Türkçü için Seçim
Türkçü Turancı Otağ, Kurt ini
 
*
Esenlikler, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 12 Ağustos 2020, 12:04:29


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Otağ Kuruluş Tarihi: 10 Ekim 2008


Random Image
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: Türkçü için Seçim  (Okunma Sayısı 1178 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Mergen Kurt
Atsızcı
*
ileti Sayısı: 1.014


« : 09 Temmuz 2014, 14:30:14 »

Çok kez bahsettik demokrasiden. Bize uygun yönlerini ele aldık, çoğu kez de bize göre olmadığını anlattık. Öyle ya da böyle bir demokrasiyi kullanıyoruz. Dayatma falan demeyeceğim, ucu başka yerlere gider. Ama madem seçimler var o zaman Türkçü de bunu kendince ele almalıdır. En çok eleştiren bendim, bunu seçimlerde başarısızlık, bir Türkçü aday çıkaramama olarak görülmesini de istemiyorum. Başarısızlık yüzünden bir çekincemiz yok. Sadece Türkçünün seçimlere bakışı hakkında üç beş karalayacağım.

Bizim kutsal kandaşlığımız en büyük kardeşliğimizdir. Ne başka bir kardeşe ne dosta ihtiyacımız var. Biz kendimize yeteriz. Sayımız az, Türkçü her zaman yalnız oldu. Ama bir şey başarmak için sayıya gereksinimimiz olmadı. İşte seçimler, bir istisnadır. Sayıların çoğunluğuna bağlı bir şey. İşte burada yalnız olmak bir işe yaramıyor. O yüzden Türkçü başkalarını da etkilemeye çalışmak, onların tercihini kendi lehinde kullanmalarını sağlamalıdır.

Türkçü için particilik sığ bir tutuculuktur. Türk' ün körü körüne bir partiye, bir lidere bağlanması onu bağnaz yapar, sadık değil. Türk yönlendirilen değil, yönlendiren ve yöneten olmalıdır. Bu günümüzde mümkün görünmüyor ama ilerisi için farklılıklar olacaktır. Çünkü Türkçüler, sayıları az olsa da çoğalmaktadır.
Türkçü de, bir partiyi tutsa, oy verse de aslında hiçbir partiye bağlılığı yoktur. Partiler gelip geçicidir. Bir partinin düşünce şekli, ileride değişir. Bir partinin amacı, politikası değişir. Oy için tavizler verir. Ama Türkçülük sonsuza kadardır. Bir amacı vardır ve o hiç değişmeyecektir. Partiler bir araçtır ama Türkçülüğümüz kutsalımızdır.


Bu demek oluyor ki, partileri sadece bir araç olarak kullanmalıyız. Oy işlemini de öyle.


Bir Türkçü için, öncelik Türk kanı taşıyanlarda olmalıdır. Bir Türkçü, kendi soyundan olmayan birini, ister dost olsun ister olmasın asla başa geçirmek istemez.
Bir Türk' ü bir Türk yönetmelidir. Daha önce de defalarca bahsetmiştik, bu bağımsız ve üstün olmamızdan kaynaklıdır diye. Türk başkası tarafından yönetilemeyecek, idare edilemeyecek kadar asidir, hırçındır.

Bu da seçimlere bakışımızın ana etkenidir. Seçimlerde bir partiyi destekleyebiliriz, ama bu partinin Türk soylu olmayan birçok adayının olduğunu da seçmeni olduğunu da bilelim. Bir Türk' ü başa getirelim. Düşünce tarzı ne olursa olsun, iyi de olsa kötü de olsa önce Türk olsun. Bize iyilik de kötülük de Türk' ten gelsin.


Başbuğ Atatürk, başınıza geçireceğiniz kişilerin kanını iyi tahlil edin demiştir. Bugün bu sözün kullanılması Türk soyluları bile rahatsız etmekte. Bu anlayış yüzünden, bizi başkası yönlendirir. Sonra da en iyi yönetim şekli demokrasiyle olandır deriz dururuz. Ama bilmeyiz ki bize uygun demokrasi Atatürk' ün bu ulu sözüyle birliktedir.
Facebook'a Ekle
Kayıtlı
Sayfa: [1]
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|Harita | Arşiv | 1 | 2 | 3 | 4 | XML | Rss
PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines

Google'a ekle
BOZKURT FM*
XHTML 1.0 Uyumlu! Dilber MC teması HarzeM tarafından
Bu Sayfa 0.261 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu (Pretty URLs adds 0.006s, 2q)


Türkçü Turancı Otağ
Otağımıza üye olarak Türklüğe ve Türkçülüğe katkıda bulunabilirsiniz.
10 saniyede üye olmak için tıklayın.