Türkçüler'e Selâh'ad-Din Eyyûbi Meselesinde Kısa Bir İkaz
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 28 Ekim 2020, 19:50:18


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Türkçüler'e Selâh'ad-Din Eyyûbi Meselesinde Kısa Bir İkaz  (Okunma Sayısı 3705 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Erlik Adana
Ziyaretçi
« : 11 Ağustos 2012, 03:13:18 »

   Popülerler kültürü melun bir kör sıçan gibi doymak bilmeden her önüne geleni yeyince saklanmak huyu olmayan masum besinleri dokunur dokanmaz dinlemeden yemeye başladı. Kendine katbekat büyük gelecek işlere burnunu sokmaya başlayan modern zaman münevverleri de cemiyyette dillendirecek sözler ararken tarihe dahi merak sarmağa başladılar. Tabii her biri yiğit olan bu kimselerin yoğurt yeyişleri de başka başka olunca bir yoğurt modası peyda oldu ki, görmeyesiniz.
   
        Her Türkçü genç, bir münevver adayıdır. Her Türkçü münevver bir okuldur. Türk soyundan gelme gençler kendilerini soyları adına hizmete hazır hissedince Atsız'dan başlayarak evvela bütün Türkçü büyükleri hatmederler. Sonra diğer Türk büyüklerini, en son Şark ve Garb alimlerini öğrenerek kendilerini tamamlarlar.
     
        Yani, son zamanda ortaya çıkan gençler gibi Türkçü sıfatına sarılıp bir inatla veya sırf süslü sözler edip alkışlanmak arzusu ile Sadri Maksudi'yi ''Türkçü mütefekkir'', Selâh'ad-Din Eyyûbi'yi Türk soyundan bir kimse yapmazlar. Bunlardan birinciyi yapmak için Atsız'ı yalnızca Ötüken Neşriyat'tan okumuş soldan dönme bir genç olmak, ikinciyi yapmak için İskender Pala'yı tarihçi kabul etmek icab eder.
   
        Genç Türkçüler'e hak veriyorum. Ben de iki sene evvel önemli biri sayarak İskender Pala'ya bir reddiye kaleme almıştım. Açılım sürecinin kalemşörlerinden birine karşı-yazı kaleme almak haddime olmasa da durdurulabilir sanmamın bunda etkisi büyüktür. Durmadı.
   
        Uzlaşmacı kalem İskender Pala'nın kendisinin bile anlamadığını düşündüğüm bir politika ile ''Selâh'ad-Din Eyyûbi, Kürt asıllıdır.'' diyerek kendi çevresinde toplanan pek aydın çevreyi memnun etmesinin üzerinden çok zaman geçti. Hatta o aydın çevre pek çok hafta sohbetinde toplanıp video izleyerek kırmızı kitap da okudular. Bizi ilgilendirmez. Bizi arkasından seslenen Türkçü gençlerin ''haklı'' etvarı ilgilendirir.
       
        İskender Pala'nın hamlesine karşı-hamle yapmak anlaşılacak bir şeydir. Soyunu bugün tespitin çok zor olduğu Eyyûbi hakkında soy tahminlerinde bulunmak da anlaşılabilecek bir şeydir. Atsız'ı bu tartışmalara kaynak göstermek en anlaşılabilecek Türkçü davranışıdır. Ama Türk tarihi denen destanda yaprak bitmişçesine, bir şüphe ve bir inat neticesi ile melez olma ihtimali yüksek Eyyûbi'yi büyük Türk komutanı ilan etmek anlaşılamayacak bir harekettir. En doğru ifadesi ile bu harekete karşılık olamayacak bir davranıştır. Büyük komutanlıklar ve kahramanlıklar Nejdet Sevinç istese bile kimseyi Türk yapmaz.
   
        Atsız'ı reddetme bugün milliyetçi camiada tutunmak isteyenlerin en sık başvurduğu yöntem olduğundan bunlara da alışkınız. Tarihi bir meselede Atsız'ın fikrine değil de, bir şair olan Mehmet Akif'in beytine uyulmasına da ses etmeyiz. Sadece Türkçü gençler yanlış yönlere gitmeye başlarsa ve ve artık Atsız'ı okumadıklarını anlarsak gürültü ederiz.
   
        Büyük Atsız, Selâh'ad-Din Eyyûbi'nin Türk olmasının Türklüğe bir şey katmayacağını bizden çok önce anlamış olacak ki çok bilinmeyen kısa ama dolu makalelerinden ''Türk Milleti'nin Şeref Şerahı (1943-Kopuz)''nda bu konuya temas eder. Makalede, o tarihlerde yazılan bir Türk büyükleri listesi'nde neden Türk soyundan gelemeyen kişilerin yer aldığını sorar ve der ki:

''...bu listeden bazı kişileri çıkarmak icab eder. Mesela Selâh'ad-Din Eyyûbi ve Ebûl'feda Türk ırkından olmadıkları için bu listeye giremezler.''
   

        Bir kimsenin oğullarının veya anne-babasından herhangi birinin adının Türkçe olmasının melezliğine mani olmayacağını anımsatmadan geçeceğim. Türklük tarihin her anında örnek alınacak bir mesele olmuştur.
   Beni arayarak  bu meseleyi soran arkadaşıma teşekkür edecekken tahrif edilen Atsız makeleleri içinde bulunan bu yazıyı da geri kazandıran Buğra Atsız'a da teşekkür edecektim, caydım.

   Değerli Türkçüler! Türk ırkçılığını ve Turancılığı son ana kadar muhafaza ediniz!
   

Tanrı Türk'ü korusun!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Darıtay
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 792


Demir gibi sert, Atsız gibi mert!


« Yanıtla #1 : 11 Ağustos 2012, 04:34:27 »

Yazın çok güzel kandaşım. Selehaddin eyyubi hakkında pek bir bilgim yok. Ama onun Türk olduğuna dair ağ'da denk geldiğim izletiler olmuştu. İzlemeğe bile tenezzül etmedim açıkçası.

Atsız okunmadan Türkçü olunmaz. Çünkü Atsız'ın duruşu, bakışı bile Türkçü olduğunu hissettirir. Türkçülüğü ve Turancılığı ancak Atsız'ı tanıyarak bilebilirler. Anlayabilmek için bize bıraktığı eserlerini okumak, hayır yalnızca okumak değil, yemek gereklidir.

Türkçülük; bir meslek ve ya oyalanmak için araç değil, yaşam biçimidir. Olur olmadık kişilere Türk demek Türkçülüğü tam olarak karşılamamakla birlikte okuyucuda sadece ''Aa bu da Türkmüş. Ne güzel'' düşüncesinden öteye gidemez. Türkçülüğün tam karşıladığı; Türk büyüklerinin tarihi olayları ile Türk milletine nasıl yararlar sağladığını ve bu yararları şuan ki çağımız ile karşılaştırıp ortaya yararlı bilgiler dökmek değilmidir? Şu Türk değildir. Bu Türktür demek bize gideceğimiz kutlu yolda sadece bir pınar olsada asıl amacımız o pınarı aşıp varacağımız ata yurdumuza ulaşmak değilmidir?

Tabi ki atalarımızı tanıyacağız, öğreneceğiz ve öğreniyoruz da. Asıl soru Selahaddinin Türk milleti için iyi birşey yaptımı sorusudur. Onu Türk ilan edenler öncelikle bu konuya açıklık getirmelidirler.


Makale için sağ ol Erlik kandaşım.


Alıntı
Tanrı Türk'ü korusun!

Alaş.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

"Tarihin olağanüstü ve şahane işi,
Kür Şad'ın, Kül Tegin'in, Çağrı Beğ'in ok çekişi..."

Hüseyin Nihâl Atsız
Türkçü Kasırga
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.016


IRKÇI


« Yanıtla #2 : 11 Ağustos 2012, 15:19:12 »

Zaten hep demiyormuyuz Erlik kandasim, Türkcü fikriyat iki ucu keskin bir kilic gibidir sag sola yalpalayan düser, Türkcülükle alakasi olmayan fikri sapmalara yönelir diye...Burdan yola cikarak Atsiz´i görmemezlikten gelerek, yolbascimiza ragmen Türkcülük yaptigini sananlarin varacagi nokta eski hastaliklarinin nüksetmesi olacaktir ki zaten bunun bir cok örneklerini yer yer görebilmekteyiz.
Selahaddin Eyyübi meselesine yolbascimiz yillar öncesinden noktayi koymus koymasinada onu sirf haclilara karsi savasti diye Türk büyüklerinin arasina sokma gayretinde olan Türk-Islam sentezcilerinin ve dahi aramiza sizmis bunlarin uzantilarinin telasini ve gayretlerini bu mahalde görüp anlamak hicte zor olmasa gerektir.

Degerli bir makale kaleme almissin kalemine yüregine saglik degerli kandasim...
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Türk Çerisi
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 789


« Yanıtla #3 : 11 Ağustos 2012, 17:32:36 »

Irkını nicelik ile yüceltme anlayışı Türkçülüğe yakışmaz. Türkçü ırkının niteliğine önem verir, nicelik aramak başka topluluklara ait ilkel bir tutumdur. Selahaddin Eyyubi'nin soyu konusunda netlik yoktur ama Türk olmadığı ihtimali ağır basmaktadır. Bazı tarihçilere göre arap kökenlidir ve kültürel olarak Türkleşmiştir. Burada önemli olan sidik yarıştırır gibi bir tutum sergilememektir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Çalış didin ve çalış yıldızlar kapacaksın,
Bir Tanrıya bir de Türklüğe tapacaksın!
Sancaktar Turan
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 495


"Kutlu Turan sancağını, Türkeli'ne asacağız!"


« Yanıtla #4 : 11 Ağustos 2012, 17:33:08 »

Kalemine ve yüreğine sağlık kandaşım!
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

"Benim adım TÜRK, kanım TÜRK, ruhum TÜRK,vicdanım TÜRK!"

"Türklüğü yüceltmek için yaşa, Türk'e kılınç kaldıran eli kır!"

"Tanrı Türk'ü üstün yarattı!"
Esref1989
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 20


TENGRİ TÜRK'Ü KORUSUN.


« Yanıtla #5 : 12 Ağustos 2012, 05:26:48 »

Çocuklarının isimlerinden dolayı Turanşah.. Türk olduğu düşünülüyor ama annesi k.rtmüş herhalde bildiğim kadarıyla.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

GÜNEŞ'iN DOĞDUĞU YERDEN BATTIĞI YERE KADAR HER YERİ ZAPTEDEBİLİRİM(BAŞBUĞ ULDIZ HAN).TENGRİ TÜRK'Ü KORUSUN.
Kagan_Bahadir
Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : 12 Ağustos 2012, 10:17:22 »

Erlik Tanrıöğen nâmı ile bildiğimiz kardeşimiz, "Genç bir Türkçü nasıl olmalıdır? sorusunun ete kemiğe bürünmüş cevabı olduğunu bu makalesi ile bir kere daha göstermiş bulundu.

Her zaman söylediğim sözleri bu vesile ile bir kere daha söyleme ihtiyacı hissediyorum.
Türkçü okumalıdır, karşılaştırmalı okumalar yapmalıdır. Tespitlerini makaleleri ile paylaşmalıdır. Kuru sloganlar ile değil bilgisi ile ışık saçmalıdır. Terakki ancak bununla mümkündür.
Tanrı Türk'ü korusun.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Erlik Adana
Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : 12 Ağustos 2012, 14:13:01 »

        Değerli yorumları için herkese teşekkür ederim. Eyyûbî meselesini ''eyyamcı, hamasî'' söylemlerden kurtarmanın gerekliliğine inandığım için üzerinde durmaya gerek gördüm. İsteyen istediği şeyi düşünüp istediği tonda söyleyebilir. Türkçüler hariç. Biz yalnızca doğruları, Irkımızın faydasını esas alarak söylemekle mükellefiz.

Bildiğiniz üzere uzun süre yazamadım. Artık uygun şartlar oluştuğundan yeniden Otağ için yazmak güzel olacak.

Türkçüler, buradadır.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Çağrı
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 61« Yanıtla #8 : 12 Ağustos 2012, 15:49:10 »

Selahaddin Eyyubi muallak soyu dolayısıyla somut veriler dairesinde bakılırsa ''Büyük Türk kahramanı'' statüsüne giremese de; kürt veyahut arap olma ihtimalinden Türk olma ihtimali daha fazla olması dolayısıyla kenara atılacak bir şahsiyet değildir. Türk tarihinin altın harflerle yazılmış sayfaları arasından Eyyubi gibi binlercesini çıkartmak mümkündür, doğrudur. Fakat, Selahaddin Eyyubi'nin yok sayılmasının nedeni seceresi belli soylu bir aileden gelmemiş olması ve hükmettiği topraklarda bugün Türk izi ve varlığının bulunmamasından ileri gelmektedir. Devlet düzeniyle, savaş düzeniyle Eyyubi devleti diğer Türk devletlerinden farklı değildir. Türk devletine has bütün özellikleri barındırır.

Atsız muallak konuşmayı sevmediği için Eyyubi'yi ''Türk değildir'' diye kestirip atmıştır. fakat bugün bizim Eyyubi'yi kürt ve arap yapmaya çalışanlara koz vererek yok saymamız doğru olamaz. Keza, muallak bile diyemeyecğimiz şekilde melez olan Osmanlı padişahlarını da hangi kefeye koymamız gerekecek?

Konuyla alakalı yazacaklarım müsait olduğumda devam edecek, şu an kısa kesiyorum.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Iztırap çek, inleme...
Ses çıkarmadan aşın.
Bir damlacık aksa da, bir acizdir göz yaşın;
Yarı yolda ölse de en yürekten yoldaşın
Tek başına dileğe doğru at salmalısın.
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.308 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.016s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.