Türkçü Ülkü
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 15 Ağustos 2020, 13:15:53


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Türkçü Ülkü  (Okunma Sayısı 1854 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
KHAZAR Manash
Khazar Manash
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 4.195


Türk var oldukça,Türkçülük ateşi de yanar durur.


« : 25 Mayıs 2015, 14:16:14 »

Binlerce yıllık bir tarihe sahip olan yüce ırkımız ,kendisi için en doğru olan fikriyatin Türkçülük olduğunu ne zaman anlayacak merak ediyoruz. Son zamanlarda Türkçülük ülküsünün önüne yalan sanatı siyasetin geçtiğini görmekteyiz. Atsiz günlük meselelerle ilgilenmez bin yılları düşünürdü, biz kabuğumuzu kıramadık günlük meselelere hapis olunduk.

Yalnız iç düşmanları (kıro ve etnik) mesele yapıp Türk ırkının asıl davası olan Türkçülük- Turancılık unutturulmuştur, bu bilerek bize uygulanan bir plandır. Eşekler ve domuzlar ile uğraşmaktan cihan siyasetine karışamaz hale gelmişiz. Timur Atamiz'ın gerçekleştirdiği Turan ülkümüzün daha Oğuz (Türkmen birliğini) siyasi anlamda geçtim, kültürel anlamda gerçekleştiremedik.

Benim için Türkçülük, ne sağ ne de sol bir fikirdir. Sağ ve sol gibi basit, sınırlı, varolmaları için birbirlerine muhtaç kavramlar, Türkçülük gibi yüksek bir ülküyü ifade etmek için yeterli değildirler. Türkçüler Atsız'ın da dediği gibi "toplumcu", Ziya Gökalp'in ifade ettiği gibi "siyasette halkçı, kültürde Türkçüdürler". Atatürk, Türkçülüğü uygulamaya sokan en son insandır. Sadece Anadolu'daki Türklerin değil, bütün dünyadaki Türklerin atasıdır.

Atatürk gibi sağlam bir Başbuğ gelmeden Türkçülük iktidar olmadan daha da Türkler huzur bulmazlar. Atsiz Atam buyuruyor ki: 'Biz Türkçüler kanaatlarımızı apaçık söylediğimiz için bazılarına sevimsiz görünüyoruz. Biz siyaset yapmıyoruz. Siyaseti bilmiyoruz. Çünkü bizim davamız bugünün sandalye davası değildir. Bizim davamız asırlara bakan bir davadır. Bir ülküdür. İnandığımız Türklüğün davasıdır.''

Sorunumuz Türkçülük ülküsünün Türkler arasinda yayilmayışı va hala bilinmeyişidir. Bu yolda mücadele edin ey Türk çerileri okuyun, okutun davanizi her bir Türk hanesine ulaştırın bir gün mutlaka Turan kurulacaktır inanın. Siz davanın delisi olun takdir Tanrınındir.

Dünya Türklüğünün tek devletin sınırları dahilinde toplanması fikri ve isteği olan Turancılık, her şeyden önce hayal değildir. Çünkü geçmişte bir çok kereler gerçekleştirilmiştir. Türkleri ilk defa bir bayrak altında toplamış olan, milattan önce 209 da Hun’ların başına geçen Mete’dir. Güçlü kağanların bulunmadığı zamanlarda dağılan Türkler, Çelik pençeli başbuğların başa geçmeleri üzerine yeniden birleşmişlerdir. Mesela Çengiz Kağan ve Aksak Temir zamanlarında olduğu gibi… Öteki birleşme devirleri bir yana bırakılsa bile, sadece Çengiz Ve Temir devri birleşmeleri dahi, Turan ülküsünün tarihi bir gerçek olduğunu göstermeye yetmez mi?

Hayal, eski çağlarda hiç gerçekleşmemiş düşlünceler ve fikirler için kullanılabilir. Mesela, bütün milletleri tek devletin sınırları içinde toplamak ideali(!) gibi… Tarihte muhteşem bir gerçek olan “Türk Birliği” ni hayal diye kabul etmek ya hayalin ne olduğunu bilmemek, ya tarihten haberi olmamak, ya da bile bile yalan söylemek ile mümkündür.

Turancılık ülküsü, Türk soyunun ülküsüdür. Onu beğenmeyenler, lüzumsuz veya tehlikeli bulanlar hatta karşısına dikilip baltalamaya çalışanlar bulunabilir. Fakat bunlar, Turancılığın Türk soyunun ülküsü olduğu gerçeğini değiştirmez. Bu sebeptendir ki, bütün yıkıcı propagandalara, hileli oyunlara ve hatta baskılara rağmen, genç nesillerin ruhlarını ilahi bir ateş gibi sarmaya devam etmektedir. Ve günü gelince, Türk’ün içinden çıkacak demir bilekli ve çelik iradeli bir oğlunun buyruğunda bu büyük ülkü mutlaka gerçekleşecektir.

(Nejdet Sançar)

Bu oğul gelecektir Atam, belki biz göremeyeceğiz. Türklük ve Turancılık yolunda bir yağmur damlası olabilirsek ne mutlu bize.

Son sözümüz: Türk'lüğü yüceltmek için yaşa, Türk'e kılıç kaldıran eli kır! BAŞBUĞ TİMUR

  Kham Otmar
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türkçülük, din gibi derin, tasavvuf gibi mistik bir sistemdir. Ondaki ihtişamı ve bu uğurda ölmekteki ululuğu ancak ruhunda istidat olanlar duyabilir.
KHAZAR Manash
Khazar Manash
Atsızcı
*
Cinsiyet: Bay
ileti Sayısı: 4.195


Türk var oldukça,Türkçülük ateşi de yanar durur.


« Yanıtla #1 : 27 Haziran 2015, 05:11:20 »

"Türk Ülkü’sünün Türklüğün kaderine hakim olacağı günlere kadar, bunun böyle sürüp gideceği muhakkaktır. O mutlu güne kadar Türklüğü sadece kanında değil, kanıyla birlikte ruhunda, vicdanında, kalbinde ve kafasında bulup duyan bütün Türkler, yani Türkçüler, bu yoldaki mücadelelerine ara vermeden devam edeceklerdir."

Nejdet Sançar

Türklüğü yaşamak, Türk gibi yaşamak atalarımıza borcumuzdur. 
Facebook'a Ekle
Kayıtlı

Türkçülük, din gibi derin, tasavvuf gibi mistik bir sistemdir. Ondaki ihtişamı ve bu uğurda ölmekteki ululuğu ancak ruhunda istidat olanlar duyabilir.
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.218 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.008s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.