Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini

TÜRK TARİHİ ve EDEBİYATI => Türkçülerden Öykü ve Makaleler => Konuyu başlatan: Bögü:Alp üzerinde 21 Şubat 2016, 21:47:17Konu Başlığı: TÜRKİYE'DE MİLLÎ ŞUUR UYANIK MIDIR?
Gönderen: Bögü:Alp üzerinde 21 Şubat 2016, 21:47:17
Türkiye’de kocaman bir millî şuur eksikliği olduğu görülmektedir. Öyle ki iktidar sâhipleri ve destekçileri ne kadar “millîlikten, millî şuurdan” bahsetse de durum hiç iç açıcı değildir. Bir millet, ülkesinde yürütülen gizli ırkî dâvâları, yapılan yolsuzlukları, terörle pazarlığa oturulduğunu göremiyorsa eğer o milletin millî şuuru çok korkunç  derecede zayıftır demektir.  

Millî şuurlu insanı çok kısa bir şekilde açıklayacak olursak; Mensûbu bulunduğu milletinin bilincinde olan, milleti için şahsî menfaatini fedâ edebilen, kanını taşıdığı milletin yükselmesi için olağanüstü bir çalışma gayreti gösteren, mâzîsine, diline, mukaddesatına saygılı olan ve bunlara karşı olan fesat düşüncelere karşı mertçe göğüs geren insan demektir. Tüm bu hasletlere sâhip bulunamayan hayvandan başka bir şey olamaz.

Türkiye’de bir millî şuur keşmekeşi içindeyiz. İktidar sâhipleri kürsülerde “millîlik, millî şuur, terörle mücadelede kesin kararlılık” nutukları atıyor. İnsanların kafasında “Bakın biz milletimizden yanayız, milletimize sâhip çıkıyoruz” algısı yaratmaya çalışılıyor. Başarılı olunmadı değil. İktidarı elinden hiç kaybetmeyen AKP, 7 Haziran seçimlerinde kazansaydı, 17-25 Temmuz olmasaydı bu nutuklar atılır mıydı? Bir zamanlar Habur’da davul zurnayla karşılanan PKK’lı teröristlere karşı bir anda operasyonlar düzenlenir miydi? Öte yandan teröristle pazarlığa oturmak, onunla anayasa düzenlemek gibi Türk tarihinde daha önce hiç görülmemiş bir leke bırakanlar hâlâ bu ülkeyi yönetebiliyorsa, bu ülkede millî şuûr yoktur demektir. Kimse biz ecdat torunlarıyız diyerek kendini kandırmasın. Ecdat, türbesinin kaçırıldığını görseydi eğer yüzümüze tükürürdü.

Millî şuûr uyanık olsaydı devlet dairelerinde yolsuzluklara müsamaha gösterilmez, yapanlar cezâsız kalmazdı. Millî şuûr uyanık olsaydı  teröristle anlaşma yapılması akıllardan dâhi geçmezdi, en başından kararlılıkla mücâdele edilir, terör kökten bitirilirdi. Millî şuur uyanık olsaydı Anayasa’da Türklük tanımının kaldırılmasına dâir tartışmalar yapılmazdı. Millî şuur uyanık olsaydı üç bin senelik Türk târihi 1071’den başlatılıp, 1071 öncesi inkâr olunmazdı. Millî şuur uyanık olsaydı, onu ayakta tutacak olan Türk milliyetçiliği bu konumda olmazdı.  Hani, nerede şu dillerden eksik olmayan millî şuur? Hemen aklımızda şu sorular hâsıl oluyor; iktidar sâhipleri acabâ yeni bir millî şuur mu ortaya koymuşlardır? Yoksa millî şuurun ne demek olduğunu mu bilmiyorlar?

Bu saatten sonra yapılacak tek şey, gerçek millî ve üniter yapımızı korumak, terörle pazarlığa oturup vatan ve millet nutukları atanlara kanmamak, azınlıkların gizli veya açıktan ırkî dâvâlarının farkında olmak ve Türklüğümüzü hatırlamaktır.

Millî şuur uyanık olmayınca başka ne olursa olsun nafiledir. Köprülerimiz, yollarımız, gökdelenlerimiz, tünellerimiz ve daha nicesi olur. Fakat bir yandan da terörle pazarlığa oturulur, Türklük ayaklar altına alınır, mâzî inkâr edilir ve tüm bunlar millete “millîlik” diye yutturulur…

Millî bilincimizi uyandıralım. Aksi hâlde hayvan sürüsü gibi yaşamağa mahkûm oluruz.

Erliğe Yoldaş Ayırgan


Konu Başlığı: Ynt: TÜRKİYE'DE MİLLÎ ŞUUR UYANIK MIDIR?
Gönderen: Erlik Tanrıöğen üzerinde 21 Şubat 2016, 22:11:28
Yukarıda iki seçim arasından beri düşünüp söyleyemediğim şeyler yazıyor.


Konu Başlığı: Ynt: TÜRKİYE'DE MİLLÎ ŞUUR UYANIK MIDIR?
Gönderen: Börü:Tegin üzerinde 22 Şubat 2016, 21:03:11
 Çok doğru yazmışsın kardeşim. Ne yazık ki durum böyle.


Konu Başlığı: Ynt: TÜRKİYE'DE MİLLÎ ŞUUR UYANIK MIDIR?
Gönderen: KHAZAR Manash üzerinde 12 Ağustos 2016, 00:41:10
Reaya ile millet arasında ne fark kaldı bu zamanda. Furkanım kalemine sağlık.