TÜRKÇÜLÜK AĞAÇTIR, OKSİJEN TÜRK GENÇLİĞİDİR!
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 26 Ekim 2020, 21:10:15


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: TÜRKÇÜLÜK AĞAÇTIR, OKSİJEN TÜRK GENÇLİĞİDİR!  (Okunma Sayısı 1272 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Kaan ULAŞ
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 6.188


Madem ki Türküz; o halde Türk gibi yazarız.


« : 11 Temmuz 2018, 01:28:21 »

TÜRKÇÜLÜK AĞAÇTIR, OKSİJEN TÜRK GENÇLİĞİDİR!


Savrula savrula bir hâl olduk, yıkıldık, parçalandık ve en kötüsü de dağıldık. Birleşmek yerine Türklüğün en önemli vasfı olan "teşkilatçılık" yapımızın dostu değil düşmanı olduk egolarımıza yenildik kendimizi bitirdik ama biz Türküz ve Türkçüyüz! Şu yaşadığımız karanlık süreçte meş'alemiz Mustafa Kemal Atatürk'tür. Osmanlı'nın son dönemindeki  gibi şuan egolarımıza yenilip kendimizi bitirsekte; Mustafa Kemal olur küllerimizden yeniden doğmasını en iyi biz biliriz. Bir kez daha belirtelim; biz Türküz ve bu ülkenin teminatı olan Türkçüleriz! Her gün şehit haberleri alarak hayatımıza devam ettiğimiz bu günlerde vurdum duymaz olmak yerine her şeyden önce insalığımızı ve duygularımızı kaybetmediğimizi anlayarak üzülerek, sinirlenerek ama tepkimizi de göstererek toprağa düşen vatan evlatlarını hiç görmediğimiz halde acısını, o kor acıyı, yüreğimizde hissederek yaşayanlardanız. Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin "TÜRK" Devleti olduğunu unutmayan, unutturmayan ve unutmak isteyenlere hatırlatmak için mücadele veren biz karşıt görüşlülerin deyimi ile "Faşistler" Anadolu insanının deyimi ile "Bozkurtçular" tarihin bildiği ve söylerken titrediği şu "ÇILGIN TÜRKLER" biziz. Günümüzün ve geçmişimizin deyimlerini kullanarak bir dava ismi koyacak olursak yaşadığımız bağlı kaldığımız ülkü (ideal) "TÜRKÇÜ-TURANCI"lıktır. Biz ise bu davanın erleriyiz. 7den 70e militarist, savaşçı ve gelenekçiyiz önceliğimiz ve yaşam biçimimiz elimizden geldiği kadarıyla günümüze uyarlanmış" Türk Töresi"ne bağlı, Türklüğün gurur ve şerefini iliklerine kadar yaşamaya, yaşatmaya çalışan, şanlı mazisi ile gurur duyan ve atalarını doğru eleştirip olumlu yönlerini özümseyen, üstünlüğün takvada değil Türklükte olduğunu düşünen -düşünen derken sorgulayan- bilime, doğaya ve kültüre bağlı kalan ve bunlara saygı duyan bir üstün topluluğun neferleriyiz.
"Üstün topluluğun neferleriyiz" derken boşa mermi sallamıyor, egolarımı tatmin etmiyorum. Dünya üzerinde medeniyetin temellerini atan yüce Türk milleti atı evcilleştirilmiş, üzengiyi Avrupa ülkelerine tanıtmış tekerleği bulmuş sosyal devlet anlayışı ile bodununun hakkını her alanda teslim etmiş yüce bir ulustur. Bugün medeniyet mevzu bahis olduğunda Batı'dan saraylarının kapılarını açıp ve bizlere tuvaletleri göstermelerini isteyelim. Hiç var olmamış tuvalet ve hamamlarını göstermelerini...
Çin Seddi'ni aşan Mete, Avrupa'yı dize getiren Tanrının kırbacı olarak bilinen Attila... Birçok örnek ile anlatılacak tarihe sahip olan ben isem, bizler isek üstün olduğumuzu söylemekte maksat egolarımızın tatmini değil Türk tarihinin ve bağlı bulunduğumuz ilkelerin çevresinde gelişen bir üstünlük bilincidir. Üstünlük TÜRKLÜĞÜN gerekliliklerine bağlı olarak söylenmiş bir sıfattır.

Bir diğer mesele sevgili dostlarım insanların hassas olduğu belki en çok tartışma konusu olan "DİN".
Bu meselede kendimize öz eleştiri yapalım. Türk'ün Müslümanı Hristiyanı veyahut Gök Tanrı'ya inananı bu neyi değiştirir ? Türkçüler kendi aralarında benim fikrimce "DİN" konuşmamalı. Konu inançlar olduğu zaman yapılan eleştiriler istemsizce insanları tartışma boyutuna getirebiliyor. Bence biz şunu yapalım ne dersiniz? Çok önemli bir konuysa eğer bir Türkçü diğer Türkçüden müsade isteyerek Dini sorusunu sorsun "Din" kul ile yaratıcı arasındayken dünya bir "Din" üzerinden savaşırken TÜRKÇÜLERİN manevi boyut yüzünden ters düşüp tartışması doğru mudur? Ben bir şey bilirim ve bunu söylerim:
"DİNİ NE OLURSA OLSUN TÜRK IRKI SAĞOLSUN!"


GİTMEDİĞİMİZ GİRMEDİĞİMİZ YER BİZİM DEĞİLDİR

Bu ne demek oluyor? Türkiye'de Türkçü hareket bir gençlik harekatıdır. Oturduğumuz yerden Türk gençliğinin davamıza destek olmasını beklersek bu beyhude bir bekleyiş olacaktır. Eğer kafelerdeki çocuklar için "Bunlar Batı özentisi çocuklar" diyerek gençliği ötelersek yine kaybeden biz oluruz. Gideceğiz, merkezi bir masaya geçip kendi dostlarımız ile Türkçülüğü konuşacağız. İnanın, Türk Milletinde "Kulak misafirliği" diye bir gerçek var. Biz bu özelliği kullanarak az da olsa genç kardeşlerimizin yoluna ışık olacağız küçük anahtarların büyük kapıları açtığı gibi küçük çabalarla büyük işler başaracağız. Bunu yaparken de vaziyeti ve hayatı nasıl olursa olsun hiçbir Türk gencini ihmal etmeyeceğiz. Nitekim uyuşturucuya düşen Türk gençlerini ötekileştirmeyeceğiz, onlardan uzak durmayacağız onları kötüleyip toplumdan itmeyeceğiz. Bakın o kirlettiği kan "TÜRK KANI" Türklüğü anlatarak kirlettiği ou kanı temizlemeye ve onu bu bataktan kurtarmaya çalışacağız/çalışmalıyız. "Her Türk genci bir "Başbuğ" adayıdır." bizim düsturumuz budur. Bu cevherlere her alanda rehberlik etmeli sahip çıkmalıyız. Onlara Türk töresini devlet ahlakını aşılamalıyız. Bilinçli Türk gençleri yetiştirerek bilinçli bir Türk toplumu inşa etmeli; Türk devletlerinin yönetim kadrolarını Türkleştirmeliyiz


TÜRK GENCİ NASIL OLMALI?

Söze bence diyerek başlıyorum, katılmak veya katılmamak siz okuyucuların taktirine kalmış. Saygılarımla...

Türk genci kendini her konuda yetiştirmeli. Bazı madddeler ile bunu açıklamaya çalışacağım. Her Türk genci:

(1) Silah kullanmayı bilmeli. Bu noktada şunu belirtmek istiyorum: Silahlanan her Türk genci namludan çıkacak merminin mazluma değil, zamanı geldiğinde, Türk düşmanına gideceğini bilmeli. Hasılı her Türk genci bilinçli bir silah kullanıcısı olmalı.

(2) Spor yapmalı tek bir dal dahi olsa yapmalı, spor yapmak demek kötü alışkanlıklardan uzak durması demek ve kendini bilip sinir sistemini düzene sokup sağlıklı düşünüp güzel karar verme kabiliyetini geliştirmesi demektir. Başbuğ Atatürk "Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur." diyerek bu konuya noktayı koymuştur. Sevgi ve saygı ile bir kez daha Ulu Başbuğ Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü anıyorum.

(3) Oksijen veren bize ağaçlardan yapılan bir alet var hepimizin zaman zaman kullandığı bir şey var. O şey nedir? Türk gencinin en çok muhtaç olduğu o şey işte "KALEM"dir. Diyeceğim o ki okuyup, okutup derslerimizde başarılı olup en iyi üniversitelerde en iyi bölümler okuyarak savcı, hakim, doktor vb. devlet kadrolarında kadrolaşıp Türkiye Cumhuriyeti devlet kadrolarını TÜRKleştirip/TÜRKÇÜleştirmeliyiz. Andımız da yemin ederken" Türk'üm! Doğruyum! Çalışkanım!" "Elimizdeki kalemi doğru kullandığımız süreç içerisinde kadrolaşırsak hainlere geçit vermeyiz ve bu ülke üzerinde oynanan oyunları bozar; gerekene devlet gücü ile cevabı anında veririz. Oksijen veren dedim lafın başında işte "KALEM" doğru kullanılırsa "hayat" buluruz. Ve gene doğru kullanırsak hainlerin "oksijeni"ni keser, son buldururuz.

(4) Doğayı sevmeliyiz, hayvan sevmeliyiz. Geçmişimize bakalım bir, Türkler eskiden Gök Tanrı inanınca mensup oldukları dönemde DOĞAYA inanılmaz saygı duyarlardı. Nitekim Türk mitolojisinde birçok unsur doğa üzerine temellendirilmiştir. Hayvan sevgisi noktasında birçok hayvanı evcilleştirip kullanan bir ırkız bunların hepsi DOĞASEVERLİK ve HAYVANSEVERLİKTEN geçmektedir. Bizim atalarımız bize sadece savaşmayı değil sevmeyi, sevdirmeyi de birçok olay ile öğretmiştir. Unutmayalım ki TÜRKÇÜLÜK bizlere atalarımızdan binlerce yıllık verilmiş bir BUYRUKTUR.

(5) Adetlerimizi ve geleneklerimizi bilmeliyiz. Ailemize saygıyı sonsuz gösterip anne ve baba sevgisini zirvede yaşayıp büyüklerimize bunu fazlasıyla hissettirmeliyiz. Özel günlerde ziyaretlerde bulunup geleneklerimize yakışır ve doğru şekilde gereklilikler nelerse yerine getirmeliyiz.

(6) Adaletli olmalıyız makam ve mevkimiz ne olursa olsun gaflete kapılıp zengin ve varlıklı olmanın sarhoşluğuyla milletimize olan görevlerimizi ihmal etmeyeliz. Makam ve mevkilerimizi önce Türklük için sonra kendimiz için kullanmalıyız. Eğer bunu başarırsak Atatürk'ün bizi şereflendirdiği " Ey Türk Gençliği" diyerek bizi onure edip yücelttiği ülkenin teminatı biz gençler büyük ülkümüz olan birçok kişi için sadece bir hayal olan "TURAN"ın temellerini atar hayal olmadığını gösteririz ancak görev önce biz Türk gençliğinde.

Tabi Türk Genci 6 madde ile tarif edilemez sadece bir kaç tane örnek olarak bunları esas alabiliriz fikrimce.


İNANMAK, DAVAYA İNANMAK!

İnsanın taşıdığı en önemli duygu inanış/inanmak. Soyut olan en güzel ve en özel kavramdır. İnanç, ruhumuzun derinliklerine ulaşmamıza yardımcı olur ve bu  istediğimiz sonuçları destekleyecek şekilde yönlendirirler. Gerçekte insan davranışlarını yönlendiren kuvvetler arasında, inançtan daha güçlüsü yoktur. Özünde insanlık tarihi, insan inancının tarihidir. Örnek CENGİZHAN, EMİR TİMUR, ATİLLA, KÜR-ŞAD... Türk Başbuğlarının hayatlarına bakarsak inanmak ve inanışın ne kadar kuvvetli bir his olduğunu idrak edebiliriz. Evet eğer diyorsanız çok eski tarihlere gitmeyelim; inanmanın/inanışın ve başarının en güzel örneğini yakın tarihimizden örnek GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'TÜR!


OLDUĞUMUZU BIRAKIP HİÇ OLMAK

Yıllarca tarihimizi anlattık ve Türklüğümüzü yücelttik, gururlandık, kıvanç duyduk. Ancak

(1) BUNCA YILDAN SONRA/DEVAM ETTİRECEĞİMİZ TÜRKLÜĞÜMÜZ İÇİN BİZ NE YAPACAĞIZ?

(2) BİZDEN SONRAKİ NESİL BİZİM İLE ÖVÜNECEK Mİ ?

Avrupa'ya diz çöktürdük diye övünüp duruyoruz şuan olarak değil, geçmiş zaman ile konuşuyoruz. Nerde bizim üretimimiz veya övünecek şeylerimiz? Kendimizin ürettiği tek bir şey kalmadı anca "VER PARAYI AL MALI" muhabbetine girdik. Saman yahu saman! Buğday biçildikten sonra kalan şey saman bunun makinalar ile dikdörtgen haline getirilmiş olan "BALYA" bunu bile İTHAL ediyoruz. Tabi onu sıklaştıran makinayı da... "HİÇ" oluyoruz derken bundan bahsediyorum. Bizim bir an önce kendi üretimimize başlamamız gerekiyor. Tabiki "BALYA-SAMAN" olarak değil her konuda savaş-Makina vb konularda kendi yerli üretime geçmemiz gerekiyor. Bu böyle benim söylediğim kadarıyla asla basit birşey değil ama zor olanı yapmak ve yaptırmak bizim işimiz değil midir? Evet bizim işimizdir. Türk Milleti artık kendine gelmeli anca cepten yiyerek birşeyleri başaramayız ve başaramayacağız konu gene Türk gençliğine geliyor. Artık Türk gençliği özüne dönmeli ve kıvrak zekasını kullanıp kendini geliştirdiği gibi ülkesini geliştirmeli bir buğdaydan kalan parçaları bile Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne ithal ettirmemelidir. Gurur duyduğumuz kanımızın en iyi şekilde soydaşlarımızın en ucuz fiyata en güzel şekilde yaşam standartlarına ulaşması için, ekonomimizin düzelmesi için ihracat yapacak seviyeye ülkemizi ulaştırması gerekmektedir. Bu dediğim gibi lafla değil okumak, İNANMAK ve Türklüğün bilincinde olmaktan geçmektedir.


Ben 18 yaşında bir Türk genci olarak bunları az çok düşünebiliyorsam aynı şeylerin fazlasını ve daha stratejik olarak planlamasını diğer yaşıtım kardeşlerim, abilerim, ablalarımında düşündüğüne eminim. Türk gençleri olarak sevgili büyüklerimizden ricamız egoları ile değil sevgileri ile bize gelsinler emin olsunlar saygının en zirvesini görecekler. Sevgili büyüklerimiz gençlerin önünde egoları ile bir duvar örmek yerine Türk gençlerinin arkasında değil, yanlarında olsunlar. Unutmayın sevgiliyi büyüklerim! Türk genci büyüğünden ne öğrenirse kendinden sonrasına onu öğretir. "Balık baştan kokar."mış. Büyüklerimiz bize destek yerine köstek olursa "Nerde bu Türk gençliği" diyecek bir "Türk Gençliği" bulamayacaktır. Bulursa bir GENÇLİK bulur o da Türk olur mu ? Çok tartışılır. Siz bizim önümüze engel olmayın yanımızda olun sonrasını bize bırakın. Ve bize güvenin sadece güvenin eleştirmeyin, hakaret etmeyin sadece tek çağrımız bize güvenin. Bu yazımı okuyan herkese çok teşekkür ederim zamanınızı aldım umarım az çok kendi çapımda sizlere birşeyler anlatmışımdır. Siz değerli okuyucularıma sevgi ve saygılarımı sunarım.

Batuhan Göçer
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

ATSIZCA, ATSIZCILIK
Göktürk Tuğra
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 178« Yanıtla #1 : 12 Temmuz 2018, 10:36:25 »

18 yaşında birisi için kusursuz bir yazı olmuş Batuhan yüreğine sağlık kardeşim
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Gökte Kartal, yerde Bozkurt
Kaan ULAŞ
OTAĞ BEKÇİSİ
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 6.188


Madem ki Türküz; o halde Türk gibi yazarız.


« Yanıtla #2 : 30 Aralık 2018, 23:38:53 »

Genç bir kardeşimizin makalesi. Okuyunuz..
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

ATSIZCA, ATSIZCILIK
Tunga Bey
BİLGE BOZKURT
Atsızcı
***
ileti Sayısı: 657« Yanıtla #3 : 31 Aralık 2018, 00:26:13 »

GİTMEDİĞİMİZ GİRMEDİĞİMİZ YER BİZİM DEĞİLDİR

Bu ne demek oluyor? Türkiye'de Türkçü hareket bir gençlik harekatıdır. Oturduğumuz yerden Türk gençliğinin davamıza destek olmasını beklersek bu beyhude bir bekleyiş olacaktır. Eğer kafelerdeki çocuklar için "Bunlar Batı özentisi çocuklar" diyerek gençliği ötelersek yine kaybeden biz oluruz. Gideceğiz, merkezi bir masaya geçip kendi dostlarımız ile Türkçülüğü konuşacağız. İnanın, Türk Milletinde "Kulak misafirliği" diye bir gerçek var. Biz bu özelliği kullanarak az da olsa genç kardeşlerimizin yoluna ışık olacağız küçük anahtarların büyük kapıları açtığı gibi küçük çabalarla büyük işler başaracağız. Bunu yaparken de vaziyeti ve hayatı nasıl olursa olsun hiçbir Türk gencini ihmal etmeyeceğiz. Nitekim uyuşturucuya düşen Türk gençlerini ötekileştirmeyeceğiz, onlardan uzak durmayacağız onları kötüleyip toplumdan itmeyeceğiz. Bakın o kirlettiği kan "TÜRK KANI" Türklüğü anlatarak kirlettiği ou kanı temizlemeye ve onu bu bataktan kurtarmaya çalışacağız/çalışmalıyız. "Her Türk genci bir "Başbuğ" adayıdır." bizim düsturumuz budur. Bu cevherlere her alanda rehberlik etmeli sahip çıkmalıyız. Onlara Türk töresini devlet ahlakını aşılamalıyız. Bilinçli Türk gençleri yetiştirerek bilinçli bir Türk toplumu inşa etmeli; Türk devletlerinin yönetim kadrolarını Türkleştirmeliyiz
bugün Türkçüler, milliyetçiler ve bütün bilinç sahibi Türkler olarak yapmamız gereken şey, Türklük ve ırk bilincini sağlamak ve Türkçü düşünceyi olabildiince geniş bir kitleye yaygınlaştırmaktır.
Bu bakımdan kardeşimizin yazısından bu bölümü önemsiyorum. Batuhan okumaya Türklüğe hizmet etmeye devam et anda!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Kurtçebe Noyan
Türkçü Turancı Militan
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 667


Dr.Rızâ Nûr'un çizdiği, Atsız'ın yazdığı yoldan!


« Yanıtla #4 : 31 Aralık 2018, 00:46:01 »

Gerçekten çok güzel bir makale olmuş, helal olsun Batuhan kandaşımıza.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

"Türk Budun, Ökün!?… Kendine gel. Aklını başına topla. Her söze, herkese inanma. Beynini işlet. Geçmişini hatırla." Hüseyin Nihâl ATSIZ
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.247 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.017s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.