ve daha nicesi olur. Fakat bir yandan da terörle pazarlığa oturulur, Türklük ayaklar altına alınır, mâzî inkâr edilir ve tüm bunlar millete “millîlik” diye yutturulur…

Millî bilincimizi uyandıralım. Aksi hâlde hayvan sürüsü gibi yaşamağa mahkûm oluruz.

Erliğe Yoldaş Ayırgan
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

«Dünyada en büyük iftiharım, Türk yaratıldığımdır!»
Erlik Tanrıöğen
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 870


Nur'dan Rıza aldık.


« Yanıtla #1 : 21 Şubat 2016, 22:11:28 »

Yukarıda iki seçim arasından beri düşünüp söyleyemediğim şeyler yazıyor.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Börü:Tegin
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.950« Yanıtla #2 : 22 Şubat 2016, 21:03:11 »

 Çok doğru yazmışsın kardeşim. Ne yazık ki durum böyle.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

TÜRK:KANI:KURUMASIN:
TURAN:TUGU:YIKILMASIN:
KHAZAR Manash
Khazar Manash
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 4.195


Türk var oldukça,Türkçülük ateşi de yanar durur.


« Yanıtla #3 : 12 Ağustos 2016, 00:41:10 »

Reaya ile millet arasında ne fark kaldı bu zamanda. Furkanım kalemine sağlık.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türkçülük, din gibi derin, tasavvuf gibi mistik bir sistemdir. Ondaki ihtişamı ve bu uğurda ölmekteki ululuğu ancak ruhunda istidat olanlar duyabilir.
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.244 Saniyede 23 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.012s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.