Türkçüyü Kimse Anlamıyor
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 09 Temmuz 2020, 21:58:14


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Türkçüyü Kimse Anlamıyor  (Okunma Sayısı 1275 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Mergen Kurt
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.014


« : 19 Haziran 2014, 00:24:20 »

Önceliğimiz neyse kimliğimiz odur. Ama bazıları bizi anlamıyor. O kadar kıt düşünüyorlar ki, sağ soldan öteye gidemiyorlar. Bir şey desen, hemen etiketi yapıştırıyorlar. Cahiller dinlemiyor, ağızlarında ya faşist ya yobaz lafları. Başka bir şey bildikleri yok. Hepsi aynı tekerlemeyi ezberlemiş papağan gibi aynı şeyi tekrarlıyorlar. Papağana nasıl biri ezberletmişse, ezberlerken sorgulamamışsa, işte düşünemeyen bazıları duyduklarından başkasını kullanmıyor.

Bazen soruyorum, bunlarla mı çözülür bir şeyler, bunlarla mı refaha ulaşılır diye. Bir insanın mal olması gerekir dediğini bilmemesi için. Onlar da öyle. Kime hizmet ettiklerini bilmeden, kimlerle kol kola olduklarını bilmeden sanki her boku kendileri biliyormuş gibi davranırlar.

Parçalara ayırıyorlar, sonra birleştirmeye kalkıyorlar. Önce sağ-sol oluyor. Sonra her sağcı ve her solcu aynıdır geliyor. Peki kardeşim, ben sağcıysam sağın neresindeyim. Ben Türkçüyüm, benim önceliğim Türklüktür. Ama Türklükten bihaber yaşayan önceliği para ya da din olan biri de sağcı olabiliyorsa ben onlarla aynı tarafta mıyım?

Önceliğim Türklük derim ya, işte o bazıları hemen bize faşist der. Onlara göre kendileri gibi olmayan herkes faşisttir. Sevmediklerine faşist sevdiklerine yoldaşım derler. Sonra benle aynı tarafta görünen, o çizginin neresine düşüyor bilmiyorum o önceliği Türklük olmayanlar da işin içine karışır. Onlar da bize ırkçılık günahtır, etme eyleme derler. Ya da diğeri, kendini küçümseyen, kendi soyunu hor görüp başka soyları yüceltenler var ya işte onlar da gelip, Türklük karın mı doyuruyor der. Bitmezler bunlar, mantar gibidirler her yerden çıkarlar.

Ulan hıyar derim, hiç mi bir idealin bir hayalin yok. O hayaline ulaşmak için hiç mi içinde bir istek yok. O dana anlamaz bunu. Aklında başka şeyler vardır. Önceliklerimiz farklıdır, ruhu satılmıştır. Anlamaz yaptığını, görmez yeni düzendeki köle olduğunu. Bağımsızlığın yolunun Türklükte olduğunu bilmezler. Doğruyu anlatsan anlamazlar, göstersen görmezler.
Zorlarına gider onların. Türkçülük yolu zahmetli iştir, çabayı gerektirir. O çabaya gelemez bunlar. Rahat düzenlerini bozmak istemezler. Bunlar çile ile başarının geleceğine inanmayanlardır. Şimdi bunu görmezlerse de farketmez. Nasıl olsa karşılaşacaklar acı gerçekle. Bizden olandan uzaklaştıkça, adım adım köle oluyoruz. Birileri bir çizgi çekiyor, git bunun üstünde diyor. Palyaço oluyor, maskara oluyor, ipteki cambaz oluyor. Hoşlarına gidiyor, çünkü emir verenlerin yalancı takdirleri hoşlarına gidiyor.


Türkçülük kime yapılır?

Türkçülük belli bir kesime yapılmaz. Dünyada kimse kalmasa, sadece bir Türkçü kalsa bile o Türkçü ölene kadar atalarını unutmayan, Türklüğünü koruyan kişidir. Yani Türkçülük sadece sohbet, propaganda konusu değil, hayat şeklidir.

Ben ise acıyorum onlara. Kendi soyumdan olan, aynı atanın torunları olan bizler neden ayrışıyoruz. Hak mı bu? Ayrışmak zorunda mıyız? Onlar mankurtlaşmışlar. Onları uyarıp gittikleri o yoldan çevirmeye kalkıyoruz. Sanki kötü bir şey yapıyormuşuz gibi suçlu oluyoruz ama anlamıyor kafaları. Onları da sahiplenmeye çalışıyoruz. Kendi soyumuzdan olanı tuttuğu yola bakmaksızın sahipleniyoruz ayırmıyoruz ama bunu görmüyorlar.

Kendilerine sözde liderler seçiyorlar. Bazısı kübalı çekuyu önder ilan ediyor. Koluna dövmesini yaptırıyor. Ulan mankurt, sana lider mi yok. Başka adam mı kalmadı. Bizim aslanlar gibi babayiğitlerimiz ne güne duruyor da orana burana elin yabancısının dövmesini yaptırıyorsun diyoruz. Aldığımız cevap sana ne, burası özgür bir ülke oluyor. Ben kolundaki dövmeyi mi çıkarıyorum sanki. Sadece uyarıyorum, bu ülkede özgürlük varsa uyarmak da bunun içinde değil mi?
Ama olmuyor işte. Onlar için özgürlük var ama bizim için yok. Türkçülüğün zorluğu burada. Bizi dinlemeyenlere derdimizi anlatıyoruz ama karşıdaki ne dinliyor ne anlıyor. Bizim hissettiklerimizi hissetmiyor. Niye bu kadar doluyum, çünkü ben inandıklarımın doğru olduğunu düşünüyorum. O kadar çok inanıyorum ki buna, onların yolunun sonundaki acıyı da görüyorum. Kendi soyumdan olanların o acıyı çekmesini istemiyorum.

Ama Türk de hep acıyla öğrenmiş acıyla kendine gelmiş. Atalarının öğüdünü tutmadığında, töresinden uzaklaştığında rahatlık içindeymiş. Ama sonra kaybetmiş. Farketmiş ki, yanlış yolda. Hemen çeki düzen vermiş kendine. Özüne dönmüş bir anda. Kendini korumuş bir anlamda. Ama hep mi böyle olmak zorunda, hep mi acıyla bir şeyler öğrenilecek. Türk' ün doğasında varsa bu, yapacak bir şey yok. Bekleyeceğiz. Ama doğamızda yoksa, sadece birilerinin hipnotize etmesiyse bizi, o zaman bi ihtimal ırkımızı uyaracağız.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.284 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.0049999999999999s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.